Švýcarsko - Bernské Alpy na silničních kolech

Za zážitky bez obav

Švýcarsko - Bernské Alpy na silničních kolech

7 dní / 11 200 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 7. - 7. 7. 2024
č. zájezdu: 224904E-01
cena 11 200 Kč
5 volných míst
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

silničářská epopej na území Eigeru a Jungfrau

Švýcarsko je synonymem pro dokonalost, preciznost, uhlazenost. Fotogenická katalogová země, v níž ať namíříte objektiv fotoaparátu kamkoliv, nemůžete udělat špatnou fotku. To se týká převážně přísně střežené a hýčkané přírody, zejména pak švýcarské části Alp, kam se s nadšením vydáváme se skupinami ferratistů, turistů, MTB bajkerů… Otázka tedy zní, proč nezkusit něco ze švýcarské dokonalosti i v sedle silničního kola? Nebudete litovat. Naplánovány jsou středně obtížné etapy, ale také etapa královská, rekordmanská, která vám pravděpodobně ve skupině stejně smýšlejících kamarádů vyslouží přezdívku „Bernský švihák“ nebo „Drtič“… Ale netřeba se bát, etapy se dají zkracovat dle nálady a kondice a k celkovému pohodlí značnou měrou přispívá i fakt, že budeme po celou dobu ubytováni na jednom místě v příjemném kempu v Interlakenu, v blízkosti jezera Brienzersee. Odtud budeme podnikat hvězdicové výjezdy mezi horské velikány.

Na tomto zájezdu budete využívat služeb delegáta, kterým bude průvodce zájezdu s jednodušším cyklistickým programem, případně s programem určeným pro MTB. Delegát se nebude "silničářského" programu účastnit - bude sloužit pouze jako konzultant. Jeho pokyny společně s připraveným itinerářem vám zaručí hladké absolvovaní nastíněného programu. Zajištění základních služeb jakými je ubytování, stravování i případného doprovodného a doplňkového programu je samozřejmostí.

Za příplatek zajistíme ubytování pod střechou.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna do Prahy, Plzně a dále přes Německo do Švýcarska.

2. den

Z průsmyku SUSTENPASS (2.224 m) nás čeká svižný sjezdík do Innertkirchenu (625 m!). Přes malý, ale strmý brdek se přehoupneme do Meiringenu odkud pak přes Bruningpass a Brienzersee dorazíme do našeho kempu. Cestou lze fakultativně navštívit soutěsku Aareslucht (↑ 550 m ↓ 2.190 m ↔ 70 km)

3. den

Královská etapa – vyjedeme do sedla Grimselpass (2.164 m) odkud je možné pokračovat do Furkapass (2.429 m) až do nám již známého Sustenpassu (etapa má extrémních 190 km a 4.000 výškových metrů). Pokud nechcete v tento den lámat rekordy, nabízí se několik podstatně méně náročných variant.

4. den

Odpočinková etapa – podél jezera Thunnersee pojedeme do Thunu a poté budeme pokračovat na Uetendorf a Wattenwill. Přes městečko Spiez se vrátím zpět do Interlakenu (↑ 440 m ↓ 440 m ↔ 87 km). Etapu je samozřejmě možné prodloužit.

5. den

Pojedeme kolem modravé hladiny Thunnersee do Thunu a přes Steffisburg a sedlo Schallenberg budeme pokračovat do Wiggenu. Zde začíná 20 km pozvolné stoupaní nádherným údolím až do lyžařského střediska Sorenberg. Po poměrně těžkém stoupání budeme pokračovat až do sedla Glaubenbielen. Za odměnu si dáme 17 km sjezd do Sarnersee odkud vystoupáme k jezeru Lungersee a přes Bruningpass dojedeme zpět do kempu (↑ 2.390 m ↓ 2.390 m ↔ 146 km)

6. - 7. den

Odolat vábení zasněžených velehor nelze. Vydáme se tedy přímo do sedla Grosse Scheidegg (1.962 m) a poté do GRINDELWALDU (960 m) omrknout majestátní severní stěnu Eigeru. Odtud spadneme zpět do Interlakenu. I zde se nabízí možná zajíždka do udolí Lautenbrunnen. Večerní odjezd zpět do ČR, příjezd v ranních hodinách (↑ 1.680 m ↓ 1.680 m ↔ 95 km)

Ubytování

Středobodem našeho pobytu je kemp*** v Interlakenu v blízkosti jezera Brienzersee. Nocovat budeme 4 noci ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně. Kemp se nachází v nadmořské výšce 567 m. Nemusíte se proto obávat extrémně chladných nocí. Rána však bývají studená, neboť do údolí stéká chladnější vzduch z okolních hor.

Možnost ubytování pod střechou: Za příplatek a na vyžádání lze zajistit ubytování v jednoduchých pokojích v místní tur. ubytovně. Ubytovna se nachází v areálu kempu, v němž bude stanovat zbytek skupiny. Pokoje jsou vybaveny palandami. Toalety a sprchy jsou společné pro všechny ubytované. Povlečení je možné získat za příplatek nebo je možné využít vlastní spacák. Kapacita ubytovny je omezená.

Výše příplatku po odečtení ceny za ubytování ve vlastním stanu:

1 os. na pokoji: příplatek 5.450 Kč/os.
2 os. na pokoji: příplatek 5.160 Kč/2 os. (2.580/os.)
3 os. na pokoji: příplatek 5.850 Kč/3 os. (1.950/os.)
4 os. na pokoji: příplatek 7.713 Kč/4 os. (1.928/os.)

Fotografie pokojů naleznete ve fotogalerii.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den večeří a končí 6. den večeří. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality švýcarské kuchyně. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha - Stodůlky

Náročnost

Na tomto zájezdu budete využívat služeb delegáta, kterým bude průvodce zájezdu s jednodušším cyklistickým programem, případně s programem určeným pro MTB. Delegát se nebude "silničářského" programu účastnit - bude sloužit pouze jako konzultant. Jeho pokyny společně s připraveným itinerářem vám zaručí hladké absolvovaní nastíněného programu. Zajištění základních služeb jakými je ubytování, stravování i případného doprovodného a doplňkového programu je samozřejmostí. Před zájezdem obdržíte odkazy na jednotlivé etapy a itinerář, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo ve skupině podobných nadšenců.

Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Etapy je možné dle zájmu prodlužovat nebo naopak zkracovat. V případě, že i v průběhu zájezdu zjistíte, že byste si rádi dal něco méně náročného, můžete se případně přidat k jednodušší variantě zájezdu Bernské Alpy cyklistické (náročnost 3). Stejně tak v případě, že se přihlásí partneři s rozdílnou výkonností. Jeden si dá nášup, druhý pohodičku.

Zájezd odpovídá náročností č. 5 z 5 bodové škály.

Další info

Delegát
Na tomto zájezdu budete využívat služeb delegáta, kterým bude průvodce zájezdu s jednodušším cyklistickým programem, případně s programem určeným pro MTB (zájezd jede v kombinaci). Delegát se nebude "silničářského" programu účastnit - bude sloužit pouze jako konzultant. Jeho pokyny společně s připraveným itinerářem vám zaručí hladké absolvovaní nastíněného programu. Zajištění základních služeb jakými je ubytování, stravování i případného doprovodného a doplňkového programu je samozřejmostí.

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Cestovní doklady
Do navštívené země nám stačí občanský průkaz. 

Zájezd jede společně se skupinami Bernské Alpy na MTB, Bernské Alpy cyklistika a Ferraty Bernských Alp. Můžete také přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném kempu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

1. 7. - 7. 7. 2024
č. zájezdu: 224904E-01
cena 11 200 Kč
5 volných míst
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Bormio

Bormio

3. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět
Lago di Garda

Lago di Garda

24. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Zell am See na silničních kolech

Zell am See na silničních kolech

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Korutany na silničních kolech

Korutany na silničních kolech

24. 8. - 28. 8. 2022 Chci to vidět