Švýcarský Engadin s dětmi

Švýcarský Engadin s dětmi

8 dní / 10 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 8. - 8. 8. 2020
č. zájezdu: 220377-01
cena 10 900 Kč

úchvatný horský domov první filmové Heidi i mystického kozorožce

Další z řady rodinných turistických zájezdů jsme umístili do blízkosti světoznámého střediska St. Moritz, do kantonu Graubünden. Strhující krajina plná nebesky modrých jezer, v nichž se shlížejí třítisícové vrcholy, nám od naší první návštěvy v roce 2007 nedá spát a tak i vy máte nyní možnost vydat se do tohoto horského ráje ve společnosti vašich dětí - malých horalů a horalek. Je vyzkoušeno, že v partě se to malým dobrodruhům šlape nejlépe a byla by škoda ji trhat, přesto je třeba zmínit, že celá oblast je protkaná skrz naskrz bezpočtem turistických chodníků, které umožňují zkrácení či naopak prodloužení naplánovaných výletů. A co víc, jelikož pojedeme společně se zájezdem cyklo-turistickým, který je určen dospělákům, můžete si sebou vzít i kolo a už tak vydatný turistický sendvič proložit chutným plátkem v podobě vlastního cyklovýletu.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 5x kemp
  • polopenzi
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • fakultativní využití lanovek a vlaku (cca 80 CHF/dospělého, cca 40 CHF/dítě)   
  • vstupné do lázní Scuol (cca 26,50/dospělého, cca 11 CHF/dítě)

Průvodci

Martin Šrom

Martin Šrom

1. 8. - 8. 8. 2020 / č.zájezdu 220377-01

Martin rád jezdí na místa, kde už byl. Dýchá tak na něj atmosféra uplynulých prožitků a místo tím získává úplně jiné kouzlo. Rád vozí klienty na místa, kde už byl mnohokrát a má radost z toho, že tak má v kapse množství zajímavostí a doporučení. Je svědomitým průvodcem a rád má zájezd absolutně pod ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. - 2. den

Odjezd z Brna, jízda přes Německo do švýcarského kantonu Graubünden do blízkosti St. Moritz. Lanovkou vyjedeme na vrchol Piz Nair a úchvatnou krajinu Engadinu si prohlédneme z více jak třítisícové výšky. Z vrcholu se pak již po svých spustíme kolem horského plesa Lej Suvretta a říčky Ova da Suvretta do našeho kempu. Plakátová místa pro piknik jako stvořená, cestou určitě objevíme.

3. den

Přejedeme do Sils a lanovkou vystoupáme pod vrchol Furschellas. Zde si uděláme okruh, při němž uvidíme celkem šest křišťálově čistých horských jezer – jezero Cristal, Magnetit, Malachit, Rhodonit, S-chaglia a Epidot. Během túry spatříme také ledem pokryté vrcholy masivu Corvatsch (délka túry cca 5 km, převýšení 333 m). Sestup od lanovky k jezeru Silvaplana. Odtud busem, nebo mhd přejezd do kempu.

4. den

Za kozorožci se vydáme do Pontresiny, kde se tento symbol celého kantonu Graubünden hojně vyskytuje. Projdeme si naučnou stezku, která je „Ibexům“ zasvěcená, vyplníme si pár kvízů, zaskotačíme na průlezkách. Lanovkou se pak můžeme dopravit na horskou louku Alp Languard, kde si krávy zadělávají na mléko k výrobě vyhlášené švýcarské čokolády. Snad budeme mít štěstí a podaří se nám kozorožce spatřit na vlastní oči ve volné přírodě. A když ne kozorožce, pak určitě sviště vystrkujícího zvědavě hlavu ze své nory.

5. den

Uděláme si pohodičku a k cestování využijeme vyhlášený červený vlak Bernina Express. Z Moritzu v něm vyrazíme do Alp Grüm. Projdeme se kolem jezera Lago Bianco a poté se vlakem vrátíme zpátky. Pokud by děti toužily po pohybu, můžeme vystoupit v Pontresině a zablbnout si ve zdejším lanovém centru a pak třeba do Moritzu dojít kolem Lej da Staz a Moritzersee pěšky (cca 8 km)

6. den

Vypravíme se do Majoly a projdeme si zdejší Adventure trail. Zde si zábavnou formou přiblížíme postup při první pomoci, dozvíme se, jak se orientovat ve volné přírodě, protáhneme se a túrku zakončíme u idylického jezera Bitaberg.

7. - 8. den

Před odjezdem se projdeme po blízké Blumenweg (Květinové stezce) a poté autobusem přejedeme do Scuolu. Zde je možné navštívit místní termály, obdivovat ornamentní malby na fasádách domů či popíjet kyselku z městské kašny. Noční cesta domů.

Ubytování

Nocovat budeme 5 nocí v kempu nedaleko centra St. Moritz. ve vlastních stanech. Nocovat budeme ve výšce 1.780 metrů nad mořem. V noci tedy může být poměrně chladno a tomu přizpůsobte i volbu spacáku. Zásuvky odpovídají českým standardům, není tedy zapotřebí žádné speciální redukce.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Ta začíná 2. den zájezdu večeří a končí 7. den zájezdu studeným večeřovým balíčkem. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Možnost dokupovat místní potraviny je v centru St. Moritz.

Doprava

Doprava bude zajištěna autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha

Náročnost

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených túr, přičemž na túru můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který bude absolvovat právě doporučenou trasu či túru. Okolí St. Moritz nabízí nespočet možností k samostatným pěším výletům. Je tedy možné nahradit si některý z nabízených dnů zcela vlastním individuálním programem. Program uvedeného zájezd odpovídá náročností č. 2 z 5 bodové škály. 

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Rakousko Adventure - s dětmi

Rakousko Adventure - s dětmi

29. 7. - 2. 8. 2020 Chci to vidět
S dětmi do Alp

S dětmi do Alp

19. 8. - 23. 8. 2020 Chci to vidět
Švýcarsko - Engadin

Švýcarsko - Engadin

1. 8. - 8. 8. 2020 Chci to vidět