Švýcarský Engadin s dětmi

Za zážitky bez obav

Švýcarský Engadin s dětmi

8 dní / 14 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

28. 7. - 4. 8. 2024
č. zájezdu: 224934A-01
cena 14 500 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

úchvatný horský domov první filmové Heidi i mystického kozorožce

Další z řady rodinných turistických zájezdů jsme umístili do blízkosti světoznámého střediska St. Moritz, do kantonu Graubünden. Strhující krajina plná nebesky modrých jezer v nichž se shlížejí třítisícové vrcholy, nám od naší první návštěvy v roce 2007 nedá spát a tak i vy máte nyní možnost vydat se do tohoto horského ráje ve společnosti vašich dětí - malých horalů a horalek. Je vyzkoušeno, že v partě se to malým dobrodruhům šlape nejlépe a byla by škoda ji trhat, přesto je třeba zmínit, že celá oblast je protkaná skrz naskrz bezpočtem turistických chodníků, které umožňují zkrácení či naopak prodloužení naplánovaných výletů. A co víc, jelikož pojedeme společně se zájezdem cyklo-turistickým, který je určen dospělákům, můžete si sebou vzít i kolo a už tak vydatný turistický sendvič proložit chutným plátkem v podobě vlastního cyklovýletu.

Cena nezahrnuje

  • fakultativní využití lanovek a vlaku (cca 80 CHF/dospělého, cca 40 CHF/dítě)   
  • vstupné do lázní Scuol (cca 26,50/dospělého, cca 11 CHF/dítě)

Průvodci

David "havran" Spáčil

28. 7. - 4. 8. 2024 / č.zájezdu 224934A-01

Cestovatel, filmař a fotograf. Nadšenec do přírody i nových technologií. Od etologie velbloudů, přes počítačové hry a startupy, až po džungle, hory a pouště pěti kontinentů.

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Odjezd z Brna, jízda přes Německo a Rakousko do švýcarského kantonu Graubünden do blízkosti světoznámého St. Moritz. Výlet kolem olympijských skokanských můstků k idylickému jezeru Hahnensee s restaurací a panoramatickými výhledy na okolní vrcholy.

3. den

Lanovkou vyjedeme na vrchol Piz Nair (3.057 m) a úchvatnou krajinu Engadinu si prohlédneme z více jak třítisícové výšky. Z vrcholu se pak již po svých spustíme kolem horského plesa Lej Suvretta a říčky Ova da Suvretta do našeho kempu. Plakátová místa pro piknik jako stvořená, cestou určitě objevíme.

4. den

Přejedeme do Sils a lanovkou vystoupáme pod vrchol Furschellas. Zde si uděláme okruh, při němž uvidíme celkem šest křišťálově čistých horských jezer – jezero Cristal, Magnetit, Malachit, Rhodonit, S-chaglia a Epidot. Během túry spatříme také ledem pokryté vrcholy masivu Corvatsch (délka túry cca 5 km, převýšení 333 m). Sestup od lanovky k jezeru Silvaplana. Odtud dále pěšky, nebo mhd přejezd do kempu.

5. den

Autobusem dojedeme do vesničky Morteratch, odkud vyrazíme na procházku podél řeky k epickému výhledu na ledovec Piz Bernina. Po cestě si přečteme zajímavosti z tabulí naučné stezky a dozvíme se mnoho o okolní krajině. Poté s vrátíme k rozcestí a budeme pokračovat příjemným terénem až do Pontresiny. Cestou s trochou štěstí zahlédneme kozorožce, který je symbolem celého kantonu Graubünden. Z Pontresiny dojedeme do Sankt Moritze pomocí věhlasného červeného vláčku Bernina Expressu.

6. den

Na túře nás čeká kochání výhledy na hřeben zaledněných hor. Pokračovat budeme kolem starobylé horské osady Heididorf s pohádkovými domky k plesu Lej dal Lunghin (2.484 m) a prameni řeky Inn.

7. - 8. den

Před odjezdem se projdeme po blízké Blumenweg (Květinové stezce) a zaskotačíme na parádním hřišti nedaleko od kempu. Poté autobusem přejedeme do Scuolu. Zde je možné navštívit místní termály, obdivovat ornamentní malby na fasádách domů či popíjet kyselku z městské kašny. Noční cesta domů.

Ubytování

Nocovat budeme 5 nocí v kempu ve vlastních stanech. Náš kemp leží ve výšce 1.780 metrů nad mořem. V noci tedy může být poměrně chladno a tomu přizpůsobte i volbu spacáku. Zásuvky odpovídají českým standardům, není tedy zapotřebí žádné speciální redukce. Stany lze zapůjčit v kudrnovské půjčovně.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Ta začíná 2. den zájezdu večeří a končí 7. den zájezdu studeným večeřovým balíčkem. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy. Vegetariánské pokrmy také nejsou problém (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Možnost dokupovat místní potraviny je v centru St. Moritz.

Doprava

Doprava bude zajištěna autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha - Stodůlky

Náročnost

Jedeme do Alp, během pěších túr se budeme často pohybovat v poměrně vysoké nadmořské výšce (se stoupáním nám u této verze zájezdu významně vypomůžou lanovky), stanovenou obtížnost může do jisté míry zvýšit nepředvídatelné alpské počasí - spolehlivé, kvalitní boty a další vybavení oceníte vy i vaše děti. Túry můžete absolvovat buď individuálně, nebo následovat průvodce, který podnikne právě doporučenou trasu či túru. Okolí St. Moritz nabízí nespočet možností k samostatným pěším výletům. Je tedy možné nahradit si některý z nabízených dnů zcela vlastním individuálním programem. Program uvedeného zájezd odpovídá náročností č. 2 z 5 bodové škály. 

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Cestovní doklady
Na cestu do Švýcarska nám stačí platný občanský průkaz. Pamatujte, že děti musí mít vlastní cestovní doklad - cestovní pas nebo OP. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Korutany - rodinná cykloturistika

Korutany - rodinná cykloturistika

3. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Rakousko Adventure - s dětmi

Rakousko Adventure - s dětmi

17. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
S dětmi do Alp

S dětmi do Alp

21. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

28. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět