Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

Za zážitky bez obav

Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

8 dní / 14 100 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

28. 7. - 4. 8. 2024
č. zájezdu: 224934B-01
cena 14 100 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

hvězdicové výlety za fantastickými sceneriemi se základnou v St. Moritz

Okouzlující scenérii čtyřtisícových štítů a ledovců kombinovanou s křišťálově čistou hladinou jezer obklopených horami jezdí pod Piz Bernina obdivovat lidé z celého světa. I když by se dalo na kole objíždět zajímavosti celý týden, spousta atraktivních míst je dostupná pouze pěšky. Během tohoto zájezdu zvládneme obojí. Program je jako vždy volitelný a když se vám nebude chtít některý den do sedla, prostě vyrazíte za svým cílem. Možností je nespočetně a průvodce vám vždy doporučí vhodný alternativní program. Po celou dobu nocujeme na jednom místě v blízkosti lázeňského města St. Moritz, přezdívaného „vrchol světa“.

Osvědčená a vyvážená kombinace turistiky a cyklistiky.

Průvodci

Hana Mičulková

28. 7. - 4. 8. 2024 / č.zájezdu 224934B-01

Jednou z největších radostí usměvavé Ostravačky je pohyb ve vertikále. S lanem i po ferratách prolézá skalní i horské oblasti ČR a Evropy a své zkušenosti trpělivě předává také klientům horských a ferratových zájezdů. Nejčastěji miří do Dolomit, na Solnou komoru a ferratový kurz Raxalpe. Ráda ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.– 2. den

Odjezd z Brna, jízda přes Německo do švýcarského kantonu Graubünden do blízkosti St. Moritz. Na kolech mineme jezera Innu (Segl, Silvaplana, Champfèr), abychom dojeli na MALOJAPASS (1.815 m) a k jezeru Lej Da Cavloc (1.911 m) s hospůdkou a kozí farmou.

3. den

Pěšky či lanovkou vystoupáme od jezera Silvaplana na vyhlídku Furtschellas (2.313 m), horskými loukami budeme pokračovat přes MURTEL (2.699 m) až na FUORCLA SURLEJ (2.755 m) se skvělými výhledy na vrcholy Piz Bernina a známý bílý hřeben Biancograt, Piz Roseg a Piz Morteratsch.

4. den

Cykloetapa vede ze St. Moritz (1.815 m) do sedla (2.328 m). Odbočka u městečka Morteratsch nás dovede téměř na dosah k samotnému ledovci. Vytrvalci mohou pokračovat dál okolo Lago Bianco až na vyhlídku na ledovec Alp Grüm. Ti, co nemají strach z výšek, mohou vyjet lanovkou na stanici DIAVOLEZZA a obdivovat ledovce stékající z Piz Bernina (4.049 m). Přibrzdíme v městečku Pontresina s působivým kostelem.

5. den

Na túře nás čeká kochání výhledy na hřeben zaledněných hor. Pokračovat budeme kolem starobylé horské osady Heididorf k plesu LEJ DAL LUNGHIN (2.484 m) a prameni řeky Inn.

6. den

Čeká nás náročnější pěší túra na PIZ NAIR (3.057 m). Na vrchol lze však vyjet i lanovkou a zubačkou přímo ze St. Moritz. Opravdu zdatní borci mohou vylézt na monumentální PIZ JULIER (3.380 m) zajištěný ocelovými lany. Alternativně se nabízí výlet proslulým červeným horským vlakem Bernina Express nebo výlet do údolí Roseg s výhledy na nekorunovanou královnu Engadinu Piz Bernina – jediný zdejší vrchol přesahující 4.000 m.

7.– 8. den

Innskou cyklostezkou a Švýcarským NP přejedeme do Lavinu kde naložíme kola a přes městečko Ardez a kolem monumentálního hradu Tarasp dojedeme až do lázní Scuol. Zde je možné navštívit místní termály (vstup cca 26,50 CHF není v ceně zájezdu), obdivovat ornamentní malby na fasádách domů či popíjet kyselku z městské kašny. Noční cesta domů.

Ubytování

Nocovat budeme 5 nocí v lety prověřeném kempu nedaleko centra St. Moritz. a to ve vlastních stanech. Nocovat budeme ve výšce 1.780 metrů nad mořem! V noci tedy může být poměrně chladno a tomu přizpůsobte i volbu spacáku. Zásuvky odpovídají českým standardům, není tedy zapotřebí žádné speciální redukce. Stany lze rovněž zapůjčit v kudrnovské půjčovně

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Ta začíná 2. den zájezdu večeří a končí 7. den zájezdu studeným večeřovým balíčkem. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy. Vegetariánské pokrmy také nejsou problém (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Možnost dokupovat místní potraviny je v centru St. Moritz.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha - Stodůlky

Náročnost

Před zájezdem obdržíte odkazy na jednotlivé etapy a horské túry, přičemž na vyjížďku či túru můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který bude absolvovat právě doporučenou trasu či túru. Okolí St. Moritz nabízí nespočet možností k samostatným cyklistickým i pěším výletům. Je tedy možné nahradit si některý z nabízených dnů zcela vlastním individuálním programem. Jedeme do Alp, během pěších túr se budeme pohybovat v poměrně vysoké nadmořské výšce, v často kamenitém, suťovitém terénu a stoupání se nevyhneme. Stanovenou obtížnost může do jisté míry zvýšit také nepředvídatelné alpské počasí - spolehlivé, kvalitní boty a další vybavení oceníte. Zájezd odpovídá náročností č. 3 z 5 bodové škály.  

Zájezd jede společně se skupinou Švýcarsko - Engadin MTB s náročností 5. Pokud byste měli zájem prohnat své kolo po švýcarských kotárech, můžete se ke skupině některý den přidat. Podmínkou je kolo, k tomu určené - ideálně celoodpružené. Můžete také přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném kempu.

A víte, že máme v Engadinu nachystaný také program pro rodiče s dětmi? Máte kamarády či známé, kteří chtějí dětem dopřát nezapomenutelné horské zážitky? Vezměte je s sebou! Více zde.

Další info

Povrch: 30% asfalt, 60% šotolina, 10% terén
Doporučený typ kola: trekové nebo horské s hladšími plášti

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Cestovní doklady
Do navštívené země nám stačí platný občanský průkaz. 

Elektrokolo

Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Dolomity - turisticky po stopách 1. světové války

Dolomity - turisticky po stopách 1. světové války

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Korsika - jednodenní túry

Korsika - jednodenní túry

17. 8. - 29. 8. 2024 Chci to vidět
Národní park Hohe Tauern

Národní park Hohe Tauern

21. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Přechod Vysokých Taur s noclehy na chatách

Přechod Vysokých Taur s noclehy na chatách

24. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy cyklistika

Švýcarsko - Bernské Alpy cyklistika

1. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

Švýcarsko - turistika v Bernských Alpách

5. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Walliské Alpy

Švýcarsko - Walliské Alpy

21. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Švýcarský Engadin s dětmi

Švýcarský Engadin s dětmi

28. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Turistika v levandulové Provence

Turistika v levandulové Provence

5. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Zell am See

Zell am See

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět