Velikonoce v Bosně a Hercegovině

Za zážitky bez obav

Velikonoce v Bosně a Hercegovině

6 dní / 8 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

28. 3. - 2. 4. 2024
č. zájezdu: 224315-01
cena 8 900 Kč

křížem krážem Orientem Evropy s ubytováním pod střechou

Časy, kdy se nad Bosnou a Hercegovinou vznášel temný stín války, už naštěstí dávno minuly. Tato balkánská kráska znovu otevřela svou náruč. Na malém prostoru se zde setkávají pravoslavné a katolické kostely a kláštery i do nebe čnící minarety muslimských mešit. Z kopců shlížejí majestátné královské hrady, v bystrých řekách se otáčejí dřevěné mlýnky a z kaváren neodolatelně voní pravá bosenská káva. Na našem putování zabloudíme do prastaré ilyrské historie, připomeneme si bosenské krále, Osmany, éru Rakousko-uherské monarchie i smutná léta devadesátá. Navštívíme nejzajímavější bosenská města, a také malebné hory s nekonečně zelenými loukami. Překvapí nás prostota horských salaší i pestrost orientálních tržišť. Ochutnáme výbornou balkánskou kuchyni, lahodné víno i říznou rakiji. Ke zvýšenému pohodlí přispěje i ubytování v hotýlcích.

Cena zahrnuje

Průvodci

Martin "komár" Hessler

28. 3. - 2. 4. 2024 / č.zájezdu 224315-01

Neřekne se mu jinak než Komár - neptejte se ho proč, stejně vám to nepoví. U Kudrnů se vyskytnul v roce 2009 o od té doby ho zajímá vše, co se točí kolem zájezdů. Za svou kudrnovskou kariéru se podílel na přípravě více než patnácti nových zájezdů. Komárovo srdce buší pro Balkán. Nezáleží na tom, ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Noční přejezd do Bosny a Hercegoviny. Orientální KONJIC v podhůří Prenje, návštěva Titova protiatomového krytu, most přes Neretvu v Jablanici. Odpolední a večerní prohlídka MOSTARU se slavným Starým mostem.

3. den

Den v srdci Hercegoviny: vyvěračka řeky Buny a dervišská tekija v BLAGAJI, pravoslavný klášter Žitomišliči, nejznámější bogomilská nekropole RADIMLJA , středověká pevnost a vodní mlýnky ve Stolaci, staré osmanské město POČITELJ a vodopády KRAVICA na řece Trebižat. Na závěr dne ochutnávka hercegovského vína a dalších specialit místní vinice.

4. den

Pěší túra nad kaňonem řeky RAKITNICE a údolím Studeného potoka do starých muslimských osad Gradina a Umoljani v pohoří Bjelašnica. Olympijské skokanské můstky, rakouskouherský lázeňský komplex v Ilidži, Rimski most přes řeku Bosnu.

5. den

Celodenní prohlídka SARAJEVA. Bobová dráha ze ZOH 1984, turecká tržnice BAŠČARŠIJA, osmanské mešity a hamámy, honosná rakouskouherská architektura. Muzea, čerstvě pražená káva a samozřejmě Sarajevský pivovar. Večerní odjezd do ČR.

6. den

Příjezd do Brna v ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 3x v místních bosenských hotýlcích ve 2-4 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. (2x Mostar, 1x Sarajevo).

Strava

V ceně ubytování je vždy zahrnuta snídaně (3x). Ostatní stravování je ve vlastní režii. Každý den bude příležitost ochutnat výbornou balkánskou kuchyni, lahodné víno i říznou rakiji za velmi příznivé ceny.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Bratislava / Brno - Zvonařka

Náročnost

Jedná se o 6denní pobytovo-poznávací zájezd se zajištěným ubytováním v hotelu se snídaní, které máte v ceně zájezdu regulérně zahrnuto. Cílem našeho putování je poznat během šesti dnů, jak se žije v těchto končinách. Na své si ale přijdou i milovníci pěkné a neporušené přírody, v programu zájezdu je několik kratších či delších procházek. Celý program je zkrátka postaven tak, aby zájezd v pohodě zvládl každý průměrně zdatný účastník.

Další info

Cestovní doklady
Na cestu do navštívených zemí nám stačí plaatný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Na skleničku u historie Sarajeva

Martin "Komár" Hessler

35. nejvtipnější anekdota, 18. nejroztomilejší pes, 12. nejlahodnější koňak... Jak čtu něco takového, otvírá se mi, promiňte mi to...

více

Podobné zájezdy

Bosnou s krosnou

Bosnou s krosnou

10. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Májový Banát

Májový Banát

3. 5. - 12. 5. 2024 Chci to vidět
Velikonoce v Banátu

Velikonoce v Banátu

27. 3. - 2. 4. 2024 Chci to vidět