Májový Banát

Za zážitky bez obav

Májový Banát

7 dní / 7 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

treky mezi vesnicemi Svatá Helena, Gerník, Rovensko, Bígr a Eibenthal

  • pobyt u krajanů s krajanskou polopenzí
  • treky mezi vesnicemi
  • krasový kaňon řeky Nery
  • pobyt v termálních lázních Băile Herculane

Cena zahrnuje
Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna v 20.00 hod. Směrem na Rumunsko přes Bratislavu.

2. den

Příjezd do Svaté Heleny. Pěší výlet na Gerník (asi 16 km), batohy povezeme autem. Zdatní si můžou cestu prodloužit přes monumentální jeskyni „Turecká díra“ a kamenný most „Kulhavá skála“. Na Gerníku večeře, ubytování.

3. den

Po snídani se pěšky nalehko (odvoz batohů zajištěn) vydáme po české červené značce do vesnice Rovensko (asi 16 km). Po cestě se vykoupeme v krasovém údolí vodních mlýnků a pivo si dáme v půlce cesty na české salaši. Kvečeru budeme ubytováni u krajanů na Rovensku, a čeká nás posezení v místní hospůdce.

4. den

Brzy ráno vyjedeme auty do údolí řeky Nera a půjdeme nádherným krasovým údolím proti proudu. Po cestě koupání a krasové jezírko Lacul Dracului, dojdeme do vesnice Sopotu Noua, kde nás čeká pivo v místním rumunském obchodě a auta nás odvezou zpět na Rovensko. Večeře, posezení v hospůdce. Pro méně zdatné vymyslíme kratší trasu.

5. den

Po snídani odjedeme auty do české vesnice Bígr, prohlédneme si vesnici a vydáme se po červené značce přes vrch Kopřiva do vesnice Eibenthal (16 km). Dáme si pivo v české hospodě a sejdeme k Dunaji do Hradu našeho kamaráda Franty, kde budeme popíjet místní domácí víno na terase na střeše a pozorovat západ slunce nad Dunajem.

6.–7. den

Ráno se naložíme do autobusu a pojedeme do lázní Băile Herculane. Po cestě si vyfotografujeme sochu hlavy bájného krále Decebala a svezeme se na lodičkách po Dunaji k místním jeskyním. V lázních Herkulových se projdeme po starobylém korzu, kudy kráčel rakouský císař s princeznou Sisi, dáme si kávičku v některé z lázeňských kavárniček a pak se vypravíme do místních jeskyní a na skály vysoko nad údolí říčky Cerna. Večer pak svá unavená těla odložíme do léčivé teplé minerální vody stejně jako kdysi bájný Herkules. Večer se nalodíme do autobusu a následuje noční přejezd do ČR s brzkým ranním příjezdem.

Ubytování

Spát budete na postelích pod nefalšovanými peřinami v českých rodinách (2 noci na Rovensku a 1 noc v Gerniku). Je třeba počítat s tím, že kapacita ubytování u našich krajanů je omezená. Ve většině rodin umísťujeme klienty po 2 až 5ti osobách. Poslední noc ubytování ve spacáku na hradě nad Dunajem s večeří a snídaní.

Strava

Během pobytu máte v rodinách zajištěnou banátskou polopenzi a na hradě nad Dunajem ještě večeři a snídani.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem. Aktuálně nabízíme i odjezdové místo z Prahy. Zda-li bude možný i návrat zpět do Prahy, bude záviset na počtu účastníků a zvolené velikosti busu. Upřesníme v pokynech k odjezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 7denní pobytovo-poznávací zájezd se zajištěným ubytováním a stravováním formou polopenze v krajanských rodinách, které máte v ceně zájezdu regulérně zahrnuto. Na své si přijdou i milovníci pěkné a neporušené přírody, v programu zájezdu je řada kratších či delších procházek. Celý program je zkrátka postaven tak, aby zájezd v pohodě zvládl každý průměrně zdatný účastník.

Další info

Cestovní doklady
Jelikož je Rumunsko od 1.1. 2007 v EU, stačí vám pro tuto cestu OBČANSKÝ PRŮKAZ nového typu se strojově čitelnou zónou. Pokud ji nemáte, vezměte si pas. Pro případ ztráty cestovního dokladu si zvlášť zabalte 1 fotografii pasového formátu a xerokopii s vašimi identifikačními údaji.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Banátské posvícení

Banátské posvícení

13. 10. - 18. 10. 2022 Chci to vidět
Silvestr v rumunském Banátu

Silvestr v rumunském Banátu

26. 12. - 2. 1. 2023 Chci to vidět
Velikonoce v Banátu

Velikonoce v Banátu

5. 4. - 11. 4. 2023 Chci to vidět
Velikonoce v Bosně a Hercegovině

Velikonoce v Bosně a Hercegovině

6. 4. - 11. 4. 2023 Chci to vidět