Májový Banát

Za zážitky bez obav

Májový Banát

10 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

NEJKOMPLEXNĚJŠÍ ZÁJEZD CELÝM BANÁTEM I OKOLÍM BĂILE HERCULÁNE > SLAVNÉ TREKY MEZI VESNICEMI SVATÁ HELENA, GERNIK, ROVENSKO, BÍGR, EIBENTHÁL + KAŇONEM NĚRY, POHOŘÍM CERNEI I MEHEDINŢI

  • pouze 4 dny dovolené
  • pobyt u krajanů s bohatou domácí polopenzí
  • návštěva všech šesti českých vesnic
  • nejhezčí treky v oblasti Banátu
  • krasový kaňon řeky Nery
  • trek v pohoří Cernei ke slavnému vodopádu Vânturătoarea
  • pobyt v luxusním hotelu termálních lázních Băile Herculane
  • závěrečný trek v bělostném pohoří Mehedinți s výstupem na Domogled

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

Večerní odjezd z Prahy a dál s nástupy v Brně a Bratislavě přejezd nočním Maďarskem.

2. den

Už Rumunskem do Banátu a krajanské Svaté Heleny se zastávkou ve spádové přidunajské Moldava Veche, kde směníme peníze a prožijeme atmosféru místního tržiště. Po snídani pěší přechod na lehko do Gerniku (asi 15 km - batohy převeze auto) po základní trase přes pastvinu Garina a dál po hřebenové lesní cestě s občasnými vyhlídkami. Zdatnější si můžou cestu různě prodloužit přes Liborážskou rokli s kamenným mostem "Kulhavá skála" a živou krápníkovou jeskyni "Vranovec", či monumentální jeskyni „Turecká díra“, kde se prý za tureckých válek schovávaly celé místní vesnice. Ještě zdatnější mohou po snídani ještě vyběhnout nad Sv. Helenu na úžasnou vyhlídku na Dunaj a srbský Golubac s pobřežním hradem. V Gerniku ubytování na dvě noci v krajanských rodinách, večeře a seznamovací večírek v hospodě U rybníka.

3. den

Následuje trochu vhodného zklidnění po tom běsu úvodních dvou dnů. Prohlédneme si v klídku celý Gernik, který je největší z krajanských vesnic, navštívíme tamní nejrozsáhlejší z krajanských muzeí - Ceský dům s odbornými názornými ukázkami dávných zemědělských technik, zvyků, obyčejů i bydlení. Odpoledne si prohlédneme místní vodenice, zajdeme se podívat do školy, vyrazíme na kopec s nejhezčí vyhlídkou jak na Dunaj a rumunskou vesnici Sichevița, tak i na Gernik. Kdo bude chtít, může prolézt místní jeskyni Filipovo díra. Večer opět brífing s kytarou U rybníka.

4. den

Po snídani se už pěšky nalehko (převoz batohů opět zajištěn) vydáme po turistické červené značce do nejvyšší krajanské vesnice Rovensko (asi 16 km). Po cestě se i vykoupeme v úžasném kaskádovitém krasovém údolí pěti vodních mlýnků "U Petra" a pivo si dáme v půlce cesty na české salaši "U Filipa" od jíž jsou nejpoetictější vyhlídky na místní dunajské meandrování. V cílovém vyhlídkovém Rovensku budeme ubytováni dvě následné noci opět u krajanů v rodinách. Po spočinutí a večeři nás čeká i tu posezení v místní hospůdce "Pod starou lípou".

5. den

Brzy ráno vyjedeme auty přes Carbunari a Sascu Montanu do Sasca Romany do začátku údolí řeky Nera, podél ní už půjdeme nádherným, hlubokým krasovým kaňonem se spoustou vápencových terásek i tunýlků proti proudu. Při cestě koupání, "nepálské" lanové mosty, brod, úžasné scenérie i krasové jezírko Lacul Dracului, které vzniklo propadnutím velké jeskyně. V podvečer dojdeme do vesnice Sopotu Noua, kde nás čeká pivo v místním typickém rumunském obchodě a auta, která nás odvezou zpět na Rovensko. Večeře, posezení v hospůdce a pohledy do dálav i na hvězdy, které jsou v Rovensku dechberoucí. Pro méně zdatné je naplánována kratší trasa.

6. den

Po snídani přejedeme auty přes přídunajskou Berzáscu do naší čtvrté české vesnice Bígr, prohlédneme si ji i nejbližší okolí a vydáme se po červené značce nejdříve do údolí k říčce Sirina a dál přes vrch Kopřiva a zaniklé antracitové doly v Baia Noua do Eibenthalu (16 km). I zde se ubytujeme u krajanů v rodinách, kde máme zajištěnou banátskou polopenzi, občerstvíme se ve stylové staročeské hospodě a zhodnotíme další náročnější den.

7. den

Ráno nejdříve sejdeme k Dunaji ke gotickému hradu, který si zde před začátkem legendární Kazanské soutěsky postavil kamarád Franta. Ve stínu hradního cimbuří se tu pokocháme pohledy na Dunaj, poté se naložíme do autobusu a pojedeme do našeho posledního nocležiště - lázní Băile Herculane. Po cestě si vyfotografujeme ústí velké Kazanské soutěsky a obrovitou sochu hlavy bájného dáckého krále Decebala vytesanou horolezci ve skále a svezeme se na lodičkách (není v ceně zájezdu - cca 40 lei/os.) po Dunaji k místním jeskyním "Veteránů" a "Ponicova". V Lázních Herkulových se po ubytování projdeme po starobylém korzu, kudy kráčel rakouský císař František Josef I. s princeznou Sissi, dáme si kávičku v některé z lázeňských kavárniček a pak se vypravíme do okolních jeskyní a na skály vysoko nad údolím říčky Cerna. Večer pak svá unavená těla odložíme do léčivé teplé minerální vody, stejně jako kdysi bájný Herkules po boji s Hydrou.

8. den

V tento den vyrazíme do impozantního bělostného pohoří Mehedinți, vypínajícího se strmě na východ přímo nad Baile Herculane. Rovnou od našeho hotelu vystoupáme na jeho vrchol Domogledul Mare (1105 m.n.m.) a po té dle výkonnosti i stupně únavy budeme volit různě dlouhé trasy před opětným sestoupáním z náhorních patií do našeho základního tábora. Po hotelové večeři následuje rozlůčkový rumunský večírek s opětným vyhříváním v horkých pramenech, nebo procházkou po lázeňské promenádě a uličkami či parky Bailí, jejichž genius loci ještě pořád nevyprchalo.

9.-10. den

Dopoledne po hotelové snídani vystoupáme k jednomu z nejkrásnějších rumunských vodopádú - Vânturătoarea v pohoří Cernei. Po té si ještě prohlédneme honosné starobylé nádraží Baile Herculane, kde zastavoval i "Orient Expres" a přesuneme do naší šesté a poslední české vesnice Šumice. I tuto pořádně prohlédneme i s jejím okolím, slupneme poslední - stylovou rumunskou večeři, nalodíme se do našeho autobusu, ... cestou ještě utratíme poslední lee ve slavném rumunském poutním místě "Mănăstirea Piatra Scrisă", kde se po odstřelu skály zázračně objevil obraz Svaté trojice a už následuje jen noční přejezd do ČR s ranním příjezdem do Bratislavy, dopoledním do Brna a předpoledním do Prahy.

Ubytování

Spát budete na postelích s lůžkovinami v českých rodinách (2 noc v Gerniku, 2 noci na Rovensku a a 1 noc v Eibenthálu). Je třeba počítat s tím, že kapacita ubytování u našich krajanů je omezená. Ve většině rodin umísťujeme klienty po 2 až 5ti osobách. Na poslední dvě noci se ubytujeme v hotelu Roman přímo ve slavných Băile Herculane.

Strava

Stravování začne snídaní ve Svaté Heleně. Během pobytu máte v rodinách i hotelu zajištěnu polopenzi. Zájezd zakončíme společnou večeří v Šumici.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem. Odjezdová místa Praha, Brno a Bratislava.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 10 denní pobytovo-poznávací zájezd se zajištěným ubytováním a stravováním formou polopenze v krajanských rodinách, které máte v ceně zájezdu regulérně zahrnuto. Na své si přijdou i milovníci pěkné a neporušené přírody, v programu zájezdu je řada kratších či delších procházek. Celý program je zkrátka postaven tak, aby zájezd v pohodě zvládl každý průměrně zdatný účastník.

Další info

Cestovní doklady
Jelikož je Rumunsko od 1.1. 2007 v EU, stačí vám pro tuto cestu platný OBČANSKÝ PRŮKAZ nebo pas. Pro případ ztráty cestovního dokladu si zvlášť zabalte 1 fotografii pasového formátu a xerokopii s vašimi identifikačními údaji.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Banátské posvícení

Banátské posvícení

17. 10. - 22. 10. 2024 Chci to vidět
Silvestr v rumunském Banátu

Silvestr v rumunském Banátu

26. 12. - 2. 1. 2025 Chci to vidět