Májový Banát

Za zážitky bez obav

Májový Banát

8 dní / 11 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

treky mezi vesnicemi Svatá Helena, Gernik, Rovensko, Bígr, Eibenthál + kaňonem Něry a pohořím Cernei

  • pouze 3 dny dovolené
  • pobyt u krajanů s bohatou domácí polopenzí
  • návštěva všech šesti českých vesnic
  • nejhezčí treky v oblasti Banátu
  • krasový kaňon řeky Nery
  • trek v pohoří Cernei ke slavnému vodopádu Vânturătoarea
  • pobyt v luxusním hotelu termálních lázních Băile Herculane

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. den

Večerní odjezd z Prahy a dál s nástupy v Brně a Bratislavě přejezd nočním Maďarskem.

2. den

Už Rumunskem do Banátu a krajanské Svaté Heleny. Po snídani pěší přechod na lehko do Gerniku (asi 15 km - batohy převeze auto) po základní trase přes pastvinu Garina a dál po hřebenové lesní cestě s občasnými vyhlídkami. Zdatnější si můžou cestu různě prodloužit přes Liborážskou rokli s kamenným mostem "Kulhavá skála" a živou krápníkovou jeskyni "Vranovec", či monumentální jeskyni „Turecká díra“, kde se prý za tureckých válek schovávaly celé místní vesnice. Ještě zdatnější mohou po snídani ještě vyběhnout nad Sv. Helenu na úžasnou vyhlídku na Dunaj. V Gerniku ubytování v krajanských rodinách, večeře a seznamovací večírek v hospodě U rybníka.

3. den

Po snídani si prohlédneme Gernik a pěšky nalehko (převoz batohů opět zajištěn) se vydáme po turistické červené značce do nejvyšší krajanské vesnice Rovensko (asi 16 km). Po cestě se i vykoupeme v úžasném kaskádovitém krasovém údolí pěti vodních mlýnků "U Petra" a pivo si dáme v půlce cesty na české salaši "U Filipa" při níž jsou nejpoetictější vyhlídky na místní dunajské meandrování. Ve vyhlídkovém Rovensku budeme ubytováni dvě následné noci také u krajanů v rodinách. Po spočinutí a večeři nás čeká i tu posezení v místní hospůdce "Pod starou lípou".

4. den

Brzy ráno vyjedeme auty přes Carbunari a Sascu Montanu do Sasca Romany do údolí řeky Nera, podél ní už půjdeme nádherným krasovým údolím se spoustou vápencových terásek i tunýlků proti proudu. Při cestě koupání, "nepálské" lanové mosty, brod, úžasné scenérie i krasové jezírko Lacul Dracului, které vzniklo propadnutím velké jeskyně. V podvečer dojdeme do vesnice Sopotu Noua, kde nás čeká pivo v místním typickém rumunském obchodě a auta, která nás odvezou zpět na Rovensko. Večeře, posezení v hospůdce a pohledy do dálav. Pro méně zdatné je naplánována kratší trasa.

5. den

Po snídani přejedeme auty přes přídunajskou Berzáscu do 4. české vesnice Bígr, prohlédneme si ji a nejbližší okolí a vydáme se po červené značce nejdříve do údolí k říčce Sirina a dál přes vrch Kopřiva a zaniklé antracitové doly v Baia Noua do Eibenthalu (16 km). I zde se ubytujeme u krajanů v rodinách, kde máme zajištěnou banátskou polopenzi, dáme si pivo v české hospodě a zhodnotíme náročný den.

6. den

Ráno nejdříve sejdeme k Dunaji do Hradu našeho kamaráda Franty, kde dáme čaj či kafíčko na střešní terase v cimbuří a pokocháme se pohledy na Dunaj. Poté se naložíme do autobusu a pojedeme do lázní Băile Herculane. Po cestě si vyfotografujeme sochu hlavy bájného dáckého krále Decebala a svezeme se na lodičkách (není v ceně zájezdu - cca 40 lei/os.) po Dunaji k místním jeskyním "Veteránů" a "Ponicova". V lázních Herkulových se projdeme po starobylém korzu, kudy kráčel rakouský císař s princeznou Sissi, dáme si kávičku v některé z lázeňských kavárniček a pak se vypravíme do místních jeskyní a na skály vysoko nad údolí říčky Cerna. Večer pak svá unavená těla odložíme do léčivé teplé minerální vody stejně jako kdysi bájný Herkules po boji s Hydrou.

7.-8. den

Ráno po hotelové snídani, ještě než si prohlédneme honosné starobylé nádraží Baile Herculane při přesunu do naší poslední české vesnice Šumice, ještě vystoupáme k jednomu z nejkrásnějších rumunských vodopádú - Vânturătoarea v pohoří Cernei. Šumici si také pořádně prohlédneme i s jejím okolím, slupneme poslední rumunskou večeři, nalodíme se do našeho autobusu, ... cestou ještě utratíme poslední lee ve slavném rumunském poutním místě "Mănăstirea Piatra Scrisă" a už následuje jen noční přejezd do ČR s ranním příjezdem do Bratislavy, dopoledním do Brna a předpoledním do Prahy.

Ubytování

Spát budete na postelích s lůžkovinami v českých rodinách (1 noc v Gerniku, 2 noci na Rovensku a a 1 noc v Eibenthálu). Je třeba počítat s tím, že kapacita ubytování u našich krajanů je omezená. Ve většině rodin umísťujeme klienty po 2 až 5ti osobách. Poslední noc se ubytujeme v hotelu Roman přímo ve slavných Băile Herculane.

Strava

Stravování začne snídaní ve Svaté Heleně. Během pobytu máte v rodinách i hotelu zajištěnu polopenzi. Zájezd zakončíme společnou večeří v Šumici.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem. Aktuálně nabízíme i odjezdové místo z Prahy. Zda-li bude možný i návrat zpět do Prahy, bude záviset na počtu účastníků a zvolené velikosti busu. Upřesníme v pokynech k odjezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 8denní pobytovo-poznávací zájezd se zajištěným ubytováním a stravováním formou polopenze v krajanských rodinách, které máte v ceně zájezdu regulérně zahrnuto. Na své si přijdou i milovníci pěkné a neporušené přírody, v programu zájezdu je řada kratších či delších procházek. Celý program je zkrátka postaven tak, aby zájezd v pohodě zvládl každý průměrně zdatný účastník.

Další info

Cestovní doklady
Jelikož je Rumunsko od 1.1. 2007 v EU, stačí vám pro tuto cestu platný OBČANSKÝ PRŮKAZ nebo pas. Pro případ ztráty cestovního dokladu si zvlášť zabalte 1 fotografii pasového formátu a xerokopii s vašimi identifikačními údaji.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Banátské posvícení

Banátské posvícení

12. 10. - 17. 10. 2023 Chci to vidět
Silvestr v rumunském Banátu

Silvestr v rumunském Banátu

26. 12. - 2. 1. 2024 Chci to vidět
Velikonoce v Banátu

Velikonoce v Banátu

27. 3. - 2. 4. 2024 Chci to vidět