Velký okruh tureckou přírodou

Za zážitky bez obav

Velký okruh tureckou přírodou

13 dní / 38 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

7. 10. - 19. 10. 2024
č. zájezdu: 224330A-01
cena 38 500 Kč
6 volných míst
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Za krásami západního a středního Turecka

Bezmála čtyřtisícové bělostné štíty pohoří Tauru, skalní města, kráterová jezera, nádherná turecká příroda a subtropické lesy jež leží na pobřeží Východního Středomoří, které Turci nazývají „Bílé moře“. To je Turecko, země na pomezí dvou kontinentů, kde se nachází historické památky z nesčetných epoch lidských dějin - od samotných počátků naší civilizace, dávných Chetitů, přes Asyřany a antická města až po monumentální seldžucké a osmanské mešity a medresy. Země veliká a neskutečně rozmanitá. Kromě slavných tureckých skvostů vám ukážeme i místa, která nebývají na prvních stránkách turistických průvodců, ale o to zajímavější ve skutečnosti jsou. Naší největší výhodou bude cestování pouze v malé maximálně 14 členné expediční skupině.

Zájezd je možné absolvovat v prodloužené 25ti denní variantě, při které navštívíme i turisticky méně navštěvovanou, Kurdy obývanou východní část země. V případě zájmu se prosím přihlaste na oba zájezdy samostatně, bude vám jen účtován doplatek za 2 noclehy navíc + přeletovou letenku ve výši 1.700 Kč. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od cca 10.000 Kč (včetně tax)

Průvodci

Tomáš Vaníček

7. 10. - 19. 10. 2024 / č.zájezdu 224330A-01

Učitel a průvodce z Křivoklátska. Na Balkán byl poprvé vyvezen násilím ve 3 letech. Ve 14 letech potkal na policejní stanici v Kolašinu (tehdy Socialistická Federativní republika Jugoslávie, dnes Černá Hora) Vuka Šibaliče, což ovlivnilo jeho další cestovatelské plány. V 16ti letech podnikl první ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. – 2. den

Přílet do Istanbulu (UNESCO), jediného velkoměsta na dvou kontinentech. Návštěva Modré mešity sultána Ahmeda, chrámu Boží moudrosti Hagia Sofia, sultánského paláce Topkapi, Krytého a Egyptského bazaru, Galatské věže a projížďka lodí po Bosporu.

3. den

Přesuneme se rychlovlakem YHT do centra seldžuckého sultanátu Rum Konye. Vydáme se na prohlídku města během níž zavítáme do Aladinovy mešity a hrobky světce Mevlany.

4. – 5. den

Přesuneme se do bizarní sopečné krajiny Binbir Kilise, kde se vydáme k ruinám 1001 arménských kostelů. Budeme pokračovat ke kráterovému jezeru Meke hrajícímu všemi barvami, od modré přes zelenou až k sytě žluté. Další den absolvujeme túru po svazích sopky Hasan konyek ruinám byzantského města Viransehir. Projdeme se také krajinou jako z hvězdných válek - kaňonem Ihlara, kolem skalních kostelíků, obydlí místních a lisu na víno až ke skalnímu klášteru Yaprak Hisar.

6. – 7. den

Naší další zastávkou bude neskutečná sopečná oblast Kappadokie. Vypravíme se na průzkum osmipatrového podzemního města Derinkuye. Jedním z vrcholů naší výpravy bude světoznámé údolí Göreme (UNESCO). Zažijeme zde nezapomenutelný západ slunce na skalním hradě Üçhisarm, túru růžovým údolím kolem skalních hřibů Paşabağ až do skalní vesnice Zelve a dostaneme se i do zapomenutého údolí Soğanli se zvláštními „holubími“ skalami.

8. den

Přejedeme do vápencového pohoří Taurus a v jeho nejvyšší části Ala Daglari se vydáme na trek až k nevysychajícímu jezeru Dipsiz Gol ve výšce přes 3.000 metrů nad mořem. Budeme se moci kochat krásnými výhledy na nejvyšší horu Tauru Demirkazik.

9. – 10. den

Podél jižního pobřeží Turecka směrem na západ se přesuneme na tureckou riviéru. Po cestě navštívíme rodný dům svatého Pavla v Tarsu, arménský „dívčí hrad“ Kizkalesi a divoké propasti Nebe a Peklo – „Cennet ve cehennem“. Dále také křižácký hrad ANAMUR na nejjižnějším bodě tureckého pobřeží a nedobytné antické orlí hnízdo Termesos.

11. – 12. den

Strávíme tři noci ve slavných Kádirových stromových domech v Olymposu na turecké riviéře. Odpočineme si u moře a prozkoumáme zajímavosti okolí. Jako je antické město Kekova, potopené při zemětřesení pod hladinu moře nebo městečko Myra, působiště svatého Mikuláše. Projdeme se nenáročnou túrou borovým subtropickým lesem k přírodní plamenům Yanartas, které se staly předobrazem Chiméry, dávné příšery.

13. den

Poslední zastávkou bude centrum turecké riviéry Antalya, odtud se letadlem navrátíme domů.

Ubytování

Nocovat budeme v hotelech, penzionech, či apartmánech. Většinou ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Dvoulůžkových pokojů je často omezený počet a nelze je garantovat po celou dobu trvání zájezdu. Budeme se však snažit zohlednit složení skupiny a vyjít vám maximálně vstříc. Tři noci strávíme v tradičních „stromových domech“ na turecké riviéře, zde bude sociální zařízení společné.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a 2x také večeře, a to ve stromových domech. Zbytek stravování je ve vlastní režii. Každý den bude v blízkosti ubytování řada restaurací, kde bude možné dát si cenově přijatelné a dobré jídlo. Turecká kuchyně je vyhlášená a jídlo v Turecku není dražší než u nás, nedoporučujeme tedy vozit potřeby na vaření, či větší zásoby jídla.

Doprava

Nástupní místo: Istanbul
Výstupní místo: Antalya

Doprava na zájezdu
Společná doprava během zájezdu bude zajištěna pronajatým mikrobusem.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 13ti denní zájezd zaměřený na poznání nejzajímavějších míst Turecka. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům mikrobusy se jedná o zájezd mírně až středně cestovatelsky náročný. Program je připraven tak, abychom se seznámili s historií a architekturou a bohatstvím přírody celé země. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce + 1 řidič. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte nejpozději v první den zájezdu.

Očkování

Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžadují zvláštní očkování. Na závadu ovšem není očkování proti žloutence -- hepatitidě typu "A". Zkontrolujte si také platnost očkování proti tetanu.

Měna a kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 200 / 300 EUR na vstupy do památek a jídlo. V Turecku se platí tureckými lirami, které pravděpodobně u nás neseženete. Navíc tato měna podléhá bohužel vysoké inflaci, proto je dobré si turecké liry směnit až po příletu do Istanbulu. Zde není problém směnit jakoukoli světovou měnu, například eura, či americké dolary. Občas i české koruny, na to je však lepší nespoléhat. Ve městech též není problém použít mezinárodní kreditní karty jak pro placení, tak pro výběr peněz z bankomatu.

Cestovní doklady
Čeští občané mohou do Turecké republiky cestovat na základě platného CESTOVNÍHO PASU, jehož platnost přesahuje minimálně o 3 měsíce dobu předpokládaného pobytu.

Bezpečnostní situace v Turecku
Situaci v zemi, zejména v jejich východní oblasti bedlivě sledujeme a v případě jakýchkoliv problémů jsme z bezpečnostních důvodů připraveni změnit trasu a program zájezdu. Turci jsou všeobecně lidé velmi vstřícní a přátelští vůči cizincům. Chovají-li se vůči nim někdy jinak, pak je to většinou jen reakce na někdy povýšenecký až arogantní přístup cizinců. Dále doporučujeme nepodceňovat kulturní odlišnosti islámu a respektovat velkou úctu, která je v Turecké republice spojována se státními symboly (např. státní vlajka a obrazy a sochy zakladatele Turecké republiky Mustafy Kemala Atatürka).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

7. 10. - 19. 10. 2024
č. zájezdu: 224330A-01
cena 38 500 Kč
6 volných míst
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Istanbul - brána Orientu

Dana Kyndrová a Marie Klementová

Jediné město na světě, které se může pochlubit nezvyklou raritou: leží ve dvou světadílech, současně v Evropě a v Asii. R...

více

Podobné zájezdy

Adventní Izrael a Palestina

Adventní Izrael a Palestina

16. 12. - 23. 12. 2024 Chci to vidět
Omán

Omán

7. 1. - 18. 1. 2025 Chci to vidět
Turecko - jarní týden v Lýkii 2025

Turecko - jarní týden v Lýkii 2025

6. 5. - 13. 5. 2025 Chci to vidět
Uzbekistán

Uzbekistán

24. 9. - 10. 10. 2024 Chci to vidět
Východní Turecko

Východní Turecko

20. 10. - 31. 10. 2024 Chci to vidět