Azorské ostrovy: Terceira a São Jorge - jednodenní túry

Za zážitky bez obav

Azorské ostrovy: Terceira a São Jorge - jednodenní túry

9 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Havaj Atlantiku - sopky, fajãs a nejlepší portugalské sýry

Azorské ostrovy, přezdívané také Havaj Atlantiku, se stávají stále populárnější exotickou destinací v rámci Evropy. Oproti Madeiře jsou méně zalidněny a v sezoně méně obklopeny turisty, což z nich dělá skvělou odpočinkovou destinaci. Na tomto zájezdu se vypravíme hned na 2 ostrovy z celého archipelagu a k tomu uděláme ještě zastávku na 1 den v Lisabonu. Naše návštěva na ostrovech bude v letních měsících zpestřena býčími zápasy, jenž je možné v ulicích spatřit, a nasajeme tak atmosféru pravého Touradas à corda.
Terceira nás dojme svými nepopsatelně krásnými panoramaty, lávovými poli, čedičovými útesy, rozporcovanými políčky, hustými porosty a malebnou architekturou. Ostrov São Jorge je ze všech ostrovů nejméně známý, o to víc ale překvapí. Uvidíme další vulkány, větrné mlýny, podnikneme cestu na nejvyšší vrchol, spatříme úchvatné fajãs a kromě úchvatných výhledů ze strmých útesů ochutnáme také vynikající sýry i šálek kávy přímo z místní kávové plantáže a další speciality, jako "alcatra" hovězí, které se vaří 12 hodin v hliněném hrnci.

Ubytování denně pod střechou se snídaní formou bufetu.

Kdo by chtěl prozkoumat i další Azorské ostrovy, doporučujeme populární trojkombinaci S.Miguel, Faial a Pico, letošní novinku Faial, Pico a S.Jorge a stálici S.Miguel.

Cena zahrnuje

  • 8x ubytování v hotýlku se snídaní
  • kompletní dopravu na ostrovech a v Lisabonu
  • 1x přesun trajektem Lisabon-Almada
  • 2x přesun trajektem mezi ostrovy Terceira a S.Jorge
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena letenky 15.000,- Kč - cena letenek v průběhu roku kolísá - záleží na výběru letecké společnost a době pořízení letenky)
  • fakultativní vstupy do památek a případné pozorování velryb 

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Večerním letem z Prahy přiletíme do Lisabonu, kde se ubytujeme v hotýlku blízkosti letiště.
Ráno po snídani vyrazíme na celodenní vycházky do historického centra LISABONU, který nás svou rozmanitostí přímo uchvátí. Samozřejmostí bude návštěva nejstarší čtvrti Alfama s křivolakými uličkami, lisabonské “Notre Dame” - katerdrála Sé, čtvrti Baixa, jenž povstala z popela po velkém zemětřesení před více než 200 lety, věže Torre de Belém postaveném v manuelském stylu, rudý závěsný most Ponte 25 de Abril, který připomíná ten v San Franciscu, vítězný oblouk, a samozřejmě ochutnáme také místní speciality jako grilované sardinky, arroz de marisco či bacalhau nebo jeden ze “sedmi divů portugalské gastronomie” Pastéis de Nata. Přes řeku Tejo se trajektem přepravíme do Almedy, kde nás čeká památník se sochou Krista, shlížejícího z vysokého útesu na město. Fakultativně bude možnost projet se uličkami proslulou žlutou tramvají nebo železným výtahem Santa Justa na věž, která nás odmění výhledem na lisabonský hrad, náměstí Rossio nebo čtvrť Baixa. Pozdně večerním letem se přemístíme na Terceiru a ubytujeme se v příjemném hotýlku v přístavním městečku Praia da Vitória.

3. den

Hned na úvod nás čekají dvě impozantní túry, při nichž budeme obdivovat nezaměnitelné dílo, které po sobě na ostrově zanechala čilá vulkanická činnost. Dopoledne zahájíme cedrovo-jalovcovou túrou Mistérios Negros ve středu ostrova v přírodní rezervaci Serra de Santa Bárbara, která nás provede bohatou endemickou flórou okolo malinkých jezírek, přes vulkanické kopečky až do lávového tunelu Gruta do Natal dlouhého přes 600 m (4,9 km, ↑142m ↓145m). Odpoledne se budeme prokousávat panenskou buší Rocha do Chambre (7,6 km ↑347m ↓315m) a cestou zpět nejde neminout úchvatný systém vulkanických fumarolů Furnas do Enxofre, nejviditelnější stopu poslední sopečné erupce, ke které došlo na ostrově Terceira v 18. století a samozřejmě také jeskyni Algar do Carvão, snad nejúchvatnější podívanou dne - není totiž mnoho míst na světě, kde se můžete procházet uvnitř vyhaslé sopky.

4. den

Přejedeme do nejstaršího města ostrova Azorských ostrovů, ANGRA DO HEROÍSMO, jenž je zapsán na seznamu UNESCO a celý den strávíme zde. Den zahájíme túrou na Monte Brasil (cca 8,5 km ↑685m ↓686m) s pevností São Joao Baptista, a zajdeme si na vyhlídky, odkud budeme mít město jako na dlani. V centru města navštívíme katedrálu Sé, zahradu vévody z Terceiry - Jardim Duque da Terceira s rostlinami a stromy z celého světa, Império do Espírito Santo de São Sebastião s působivými malbami na fasádě. Na zpáteční cestě si zpříjemníme závěr dne túrou na jihovýchodě ostrova, která nás provede kolem pozůstatků středověkých námořních obranných pevností ze 16. - 17. století a zakončíme ji ve vesnici São Sebastião. (5,7 km, ↑327m ↓264m). Pokud budeme dostatečně rychlí, zastavíme se ještě i na vyhlídce Miradouro Serra do Cume, odkud spatříme největší náhorní plošinu ze všech azorských ostrovů.

5. den

Odpočinkový den. Dopoledne se projdeme trekem Seretta (6,7 km, ↑434m ↓434m) na západní straně ostrova. Uvidíme čedičová skaliska Rocas Magmáticas a poté se vykoupeme v lávových jezírkách u Biscoitos. Navštívíme městečko a vinice. Odpoledne se přesuneme trajektem na ostrov São Jorge a večer se ubytujeme v Calhetě.

6. den

Náš pobyt na “ostrově sýrů” zahájíme nejkrásnějším trekem na jižním pobřeží a také nejnáročnějším trekem Fajã dos Vimes a Fajã de São João skrze převýšení - přechodem po ztuhlých vulkanických masách zvaných fajã. Trasa nás provede přes řemeslnou dílnu, kde se vyrábí tradiční přikrývky, ochutnáme kávu z místní plantáže, spatříme viniční terasy a tradiční sklepy a především si dosyta užijeme pohled na krajinu se sopečnými kužely, které vytvořily nádherný ostrov, se strmými a velmi vysokými svahy. (15,7 km, ↑1371m, ↓1515m)

7. den

Den začneme přechodem nejvyšších partií ostrova s krásnými výhledy na protilehlé ostrovy Faial a Pico. Budeme se pohybovat krajinou, která byla před mnoha lety zvrásněna sopečnou činností a dosáhneme přitom i nejvyššího bodu celého ostrova Pico da Esperança (1053m). Túru zakončíme ve vesnici Fajã do Ouvidor s možností koupání v přírodních bazénech (17,9 km, ↑301, ↓1088).

8. - 9. den

Závěrečný den přejedeme trajektem zpět na Terceiru a v odpoledních hodinách zbyde ještě čas na příjemný přímořský trek, lemovaný azorským vřesem s výhledy na oceán a hranolová čedičová skaliska (3,8 km ↑201, ↓201). Následující den po snídani se již odebereme na letiště, odkud přeletíme zpět do naší domoviny. Kdo si bude chtít pobyt prodloužit a nenasytil se dostatečně Lisabonu, může si ještě v Lisabonu udělat přestávku a přiletět domů o den či pár dní později.

Ubytování

Na 1 noc se ubytujeme v Lisabonu, v sympatickém penzionu se snídaní v ceně ve velice hezkých pokojích. Ubytování zde bude na 4-6 lůžkových pokojích (dle dostupnosti) s vlastním nebo sdíleným sociálním zařízením. K dispozici nám bude i venkovní posezení. Na ostrově Terceira strávíme 4 noci v hotýlku s bazénem a snídaní v ceně. Pokoje budou 2-3lůžkové (dle dostupnosti). Výběr konkrétního pokoje nemůžeme zaručit, vždy se snažíme, abychom dosáhli co nejoptimálnějšího rozložení do pokojů dle složení skupiny. Na ostrově S.Jorge strávíme 3 noci v hostelu s krásným výhledem na oceán, ve výhradně dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici nám bude velká společenská místnost a snídaně rovněž v ceně. Na všech místech je k dispozici Wi-fi zdarma. Ručníky a povlečení zdarma. 
Na tento zájezd nezařizujeme jednolůžka.

Strava

Na všech místech dostaneme snídani formou bufetu, která je v ceně zájezdu. Snídaně se bude zpravidla skládat z 1-2 druhů pečiva, croissantů, corn-flakes, plátků sýra, šunky, marmelády, másla, sklenice džusu, kávy, čaje, mléka. Ostatní stravování (obědy, večeře) není v ceně zájezdu, ale denně bude možnost dokoupení potravin v místních obchůdcích. V místě našeho pobytu i v průběhu túr budeme mít téměř vždy možnost zajít do restaurace a ochutnat místní speciality. Ceny v Portugalsku a na Azorských jsou srovnatelné s našimi. 

Doprava

V Lisabonu se budeme pohybovat MHD (metro), pěšky a absolvujeme také zhruba 20minutovou plavbu trajektem na protilehlý výběžek do Almady. Po ostrovech Terceira a S.Jorge se budeme pohybovat částečně pronajatými mikrobusy (taxi) a částečně MHD (přesuny max. 1 hodinu). Mezi ostrovy se 2x přepravíme trajektem (cca 4 hodiny plavby).

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Přílet: Terceira přes Lisabon
Odlet: Terceira

Let bude s 1 přestupem (ve výjimečných případech se 2).

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Denně ujdeme průměrně 13 km trasy s rozdílným převýšením. Ve většině případů nebude denní převýšení velké. Pouze 2 treky na ostrově S.Jorge budou krapet náročnější. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Všechny túry jdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Azory nám stačí občanský průkaz. Může se ale stát, že budeme přesedat v Londýně. V tomto případě bude nutný cestovní pas. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Zavazadlo
Vzhledem k několika různorodým přesunům (metro, MHD, trajekty) doporučujeme spíše sbalit si baťoh. Doporučujeme také zvolit spíše menší zavazadlo (do10 kg) - zvlášť, pokud se rozhodnete cestovat nízkonákladovou společností Ryanair či EasyJet, kde se větší zavazadlo doplácí zvlášť). Vše podstatné sbalíte do menšího zavazadla, ostatní se dá dokoupit na místě. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Korsika - jednodenní túry

Korsika - jednodenní túry

29. 6. - 11. 7. 2024 Chci to vidět