Azorské ostrovy: Pico, Faial a São Jorge

Za zážitky bez obav

Azorské ostrovy: Pico, Faial a São Jorge

9 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Azorské ostrovy – opomíjený klenot Atlantiku, bratrstvo devíti ostrovů na průsečíku euroasijské, africké a severoamerické tektonické desky. Jedna z nejzelenějších destinací na světě. Producent vlastního vína, medu, ananasu a sýrů. Ostrovy se právem mohou pyšnit svým průkopnictvím v udržitelném cestovním ruchu i bohatou outdoorovou kulturou.
Ostrov Faial nás uvítá svou námořní a velrybářskou tradicí a malovaným molem, a v nadmořské výšce 1 km se projdeme se kolem mohutného stratovulkánu Caldeira s výhledem na impozantní horu Montanha do Pico.
Nejnáročnější túra nás čeká na ostrově Pico při výstupu na stejnojmennou sopku 2351 m.n.m. - nejvyšší horu celého Portugalska. Navštívíme slavné vinice. Ubytujeme se pod střechou v sympatických hotýlcích se zajištěnou snídaní.
Ostrov São Jorge je ze všech ostrovů nejméně známý, o to víc ale překvapí. Uvidíme další vulkány, podnikneme cestu k nádherné laguně Lagoa de Santo Cristo a kromě vynikajících sýrů si vychutnáme i šálek kávy přímo z místní kávové plantáže.

Možnost prodloužení zájezdu o ostrov S. Miguel

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky cca 20.000 Kč včetně tax - s blížícím se datem se může její cena zvyšovat - letenky si klient může zařídit i po vlastní ose levněji)
  • fakultativní výlety (pozorování delfínů, velryb apod.)
  • vstupné do muzeí, památek
  • povolení k výstupu na sopku Pico (15 EUR)

Videa

Program zájezdu

1. den

Přiletíme na Faial, ubytujeme se na 2 noci v příjemném rodinném hotýlku, a po obědě ještě stihneme prohlídku hlavního města HORTA – malovaný přístav s výhledem na impozantní sousední ostrov Pico a procházkou na vyhlídkový vrchol Guia, odkud uvidíme na historicky významnou zátoku Porto Pim i širý oceán (→3,4 km, 1 hod. 30 min.) a kde si vychutnáme západ slunce.
Povečeříme rybí speciality ve vyhlášené restauraci Genuíno a nemine nás ani ikonický Peter's bar a jeho gin. Odpočineme a načerpáme síly na následující den. Zájemci mohou namísto vycházky na vyhlídku navštívit muzeum velrybářství, dokumentující historii tohoto důležitého řemesla v polovině 20.století. (fakultativně cca 1 hod., 2,5 - 5 EUR)

2. den

Dnešní den zahájíme túrou po hraně sopečného kráteru Caldeira. Poté se pěšky i s pomocí místní dopravy přesuneme pestrým vnitrozemím ostrova Faial až k mysu Capelinhos, vůbec nejzajímavějšímu důkazu vulkanické činnosti na ostrovech, kde se projdeme extrémně geologicky zajímavou krajinou (→ 13,7 km, ↑ 348, ↓1034). Zájemci mohou u majáku navštívit Centrum vulkanické činnosti (4 - 10 EUR dle typu expozice), kde se dozví podrobnosti o erupci sopky Capelinhos, formování azorského souostroví, ale také různé typy sopečné činnosti na světě.

3. - 4. den

Dopoledne se vykoupeneme v zátoce Varadouro lemované čedičovými skalisky.
Odpoledne se přesuneme trajektem nejprve na ostrov Pico a hned poté na ostrov São Jorge, kde strávíme následující 2 dny. Druhý den vyrazíme k unikátní kávové plantáži, kde začneme den šálkem vynikajícího horké kávy přímo ze zdroje. Pak přejedeme až na východní konec ostrova k majáku Farol da Ponta do Topo a zahledíme se na nekonečný Atlantik. A nakonec se vydáme na nádherný trek v centrální části ostrova při kterém navštívíme malebnou lagunu Lagoa de Santo Cristo a prohlédneme si jedny z mnohých pitoreskních azorských vesnic vybudovaných na lávových sesuvech nazývaných Fajã. (9,4 km, 4 hodiny, ↑559m, ↓ 1209m).

5. den

Den začneme přechodem nejvyšších partií ostrova s krásnými výhledy na protilehlé ostrovy Faial a Pico. Budeme se pohybovat krajinou, která byla před mnoha lety zvrásněna sopečnou činností a dosáhneme přitom i nejvyššího bodu celého ostrova Pico da Esperança (1053m). Túru zakončíme ve vesnici Fajã do Ouvidor s možností koupání v přírodních bazénech (16, 5 km, ↑ 283, ↓1048). Na závěr se zadíváme na Atlantik ještě jednou a to z nejzápadnějšího cípu ostrova, kde stojí opuštěný maják Farol da Pointa dos Rosais. Večerní přesun na ostrov Pico. 

6. - 7. den

Zlatý hřeb zájezdu - celodenní náročný výstup na nejvyšší horu Azorských ostrovů i celého Portugalska Ponta do Pico 2351 m, (↑1036m, ↓1036m) – fakultativně, 15 EUR vstupní poplatek do rezervace. Alternativně samostatná vycházka přímořskou stezkou Mistérios do Sul do Pico (11,8 km, ↑239m, ↓311m) s několika možnostmi koupání v přírodních bazéncích - fakultativně s podklady k trase od průvodce, taxi na začátek trasy cca 5 EUR/osoba. Případně možnost plavby za velrybami. Další den nás čeká pohodová pobřežní túra Quintas e Ribeiras (10,3 km, 4h,↑ 558m, ↓705m - a krátká pobřežní túra severním pobřežím k majáku Farol Ponta da Ilha (3,4 km, 1h,↑30m, ↓30m).

8. - 9. den

Den zahájíme túrou od jezera Lagoa do Capitão, která nás provede vysočinou s azorskými jalovci a skvostnými výhledy jak na sopku Pico, tak na oceán. Sestoupíme k městečku São Roque do Pico, kde poobědváme (→ 9,3 km, ↑17m, ↓772m). V případě horšího počasí namísto túry navštívíme volně přístupné lávové jeskyně Furnas de Frei Matias. Zavítáme do pitoreskní vesničky Lajido na severním pobřeží, odkud pochází stejnojmenné víno, které bude možné ochutnat. V případě příznivého počasí zde bude možnost koupání. Uvidíme čedičová skaliska Cachorro, oblast, jenž je oblíbenou potapěčskou destinací, a kde se my projdeme bludištěm oblouků a tunýlků. Na závěr dne se projdeme unikátními vinicemi Criação Velha (UNESCO), které jsou zasazeny přímo mezi lávové kameny (→ 3,2 km). Následující den odletíme domů. Pro případné zájemce je možné zájezd prodloužit o další týden a podívat se ještě i na ostrov S. Miguel.

Ubytování

Na ostrově Faial strávíme 2 noci v hlavním městě Horta v blízkosti přístavu, ve 2-4 lůžkových pokojích. Na ostrově S. Jorge strávíme 2 noci v hotýlku ve 2-3lůžkových pokojích. Na ostrově Pico pobudeme 3 noci v jižní části ostrova v Lajes do Pico v příjemném rodinném penzionu v ložnicích po 2 osobách na pokoji/max. 4 osoby v apartmánu. Z těchto míst budeme vyrážet na celodenní výlety. Pokoje na všech ostrovech jsou většinou 2-4 lůžkové, dle dostupnosti, a vždy s vlastním sociálním zařízením. Může se stát, že budete umístěni do pokoje i s jinými spolucestujícími. Budeme se snažit vyhovět individuálním požadavkům, ne vždy to však budeme moci zaručit. Na S.Jorge a Pico půjde o klasické postele. Na Faialu jsou některé pokoje s patrovými postelemi, celkově je však ubytování na místní poměry luxusní, prostorné a lůžka pohodlná. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, k dispozici jsou také ručníky, někdy i fén. Ve všech penzionech je možnost připojit se k wi-fi zdarma. 

Strava

V ceně ubytování jsou kontinentální snídaně podávané formou bufetu na ostrově Faial a Pico. Snídaně zahrnují např. mini croissanty, různé druhy pečiva, vajíčka, slaninu, párky, cereálie, ovoce, koláč, sušenky, kávu, čaj, ovocný džus. Vše z místních a čerstvých surovin. Po zbytek dne se budeme stravovat z vlastních či dokoupených zásob. Penzion na ostrově Faial má k dispozici společnou kuchyňku, a bude zde možnost vaření (v kuchyni je sporák, mikrovlnka, varná konvice, kávovar). V blízkosti všech penzionů, v nichž budeme, je několik restaurací, jídelen, kaváren, kam se dá na jídlo zaskočit. V supermarketu se dají dokoupit potraviny za ceny srovnatelné s našimi. Možnost dokupování místních potravin bude denně.

Doprava

Po všech ostrovech se budeme pohybovat částečně mikrobusy a částečně MHD (přesuny max. 1,5 hodiny). Přiletíme na ostrov Faial, odkud se přesuneme krátkým trajektem na ostrov S.Jorge a odtud opět trajektem na Pico. Domů odletíme z letiště na ostrově Pico.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Přílet: Horta (Faial)
Odlet: Madalena (Pico)

Dálkový let bude s 1 - 2 přestupy.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. Denně ujdeme průměrně 15 km trasy s rozdílným převýšením. Ve většině případů nebude denní převýšení velké (průměrně cca 400 m). Největší zátěží bude celodenní výstup na sopku Pico (převýšení cca 1000 m) - který je možné individuálně zkrátit. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu. Všechny túry jdeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Azory nám stačí občanský průkaz. Může se ale stát, že budeme přesedat v Londýně. V tomto případě bude nutný cestovní pas. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.