Cesta jižním Islandem a na Snæfellsnes

Za zážitky bez obav

Cesta jižním Islandem a na Snæfellsnes

11 dní / 43 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

22. 5. - 1. 6. 2025
č. zájezdu: 225309B-01
cena 43 900 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Tam, kde sopky hřmí a skřítci tančí v každém vodopádu.


Zveme vás na prozkoumání toho nejzajímavějšího co Island - země ohně a ledu - nabízí: od lávových polí a tunelu po sopečné krátery, gejzíry, horké prameny, úchvatné vodopády a kaňony, až po ledovce a jejich plovoucí kry. Budeme-li mít štěstí a bude zrovna aktivní a přístupná sopka, podíváme se i do pekelné kuchyně na žhavou lávu.

Aby to nevypadalo, že na Islandu je jenom kámen, oheň a led - poznáme také zdejší život: ať už třeba největší lišejníková pole na světě nebo severské “papoušky” papuchalky. U pobřeží se setkáme s tuleni a také zajisté uvidíme zdejší koně a ovce.

Cena zahrnuje

 • dopravu na místě minivanem
 • ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s vybavením
 • zkušeného průvodce
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK
 • Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku (cena letenek závisí na velikosti vaší bagáže a na době, kdy se koupí - čím dříve, tím levnější)
  • vstupné na místní atrakce
  • jídlo
  • kapesné

  Průvodci

  Petr "kosák" Srp

  22. 5. - 1. 6. 2025 / č.zájezdu 225309B-01

  Jako horal odkojený Karpatskými hrami Míly Nevrlého si Kosák našel pevné místečko ve skupině zvané Al-Banda, čili ortodoxní partičce, která se specializuje na Balkán. Do paměti se vryje jak zastřeným hlasem vypráví bizarní albánské pohádky, stejně jako když na balkánském večírku svádí lítý souboj o ...

  Dozvědět se více

  Videa

  Program zájezdu

  1. den

  Přílet do Keflavíku v nočních hodinách, změna dopravního prostředku na minivan pro 8 osob a ubytování v blízkém městeku.

  2. den

  Přesun na poloostrov Snæfellsnes. Cestou prohlídka sopečného kráteru, první vykoupání v horkých pramenech, obhlídka diabasových útesú a první vodopády.

  3. den

  Objedeme a prozkoumáme poloostrov Snæfellsnes. Kromě všudypřítomných vodopádů nás čekají typické islandské drnové domky, černá pláž, rybářské vesnice, bizarní skalní útvary a útesy, skalní mosty či pozorování tuleňů na pobřeží.

  4. den

  Přesuneme se trochu do vnitrozemí za druhým největším ledovcem na Islandu. Při troše štěstí se podíváme do ledového tunelu a do lávového tunelu, zastavíme se u vodopádů, které vytékají zpod lávového příkrovu.

  5. den

  Navštívéme památky středovékého osídlení Islandu - vesnici Reykholt, místo prvního evropského parlamentu - Þingvellir, či domek v lávové jeskyni, který zažil návštěvu dvou králů. Na trhlinách a průrvách ve skalách můžeme vidět, jak se v těchto místech od sebe pomalu vzdalují evropská a americká kontinentální deska.

  6. den

  Projedeme tzv. Zlatý okruh - geotermální pole s fumarolami a slavnými islandskými gejzíry či o kus dále jeden z nejkrásnějších vodopádů - Gullfoss. Den zakončíme opět koupelí v některém z termálních pramenů.

  7. den

  Vydáme se na průzkum jižníhi pobřeží Islandu. Kromě jiného uvidíme Seljalandsfoss (vodopád, který si můžete prohlédnout ze všech stran, i zezadu z přilehlé jeskyně), ptačí útesy Dyrhólaey (oblíbené místo papuchalků), černé pláže s jeskyní a skalními věžemi.

  8. den

  Den ve znamení největšího islandského ledovce. Horskou tůrou se podíváme z výšky na jeden z jeho splazů a mocné morény. Úžasně fotogenická je mořská laguna Jökulsárlón s plovoucími tyrkysově modrými krami stejně jako tzv. Diamantová pláž s rozesetými kusy ledu, které ve světle slunce vypadají jako křišťály.

  9. den

  Podél jižního pobřeží se začneme vracet zpátky. Cestou si dáme nádhernou tůru od vodopádu Skogafoss podél kaňonu s desítkami dalších vodopádů. Na jiné zastávce si odpočineme u vodopádu Urridafoss. Na další dvě noci si uděláme základnu v hlavním městě Reykjavíku.

  10. den

  Den fakultativních aktivit: Výlet za aktivní sopkou Fagradalsfjall (bude-li), relax v Nebeské laguně, výlet lodí na pozorování velryb (budou-li), hlubiny lávového tunelu, horská tůra s koupáním v horkém potoce, ... Nebo jen toulání po Reykjavíku jednom z nejzvláštnějších hlavních měst.

  11. den

  Rozloučení s Reykjavíkem a Islandem. Cestou na letiště si ještě můžeme prohlédnout fumaroly a horké prameny či splazy ztuhlé lávy. V brzkém odpoledni odlet domů, kde budete vzpomínat na báječně strávené dny na drsném, drahém ale divukrásném ostrově Island.

  Ubytování

  Ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s veškerým vybavením vám poskytne pohodlí a prostor, abyste si užili svůj pobyt v plné míře. Se spaním v peřinách pod střechou to bude zážitek, který oceníte.

  Strava

  Stravování v průběhu zájezdu je po celou dobu ve vlastní režii. Hodí se tedy přibalit vařič a suroviny pro přípravu vlastních jídel. S plynovou bombou ani benzínem vás do letadla nepustí, na Islandu však není problém obojí sehnat (možnost nákupu bude první den ráno po příletu). Naše cesta povede civilizovanými oblastmi i divočinou. Některé dny si lze potraviny dokoupit v supermarketech, několikrát bude možnost zajít si na rychlý oběd či jiné občerstvení.

  Doprava

  Doprava na zájezdu
  Přesouvat se budeme minivanem, počítejte proto s omezeným úložným prostorem pro Vaše zavazadla - ideální je se sbalit do jednoho zavazadla (tedy baťoh/taška, který si v případě potřeby i kousek přeneseme, rozhodně ne kufr na kolečkách!), abychom se všichni pohodlně vešli. Hodí se menší baťůžek na denní túry a aktivity, který si při přejezdech v dodávce můžeme dát pod sedačku nebo mezi nohy.

  Letenky

  Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Její cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

  Přílet: Keflavík
  Odlet: Keflavík

  Nástupní místa

  Náročnost

  Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály, což znamená, že naplánovaný program zvládne průměrně zdatný jedinec, který provozuje turistiku nebo rekreační sport. 

  Další info

  Cestovní doklady
  Na Island nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

  Skupina a průvodce
  Maximální kapacita této skupiny je 7 účastníků + 1 průvodce.

  Kapesné

  Na Islandu platí měna ISK (= islandská koruna). Doporučujeme vzít si s sebou EURa v hotovosti na fakultativní výlety. Island je královstvím platebních karet, tedy drtivou většinu nákupů (stravu, suvenýry, dokoupení základních potravin a památky při trase) lze platit kartou a není třeba měnit eura na islandské koruny. Potraviny jsou zhruba 2 – 3x dražší než u nás.

  Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odletem.

  Termíny

  22. 5. - 1. 6. 2025
  č. zájezdu: 225309B-01
  cena 43 900 Kč
  Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

  Podobné zájezdy

  Island

  Island

  4. 8. - 19. 8. 2024 Chci to vidět