Ferratový víkend v Rakousku

Ferratový víkend v Rakousku

3 dny / 4 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

23. 7. - 25. 7. 2021
č. zájezdu: 221888-01
cena 4 800 Kč
13. 8. - 15. 8. 2021
č. zájezdu: 221888-02
cena 4 800 Kč

zajištěné cesty pro nejmenší horolezce

Že vaše dítě nenechá v klidu žádný žebřík, žádný kámen, žádná rozhledna? Že šplhá po všem možném a ještě vás pobízí, ať jdete s ním? Ideální čas vzít ho na zajištěné cesty (via ferraty) spojující lezení po skalách s turistikou. Rakousko nabízí nesčetně možností, pro první dobrodružství ve vertikále. Zajedeme do skvělé oblasti Peilstein kousek od Vídně. Zájezd je určen aktivním rodičům s aktivními dětmi (od 7 let). Zjistíte jak jistit sebe i dítko, navíc všechny ferraty jsou voleny tak, že umožní i začátečníkům z řad rodičů získat základní dovednosti pro pohyb na zajištěných cestách. Ideální však je, pokud dospělák již zkušenosti se skalním terénem má. Nocleh je zajištěn v apartmánech v příjemném penzionu blízko Vídeňského lesa. 

Cena zahrnuje

  • 2x ubytování se snídaní v penzionu 
  • průvodce-instruktory
  • vstupné do soutěsky Steinwandklamm
  • pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK
  • 1x pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem pro zájemce (za příplatek 1.000 Kč)

Průvodci

Hana Mičulková

14. 8. - 16. 8. 2020 / č.zájezdu 220888-02

Jednou z největších radostí usměvavé Ostravačky je pohyb ve vertikále. S lanem i po ferratách prolézá skalní i horské oblasti ČR a Evropy a své zkušenosti trpělivě předává také klientům horských a ferratových zájezdů. Nejčastěji miří do Dolomit, na Solnou komoru a ferratový kurz Raxalpe. Ráda ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. den

Z Brna se zájemci vyrazíme v pátek odpoledne (cca 15:30 hod.), s ostatními se potkáme v penzionu ve vesničce Laaben v 18:30. Večer ještě zvládneme základní instruktáž i první dětskou hru.

2. den

Ráno vyrazíme do terénu a v krátké zajištěné cestě Peilstein Klettersteig (A) ( ↔ cca 2 hod., ↕ 120 m) si vyzkoušíme samotné lezení a způsoby jištění dětí. Dobrodružné povahy dětí bude lezení zcela jistě bavit, proto přidáme zajímavou zajištěnou cestu Rudolf-Decker-Steig (B) v soutěsce Steinwandklamm ( ↔ cca 2,5 hod., ↕ 250 m). Početné žebříky a průlez jeskyní okoření výhledy do soutěsky. Odpoledne si zpestříme další akční hrou pro děti.

3. den

Čeká nás parádní kousek – Mödlinger Klettersteig (B/C) – ferrata pro opravdové malé borce ( ↔ cca 2 hod., ↕ 125 m). Krásné skalní lezení v oblasti Wienerwald zakončíme šiškovou bitvou u zříceniny hradu Mödling. Bude-li to možné, odpoledne navštívíme unikátní jeskyni Seegrotte, v níž se nachází největší evropské podzemní jezero a vydáme se domů, někteří po vlastní ose a někteří s námi do Brna (příjezd cca v 18:00 hod.)

Ubytování

Ubytujeme se v sympatickém penzionu ve vesničce Laaben v Dolním Rakousku, uprostřed krásné přírody a nedaleko všech našich aktivit. Nocovat budeme v 2 - 4 lůžkových apartmánech s vlastní kuchyňkou a sociálním zařízením. Při včasné rezervaci možnost zajistit 2 lůžka, 3 lůžka nebo 4 lůžka dle Vašich preferencí. 

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou bufetu, další stravování je ve vlastní režii účastníků. Pokud si nebudete chtít uvařit v apartmánu, je možné zajít na večeři do restaurace. Na obědy si zajdeme o přestávkách mezi lezením. Těm, kdo mají rádi pravidelný režim,  doporučujeme mít po ruce menší svačinky na zahnání hladu během dne. 

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.000 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět cca v 15:30 z Brna, společně se pak setkáme v 18:30 v místě ubytování, vesničce Laaben. Adresa bude upřesněna v Rodokapsu, který zašleme v dostatečném čase před zájezdem. 

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 2 z 5 bodové škály. Jednotlivé ferraty jsou voleny speciálně s ohledem na malé horolezce, jedná se tedy o jednoduché ferraty vhodné i pro úplné začátečníky. Zjistíte jak jistit sebe i dítko, navíc všechny ferraty jsou voleny tak, že umožní i začátečníkům z řad rodičů získat základní dovednosti pro pohyb na zajištěných cestách. Ideální však je, pokud dospělák již zkušenosti se skalním terénem má. Po úvodní instruktáži si vše prakticky vyzkoušíme a budeme postupovat od jednoduššího k náročnějšímu. Zajištěné cesty vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

Vybavení na ferraty
Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Pro děti do 140 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Mějte na paměti, že bez tohoto vybavení nemůžeme na ferratu nikoho pustit! Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popř. cyklistické).

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás (krom rukavic) a budete ho mít připravené na místě u průvodců. V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně.

Skupina a průvodce
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

Ferraty s dětmi - Saské Švýcarsko a Lužické hory

18. 6. - 20. 6. 2021 Chci to vidět
Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

28. 5. - 30. 5. 2021 Chci to vidět
Rakousko Adventure - s dětmi

Rakousko Adventure - s dětmi

28. 7. - 1. 8. 2021 Chci to vidět
Raxalpe - ferraty s dětmi

Raxalpe - ferraty s dětmi

3. 9. - 5. 9. 2021 Chci to vidět