Ferratový víkend v Rakousku

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

zajištěné cesty pro nejmenší horolezce

Vaše dítě nenechá v klidu žádný žebřík, žádný kámen, žádná rozhledna? Šplhá po všem možném a ještě vás pobízí, ať jdete s ním? Ideální čas vzít ho na zajištěné cesty (via ferraty) spojující lezení po skalách s turistikou. Rakousko nabízí nesčetně možností, pro první dobrodružství ve vertikále zajedeme do skvělé oblasti Peilstein kousek od Vídně. Zájezd je určen aktivním rodičům s aktivními dětmi (min. 7 let). Zjistíte jak jistit sebe i dítko, navíc všechny ferraty jsou voleny tak, že umožní i začátečníkům z řad rodičů získat základní dovednosti pro pohyb na zajištěných cestách. Ideální však je, pokud dospělák již zkušenosti se skalním terénem má. Nocleh je zajištěn v příjemném rodinném penzionu s pěkným okolím. 

Cena zahrnuje

  • 2x ubytování se snídaní v rodinném penzionu 
  • průvodce-instruktory
  • vstupné do soutěsky Steinwandklamm
  • pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK
  • 1x pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem pro zájemce (za příplatek 1.000 Kč)
  • vstupné do jezerní jeskyně Seegrotte

Průvodci

Hana Mičulková

14. 8. - 16. 8. 2020 / č.zájezdu 220888-02

Jednou z největších radostí usměvavé Ostravačky je pohyb ve vertikále. S lanem i po ferratách prolézá skalní i horské oblasti ČR a Evropy a své zkušenosti trpělivě předává také klientům horských a ferratových zájezdů. Nejčastěji miří do Dolomit, na Solnou komoru a ferratový kurz Raxalpe. Ráda ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. den

Z Brna se zájemci vyrazíme v pátek odpoledne (15:00 hod.), s ostatními se potkáme v útulném rodinném penzionu a nedaleko všech našich aktivit. Večer ještě zvládneme základní instruktáž i první dětskou hru.

2. den

Ráno vyrazíme do terénu a v krátké zajištěné cestě Peilstein Klettersteig (A) ( ↔ cca 2 hod., ↕ 120 m) si vyzkoušíme samotné lezení a způsoby jištění dětí. Dobrodružné povahy dětí bude lezení zcela jistě bavit, proto přidáme zajímavou zajištěnou cestu Rudolf-Decker-Steig (B) v soutěsce Steinwandklamm ( ↔ cca 2,5 hod., ↕ 250 m). Početné žebříky a průlez jeskyní okoření výhledy do soutěsky. Odpoledne si zpestříme další akční hrou pro děti.

3. den

Čeká nás parádní kousek – Mödlinger Klettersteig (B/C) – ferrata pro opravdové malé borce ( ↔ cca 2 hod., ↕ 125 m). Krásné skalní lezení v oblasti Wienerwald zakončíme šiškovou bitvou u zříceniny hradu Mödling. Odpoledne navštívíme unikátní jeskyni Seegrotte, v níž se nachází největší evropské podzemní jezero a vydáme se domů, někteří po vlastní ose a někteří s námi do Brna (příjezd cca v 18:00 hod.)

Ubytování

Ubytujeme se v útulném rodinném penzionu v krásné přírodě a nedaleko všech našich aktivit. Nocovat budeme v apartmánech po 4-6 (červencový termín) a 12-ti lůžkovém pokoji (srpnový termín). 

Červencový termín: penzion se nachází v klidné vilové čtvrti v Badenu, uprostřed zahrady vybavené lehátky, kde se podává v létě i snídaně, apartmány a studia jsou vybavena vlastní kuchyní a jídelním koutem, některé pokoje jsou vybaveny starožitným nábytkem. Nejbližší restaurace 200 metrů.

Srpnový termín: penzion v tradičním rakouském duchu, se slunnou terasou a výhledem na Peilstein. Vlastní restaurace s domácí kuchyní a nabídkou čerstvého domácího pečiva.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, další stravování je ve vlastí režii účastníků. Je možné zajít i na večeři do restaurace nebo si uvařit vlastní v penzionu.

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.000 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět v 15:00 z Brna, společně se pak setkáme v 18:30 v místě ubytování, městečku Baden (červencový termín) či Neuhaus (srpnový termín). 

Nástupní místa

Náročnost

Náročnost zájezdu odpovídá stupni 2 z 5 bodové škály. Jednotlivé ferraty jsou voleny speciálně s ohledem na malé horolezce, jedná se tedy o jednoduché ferraty vhodné i pro úplné začátečníky. Zjistíte jak jistit sebe i dítko, navíc všechny ferraty jsou voleny tak, že umožní i začátečníkům z řad rodičů získat základní dovednosti pro pohyb na zajištěných cestách. Ideální však je, pokud dospělák již zkušenosti se skalním terénem má. Po úvodní instruktáži si vše prakticky vyzkoušíme a budeme postupovat od jednoduššího k náročnějšímu. Zajištěné cesty vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

Vybavení na ferraty
Na ferraty je pro dospělého naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Pro děti do 140 cm a 40 kg je nutností tzv. celotělový úvazek pro dítě včetně přilby a dětský ferratový set. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické).

Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené na místě u průvodců. V případě, že není možné v objednávce objednat dětský ferratový set, poptejte si ho prosím přímo na naší prodejně zájezdů a my se jej pokusíme zajistit v externí půjčovně.

Skupina a průvodce
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.