Ferraty Solné komory - pro začátečníky

Za zážitky bez obav

Ferraty Solné komory - pro začátečníky

4 dny / 6 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

7. 7. - 10. 7. 2022
č. zájezdu: 222865A-03
cena 6 900 Kč
5. 8. - 8. 8. 2022
č. zájezdu: 222865A-04
cena 6 900 Kč
8. 9. - 11. 9. 2022
č. zájezdu: 222865A-05
cena 6 900 Kč
22. 9. - 25. 9. 2022
č. zájezdu: 222865A-06
cena 6 900 Kč

za horskými zážitky v zrcadle třpytivých jezer

Tyrkysově průzračná jezera, v nichž se zrcadlí okolní vrcholy v čele s impozantním Dachsteinem dělají ze Solné komory jeden z nejmalebnějších koutů Rakouska. Pro vyznavače vertikálních zážitků je to hotový ráj s bohatou nabídkou via ferrat, z nichž si okolní líbezná panoramata vychutnáte nejlépe. Skupiny max. 20 osob vedou 3 průvodci, což zaručuje skutečně individuální přístup. K tomu pohodové zázemí v příjemném hostelu a obrázek akčního prodlouženého víkendu je hotový. V ceně zájezdu je snídaně formou bohatých švédských stolů a za výhodný příplatek 14 EUR / celý pobyt si můžete dopřát i večeře o třech chodech. Z pestré palety místních ferrat jsme vybrali ty jednoduší, které zvládnou díky individuálnímu přístupu našich instruktorů i obratní začátečníci. Každý den zvolíme 1–2 ferraty střední obtížnosti (C), kde si vyzkoušíme všechny lezecké prvky i lanový most a výlet završíme vyhlášenou ferratou HTL Wels k vrcholovému kříži na vyhlídkový vrchol Aberfeldkogel (1.708 m). V ceně zájezdu je i lanovka v ceně 19 EUR, kterou si usnadníme přístup k poslední ferratě.

Jako ideální průpravu pro úplné začátečníky doporučujeme náš Ferratový kurz - Raxalpe, který pořádáme v několika termínech. Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu.

Cena zahrnuje

Průvodci

Monika Sedlická

5. 8. - 8. 8. 2022 / č.zájezdu 222865A-04

Srdcem skaut, duší dobrodruh a hlavou analytik. Mám ráda vykračování z komfortní zóny, snažím se jít naproti každé příležitosti a prožívat život co nejvíc opravdově a naplno to jde.

Dozvědět se více

Erika Kopálová

5. 8. - 8. 8. 2022 / č.zájezdu 222865A-04
22. 9. - 25. 9. 2022 / č.zájezdu 222865A-06

Na horolezeckou přednášku vpluje do sálu zrychleným, přesto ladným krokem vysoká blondýna. A ejhle, v podpatkách a obtáhlých šatech si to míří přímo na pódium, kde 300 diváků v sále odzbrojuje podruhé – exkurzí do světa vysokých hor, ale i hloubi své horolezecké duše. Její éterický projev ostře ...

Dozvědět se více

Jonáš Procházka

8. 9. - 11. 9. 2022 / č.zájezdu 222865A-05

Jonáš je mladý proutek, který se umí ohýbat téměř v jakékoliv sportovní disciplíně. Jako obratný kajakář zapadl do vodáckého týmu, jeho sportovní multitalent ale pruží i v zájezdech typu Adventure a jako akreditovaný horský průvodce vyráží i na ryze horské zájezdy. Průpravu vykřesal z ...

Dozvědět se více

Kateřina Špirochová

5. 8. - 8. 8. 2022 / č.zájezdu 222865A-04

Nejpravděpodobněji ji zastihnete na půdě Ústavu Dálného východu nebo v Japonsku, ale ráda se toulá i po Evropě a ostatních koutech Asie. Má ráda přechody hor, chrámy a historická města, stejně jako neonové poutače, nudle na stojáka a klábosení s místními.

Dozvědět se více

Dominika Sommerová

7. 7. - 10. 7. 2022 / č.zájezdu 222865A-03

Doda je světoběžnice s pevnými kořeny pod Radhoštěm. Doma za pecí se ale moc neohřeje. S podzimem odlétá do teplých krajin, v jarních měsících přichází na chuť severní polokouli a přesouvá své trvalé bydliště (stan a spacák) na Balkán. Ten jí přirostl k srdci a stal se druhým domovem. Obdivuhodné ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1.–2. den

První den pozdně večerní odjezd z Brna (přes České Budějovice) do rakouské Solné komory. Následující den ráno se "rozbruslíme" na krátké ferratě Leadership (C) nabízející první porci výhledů na Dachstein a celé hallstattské okolí (↔ 3 hod., ↕ 150 m). Odpoledne nás čeká ještě jedna podobná zajištěná cesta Mein Land-Dein Land (C) (↔ 1 hod., ↔ 200 m, ↕ 60 m) s jeskyní a několika lanovými mosty.

3. den

Užijeme si vertikální zrcadlení v hladině jezera Gosau. Ráno se protáhneme v hravé ferratě Laserer Alpin Klettersteig (C) (↔ cca 1,5 hod., ↕ 60 m) s parádím lanovým mostem přímo nad hladinou jezera a odpoledne přidáme zajištěnou cestou Schmied Klettersteig (C) (↔ cca 3,5 hod., ↕ 250 m). V podvečer zajedeme na krátkou prohlídku malebného městečka HALLSTATT na břehu stejnojmenného jezera.

4. den

Výstup ke kříži na vrcholu Aberfeldkogel (1.708 m) si zpříjemníme lanovkou (v ceně zájezdu, 19 EUR) a okořeníme ferratou HTL Wels Klettersteig (C) ( ↔ 1 hod., ↕ 140 m) k vrcholovému kříži a zasloužené porci výhledů. Poté vyrazíme na zpáteční cestu do Českých Budějovic a Brna, kam přijedeme navečer. 

Ubytování

Ubytujeme se v příjemném hostelu v městečku Bad Goisern ve 3 – 6 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Postele jsou opatřeny lůžkovinami i povlečením.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou švédských stolů. Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob. Za příplatek 14 EUR za celý pobyt si můžete přiobjednat také večeři o třech chodech.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 600 Kč. Se skupinou se setkáte na parkovišti před horským hotelem Berghotel Predigstuhl (ráno cca v 7:00 hod.). Případné ubytování před začátkem nebo po skončení zájezdu je potřeba předem individuálně ověřit, volnou kapacitu v našem penzionu bohužel nemůžeme zaručit.

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti 3 z 5 bodové škály. Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou středně náročné ferraty (C), které zvládnou díky individuálnímu přístupu našich instruktorů i obratní začátečníci. Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže). Tento zájezd není vhodný pro úplné začátečníky vzhledem k první ferratě, která je náročnější a vyžaduje již předchozí zkušenost s ferratou nebo lezením. 

Další info

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

Skupina účastníků
Maximální kapacita je 20 účastníků, na jednoho instruktora připadne maximálně 6 nováčků. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. Společně s námi bude cestovat buď skupina cyklistů, turistů, nebo varianta B - zkušenější (záleží na konkrétním termínu), se kterou se potkáme v buse i na ubytování. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, které láká jiný program, a přestože den strávíte každý po svém, zážitky můžete večer probrat u jednoho stolu.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Dolomity ferratově

Dolomity ferratově

7. 9. - 11. 9. 2022 Chci to vidět
Ferratový kurz - Raxalpe

Ferratový kurz - Raxalpe

16. 9. - 18. 9. 2022 Chci to vidět
Nejkrásnější ferraty Solné komory

Nejkrásnější ferraty Solné komory

22. 9. - 25. 9. 2022 Chci to vidět
Dachstein ferratově

Dachstein ferratově

23. 7. - 26. 7. 2020 Chci to vidět