Ferraty Solné komory - mírně pokročilí

Za zážitky bez obav

Ferraty Solné komory - mírně pokročilí

4 dny / 8 400 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

4. 7. - 7. 7. 2024
č. zájezdu: 224907A-02
cena 8 400 Kč
VYPRODÁNO
8. 8. - 11. 8. 2024
č. zájezdu: 224907A-03
cena 8 400 Kč
12. 9. - 15. 9. 2024
č. zájezdu: 224907A-04
cena 8 400 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

za horskými zážitky v zrcadle třpytivých jezer

Tyrkysově průzračná jezera, v nichž se zrcadlí okolní vrcholy v čele s impozantním Dachsteinem dělají ze Solné komory jeden z nejmalebnějších koutů Rakouska. Pro vyznavače vertikálních zážitků je to hotový ráj s bohatou nabídkou via ferrat, z nichž si okolní líbezná panoramata vychutnáte nejlépe. Skupiny max. 20 osob vedou 3 průvodci, což zaručuje skutečně individuální přístup. K tomu pohodové zázemí v příjemném hostelu a obrázek akčního prodlouženého víkendu je hotový. V ceně zájezdu je snídaně formou bohatých švédských stolů a za výhodný příplatek 14 EUR / celý pobyt si můžete dopřát i večeře o třech chodech. Z pestré palety místních ferrat jsme vybrali ty jednoduší, které zvládnou díky individuálnímu přístupu našich instruktorů i obratní začínající jedinci. Každý den zvolíme 1–2 ferraty střední obtížnosti (C), kde si vyzkoušíme všechny lezecké prvky i lanový most a výlet završíme vyhlášenou ferratou HTL Wels k vrcholovému kříži na vyhlídkový vrchol Aberfeldkogel (1.708 m). V ceně zájezdu je i lanovka v ceně (cca 19 EUR), kterou si usnadníme přístup k poslední ferratě.

Krom společné dopravy autobusem je volitelně také možnost vlastní dopravy za zvýhodněnou cenu.

POZOR: Tyto ferraty nejsou vhodné pro úplné začátečníky. Jako ideální průpravu pro úplné začátečníky doporučujeme náš Ferratový kurz - Raxalpe, který pořádáme v několika termínech. 

Cena zahrnuje

Průvodci

Barbora Pánková

8. 8. - 11. 8. 2024 / č.zájezdu 224907A-03

Vystudovala Matematické inženýrství na Jaderce, pracuje jako pojistný matematik, ale cestování je její druhý život. Evropu prolétla téměř celou, i když to nebyly nijak dlouhé výlety. Krásné zážitky má z Islandu nebo Mallorcy. Běhá, leze, chodí po horách, a to jak v České republice tak v zahraničí. ...

Dozvědět se více

Monika Švajková

8. 8. - 11. 8. 2024 / č.zájezdu 224907A-03

S hlavou v oblacích, srdcem v horách a lesích, ale většinou nohami na zemi v království tulipánů pod hladinou moře.
Když nechodí, tak bruslí a kouká jak plují mraky. Studovala v Portugalsku a zasněženém Laponsku, kde chvíli i žila mezi stromy a soby. Umí se zamotat do lana, a vylézt s ním na ...

Dozvědět se více

Pavlína Loudová

8. 8. - 11. 8. 2024 / č.zájezdu 224907A-03

Upovídaná, usměvavá, s energií na rozdávání. Holka z roubenky, kterou to už od mala táhne k přírodě. Je to dcera lezce, takže vám může být předem jasné, kde ji najdete nejčastěji. A ne, hospoda to není. Místo drinků dává přednost kamarádům sportu a cestování. Nejraději se probouzí a usíná ve ...

Dozvědět se více

Václav "culis" Culka

12. 9. - 15. 9. 2024 / č.zájezdu 224907A-04

Krátký průvodcovský medailonek
Culis je jedním z klíčových členů Al-Bandy, čili ortodoxní kudrnovské partičky, která se specializuje na Balkán. Pod jeho taktovkou poznáte krásy Albánie, Makedonie, Moldávie, Bulharska, Banátu (rumunského i srbského) nejčastěji na kole, ale neštítí se ani ...

Dozvědět se více

Antonín Sekerka

12. 9. - 15. 9. 2024 / č.zájezdu 224907A-04

Část roku zapálený matematik, zbytek roku nadšený cestovatel. Skvělý kytarista a bavič. Milovník balkánské přírody, hor a také celého zbytku Evropy. Tato slova přesně vystihují Tondu, se kterým se na zájezdu rozhodně nudit nebudete!

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

První den pozdně večerní odjezd z Brna (přes České Budějovice) do rakouské Solné komory. Následující den ráno se "rozbruslíme" na krátké ferratě Leadership (C) nabízející první porci výhledů na Dachstein a celé hallstattské okolí (↔ 3 hod., ↕ 150 m). Odpoledne nás čeká ještě jedna podobná zajištěná cesta Mein Land-Dein Land (C) (↔ 1 hod., ↔ 200 m, ↕ 60 m) s jeskyní a několika lanovými mosty.

3. den

Užijeme si vertikální zrcadlení v hladině jezera Gosau. Ráno se protáhneme v hravé ferratě Laserer Alpin Klettersteig (C) (↔ cca 1,5 hod., ↕ 60 m) s parádím lanovým mostem přímo nad hladinou jezera a odpoledne přidáme zajištěnou cestou Schmied Klettersteig (C) (↔ cca 3,5 hod., ↕ 250 m). V podvečer zajedeme na krátkou prohlídku malebného městečka HALLSTATT na břehu stejnojmenného jezera.

4. den

Výstup ke kříži na vrcholu Aberfeldkogel (1.708 m) si zpříjemníme lanovkou (v ceně zájezdu, 19 EUR) a okořeníme ferratou HTL Wels Klettersteig (C) ( ↔ 1 hod., ↕ 140 m) k vrcholovému kříži a zasloužené porci výhledů. Poté vyrazíme na zpáteční cestu do Českých Budějovic a Brna, kam přijedeme navečer. 

Ubytování

Ubytujeme se v příjemném hostelu v městečku Bad Goisern ve 4 – 6 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Postele jsou opatřeny lůžkovinami i povlečením.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou švédských stolů. Ostatní stravování je z vlastních či dokoupených zásob. Za příplatek 16 EUR za celý pobyt si můžete přiobjednat také večeři o třech chodech.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 600 Kč. Se skupinou se setkáte na parkovišti před horským hotelem Berghotel Predigstuhl (ráno cca v 7:00 hod.). Případné ubytování před začátkem nebo po skončení zájezdu je potřeba předem individuálně ověřit, volnou kapacitu v našem penzionu bohužel nemůžeme zaručit.

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti 3 z 5 bodové škály. Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou středně náročné ferraty (C), které zvládnou díky individuálnímu přístupu našich instruktorů i obratní začínající, ovšem s předchozí zkušeností. Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).
Tento zájezd není vhodný pro úplné začátečníky vzhledem k první ferratě, která je náročnější a vyžaduje již předchozí zkušenost s ferratou nebo lezením, a dalším ferratám všeobecně vyhovujícím již sebevědomějším lezcům. 

Další info

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

Skupina účastníků
Maximální kapacita je 20 účastníků, na jednoho instruktora připadne maximálně 6 nováčků. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. Společně s námi bude cestovat buď skupina cyklistů, turistů, nebo varianta B - zkušenější (záleží na konkrétním termínu), se kterou se potkáme v buse i na ubytování. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, které láká jiný program, a přestože den strávíte každý po svém, zážitky můžete večer probrat u jednoho stolu.

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

4. 7. - 7. 7. 2024
č. zájezdu: 224907A-02
cena 8 400 Kč
VYPRODÁNO
8. 8. - 11. 8. 2024
č. zájezdu: 224907A-03
cena 8 400 Kč
12. 9. - 15. 9. 2024
č. zájezdu: 224907A-04
cena 8 400 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Dachstein ferratově

Dachstein ferratově

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Dolomity ferratově

Dolomity ferratově

18. 9. - 22. 9. 2024 Chci to vidět
Ferratový kurz - Raxalpe

Ferratový kurz - Raxalpe

13. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět
Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

4. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět