Ferraty Medvědí soutěsky

Za zážitky bez obav

Ferraty Medvědí soutěsky

3 dny / 4 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

3. 6. - 5. 6. 2022
č. zájezdu: 222811-01
cena 4 900 Kč

turisticko lezecké hrátky v jižním Rakousku

Prodloužený víkend v Rakousku do populární oblasti Medvědí soutěsky, kterou prozkoumáme z nepříliš náročných ferrat (B/C - nejobtížnější pasáže C) s příměsí turistiky. Program je tedy ideální pro průměrné ferratisty. Hlavními hřeby programu je ferratový park Spielmauer s průstupem skalního okna, v sobotu pak celodenní túra s výstupem Medvědí soutěskou a závěrečnou ferratou na vyhlídkový vrchol Hochlantatsch (1.720 m) a v neděli ještě krátká obtížnější ferratová túra z horských luk Bürger Alm. Ke komfortu přispívá ubytování v pohodlných 4lůžkových chatkách se snídaní a s možností místní polopenze, společná či vlastní doprava a přátelská společnost pod vedením našich zkušených průvodců.
Za příplatek možnost ubytování pod střechou. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem (za příplatek 1.200 Kč)

Program zájezdu

1. den

Ranní společný odjezd z Brna, nebo vlastní dopravou k polednímu setkání u ferratového parku Spielmauer, kde strávíme odpoledne. Ferrata má dvě varianty výstupu, my zvolíme tu mírně obtížnější Tristans Kirchbodensteig (C) nádherně vedenou skrz obří skalní okno a štěrbinu na vrchol Spielmaeuer (1.360 m). Nevybouřenci si pak mohou bonusově slézt A-čkovým koncem druhé ferraty na adrenalinovou těžší cestu Felix´ Himmelsleiter (D) s visutým provazovým žebříkem. Sestup z vrcholu je veden po pěším chodníku zpět k autům. Pak přejedeme do kempu v Bruck an der Murr k ubytování.

2. den

V sobotu nás čeká celodenní hodnotný výlet krásnou přírodou, kaňonem a pak až k vrcholovým výhledům. Po snídani vyrazíme do vyhlášené Medvědí soutěsky (vstupně je v ceně zájezdu) a po jejím zdolání se vydáme dál nahoru do sedla, kde nás čeká občerstvení na místní horské chatě a poté výstup čerstvě přejištěnou ferratou Naturfreunde (C) pod vyhlídkový vrchol Hochlantsch (1720 m). Kdo chce dobýt i vrchol, čeká jej celodenní převýšení 1.300 m!

3. den

V neděli vyjdeme k nádherným horským loukám Bürger Alm, kde si závěr výletu užijeme v úchvatném prostředí vápencových skal na masivním bloku ve výšce 1502 m. Zde si dáme stejnojmennou ferratu Bürgerralm (C) s krátkým nástupem a minimálním převýšením. Kdo dá i její D-čkový úsek (lze obejít), zas tak oddychové to mít nebude. Odměnou však budou pohledy na exponovaných místech často i do 15 metrových propastí i nepálský most v jejím druhé polovině. Po výkonu si naposledy vychutnáme atmosféru hor na terase Almrauschhütte a následně vyrazíme domů. Návrat do Brna kolem 19 hodiny.

Ubytování

Ubytujeme se pohodlně ve 4 lůžkových chatkách se společným sociálním zařízením.

Za příplatek 2.300 Kč je možné si zarezervovat dvoulůžkový pokoj nebo za příplatek 2.700 Kč jednolůžkový pokoj. Kapacita je ovšem omezená. Proto pokud tuto možnost nenaleznete v přihlášce, kontaktujte prosím naši prodejnu zájezdů. Dostupnost pokojů Vám rádi ověříme.

Strava

V ceně ubytování je snídaně formou bufetu. Ostatní stravování je ve vlastní režii, přičemž přímo v místě ubytování je k dispozici i rodinná restaurace.

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.200 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět v brzkých ranních hodinách z Brna, společně se pak setkáme v určený čas na parkovišti pod ferratovým parkem Spielmauer.

Nástupní místa

Brno - OD Tesco

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové stupnice. Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou nepříliš náročné ferraty (B/C - C) s příměsí turistiky. Program je tedy ideální pro průměrné ferratisty. Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Bez tohoto vybavení vás nemůžeme pustit na ferratu. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (případně cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

skupina účastníků
Maximální kapacita je 20 účastníků, na jednoho instruktora připadne maximálně 6 ferratistů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Ferratové výzvy v Dolomitech

Ferratové výzvy v Dolomitech

12. 7. - 17. 7. 2022 Chci to vidět
Ferratový kurz - Raxalpe

Ferratový kurz - Raxalpe

17. 6. - 19. 6. 2022 Chci to vidět
Ferraty Lago di Garda

Ferraty Lago di Garda

10. 5. - 15. 5. 2022 Chci to vidět
Ferraty Slovinska

Ferraty Slovinska

3. 8. - 7. 8. 2022 Chci to vidět
Ferraty Solné komory - pro začátečníky

Ferraty Solné komory - pro začátečníky

8. 9. - 11. 9. 2022 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

30. 6. - 6. 7. 2022 Chci to vidět
Triglav

Triglav

27. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět