Ferraty Medvědí soutěsky

Za zážitky bez obav

Ferraty Medvědí soutěsky

3 dny
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

turisticko lezecké hrátky v jižním Rakousku

Prodloužený víkend v Rakousku do populární oblasti Medvědí soutěsky, kterou prozkoumáme z nepříliš náročných ferrat (B/C - nejobtížnější pasáže C) s příměsí turistiky. Program je tedy ideální pro průměrné ferratisty. Hlavními hřeby programu je ferratový park Spielmauer s průstupem skalního okna, v sobotu pak celodenní túra s výstupem Medvědí soutěskou a závěrečnou ferratou na vyhlídkový vrchol Hochlantatsch (1.720 m) a v neděli ještě krátká obtížnější ferratová túra z horských luk Bürger Alm. Ke komfortu přispívá ubytování v pohodlných 4lůžkových chatkách se snídaní a s možností místní polopenze, společná či vlastní doprava a přátelská společnost pod vedením našich zkušených průvodců.
Za příplatek možnost ubytování pod střechou. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem (za příplatek 1.200 Kč)
  • vstupné do Medvědí soutěsky (3,5 €)

Videa

Program zájezdu

1. den

Ranní společný odjezd z Brna, nebo vlastní dopravou k polednímu setkání u ferratového parku Spielmauer, kde strávíme odpoledne. Ferrata má dvě varianty výstupu, my zvolíme tu mírně obtížnější Tristans Kirchbodensteig (C) nádherně vedenou skrz obří skalní okno a štěrbinu na vrchol Spielmaeuer (1.360 m). Nevybouřenci si pak mohou bonusově slézt A-čkovým koncem druhé ferraty na adrenalinovou těžší cestu Felix´ Himmelsleiter (D) s visutým provazovým žebříkem. Sestup z vrcholu je veden po pěším chodníku zpět k autům. Pak přejedeme do kempu v Bruck an der Mur k ubytování.

2. den

V sobotu nás čeká hodnotný celodenní výlet krásnou přírodou až k vrcholovým výhledům. Po snídani vyjedeme k malebným horským loukám Teichalm. Od stejnojmenného jezera vyrazíme na okružní trasu kolem masivu Hochlantsch. V horském sedle nás čeká občerstvení v "orlím hnízdě" chaty Steirischer Jokl s úchvatnými výhledy. A pak kolem horské kaple pod převisem na nástup k čerstvě přejištěné ferratě Naturfreunde (C), po níž vystoupáme až pod samotný vrchol kopce. Další porce výhledů a blízké setkání s místními kozorohy nás čeká u vrcholového kříže (1720 m). Opravdu zdatným horalům nabídneme bonusově delší variantu trasy přes samotnou Medvědí soutěsku, kde vás čeká celodenní převýšení bezmála 1500 m!

3. den

V neděli vyjdeme k nádherným horským loukám Bürger Alm, kde si závěr výletu užijeme v úchvatném prostředí vápencových skal na masivním bloku ve výšce 1502 m. Zde si dáme stejnojmennou ferratu Bürgerralm (C) s krátkým nástupem a minimálním převýšením. Kdo dá i její D-čkový úsek (lze obejít), zas tak oddychové to mít nebude. Odměnou však budou pohledy na exponovaných místech často i do 15 metrových propastí i nepálský most v její druhé polovině. Po výkonu si naposledy vychutnáme atmosféru hor na terase Almrauschhütte a následně vyrazíme domů. Návrat do Brna kolem 19 hodiny.

Ubytování

Ubytujeme se pohodlně ve 4 lůžkových chatkách se společným sociálním zařízením.

Za příplatek 2.600 Kč (pokoj/pobyt) je možné si zarezervovat dvoulůžkový pokoj nebo za příplatek 1.300 Kč (osoba/pobyt) jednolůžkový pokoj. Kapacita je ovšem omezená. Proto pokud tuto možnost nenaleznete v přihlášce, kontaktujte prosím naši prodejnu zájezdů. Dostupnost pokojů Vám rádi ověříme.

Strava

V ceně ubytování je snídaně formou bufetu. Ostatní stravování je ve vlastní režii, přičemž přímo v místě ubytování je k dispozici i rodinná restaurace.

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.200 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět v brzkých ranních hodinách z Brna, společně se pak setkáme v určený čas na parkovišti pod ferratovým parkem Spielmauer.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové stupnice. Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou nepříliš náročné ferraty (B/C - C) s příměsí turistiky. Pro lepší představu o obtížnosti ferrat najdete informace zde. Program je tedy ideální pro průměrné ferratisty. Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Bez tohoto vybavení vás nemůžeme pustit na ferratu. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (případně cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

skupina účastníků
Maximální kapacita je 12 účastníků, na jednoho instruktora připadne maximálně 6 ferratistů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Dachstein ferratově

Dachstein ferratově

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Ferratové výzvy v Dolomitech

Ferratové výzvy v Dolomitech

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Ferratový kurz - Raxalpe

Ferratový kurz - Raxalpe

13. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět
Ferraty Lago di Garda

Ferraty Lago di Garda

24. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Ferraty Slovinska

Ferraty Slovinska

31. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Ferraty Solné komory - mírně pokročilí

Ferraty Solné komory - mírně pokročilí

8. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

5. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Triglav

Triglav

17. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět