Ferraty Medvědí soutěsky

Ferraty Medvědí soutěsky

3 dny / 4 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

turisticko lezecké hrátky v jižním Rakousku

Prodloužený víkend v Rakousku do populární oblasti Medvědí soutěsky, kterou prozkoumáme z nepříliš náročných ferrat (B/C - nejobtížnější pasáže C) s příměsí turistiky. Program je tedy ideální pro průměrné ferratisty. Hlavními hřeby programu je ferratový park Spielmauer s průstupem skalního okna, v sobotu pak celodenní túra s výstupem Medvědí soutěskou a závěrečnou ferratou na vyhlídkový vrchol Hochlantatsch (1.720 m) a v neděli ještě krátká obtížnější ferratová túra z horských luk Bürger Alm. Ke komfortu přispívá ubytování v pohodlných 4lůžkových chatkách se snídaní a s možností místní polopenze, společná či vlastní doprava a přátelská společnost pod vedením našich zkušených průvodců.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • společnou dopravu mikrobusem (za příplatek 1.200 Kč)

Program zájezdu

1. den

Ranní společný odjezd z Brna, nebo vlastní dopravou k polednímu setkání u ferratového parku Spielmauer, kde strávíme odpoledne. Ferrata má dvě varianty výstupu, my zvolíme tu mírně obtížnější Tristans Kirchbodensteig (C) nádherně vedenou skrz obří skalní okno a štěrbinu na vrchol Spielmaeuer (1.360 m). Nevybouřenci si pak mohou bonusově slézt A-čkovým koncem druhé ferraty na adrenalinovou těžší cestu Felix´ Himmelsleiter (D) s visutým provazovým žebříkem. Sestup z vrcholu je veden po pěším chodníku zpět k autům. Pak přejedeme do kempu v Bruck an der Murr k ubytování.

2. den

V sobotu nás čeká celodenní hodnotný výlet krásnou přírodou, kaňonem a pak až k vrcholovým výhledům. Po snídani vyrazíme do vyhlášené Medvědí soutěsky (vstupně je v ceně zájezdu) a po jejím zdolání se vydáme dál nahoru do sedla, kde nás čeká občerstvení na místní horské chatě a poté výstup čerstvě přejištěnou ferratou Naturfreunde (C) pod vyhlídkový vrchol Hochlantsch (1720 m). Kdo chce dobýt i vrchol, čeká jej celodenní převýšení 1.300 m!

3. den

V neděli vyjedeme k nádherným horským loukám Bürger Alm, kde si dáme stejnojmennou ferratu (C) s krátkým nástupem a minimálním převýšením. Kdo dá i D-čkový úsek (lze obejít), zas tak oddychové to mít nebude. Nedělní návrat do Brna kolem 19 hodiny.

Ubytování

Ubytujeme se pohodlně ve 4 lůžkových chatkách se společným sociálním zařízením.

Strava

V ceně ubytování je snídaně formou bufetu. Ostatní stravování je ve vlastní režii, přičemž přímo v místě ubytování je k dispozici i rodinná restaurace.

Doprava

Na tento zájezd se můžete dopravit vlastním autem nebo pohodlně společným mikrobusem (za příplatek 1.200 Kč/os.). Společný mikrobus bude vyjíždět v brzkých ranních hodinách z Brna, společně se pak setkáme v určený čas na parkovišti pod ferratovým parkem Spielmauer.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové stupnice. Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Na programu jsou nepříliš náročné ferraty (B/C - C) s příměsí turistiky. Program je tedy ideální pro průměrné ferratisty. Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Další info

vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Bez tohoto vybavení vás nemůžeme pustit na ferratu. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (případně cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse.

skupina účastníků
Maximální kapacita je 20 účastníků, na jednoho instruktora připadne maximálně 6 ferratistů. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.