Fotokurz ve Slovinsku

Za zážitky bez obav

Fotokurz ve Slovinsku

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Praktický fotoworkshop v krásné přírodě Slovinských Alp

Slovinské scenérie jsou jako stvořené pro putování s fotoaparátem. Objevíme tu majestátní hory, hluboké lesy, křišťálově čistá jezera, ale i tradiční pastýřské události, které se v doprovodu profesionálního fotografa promění v takřka dokonalou fotografickou mozaiku i výukový materiál. S fotoaparátem v ruce se v tajuplných scenériích východních Alp naučíme ovládnout základní, ale i některé pokročilé techniky fotografování. No a večer se při šálku horkého čaje nebo vychlazeného piva zhodnotíme naše počínání. Na svoje si přijdou jak začínající, tak pokročilí fotografové. Na programu je pouze lehká turistika (včetně využití lanovek) a ubytování s příjemným zázemím v nejvýše položeném hotelu ve Slovinsku, s panoramaty Julských i Kamnických Alp jako na dlani.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 2x ubytování v hotelu / apartmánu se snídaní
  • lanovku k ubytování v nejvýše položeném hotelu Slovinska
  • profesionálního fotografického lektora
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • příplatek za večeře (volitelné)
  • lanovku na Velikou Planinu (15 - 17 EUR / dospělý)

Videa

Program zájezdu

1.-2. den

Ve středu ve 23:00 odjezd z Brna přes Rakousko do Slovinska. Ráno procitneme u překrásného Bohinjského jezera, kde se protáhneme procházkou kaňonem říčky Mostnice. Poté se kousek busem a hlavně lanovkou s božskými leteckými výhledy vyvezeme do horského hotelu Krvavec a po ubytování začneme vstřebávat základní nastavení fotoaparátu (clona + expoziční čas + ISO). Při výstupu na vrchol Zvohu (1.972 m, ↔ 4 km, ↑ 368 m, ↓ 368 m) se budeme učit jak využít světlo v prospěch dobré fotografie. Při teoretickém vstupu budeme všecko trénovat přímo v terénu. Večer se společně sejdeme při fotkách a lektor vám poradí s výběrem, řaděním a editací fotek. Nakonec si projdeme pár inspirací z dějin umění (kompozice, práce se světlem...).

3. den

Celodenní turistika a intenzívní focení. Hlavním cílem je, abyste se naučili používat nastavení i dostupné světlo intuitivněji. Probereme jednotlivé žánry (krajiny, detail v krajině, reportáž, portrét...). Večer se opět sejdeme při výběru nejlepších fotografií a sestavíme z nich funkční sérii. Projdeme si inspirativní příklady ze současné fotografie. Obejdeme vrchol Krvavce (1.853 m) i Zvohu (1.972 m), užijeme si výhledy na skalní vrcholy nad sebou, ale i piknik na pasteveckých loukách. K noclehu se opět vrátíme do našeho domečku pod Krvavcem. (↔ 10 km, ↑ 789 m, ↓ 789 m).

4.-5. den

V závěrečném dni se přesuneme do světa pastýřů, navštívíme unikátní lokalitu Velika Planina, kde se zachovala tradiční pastýřská osada s typickými dřevěnými salašemi a doposud živou tradicí pastevectví. Zde zúročíme nabyté poznatky z předcházejících dní. Lektor vám na základě vašich výsledků poradí, které nastavení (a technické doplňky) by pro vás mohly být nejvhodnější, a kterým směrem se ve fotografii dále profilovat. Poté už naskočíme do busu a vyrazíme na cestu k domovu, ale možnost zhodnotit výslednou cestovatelskou fotosérii bude ještě po příjezdu v Brně.

Ubytování

Ubytujeme se ve stylovém alpském areálu Krvavec - s nadmořskou výškou 1.600 m nad mořem nejvýše položeném hotelu ve Slovinsku. Ten nám poskytne jak 2 - 4 lůžkové apartmány s vybavenou kuchyňkou ve stylové alpské chaloupce, tak 2 - 4 lůžkové hotelové pokoje bez kuchyňky. Vždy s vlastním sociálním zařízením, ručníky a lůžkovinami. Zde také nalezneme zázemí pro večerní sedánky při zpracování fotek.

Strava

Snídaně je standardně zahrnuta v ceně zájezdu, večeře formou volného výběru z bufetu za příplatek 10 EUR / os / den (děti do 5 let včetně zdarma, 6 - 9 let za 5 EUR / večeře, 10 - 14 let včetně 7 EUR / večeře). Součástí apartmánů je vybavená kuchyňka (zde bude ubytovaná většina skupiny), hotelové pokoje jsou bez kuchyňky (ty využijeme pouze na doplnění, přednostně přirozeně pro klienty s příplatkovou stravou. Na snídaně i večeře se z apartmánů dochází do hotelové budovy.

Doprava

Na zájezd se dopravíme zájezdovým autobusem, kterým budeme na cestu tam a zpět sdílet s turistickou skupinou na Triglav a rodinným pobytem ve stejném hotelu. Doprava lanovkou s úžasnými leteckými výhledy do lesů pod Krvavcem je zahrnuta v ceně pobytu. Lanovka na Velikou Planinu v ceně zahrnuta není (počítejte 15 – 17 EUR navíc, dle velikosti skupiny).

Nástupní místa

Náročnost

Vzhledem k tomu, že turistický program je spíše kulisou pro získání fotografického materiálu, nebudeme lámat výškové ani vzdálenostní rekordy, ale užijeme si spíše pomalé tempo a zaměříme se na focení. Zájezd odpovídá náročnosti 2 z 5 bodové škály a délka jednotlivých túr i převýšení je uvedena v závorce u programu jednotlivých dní.

Další info

Skupina a průvodce
Maximální kapacita je 6 účastníků v doprovodu profesionálního fotografa a sdílného lektora v jedné osobě. Ve stejném hotelu s námi bude ubytovaná skupinka s odlišným programem pro rodiny s dětmi (zájezd Slovinsko s dětmi), s nimiž se občas příležitostně protneme.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz. Děti musí mít vlastní cestovní doklad - pas nebo občanský průkaz (zapisování dětí do dokladů rodičů již bylo zrušeno).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Slovinsko s dětmi

Slovinsko s dětmi

4. 8. - 9. 8. 2024 Chci to vidět
Triglav

Triglav

17. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět