Slovinsko s dětmi

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

Loňská novinka pro rodiny s dětmi nás po stopách skřítků a pastýřů přivede do malebných slovinských hor. Ubytujeme se v luxusních apartmánech v nejvýše položeném hotelu ve Slovinsku, který je skvělým výchozím místem na horskou túru i loudavé procházky s dětmi, při nichž nesmí chybět piknik na pasteveckých loukách. Pro hravé povahy bude zpestřením stopovací hra skřítků se spoustou rozmanitých pokladů, která nadchne i rodiče. A krom toho navštívíme i Bohinjské jezero a překrásnou Velikou Planinu s typickými dřevěnými chalupami, kde nakoukneme do tradičního živobytí pastýřů a den si okořeníme ochutnávkou sýrů. O program pro děti včetně her se postará zkušený animátor

Děti do 14 let včetně mohou uplatnit speciální dětskou slevu 20% z ceny zájezdu. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • příplatek za večeře (volitelné)
  • lanovku na Velikou Planinu (15 - 17 EUR / dospělý, 11 - 13 EUR / děti do 14 let)
  • případný vstup do outdoorového parku na hotelu Krvavec

Program zájezdu

1. - 2. den

Ve středu ve 23:00 odjezd z Brna přes Rakousko do Slovinska. Ráno procitneme u překrásného Bohinjského jezera, kde se protáhneme procházkou kaňonem říčky Mostnice a otužilci se možná nechají zlákat i průzračnou vodou jezera. Poté se kousek busem a hlavně lanovkou s božskými leteckými výhledy vyvezeme do horského království Krvavce. Ubytujeme se a ještě odpoledne stihneme s dětmi seznamovačku se zdejšími skřítky - zábavné stopování skřítků se spoustou rozmanitých pokladů. Rodiče se buď můžou nechat vtáhnout do světa dětí nebo vyrazit na túru za horskými výhledy - na vrchol Zvoh (1.972 m, 1. den ↔ 4 km, ↑ 368 m, ↓ 368 m) s výhledy až na Triglav či Kamnické Alpy.

3. den

Vyrazíme na celodenní toulání horskou krajinou, při kterém nám bude kulisou zvonění kravských zvonců a pasoucí se dobytek. Obejdeme vrchol Krvavce (1.853 m) i Zvohu (1.972 m), užijeme si výhledy na skalní vrcholy nad sebou, ale i piknik a dovádění na pasteveckých loukách. Odvážlivci možná ochutnají i místní specialitu - kyslé mléko. K noclehu se opět vrátíme do našeho domečku pod Krvavcem. (↔ 10 km, ↑ 789 m, ↓ 789 m).

4. - 5. den

Poznávání života pastýřů - navštívíme unikátní lokalitu Velika Planina, vysokohorskou planinu, kde se zachovala tradiční pastýřská osada s typickými dřevěnými salašemi a doposud živou tradicí pastevectví. Při procházce malebnou osadou nakoukneme i pod pokličku pastýřského života nahlédneme a určitě neodoláme ani tradičním pastýřským dobrotám. Pro výjezd na Velikou Planinu a zpět musíme využít lanovku, která není v ceně zájezdu. Poté už naskočíme do busu a vyrazíme na cestu k domovu.

Ubytování

Ubytujeme se ve stylovém alpském areálu Krvavec - s nadmořskou výškou 1.600 m.n.m. -  nejvýše položeném hotelu ve Slovinsku. Ten nám poskytne jak 2 - 4 lůžkové luxusní apartmány s vybavenou kuchyňkou ve stylové alpské chaloupce Muštrinka, tak 2 - 4 lůžkové hotelové pokoje bez kuchyňky, avšak blíže kuchyni. Vždy s vlastním sociálním zařízením, ručníky a lůžkovinami.

Strava

Snídaně je standardně zahrnuta v ceně zájezdu.
Večeře formou volného výběru z bufetu za příplatek 13 EUR / os.  / den (děti do 5 let včetně zdarma, 6 - 9 let včetně za 7,5 EUR, 10 - 14 let včetně 7,8 EUR). Součástí apartmánů je vybavená kuchyňka (zde bude ubytovaná většina skupiny), hotelové pokoje jsou bez kuchyňky (ty využijeme pouze na doplnění, přednostně přirozeně pro klienty s příplatkovou stravou). Na snídaně i večeře se z apartmánů dochází do hotelové budovy.

Doprava

Na zájezd se dopravíme zájezdovým autobusem, kterým budeme na cestu tam a zpět sdílet s turistickou skupinou na Triglav. Doprava lanovkou s úžasnými leteckými výhledy do lesů pod Krvavcem je zahrnuta v ceně pobytu. 

Nástupní místa

Náročnost

Vzhledem k tomu, že program je připravený na míru pro aktivní rodiny s dětmi, nebudeme lámat výškové ani vzdálenostní rekordy, ale užijeme si spíše pomalé zvídavé tempo a aktivity v přírodě.
Program je připravený pro malé objevitele od 6 let. Zájezd odpovídá náročnosti 2 z 5 bodové škály a délka jednotlivých túr i převýšení je uvedena v závorce u programu jednotlivých dní.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně, cena za zájezd pro dítě do 14 let včetně: 5680,- Kč

Skupina a průvodce
Maximální kapacita je 20 účastníků v doprovodu dvou průvodců. Průvodcovskou dvojici tvoří horský průvodce pro turistiku a animátor pro dětské aktivity a hry v přírodě.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany). Děti musí mít vlastní cestovní doklad - pas nebo občanský průkaz (zapisování dětí do dokladů rodičů již bylo zrušeno).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Cesta do francouzské říše zvířat

Cesta do francouzské říše zvířat

8. 7. - 17. 7. 2022 Chci to vidět
Julské Alpy

Julské Alpy

27. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

3. 6. - 5. 6. 2022 Chci to vidět
Rakousko Adventure - s dětmi

Rakousko Adventure - s dětmi

27. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
S dětmi do Alp

S dětmi do Alp

17. 8. - 21. 8. 2022 Chci to vidět
S dětmi po slovinských řekách

S dětmi po slovinských řekách

23. 8. - 28. 8. 2022 Chci to vidět
Triglav

Triglav

27. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět