Slovinsko s dětmi

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

13. 7. - 18. 7. 2022
č. zájezdu: 222846-01
cena 8 900 Kč
VYPRODÁNO

Po stopách skřítků a pastýřů slovinskými horami.

Oblíbený zájezd pro rodiny s dětmi, nově prodloužený o 1 den, nás po stopách skřítků a pastýřů přivede do malebných slovinských hor. Ubytujeme se v příjemných apartmánech se snídaní pod Krvavcem, který je skvělým výchozím místem na horskou túru i loudavé procházky s dětmi, při nichž nesmí chybět piknik na pasteveckých loukách. Pro hravé povahy bude zpestřením stopovací hra skřítků se spoustou rozmanitých pokladů, která nadchne i rodiče. Děti se budou moci rovněž vydovádět v adrenalinovém venkovním centru přímo na kopci u hotelu.
A krom toho navštívíme při vycházce i překrásnou oblast Triglavského národního parku, Bohinjské jezero, Bledské jezero s jízdou na pletnách, soutěsku Vintgar (vstupné v ceně) a překrásnou Velikou Planinu s typickými dřevěnými chalupami, kde si okořeníme návštěvu ochutnávkou sýrů.

O program pro děti včetně her se postará zkušený animátor.

Děti do 14 let včetně mohou uplatnit speciální dětskou slevu 20% z ceny zájezdu. 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • příplatek za večeře (volitelné)
  • lanovku na Velikou Planinu (15 - 17 EUR / dospělý, 11 - 13 EUR / děti do 14 let)
  • případný vstup do outdoorového parku na hotelu Krvavec

Průvodci

Jitka Čechová

13. 7. - 18. 7. 2022 / č.zájezdu 222846-01

(The Lady is a Tramp)
Jíťa je zkušená orienťačka, která se ráda ztrácí v úzkých uličkách a příbězích středověkých měst, zažívá genius loci na místech, o kterých ví jen místní, a které s jiskrou v oku propůjčí těm nejkouzelnějším momentům i na Vaší dovolené. Jako hispanistku ji to vždy táhlo do ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. - 2. den

Ve středu ve 23:00 odjezd z Brna přes Rakousko do Slovinska. Ráno si protáhneme nožky procházkou v Národním Triglavském parku, kdy se projdeme z Pokljuky k Bohinjskému jezeru (↔ 8,4 km, ↑ 174 m, ↓ 917 m). Planina Pokljuka, zformovaná ledovcem, se rozléhá v n.m.v. 1100 – 1400 m a najdeme na ní jehličnaté lesy, pastviny, údolí i typické dřevěné salaše. Odpoledne strávíme koupáním u Bohinjského jezera a poté se kousek busem a hlavně lanovkou s božskými leteckými výhledy vyvezeme do horského království Krvavce, nejvýše položeného hotelu ve Slovinsku. 

3. den

Vyrazíme na celodenní toulání horskou krajinou, při kterém nám bude kulisou zvonění kravských zvonců a pasoucí se dobytek. Obejdeme vrchol Krvavce (1.853 m) i Zvohu (1.972 m), užijeme si výhledy na skalní vrcholy nad sebou, ale i piknik a dovádění na pasteveckých loukách. Odvážlivci možná ochutnají i místní specialitu - kyslé mléko. K noclehu se opět vrátíme do našeho domečku pod Krvavcem. (↔ 10 km, ↑ 789 m, ↓ 789 m).

4. den

Poznávání života pastýřů - navštívíme unikátní lokalitu Velika Planina, vysokohorskou planinu, kde se zachovala tradiční pastýřská osada s typickými dřevěnými salašemi a doposud živou tradicí pastevectví. Při procházce malebnou osadou nakoukneme i pod pokličku pastýřského života nahlédneme a určitě neodoláme ani tradičním pastýřským dobrotám. Pro výjezd na Velikou Planinu a zpět musíme využít lanovku, která není v ceně zájezdu. Zajdeme se také podívat k prameni Kamnické Bistrice a poté se přesuneme zpět na hotel.
Ještě odpoledne stihneme s dětmi pátračku po zdejších skřítcích - zábavné stopování skřítků se spoustou rozmanitých pokladů. Rodiče se buď můžou nechat vtáhnout do světa dětí nebo vyrazit na túru za horskými výhledy - na vrchol Zvoh (1.972 m, ↔ 4 km, ↑ 368 m, ↓ 368 m) s výhledy až na Triglav či Kamnické Alpy. Navečer děti budou moci využít ještě lákadel adrenaline centra na Krvavci a využít tak buď lanové centrum, slackline, frisbee golf nebo třeba tubing.

5. - 6.den

Závěrečný den si užijeme u jezera Bled, kde se nám naskytne příležitost projížďky na tradičních bledských Pletnách, návštěva hradu či vyhlídky. Odpoledne se vydáme do soutěsky Vintgar, která je klenotem Triglavského národního parku. Projdeme se po kouzelných dřevěných chodníčcích a mostcích podél řeky Radovny až k 16 m vysokému vodopádu Šum. (↔ 5,5 km) Poté už naskočíme do busu a vyrazíme na cestu k domovu. Příjezd do Brna v časných ranních hodinách.

Ubytování

Ubytujeme se v rodinném penzionu pod Viženskim vrhem, v blízkosti Krvavce a našich aktivit. Pokoje jsou 2-4 lůžkové s vlastním sociálním zařízením. Penzion se nachází v krásném prostředí u lesa, s výhledem do údolí, venkovním posezením, houpačkami a trampolínou pro děti. 

Strava

Snídaně je standardně zahrnuta v ceně zájezduVečeře za příplatek 10 - 13 EUR / os. / den
Součástí apartmánů není kuchyňka, ale v penzionu je možné využít lednici, rychlovarnou konvici k zalití polévky, čaje, kávy a mikrovlnnou troubu. 

Doprava

Na zájezd se dopravíme zájezdovým autobusem, kterým budeme na cestu tam a zpět sdílet s turistickou skupinou na Triglav. Doprava lanovkou s úžasnými leteckými výhledy do lesů pod Krvavcem je zahrnuta v ceně pobytu. 

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Vzhledem k tomu, že program je připravený na míru pro aktivní rodiny s dětmi, nebudeme lámat výškové ani vzdálenostní rekordy, ale užijeme si spíše pomalé zvídavé tempo a aktivity v přírodě.
Program je připravený pro malé objevitele od 6 let. Zájezd odpovídá náročnosti 2 z 5 bodové škály a délka jednotlivých túr i převýšení je uvedena v závorce u programu jednotlivých dní.

Další info

Speciální dětská sleva: 20 % do 14 let včetně. 

Skupina a průvodce
Maximální kapacita je 20 účastníků v doprovodu dvou průvodců. Průvodcovskou dvojici tvoří horský průvodce pro turistiku a animátor pro dětské aktivity a hry v přírodě.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí občanský průkaz. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód na spodní části přední strany). Děti musí mít vlastní cestovní doklad - pas nebo občanský průkaz (zapisování dětí do dokladů rodičů již bylo zrušeno).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Julské Alpy

Julské Alpy

27. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
Rakousko Adventure - s dětmi

Rakousko Adventure - s dětmi

27. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
S dětmi do Alp

S dětmi do Alp

17. 8. - 21. 8. 2022 Chci to vidět
S dětmi po slovinských řekách

S dětmi po slovinských řekách

23. 8. - 28. 8. 2022 Chci to vidět
Triglav

Triglav

27. 7. - 31. 7. 2022 Chci to vidět
Cesta do francouzské říše zvířat

Cesta do francouzské říše zvířat

2. 7. - 11. 7. 2021 Chci to vidět