Triglav

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

4. 7. - 8. 7. 2023
č. zájezdu: 223901A-01
cena 6 800 Kč
VYPRODÁNO
19. 7. - 23. 7. 2023
č. zájezdu: 223901A-02
cena 6 800 Kč
9. 8. - 13. 8. 2023
č. zájezdu: 223901A-03
cena 6 800 Kč
23. 8. - 27. 8. 2023
č. zájezdu: 223901A-04
cena 6 800 Kč
VYPRODÁNO

po zajištěných cestách k nejvyššímu vrcholu Slovinska

„Triglav není jen hora, Triglav je království“, napsal známý obdivovatel Julských Alp Julius Kugy. Ve slovanské mytologii zastupoval každý z vrcholků tohoto masivu jedno božstvo: nebe, zemi a podzemní říši. Nepopiratelným faktem však zůstává, že tato hora patří k těm, jež jsou mezi horolezci dodnes pojmem. Vždyť severní stěna Triglavu s výškou 1.200 m a šířkou 3.000 m patří k největším skalním stěnám celých Alp. Pro obyčejného smrtelníka vedou naštěstí k vrcholu mnohem snazší výstupové trasy. Ferraty vedoucí na vrchol jsou technicky jednoduché, vybavení na ferraty a odolnost proti závratím jsou však kvůli bezpečnosti nezbytné. Nocovat budeme na horské chatě, kde navíc chutně vaří (spacák ani jídlo s sebou netřeba). 

Členové Alpenverein nebo ČHS Trio dostanou slevu za ubytování 500 Kč.

Cena zahrnuje

Průvodci

Miroslav "rocco" Cabalka

4. 7. - 8. 7. 2023 / č.zájezdu 223901A-01
9. 8. - 13. 8. 2023 / č.zájezdu 223901A-03

Rocco je šedý horský vlk, který má pod kůží bezkonkurenčně nejdelší průvodcovskou kariéru v kudrnovských barvách. V jeho stopách kráčí zástupy oddaných klientek velebící jeho bezmeznou trpělivost a individuální péči při překonávání vlastních limitů a dobývání horských cílů. Legendární kávička se ...

Dozvědět se více

Václav Široký

4. 7. - 8. 7. 2023 / č.zájezdu 223901A-01

Vašek je dobrodruh, kterého lákají výpravy do hor i pod mořskou hladinu. Lásku k přírodě, utuženou v mládí skautem, dnes rád zachycuje skrz hledáček svého fotoaparátu.
S Kudrnou se seznámil tak jako právě teď vy, když hledal zájezd, na kterém by dal zabrat svým nohám a poznal krásu hor ze sedla ...

Dozvědět se více

Monika Sedlická

9. 8. - 13. 8. 2023 / č.zájezdu 223901A-03

Srdcem skaut, duší dobrodruh a hlavou analytik. Mám ráda vykračování z komfortní zóny, snažím se jít naproti každé příležitosti a prožívat život co nejvíc opravdově a naplno to jde.

Dozvědět se více

Zdeněk "hobbo" Tocháček

23. 8. - 27. 8. 2023 / č.zájezdu 223901A-04

Horal, kávičkář, cyklista... průvodcovský labužník, se kterým si můžete smlsnout na ústřicích v Bretani, na galetce v Provence, na ferratách v Rakousku, Slovinsku i Itálii... s batohem v nedotčených horách Rumunska či Albánie, ale třeba taky v županu na langoši v termálech Maďarska :-) Tělem i duší ...

Dozvědět se více

Vojtěch Tomášek

23. 8. - 27. 8. 2023 / č.zájezdu 223901A-04

Vojta je ryzí biker s tělesnou konstitucí pavouka vegetariána, díky které pálí minimum kyslíku v horách, kde bikuje nebo baťůžkaří nejraději. Odkojen Brdskými hvozdy se postupem času nechával více a více zlákávat složitým terénem, nekonečnými traily a náročnými sjezdy, které si zamiloval např. v ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

První den v pozdně večerních hodinách odjezd z Brna přes Rakousko do Slovinska (odjezd bude upřesněn v Rodokapse). Z Rudné doliny (1.347 m) celodenní túra přes Viševnik a Srenjski preval s výhledy do hluboké, ledovcem modelované doliny Krma až na Vodnikov Dom (1.817 m). Odtud se přesuneme na chatu Triglavski dom na Kredarici (2.515 m), kde přenocujeme.

3. den

Po zajištěné cestě přes Malý Triglav (2.725) vylezeme nalehko na nejvyšší vrchol Julských Alp a Slovinska TRIGLAV (2.864 m) s fenomenálním výhledem široko daleko. Poté se vrátíme na chatu Triglavski dom na Kredarici (2.515 m), jež se pyšní úžasným výhledem do severní stěny Triglavu.

4 - 5. den

Zajištěnou cestou na krásný vrchol Vrbanova Špica (2.299 m). Sestup do bujně zelených dolin Kot a Radovna, odkud se ještě přesuneme na podvečerní koupačku či večeři u Bledského jezera, pokud nám to program dne umožní, a pak už vyrazíme na cestu domů. Do Brna se vrátíme v brzkých ranních hodinách.

Ubytování

Přespíme 2x na horské chatě Triglavski dom na Kredarici. Spí se ve společných mnohalůžkových ložnicích. Postele jsou vybaveny polštáři, dekami a jednorázovým povlečením. V nejvyšších partií Julských Alp je voda v letních měsících velkou vzácností. Počítejte tedy s tím, že na chatách nebudou k dispozici sprchy, a pouze suché záchody. 
Členové Alpenverein či ČHS Trio mají nárok na slevu 500 Kč z ceny zájezdu (podmíněno předložením platné karty na chatách při ubytování). Podrobnosti a přihlášku do  členství v Alpenvereinu najdete ZDE

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. Na horské chatě chutně vaří, je možné využít místní nabídky, obzvlášť chcete-li ušetřit váhu batohu. K snídani si můžete dát například sendvič, müsli, chléb se šunkou, sýrem či marmeládou (od 5 EUR). Z teplých jídel se k večeři podává např. houbová, zeleninová polévka (od 5 EUR), Upíří guláš (11 EUR), Kraňská klobása se zelím (11 EUR). Vegetariáni si mohou vybrat např. pohankovou kaši s kyselým mlékem, fazole či zeleninové makaróny (od 8 EUR). Stravu není potřeba předem objednávat. Platí se na místě. Pro vaření z vlastních zásob je u chaty určena některá venkovní terasa, manipulace s otevřeným ohněm uvnitř je zakázána.

Doprava

Cestujeme zájezdovým autobusem, který budeme na návoz tam i zpět sdílet ještě s turistickou skupinou Julské Alpy, Slovinsko MTB nebo Slovinsko s dětmi. 

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Počáteční výstup k chatě (950 m převýšení v průběhu celodenní túry) a závěrečný sestup do údolí budeme absolvovat se všemi věcmi, které si poneseme na zádech. Balte tedy s rozvahou. Výstup na Triglav i Vrbanovu Špicu budeme absolvovat vždy nalehko, tedy jen s lehkým batůžkem. Zajištěné cesty vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže). Ferraty v programu zájezdu patří spíše k jednodušším - odpovídají označení B-C (mírně obtížné ferraty, nutno zapojit k postupu ruce a občasné lezecké partie s dostatečným množstvím velkých chytů). Tento zájezd je vhodný i pro úplné začátečníky.

Další info

Cena pro členy Alpenverein či ČHS Trio: 5.800 Kč (při ubytování na chatě je nutné se prokázat platnou členskou kartičkou)

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Bez tohoto vybavení vás nemůžeme na ferratu pustit! Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popř. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej (krom rukavic) zapůjčit od nás a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse. Více informací naleznete na stránkách naší kudrnovské půjčovny. 

Skupina a průvodce
Maximální kapacita je 20 účastníků, které vedou 3 průvodci. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícími průvodci, kteří mají bohaté zkušenosti s lezením na via ferratách. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Po stopách bájného Zlatoroga

Lucie Šímová a Hynek Vrzala, Dominika Sommerová

Jen málokterá země se dokáže pochlubit takovou úctou ke svému přírodnímu bohatství, jako Slovinsko. Tato nejsevernější z bývalých ...

více

Podobné zájezdy

Dolomity ferratově

Dolomity ferratově

21. 6. - 25. 6. 2023 Chci to vidět
Ferraty Slovinska

Ferraty Slovinska

2. 8. - 6. 8. 2023 Chci to vidět
Hřebenovka Julských Alp

Hřebenovka Julských Alp

2. 8. - 6. 8. 2023 Chci to vidět
Julské Alpy

Julské Alpy

23. 8. - 27. 8. 2023 Chci to vidět
Karavanky

Karavanky

5. 9. - 10. 9. 2023 Chci to vidět
Slovinsko s dětmi

Slovinsko s dětmi

9. 7. - 14. 7. 2023 Chci to vidět