Gruzie turisticky

Za zážitky bez obav

Gruzie turisticky

12 dní / 27 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

11. 9. - 22. 9. 2024
č. zájezdu: 224853-01
cena 27 500 Kč
4 volná místa
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

jednodenní treky Svanetií nalehko

Gruzie je stát ležící na pomezí Evropy a Asie při východním okraji Černého moře. Naše výprava do oblasti Svanetie nás zavede na severozápad země, téměř k hranici s územím Abcházie a Ruska. Čeká nás turistika nalehko v jedné z nejmalebnějších částí Velkého Kavkazu. Kvalitním zázemím nám budou místní penzióny a energii nám bude dodávat bohatá místní polopenze. Postupně se budeme přesouvat mezi několika základnami, vždy jen s příručním baťůžkem, tak, abychom prošli a viděli ty nejkrásnější treky nebo jejich části, které vybraná oblast nabízí. Připraveny máme 6 – 8 hodinové túry, výjimečně 10 hodinovou, většinou s možností i kratší varianty nebo vynechání úseku. Určitě nemineme bez zastavení ani největší památky a zajímavosti oblasti. Obranné věže, opevněné domy, pradávné kostelíky vyzdobené freskami, to vše nám pomůže lépe cítit jedinečnost kraje a trochu nahlédnout do jeho bohaté historie.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku Praha - Kutaisi (příp. Batumi) v ceně od cca 14.000 Kč včetně tax

Průvodci

Martin Mitáš

11. 9. - 22. 9. 2024 / č.zájezdu 224853-01

Průvodcovský matador, kterému není takřka žádná lokalita a ani aktivita cizí. Svou oblíbenopu Podkarpatskou Rus detailně poznával již na vysoké škole, kdy také začal pořádat pro studenty i první výpravy. Od té doby se průvodcovského pádla prakticky nepustil. Své portfolium postupně rozšiřil o ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Odlet z ČR, nocleh Kutaisi/Batumi, dle dostupnosti letů.

2. den

Přejezd do Svanetie, cestou si na chvíli zastavíme u Černého moře a přejezd určitě proložíme i dalšími zastávkami. Ubytování na 4 noci v Mestii, v hlavním centru dnesní Svanetie.

3. den

Na aklimatizačním túru se vypravíme údolím řeky Dolra k vodopádu Šdruga. Komu zbude dostatek sil a chuti, může si túru prodloužit o náročnější výstup až k ledovci Ušba a projít tak nástupní trasu horolezců, kteří směřují na stejnojmenný vrchol jedné z nejtěžších hor Kavkazu. Návrat zpět stejnou trasou poskytuje možnost si délku túry nastavit dle představy každého. (k vodopádu ↔ 16 km, ↑ 400 m, k ledovci 20 km, ↑ 950 m)

4. den

Vypravíme se na trek z Etsery do Mazery, při kterém si přes sedlo Bak (2.416 m) projdeme malebný úsek knížecí Svanetie. Odměnou nám budou nejen pohledy do údolí řeky Dolra a potoku Lešta, ale především na Svanský hřeben, který odděluje horní a dolní Svanetii. (↔ 16 km, ↑ 880 m)

5. den

Trekem z Mazery do Mestie začne naše pouť do nitra svobodné Svanetie. Po náročném stoupání do sedla Gulli (2.954 m) se přehoupneme po úbočí výběžků Ušby nad údolí řeky Mulchura, ve kterém se rozkládá městečko Mestie. (↔ 22km, ↑ 1.500 m)

6. den

Po klidnějším dopoledni, které využijeme k prohlídce zajímavostí Mestie a případnému nákupu, nás čeká krátký přejezd k lyžařskému středisku a trek po úpatí nádherného masívu Tetnuldy do odlehlé vesnice Adiši. (↔ 6km, ↑ 100 m)

7. den

Dnes se z Adiši vydáme údolím řeky Adišchala až téměř k patě stejnojmenného ledovce, pak překonáme náročný brod a vystoupáme do sedla Chkhutnieri (2.735 m). Opět se nám otevřou krásné výhledy zpět na údolí odkud jsme přišli i na údolí, do kterého budeme pokračovat. Za zády nám zůstanou ledovce Kchalde a nad nimi hřeben Bezeginské stěny. Projdeme vesnicí Kchalde, kterou v době první pacifikace Gruzie téměř zničili carská vojska a dostaneme se do Iprari. (↔ 17km, ↑ 800 m)

8. den

Další naší základnou bude vesnice uvedená i na soupisu památek UNESCO Ušguli. Dle počasí z ní vyrazíme na hřbet Lamaria (2.980 m), ze kterého možná zahlédneme i samotný Elbrus. Nebo se vydáme údolím řeky Enguri až k jejím pramenům u ledovce Šchara. Nejvyšší vrchol Gruzinské části Kavkazu budeme mít na dosah při obou variantách treku. (hřeben ↔ 12 km, ↑ 700/1.100 m, údolím ↔ 16 km, ↑ 300 m)

9. den

Poslední náročný trek z Ušguli nás zavede na svanský hřeben, kde vystoupáme do sedla Gorvaš (2.889 m), nebo si užijeme trek ve stráních hory Dadiaši. Kochat se budeme pohledy na hlavní pásmo velkého Kavkazu i pohledem do dolní Svanetie. (↔ 22km, ↑ 1300 m)

10. den

Přesun do Kutaisi, druhého největšího města Gruzie, které v dávných dobách bylo metropolí kolchidského království. Cestu určitě proložíme vycházkou nebo zastávkou na protažení.

11. den

Odpočinkový či přesněji rezervní den strávíme v okolí Kutaisi. Podle počasí či zbylých sil využijeme čas k návštěvě okolních rezervací či památek. Nevynecháme ani koupání a relaxaci v termálních pramenech.

12. den

V brzkých ranních hodinách vyrazíme na letiště, na zpáteční cestu k domovu.

Ubytování

Kvalitním zázemím nám budou místní penziony, kdy pro větší pohodlí budeme více nocí na jednom místě. Pokoje jsou standartně dvou či třílůžkové se sociálním zařízením téměř vždy na pokoji. Připojení wi-fi najdete v každém ubytování. Na snídaně i večeře nebudeme muset daleko chodit, budeme jíst přímo v našich penzionech.

Strava

V ceně zájezdu je bohatá místní polopenze skládající se především z domácích produktů.

Doprava

Nástupní místo: Kutaisi/Batumi

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Dle dostupnosti letů volíme vždy mezi variantou Praha nebo Vídeň.

Doprava na zájezdu
Společná doprava v rámci programu bude realizována pronajatými mikrobusy s místními řidiči.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 12denní zájezd zaměřený na turistiku nalehko v jedné z nejmalebnějších částí Velkého Kavkazu. Postupně se budeme přesouvat mezi několika základnami, vždy jen s příručním baťůžkem, tak, abychom prošli a viděli ty nejkrásnější treky nebo jejich části, které vybraná oblast nabízí. Připraveny máme 6 – 8 hodinové túry, výjimečně 10 hodinovou, většinou s možností i kratší varianty nebo vynechání úseku. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům mikrobusy se jedná o zájezd středně cestovatelsky náročný. Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Minimální kapacita skupiny je 7 účastníků, maximální kapacita je pak 13 účastníků + 1 průvodce. Po celou dobu zájezdu budete mít k dispozici česky mluvícího průvodce naší CK. 

Očkování
Do žádné ze zemí, které navštívíme, se nevyžaduje zvláštní očkování, ale není na škodu zkontrolovat si platnost očkování proti tetanu.

Cestovní doklady
Pro tuto cestu budete potřebovat CESTOVNÍ PAS platný nejméně 6 měsíců od ukončení cesty po Gruzii. Cestujete-li s dokladem jiným nežli českým, ve vlastním zájmu si na gruzínské ambasádě ověřte, zda nepotřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu. Není bohužel v našich silách na tyto předpisy myslet za vás. Pro vstup do Gruzie není po občanech ČR vyžadováno vízum. Občané ČR mohou vstoupit na území obou zemí a pobývat tam 180 dní během období jednoho roku bez víz.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 200 EUR (či 220 USD) na jídlo, občerstvení, suvenýry a památky při trase. Směnu na gruzínské lari (GEL) provedeme na místě.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

11. 9. - 22. 9. 2024
č. zájezdu: 224853-01
cena 27 500 Kč
4 volná místa
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Hory Kréty

Hory Kréty

29. 9. - 6. 10. 2024 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

11. 4. - 18. 4. 2025 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

28. 10. - 4. 11. 2024 Chci to vidět
Transylvánie II

Transylvánie II

16. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět