Indonésie a Komodské ostrovy

Za zážitky bez obav

Indonésie a Komodské ostrovy

22 dní / 33 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

pohoda na pláži i poznávání památek Bali a Lomboku s plavbou na Komodské ostrovy

Pokud se řekne Indonésie, zcela jistě se vám jako první vybaví ostrov Bali. Tento asi nejznámější ostrov Indonésie je oblíbený nejen díky prastaré hinduistické kultuře, ale i pro své překrásné pláže a průzračné tropické moře. Během našeho pohodového zájezdu budeme mít možnost poznat překrásné památky a živé tradice přátelských obyvatel Ostrova bohů, jak se také někdy Bali nazývá, ale bude i dostatek času na lenošení na nádherných tropických plážích. Pro milovníky přírody jsou připraveny kratší výlety po rýžových polích či tropickými pralesy pod druhou nejvyšší sopkou Indonésie na sousedním ostrově Lombok. Po dnech plných poznávání bude odměnou relax a šnorchlování s želvami a pestrobarevnými rybkami na malinkém korálovém ostrůvku Gili Air.

Na závěr se vydáme na nezapomenutelnou plavbu z Lomboku na Komodské ostrovy a tajuplný ostrov Flores. Po 5 dnů poplujeme na stylové dřevěné plachetnici podél obou břehů ostrova Sumbawa s mnoha zastávkami a rozmanitými výlety. Čeká na vás nejlepší šnorchlování vašeho života, dobrodružství v pralese i na safari mezi Komodskými varany! V ceně je již zahrnuta plná penze a můžete si vybrat ze dvou tříd - deck class a cabin class. Tento zájezd jsme připravili nejen pro zcestovalé dobrodruhy, ale díky pohodlnému ubytování I dopravě je vhodný i pro rodiny s dětmi či starší cestovatele.

Jestliže od vaší dovolené očekáváte nejenom poznávání, ale i odpočinek, neváhejte a vypravte se s námi na pohodovou dovolenou po nejkrásnějších ostrovech Indonésie.

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou dopravu na místě včetně zpáteční plavby rychlou lodí na ostrov Gili Air
 • 7x ubytování v apartmánu, 6x ubytování v penzionu a 4x ubytování v hotelu
 • 4x noc na palubě lodi (možnost zvolit si spaní v kabině nebo na palubě)
 • snídaně
 • plná penze během celé plavby
 • zapůjčení šnorchlovacího vybavení
 • ochutnávka balijského grilovaného prasátka Babi Guling
 • návštěva tradičního tanečního představení na Bali
 • tradiční balijská masáž
 • průvodce
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

  POZOR: vstupy v rámci programu (v hodnotě cca 2.100 Kč) máte zahrnuty v ceně zájezdu!

Cena nezahrnuje

 • doplňkové aktivity (šnorchlovací výlet s mantami, skútry, trek na sopku Rinjani)
 • vstupy v rámci rozšířeného programu a poplatky za focení během plavby (cca. 60–70 USD - bude vybíráno až na místě)
 • letenku v ceně od cca 21.000 Kč (včetně tax)

Průvodci

Martin Hájek

16. 8. - 6. 9. 2022 / č.zájezdu 222378B-01
15. 9. - 6. 10. 2022 / č.zájezdu 222378B-02

Martinův obvyklý basecamp se nachází 9.000 km na východ od ČR – na Taiwanu. Odtud vyráží za objevováním či průvodcováním svých oblíbených lokalit Indonésie, Malajsie, Singapuru, Bruneje, Bornea, Nepálu a Filipín. Je naprosto špičkovým průvodcem, který vyniká abnormálním nasazením a schopností ...

Dozvědět se více

Program zájezdu

1. den

Přílet do Denpasaru, hlavního města ostrova BALI. Po příletu do Denpasaru následuje přejezd na místo ubytování na poloostrově Bukit Peninsula.

2. den

Pohoda a odpočinek na poloostrově BUKIT. Budeme ubytovaní v apartmánech poblíž pláže BALANGAN BEACH. Na poloostrově se však nachází mnoho dalších pláží a tajných míst, které vám ukážeme. Na závěr dne spatříme západ slunce u chrámu Pura Ulu Watu postaveného na útesech 100 m vysoko nad Indickým oceánem.

3.–4. den

Přejezd na severovýchodní cíp Bali, do oblasti Amed. Cestou zastávka v nejstarší tradiční balijské vesnici Tenganan a vodním paláci Tirta Gangga. Po poledni příjezd do vesnice Selang, kde se ubytujeme. Tato oblast je turisty neprávem opomíjena. Na vás zde čeká skvělé koupání, šnorchlování u vraku japonské lodi a také romantické výhledy na západ slunce za sopkou Gunung Agung. Možnost fakultativního šnorchlovacího výletu s obřími mantami nebo výletů v okolí na skútrech.

5. den

Po prvních dnech u moře následuje několik dnů poznávání divokého vnitrozemí Bali. Podél málo obydleného severního pobřeží ostrova se přesuneme do oblasti Lovina a navštívíme unikátní chrám Pura Maduwe Karang s rytinou prvního balijského cyklisty. Odpoledne strávíme koupelí v horkých pramenech Air Panas Banjar a prohlídkou největšího buddhistického kláštera na Bali, Brahmavihara Arama se zmenšeninou slavného Boroboduru!

6. den

Dopolední pěší výlet v okolí malebné horské vesničky Munduk. Procházka po svazích třetí nejvyšší hory ostrova, GUNUNG BATUKAU. Tropický prales, plantáže hřebíčků a skořice, hluboké soutěsky a vodopády. Později odpoledne prohlídka jezerního chrámu Ulun Danu Bratan ležícího na břehu Bratanského jezera a pestrobarevného trhu v městečku Candikuning. Přes překrásné rýžové terasy JATILUWIH se přesuneme do malebného horského městečka Ubud, kde se ubytujeme na 4 noci.

7. den

Výlet na úpatí nejvyšší sopky Bali, 3.142 m vysoké GUNUNG AGUNG. Návštěva prastarého chrámu Pura Kehen, paláce vládců království Bangli. Následuje přesun k chrámu PURA BESAKIH, který je největším a nejposvátnějším místem na Bali. Podél malebných terasovitých rýžových polí v okolí vesnice Sidemen sjedeme do vesnice Padangbai, kde zakončíme den koupáním, masážemi a čerstvou rybou na večeři.

8. den

Celodenní poznávání vulkánu GUNUNG BATUR. Podél rýžových teras v okolí Ubudu vystoupáme na okraj kaldery neaktivní sopky Penulisan, ležící v nadmořské výšce 1.400 m, Po návštěvě druhého nejposvátnějšího chrámu na ostrově, PURA KINTAMANI, sjedeme na dno kráteru a projdeme se po lávovém poli z 60. let 20. stol. okolo nejaktivnější sopky ostrova Batur. Cestou zpět pak navštívíme vodní chrám Tirta Empul a pralesní hrobky GUNUNG KAWI, odkud se večer vydáme zpět do Ubudu.

9. den

Dopoledne návštívíme posvátný Opičí prales a sloní jeskyně GOA GAJAH. Odpoledne se projdeme malebnou krajinou v okolí Ubudu a na závěr pobytu na Bali navštívíme představení tradičních balijských tanců Legong s překrásnými tanečnicemi.

10.–12. den

Brzký ranní přesun rychlou lodí na korálové ostrovy GILI. Na tři noci se ubytujeme v chatkách na pláži na malebném ostrůvku GILI AIR, které strávíme šnorchlováním v korálovém moři, pozorováním želv a pestrobarevného mořského života, procházkami po plážích i liduprázdným vnitrozemím a relaxací.

13. den

Přesun lodí na ostrov LOMBOK. Poznávání málo známého severního pobřeží ostrova na úpatí druhé nejvyšší sopky Indonésie, 3.726 m vysoké GUNUNG RINJANI. Čeká na nás nejstarší mešita ostrova Masjid Kuno Bayan Beleq a přes rýžová pole i tropický prales se vydáme na výlet k vodopádům Air Terjun Sindang Gila a Tiu Kelep, pod kterým se mohou odvážlivci vykoupat. Noc strávíme v horské vesničce Senaru. Pro sportovce je možné zařídit fakultativní výstup na okraj kráteru druhé nejvyšší sopky Indonésie, mohutné Rinjani.

14.–15. den

Pokračujeme v poznávání ostrova Lombok. Překrásný chrám PURA BATU BOLONG na mořských útesech v SENGGIGI. Hlavní město Mataram, chrámy Pura Meru, Pura Suranadi a letní královský paláce Narmada, který dříve sloužil k odpočinku královské balijské rodiny. Putování po jihu ostrova, s návštěvou tradičního trhu Pasar Bertais. Na jihu navštívíme hrnčířskou vesnici Penujak a další místa, kde žijí místní obyvatelé – Sasaci. Na závěr se vykoupeme na panenské pláži TANJUNG AAN.

16.–17. den

Relax a pohoda na pláži v Senggigi. Přesun na východ Lomboku, zastávka ve vesnici Mas Bagik a prohlídka tradičních řemesel. Procházka v opičím pralese a přesun do přístavu Labuan Lombok. Podíváme se na stavbu tradičních lodí Phinisi a projdeme vesnicí Kampung Padak. Po večerním BBQ na pláži následuje noční přesun na ostrov Satonda.

18. den

Návštěva ostrova SATONDA, výlet do vnitrozemí, koupání v jezeře na dně starého kráteru, pozorování ptactva. Plavba podél severního pobřeží ostrova Sumbawa na ostrůvek Gili Donggo a koupání na pláži Tanjung Batu Besar. Noční přesun na Komodské ostrovy.

19. den

Dopolední safari na ostrově KOMODO. Pozorování Varanů Komodských ve volné přírodě a procházka džunglí. Přesun na unikátní Růžovou pláž s úžasným podmořským životem. Odpoledne příjezd na ostrov FLORES. Rybí trh a večerní návštěva města Labuan Bajo.

20. den

Ranní přesun lodí na ostrov RINCA. Safari v NP KOMODO, pozorování varanů, divokých buvolů, opic a jelínků Sika. Odpoledne koupání na neobydleném ostrově Gili Laba a noční plavba podél severního pobřeží ostrova SUMBAWA s výhledy na majestátní sopku Gunung Sangean Api.

21. den

Zastávka na ostrově GILI MOYO. Procházka sasackou vesnicí k vodopádům v pralese. Odpolední úžasné plavání a šnorchlování na ostrůvku GILI KERAMAT, který obejdete kolem dokola za 3 minuty! Za západu slunce doplujeme zpět do přístavu Labuan Lombok a následuje přesun do Senggigi.

22. den

Tentokrát už doopravdy přesun rychlou lodí zpět na Bali. Odlet zpět do ČR. S ohledem na časový posun počítejte s návratem následující den - tedy 23. den zájezdu.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v penzionech a „homestay“. Standardním vybavením pokoje je klimatizace nebo větrák. Pokoje, ve kterých budeme ubytovaní jsou zpravidla 2lůžkové a o rozdělení rozhoduje dle vašich preferencí na místě průvodce. Kvalitu očekávejte nad asijským standardem, tj. žádní švábi, čisto, útulno. Ubytování je zpravidla v tradičních Balijských domech se zahradou, sochami bohů a příjemným prostředím okolo. Na ostrůvcích Gili pak budeme ubytovaní v chatkách přímo u moře na krásné písečné pláži.
POZOR: Nově máme na všech ubytováních mimo dvou nocí k dispozici bazén!!!

Během plavby z Lomboku na Komodské ostrovy a tajuplný ostrov Flores je v základní ceně zájezdu zahrnuto 4x nocování na palubě lodi (tzv. DECK CLASS - pod střechou na matračkách). Připlatit si však můžete spaní na postelích v kabině po dvou lidech - tzv. CABIN CLASS). K základní ceně zájezdu si v tomto připočítejte ještě 3.700 Kč/osoba zájezd.

Strava

V ceně zájezdu máte zahrnuty snídaně. To znamená, že každé ráno dostanete snídani až do postele nebo zajdete s průvodcem na snídani někam poblíž místa ubytování. Ke snídani se v Indonésii zpravidla podávají palačinky s čerstvými banány, medem (a) nebo kokosem či ovoce. Dále vajíčka, toasty a k tomu čaj, káva nebo ovocný džus. Indonéská kuchyně je velice chutná, pestrá, zdravá. Na pobřeží jsou časté a velmi levné ryby. Každý večer se pak budeme vyskytovat v místech, kde se dá v klidu zajít na večeři do hospůdky či restaurace.

Během celé plavby na Komodské ostrovy a tajuplný ostrov Flores je již v ceně zahrnuta plná penze.

Doprava

Nástupní místo: Denpasar (Bali)

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). 

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o pohodovou akci, jejíž jediná náročnost spočívá v pohybu ve zcela jiných podmínkách, než jsme zvyklí ze střední Evropy. Přesuny budou zajištěny vlastním autem s řidičem a na větší vzdálenosti, převážně mezi ostrovy, místní dopravou (autobusy, bema, ojeky, bečaky, lodě).Pro absolvování zájezdu nepotřebujete žádné speciální vybavení, vystačíte si s klasickým turistickým vybavením, které běžně používáte v létě.Čeká nás také několik kratších výletů v pralese a po lávovém poli. Tyto výlety budou v pohodovém tempu maximálně do 8 km.

Další info

Zavazadlo
Doporučujeme spíše pohodlný batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí, avšak ani kufr není pro tento zájezd problém.

Skupina a průvodce
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 10 účastníků + 1 průvodce. Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 400-450 USD, které si po příletu vyměníte na indonéské rupie.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete CESTOVNÍ PAS, platný nejméně 6 měsíců po návratu z Indonésie s minimálně dvěma volnými stránkami vedle sebe. Po příletu (resp. zpravidla již v letadle) vyplníte příletovou kartu, kterou předáte na přepážce pasové kontroly. Odměnou vám bude razítko opravňující ke vstupu do Indonésie. POZOR: od dubna 2015 je vízum na hranicich do Indonesie zdarma!!!

Očkování
Do Indonésie není očkování povinné. Je tedy na vlastním uvážení, zda se před cestou necháte očkovat. Navštívená místa nejsou ze zdravotního hlediska nijak výrazně riziková. Přesto je hygiena obecně v Indonésii na nižší úrovni než v Evropě a existuje tedy i možnost nákazy. Je tedy vhodné zvážit očkování proti hepatitidě A a B a břišnímu tyfu. Pokud prohledáte internet, nebo navštívíte Krajskou hygienickou stanici, zjistíte, že se do Indonésie (vč. Bali) doporučuje brát antimalarika. V místech, kde se budeme pohybovat malárie neexistuje.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Filipíny

Filipíny

2. 2. - 18. 2. 2023 Chci to vidět
Indonésie

Indonésie

30. 8. - 14. 9. 2022 Chci to vidět
Srí Lanka

Srí Lanka

2. 3. - 16. 3. 2023 Chci to vidět
To nejlepší z Taiwanu

To nejlepší z Taiwanu

5. 11. - 20. 11. 2022 Chci to vidět