Bali a Lombok pohodově

Za zážitky bez obav

Bali a Lombok pohodově

16 dní / 34 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

18. 8. - 2. 9. 2024
č. zájezdu: 224378A-01
cena 34 800 Kč
1 volné místo
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

pohoda na plážích i poznávání památek dvou nejznámějších ostrovů Indonésie

Pokud se řekne Indonésie, zcela jistě se vám jako první vybaví ostrov Bali. Tento asi nejznámější ostrov Indonésie je oblíbený nejen díky prastaré hinduistické kultuře, ale i pro své překrásné pláže a průzračné tropické moře. Během našeho pohodového zájezdu budeme mít možnost poznat překrásné památky a živé tradice přátelských obyvatel Ostrova bohů, jak se také někdy Bali nazývá, ale bude i dostatek času na lenošení na nádherných tropických plážích. Pro milovníky přírody jsou připraveny kratší výlety po rýžových polích či tropickými pralesy pod druhou nejvyšší sopkou Indonésie na sousedním ostrově Lombok. Po dnech plných poznávání bude odměnou relax a šnorchlování s želvami a pestrobarevnými rybkami na malinkém korálovém ostrůvku Gili Air. Tento zájezd jsme připravili nejen pro zcestovalé dobrodruhy, ale díky pohodlnému ubytování I dopravě je vhodný i pro rodiny s dětmi či starší cestovatele.
Jestliže od vaší dovolené očekáváte nejenom poznávání, ale i odpočinek, neváhejte a vypravte se s námi na pohodovou dovolenou po nejkrásnějších ostrovech Indonésie. Pojeďte s námi na Bali a Lombok!

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • doplňkové aktivity (šnorchlovací výlet s mantami, skútry, trek na sopku Rinjani)
  • letenku v ceně od cca 28.000 Kč (včetně tax) - s blížícím se datem se může její cena zvyšovat!

Průvodci

Martin Hájek

18. 8. - 2. 9. 2024 / č.zájezdu 224378A-01

Martinův obvyklý basecamp se nachází 9.000 km na východ od ČR – na Taiwanu. Odtud vyráží za objevováním či průvodcováním svých oblíbených lokalit Indonésie, Malajsie, Singapuru, Bruneje, Bornea, Nepálu a Filipín. Je naprosto špičkovým průvodcem, který vyniká abnormálním nasazením a schopností ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Denpasaru, hlavního města ostrova BALI. Po příletu do Denpasaru následuje přejezd na místo ubytování na poloostrově Bukit.

2. den

Pohoda a odpočinek na poloostrově BUKIT. Na poloostrově se nachází mnoho pláží a tajných míst, které vám ukážeme. Na závěr dne spatříme západ slunce u chrámu Pura Ulu Watu postaveného na útesech 100 m vysoko nad Indickým oceánem.

3.–4. den

Přejezd na severovýchodní cíp Bali, do oblasti Amed. Cestou zastávka v nejstarší tradiční balijské vesnici Tenganan a vodním paláci Tirta Gangga. Po poledni příjezd do vesnice Amed, kde se ubytujeme. Tato oblast je turisty neprávem opomíjena. Na vás zde čeká skvělé koupání, šnorchlování a také romantické výhledy na západ slunce za sopkou Gunung Agung. Možnost fakultativního šnorchlovacího výletu s obřími mantami, šnorchlování u vraku japonské lodi nebo výletů v okolí na skútrech.

5. den

Po prvních dnech u moře následuje několik dnů poznávání divokého vnitrozemí Bali. Podél málo obydleného severního pobřeží ostrova se přesuneme do oblasti Lovina a navštívíme unikátní chrám Pura Maduwe Karang s rytinou prvního balijského cyklisty. Odpoledne strávíme koupelí v horkých pramenech Air Panas Banjar a prohlídka největšího buddhistického kláštera na Bali, Brahmavihara Arama se zmenšeninou slavného Boroboduru!

6. den

Dopolední pěší výlet v okolí malebné horské vesničky Munduk. Procházka po svazích třetí nejvyšší hory ostrova, GUNUNG BATUKAU. Tropický prales, plantáže hřebíčků a skořice, hluboké soutěsky a vodopády. Později odpoledne prohlídka jezerního chrámu Ulun Danu Bratan ležícího na břehu Bratanského jezera a pestrobarevného trhu v městečku Candikuning. Přes překrásné rýžové terasy JATILUWIH se přesuneme do malebného horského městečka Ubud, kde se ubytujeme na 4 noci.

7. den

Výlet na úpatí nejvyšší sopky Bali, 3.142 m vysoké GUNUNG AGUNG. Návštěva prastarého chrámu Pura Kehen, paláce vládců království Bangli. Následuje přesun k chrámu PURA BESAKIH, který je největším a nejposvátnějším místem na Bali. Podél malebných terasovitých rýžových polí v okolí vesnice Sidemen sjedeme do vesnice Padangbai, kde zakončíme den koupáním, masážemi a čerstvou rybou na večeři.

8. den

Celodenní poznávání vulkánu GUNUNG BATUR. Podél rýžových teras v okolí Ubudu vystoupáme na okraj kaldery neaktivní sopky Penulisan, ležící v nadmořské výšce 1.400 m, Po návštěvě druhého nejposvátnějšího chrámu na ostrově, PURA KINTAMANI, sjedeme na dno kráteru a projdeme se po lávovém poli z 60. let 20. stol. okolo nejaktivnější sopky ostrova Batur. Cestou zpět pak navštívíme vodní chrám Tirta Empul a pralesní hrobky GUNUNG KAWI, odkud se večer vydáme zpět do Ubudu.

9. den

Dopoledne návštívíme posvátný Opičí prales a sloní jeskyně GOA GAJAH. Odpoledne se projdeme malebnou krajinou v okolí Ubudu a na závěr pobytu na Bali navštívíme představení tradičních balijských tanců Legong s překrásnými tanečnicemi.

10.–12. den

Brzký ranní přesun rychlou lodí na korálové ostrovy GILI. Na pět nocí se ubytujeme v chatkách jen dva kroky od pláže na malebném ostrůvku GILI AIR, které strávíme šnorchlováním v korálovém moři, pozorováním želv a pestrobarevného mořského života, procházkami po plážích i tichým vnitrozemím a relaxací.

13. den

Přesun lodí na ostrov LOMBOK. Poznávání málo známého severního pobřeží ostrova na úpatí druhé nejvyšší sopky Indonésie, 3.726 m vysoké GUNUNG RINJANI. Čeká na nás nejstarší mešita ostrova Masjid Kuno Bayan Beleq a přes rýžová pole i tropický prales se vydáme na výlet k vodopádům Air Terjun Sindang Gila a Tiu Kelep, pod kterým se mohou odvážlivci vykoupat. Večer návrat zpět na Gili. Pro sportovce je možné zařídit fakultativní výstup na okraj kráteru druhé nejvyšší sopky Indonésie, mohutné Rinjani.

14.–15. den

Pokračujeme v poznávání ostrova Lombok. Překrásný chrám PURA BATU BOLONG stojící na mořských útesech. Hlavní město Mataram, s druhou největší mešitou Indonésie a návštěva hrnčířské vesnice Banyumulek a další místa, kde žijí místní obyvatelé – Sasaci. Na závěr se vykoupeme v panenských zátokách poblíž města Senggigi.

16. den

Přesun rychlou lodí zpět na Bali. Odlet domů. S ohledem na časový posun počítejte s návratem následující den - tedy 17. den zájezdu.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v penzionech a „homestay“. Standardním vybavením pokoje je klimatizace. Pokoje, ve kterých budeme ubytovaní jsou zpravidla 2lůžkové a o rozdělení rozhoduje dle vašich preferencí na místě průvodce. Kvalitu očekávejte nad asijským standardem, tj. žádní švábi, čisto, útulno. Ubytování je zpravidla v tradičních Balijských domech se zahradou, sochami bohů a příjemným prostředím okolo. Na ostrůvcích Gili pak budeme ubytovaní v chatkách přímo u moře. POZOR: Nově máme na všech ubytováních mimo jedné noci k dispozici bazén!!!

Strava

V ceně zájezdu máte zahrnuty snídaně. To znamená, že každé ráno dostanete snídani až do postele nebo zajdete s průvodcem na snídani někam poblíž místa ubytování. Ke snídani se v Indonésii zpravidla podávají palačinky s čerstvými banány, medem (a) nebo kokosem či ovoce. Dále vajíčka, toasty a k tomu čaj, káva nebo ovocný džus. Indonéská kuchyně je velice chutná, pestrá, zdravá. Na pobřeží jsou časté a velmi levné ryby. Každý večer se pak budeme vyskytovat v místech, kde se dá v klidu zajít na večeři do hospůdky či restaurace.

Doprava

Nástupní místo: Denpasar (Bali)

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o pohodovou akci, jejíž jediná náročnost spočívá v pohybu ve zcela jiných podmínkách, než jsme zvyklí ze střední Evropy. Přesuny budou zajištěny vlastním autem s řidičem a na větší vzdálenosti, převážně mezi ostrovy, místní dopravou (autobusy, bema, ojeky, bečaky, lodě). Pro absolvování zájezdu nepotřebujete žádné speciální vybavení, vystačíte si s klasickým turistickým vybavením, které běžně používáte v létě. Čeká nás také několik kratších výletů v pralese a po lávovém poli. Tyto výlety budou v pohodovém tempu maximálně do 8 km. S ohledem na množství přesunů také zvažte každou maličkost, kterou si vezmete.

Další info

Zavazadlo
Zabalte se do batohu nebo kufru, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který není příliš objemný (zájezd se dá odjet opravdu nalehko, čím méně věcí, tím méně starostí :-)). Kvůli místu v našem vozidle prosím dodržujte rozměrový limit na zavazadlo cca. 70x40x40 cm (ekvivalent 50 l batoh).

Skupina a průvodce
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 10 účastníků + 1 průvodce. Zájezd bude veden česky, případně slovensky hovořícím průvodcem. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte v první den zájezdu.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 350 USD, které si po příletu vyměníte na indonéské rupie.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete CESTOVNÍ PAS, platný nejméně 6 měsíců po návratu z Indonésie s minimálně dvěma volnými stránkami vedle sebe. Po příletu (resp. zpravidla již v letadle) vyplníte příletovou kartu, kterou předáte na přepážce pasové kontroly. Odměnou vám bude razítko opravňující ke vstupu do Indonésie. POZOR: od roku 2022 je opět zaveden poplatek za vízum po příletu na Bali, který činí 35 USD.

Očkování
Do Indonésie není očkování povinné. Je tedy na vlastním uvážení, zda se před cestou necháte očkovat. Navštívená místa nejsou ze zdravotního hlediska nijak výrazně riziková. Přesto je hygiena obecně v Indonésii na nižší úrovni než v Evropě a existuje tedy i možnost nákazy. Je tedy vhodné zvážit očkování proti hepatitidě A a B a břišnímu tyfu. Pokud prohledáte internet, nebo navštívíte Krajskou hygienickou stanici, zjistíte, že se do Indonésie (vč. Bali) doporučuje brát antimalarika. V místech, kde se budeme pohybovat malárie neexistuje.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

18. 8. - 2. 9. 2024
č. zájezdu: 224378A-01
cena 34 800 Kč
1 volné místo
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Bali, Lombok a Jáva

Bali, Lombok a Jáva

6. 9. - 28. 9. 2024 Chci to vidět
Filipíny

Filipíny

17. 3. - 2. 4. 2025 Chci to vidět
Laos a Kambodža

Laos a Kambodža

10. 1. - 25. 1. 2025 Chci to vidět
Omán

Omán

19. 1. - 30. 1. 2025 Chci to vidět
Vánoce a silvestr na Srí Lance 2024

Vánoce a silvestr na Srí Lance 2024

22. 12. - 5. 1. 2025 Chci to vidět
Vánoce a silvestr v severním Thajsku

Vánoce a silvestr v severním Thajsku

16. 12. - 2. 1. 2025 Chci to vidět