Adventní Izrael a Palestina

Za zážitky bez obav

Adventní Izrael a Palestina

8 dní / 24 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

16. 12. - 23. 12. 2024
č. zájezdu: 224301A-03
cena 24 500 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Z Jeruzaléma do svatých míst čtyř náboženství

Jeruzalém je odjakživa nazýván středem světa. Najdeme zde hrob Ježíše Krista, ale také třeba legendárního židovského krále Davida. Zbytky Šalamounova chrámu, stejně tak jako mešitu, odkud prorok Mohamed vyskočil na nebesa. Rušné bazary, starobylé chrámy, krásné zahrady. Na celý týden se toto město stane naším domovem. Vydáme se odtud na výlety do všech světových stran. Ke Středozemnímu moři, kde rostou palmy, i k moři Mrtvému, kde neroste nic. Na posvátný židovský vrch Masada, k mešitě s hrobkou otce Ibrahima, svatyně Baha’u‘lláha nebo k místu, kde byl pokřtěn samotný Ježíšek. Putovat budeme částečně i místní dopravou, aby naše zážitky byly autentičtější.

Cena zahrnuje

 

Cena nezahrnuje

  • letenku z Prahy nebo Vídně do Tel Avivu v ceně od cca 8.000,- Kč 
  • vstupy v rámci programu cca 600,- Kč
  • ostatní jídlo kromě uvedených snídaní
  • šabatovou večeři cca 350,- Kč

Průvodci

Tomáš Vaníček

16. 12. - 23. 12. 2024 / č.zájezdu 224301A-03

Učitel a průvodce z Křivoklátska. Na Balkán byl poprvé vyvezen násilím ve 3 letech. Ve 14 letech potkal na policejní stanici v Kolašinu (tehdy Socialistická Federativní republika Jugoslávie, dnes Černá Hora) Vuka Šibaliče, což ovlivnilo jeho další cestovatelské plány. V 16ti letech podnikl první ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet z Vídně nebo z Prahy do Tel Avivu, přesun vlakem do Jeruzaléma, ubytování na 7 nocí.

2. den

Za příznivé politické a bezpečnostní situace výlet místní dopravou do palestinských měst Betlém (chrám narození Krista, mléčná jeskyně) a Hebron (etnicky rozdělené město, hrobka patriarchů).

3. den

Masada, kultovní pevnost židovského národa. Koupání v Mrtvém moři u En Bokek.

4. den

Hrobka zakladatele baháismu u Akko. Starý přístav a křižácké město. Západ slunce nad přístavem v Caesarei.

5. den

Klášter sv. Jiří ve Vadí Qelt. Místo pokřtění Ježíše u řeky Jordán na jordánské hranici. Pěšky z Olivetské hory přes Getsemanské zahrady do Jeruzaléma. Slavnost zahájení šabatu u Západní zdi a následná šabatová večeře.

6. den

Prohlídka Jeruzaléma – Chrámová hora, hrob krále Davida, místo poslední večeře, uličky a trhy.

7. den

Výlet do hlavního města země Tel Avivu, moderní svět kontrastující se starobylým Jeruzalémem. Moře, palmy, koupání.

8. den

Odjezd na letiště a návrat letadlem domů.

Ubytování

Všech sedm nocí budeme spát na stejném místě, v hostelu v centru Jeruzaléma. Jedná se o čisté a pěkné ubytování na vícelůžkových pokojích s palandami a vlastním příslušenstvím.

Strava

V ceně zájezdu jsou snídaně. Ostatní jídlo je ve vaši režii. Izrael patří mezi dražší země, ale místní strava je velmi chutná a zdravá. Na hostelu je k dispozici kuchyňka a jídelna, v okolí je tržnice a řada stánků a restaurací.

Doprava

Nástupní místo: Tel Aviv

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Doprava na místě:
Na některé výlety pojedeme najatou dodávkou, na jiné místní dopravou, abychom zažili trochu dobrodružství a více nasáli místní atmosféru. Kratší části cesty též budeme absolvovat pěšky.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o poznávací zájezd náročností č. 1 z 5 bodové škály.

Další info

Na tento zájezd je potřeba cestovní pas. V cestovním pase mohou být i razítka z arabských a muslimských zemí, mohou však být důvodem k přísnější kontrole. Izraelská policie na letišti v Tel Avivu razítko do pasu nedává.

Termíny

16. 12. - 23. 12. 2024
č. zájezdu: 224301A-03
cena 24 500 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Egypt - pouštní safari

Egypt - pouštní safari

1. 12. - 15. 12. 2024 Chci to vidět
Omán

Omán

7. 1. - 18. 1. 2025 Chci to vidět
Velký okruh tureckou přírodou

Velký okruh tureckou přírodou

7. 10. - 19. 10. 2024 Chci to vidět