Kavkaz

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

výstup na Elbrus (5.642 m), vodka, šašliky a ruský lid

Kavkaz je ohromné pohoří táhnoucí se téměř 1.200 km mezi Kaspickým a Černým mořem. Elbrus se nachází v jeho severozápadní části, v oblasti nazývané Centrální Kavkaz. Od chvíle, kdy se ocitneme ve výšce 1.900 m u „bázneho lágera“, se jen výjimečně dostaneme níže. Baksanské údolí je sevřeno čtyřtisícovými vrcholy, mezi kterými budeme putovat dolinami řídce osídlenými pouze pastevci. Tyto aklimatizační túry budou přípravou na vyvrcholení zájezdu – pokus o výstup na 5.642 m vysoký Elbrus. Horolezci, jimž Kavkaz nabízí množství lahůdek i samostatné skupiny trekařů mohou vlastní program samozřejmě konzultovat s průvodcem. Jak na Kavkaz? Sraz účastníků je ve městě Mineralnye Vody na úpatí Kavkazu, odkud pojedeme najatým mikrobusem. Veškeré potraviny i benzín do vařičů je možno dokoupit na místě.

Ledovcový set lze zapůjčit v naší půjčovně za zvýhodněnou cenu - 600 Kč/celý zájezd!

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 13.000 Kč (včetně tax) a víza (cca 2.300 Kč)

Videa

Program zájezdu

1.den

Z Minerálních Vod se přesuneme mikrobusem do základního tábora u vesničky Elbrus v údolí Baksanu.

2. - 3. den

Vystoupáme dolinou IRIK plnou svěžích luk k bivaku na pastvinách pod sedlem Těrskolak. Čeká nás výstup pod čelo ledovce a sestup do kempu.

4. - 7. den

Budeme pokračovat k modravému jezeru SYLTRAN až pod vrcholky pokryté věčným sněhem a ledem. Přes sedlo MUKAL (3.500 m) sestoupíme do doliny SUBAŠI, tou vystoupame k jejimu závěru. Další den přejdeme přes sedlo Chatgara s epickým vyhledem na Elbrus, navázaní přejdeme přes ledovcové plato Gikiugankenz, dle možností vystoupáme po starém lávovém proudu až do výšky 4.500 m. Sestup pastvinami v dolině IRIK k narzanům – pramenům bohatýrů.

8.- 10. den

Pěšky nebo částečně lanovkou vyšplháme k PRIJUTU 11 a pokusíme se o výstup na nejvyšší vrchol Kavkazu - dávno vyhaslou sopku ELBRUS (5.642 m). Fakultativní návštěva muzea alpinismu v Tegenekli.

11.den

Výstup na vrchol ČEGET (3.461 m) a to buď pešky, nebo s využitím lanovky.

12. den

Přejezd do Minerálních Vod a odlet do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme po 4 noci v kempu v jehož těsné blízkosti se nachází také penzion. Je tedy možné ubytovat se i pod střechou. Zbytek noclehů je již v kavkazské divočině ve vlastním stanu a spacáku. Mezi treky bude možné uschovat nepotřebné věci v táboře. V kempu je možné dobíjet fotoaparáty či kamery. Na ruské zásuvky není zapotřebí žádné speciální redukce.

Strava

Během zájezdu se stravuje každý sám. Základní potraviny a dnes už i většinu instantních potravin na Kavkaze bez problémů dokoupíte (pečivo, sýry, placky, zeleninu, konzervy, mléko, čokolády, oplatky, rýži, těstoviny...). Je proto zbytečné kupovat si jídlo na celých 12 dnů. V údolí Baksanu je možné se stravovat v místních občerstvovnách. Plynové kartuše i palivo do benzinových vařičů je možné pořídit na místě.

Doprava

Nástupní místo: Minerální vody

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Přejezd z Minerálních vod do vesničky Elbrus bude zajištěn místními mikrobusy.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 12 denní zájezd zaměřený na poznání centrálního Kavkazu a především okolí Elbrusu. Vzhledem k plánovanému programu je tento zájezd velmi fyzicky náročný (náročnost 5/5) Během našeho pobytu na Kavkaze půjdeme max. 4 dny bez kontaktu s civilizací. Mezi treky bude vždy možnost uschovat si část věcí v našem táboře. Přesto zvažte každou maličkost, kterou si s sebou vezmete a klaďte důraz na váhu vybavení. 

Další info

Počasí
Na Kavkaze převládá typicky vysokohorské klima a celá oblast je ovlivňována především blízkostí Černého moře, což má za následek poměrně časté srážky. Dá se říci, že s výškou v horách roste jejich vydatnost i četnost. Ani v průběhu léta nemusí být průtrže mračen v horách žádnou výjimkou a mohou se vyskytovat i sněhové přeháňky. Standardní meteosituace vypadá tak, že je několik dnů slunečno, odpoledne se vytváří kupovitá oblačnost a několikrát za celou dobu pobytu se spustí prudký odpolední déšť, ve vyšších polohách sníh. V údolí jsou noční teploty nad nulou, odpolední přes 20°C, na Elbrusu se spí ve výšce 4.200 m, v noci bývá -5 až -10°C.

Povinné vybavení
Kromě běžného vybavení na velehorské túry o němž budeme podrobně informovat v našem rodokapsu je povinné následující vybavení na ledovec: turistický cepín, mačky, sedací i prsní úvazek (lze si zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně za zvýhodněnou cenu 600 Kč/zájezd) Další vybavení: 2x uzamykatelná HMS karabina, sada prusíkovacích smyček: repšňůra o průměru 6 mm v délkách 1x 3m, 1x 5m a 2x 1,5 m – seženete bez problému ve všech slušných outodoorových obchodech. Přilbu, která je poněkud neskladná, je možné zapůjčit přímo na místě.

Cestovní doklady
Pro cestu do Ruska potřebujete turistické vízum. Vyřízení víz je poměrně náročný byrokratický proces, kvůli kterému je možné se na zájezd přihlásit nejpozději 4 týdny před odjezdem. Minimální platnost pasu je 6 měsíců po návratu z Ruska. Cena víza (cca 2.500 Kč) není zahrnuta v ceně zájezdu. Veškeré podklady k vyřízení vám poskytne CK.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Rusko - země svatá i prokletá

Ivo "Fík" Dokoupil

Tato ohromná země je natolik rozmanitá, že v ní najdeme snad všechny možné protiklady. Zeměpisné, klimatické, sociální, kulturní i...

více

Podobné zájezdy

Grossglockner

Grossglockner

17. 6. - 18. 6. 2024 Chci to vidět
Nepál - okruh okolo Manaslu

Nepál - okruh okolo Manaslu

20. 10. - 9. 11. 2024 Chci to vidět