Kitzbühel MTB

Za zážitky bez obav

Kitzbühel MTB

5 dní / 12 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

4. 7. - 8. 7. 2023
č. zájezdu: 223908B-01
cena 12 900 Kč
13. 9. - 17. 9. 2023
č. zájezdu: 223908B-02
cena 12 900 Kč

bajkování s luxusním zázemím

Již v roce 1905 se v Kitzbühelu začaly psát dějiny světového lyžování. Právě zde se zrodila myšlenka uspořádat závody ve sjezdu. Pamětníci by však těžko poznali dnešní středisko sahající od luxusního St. Johannu in Tirol na východě po Westendorf na západě. My ovšem budeme objevovat kouzlo Kitzbuhelských Alp v létě, kdy se horskými loukami nese zvonění stád dobytka a zimní mumraj nám občas připomenou jen lanovky a opuštěné šlepry. Horské salaše vysoko v úbočích tisícimetrových strání spojují s údolím a někdy i mezi sebou různě udržované šotolinové a horské cesty. Díky nim zde bajkování není nijak technicky náročné a pokud si sebou na dovolenou vezmete i partnera (-rku), jež horskému kolu neholduje, jistě pro vás nebude problém si najít fyzicky nepříliš náročnou trasu vedoucí údolím. Díky ubytování na jednom místě, je možné si udělat program individuální, zcela vyhovující vaší kondici.

Cena zahrnuje

Průvodci

Zuzana Rauchfuss

4. 7. - 8. 7. 2023 / č.zájezdu 223908B-01

Zuzka je akční, zapálená a nadšená milovnice cyklistiky. Pokud zrovna někde nelítá na kole, potkáte ji s krosnou na horách, skialpech, běžkách, koni či na vodě. Je to outdooračka každým coulem, bivakování na divoko a cestování po všech koutech světa je jí blízké. Kromě sportování ocení i pohodu u ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna ve večerních hodinách. Příjezd ráno do rakouského městečka Kitzbühel. Odtud vyrazíme k jezeru Speichersee a dále na vyhlídkový Brandlstand (1.650 m) a Hartkaiser (1.555 m). Z Ellmau pak okruh po úpatí skalnatého masivu WILDER KAISER do St. Johann in Tirol a údolím až do našeho penzionu v Kirchbergu v těsné blízkosti Kitzbühelu. (↑ 1200 m ↔ 65 km) Ubytování, večeře.

3. den

Na zahřátí nás táhlé údolí dovede do sedla STANGENJOCH (1.713 m), sjezdíčkem spadneme k Vorstadl Grundalm, abychom vyšplhali na vrcholek GENSBICHLSCHARTE (2.127 m). Ovšem výhledy na celý hřeben Vysokých Taur za to jistě budou stát. Přes rašeliniště v sedle Filzenscharte (1.686 m) se přehoupneme zpět na naši stranu hor. (↑ 2200 m ↔ 80 km).

4. den

Dalším velkolepým počinem bude výjezd na hřeben mezi Oberkaseralm a Mittagskogel (1.999 m), sjezd do Pass Thurn (1.274 m) a přes Zweitausender (2.004 m) panoramatická cesta do Stangenjoch (1.713 m) a hravá cyklotrasa z Aschau do Kirchbergu. ( ↑ 1600 m ↔ 55 km).

5. den

Úplně na závěr si v neděli prohlédneme Kitzbühelské Alpy a samotný Kitzbühel z ptačí perspektivy z vrcholů Pengelstein (1.938 m) a Hahnenkamm (1.712 m). (30 km/ 1200 m) Celkem za zájezd 260 km/ 7100 m. Návrat přes Č. Budějovice a do Brna kolem půlnoci.

Ubytování

Nocovat budeme v 3* hotelu přímo v centru Kirchbergu. Pokoje jsou standardně dvoulůžkové (na dotaz i třílůžkové). Obsazujeme je postupně tak, aby byla obsazena všechna lůžka. Součástí pokojů je toaleta a sprcha, TV, WiFi. Postele jsou vybaveny lůžkovinami. V ceně je využití saunového zázemí.

Strava

Polopenze je součástí ubytování v našem hotelu a započne 2.den zájezdu večeří a končí 4. den snídaní. Snídaně jsou formou bufetového stolu s volným výběrem. Najíst se můžete dosyta, ale jídlo na celý den si od snídaně odnášet nelze. Večeře sestávají ze salátového bufetu, předkrmu, hlavního jídla a zákusku. Po domluvě s naší prodejnou zájezdu lze přiobjednat bezlepkovou či vegetariánskou stravu. Nápoje se však u večeře hradí zvlášť. Další potraviny je možno dokoupit prakticky každý den v nedalekém marketu. Vřele doporučujeme ochutnat některé rakouské speciality.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem. Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou -1.200 Kč. Se skupinou se setkáte na parkovišti před hotelem (ráno cca v 9:00 hod.). Případné ubytování před začátkem nebo po skončení zájezdu je potřeba předem individuálně ověřit, volnou kapacitu v našem hotelu bohužel nemůžeme zaručit.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Denně ujedeme v průměru 70 – 75 km, na kterých nasbíráme 1.200 – 2.200 výškových metrů. Budeme jezdit téměř výhradně po širokých šotolinových cestách (cca 90% povrchu), které budou zpestřené občasnými singltraily (cca 1%). Zbývající podíl tvoří asfalt na cyklostezkách či místních komunikacích. Na cestách se silničním provozem je nutné dbát na zvýšenou opatrnost a dodržovat základní pravidla silničního provozu a lidské slušnosti. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu.

Další info

Speciální sleva: 20% pro osobu od 13 let a výše se 2 plně platícími osobami na společném pokoji.

Doporučený typ kola: horské
Povrch: 90% šotolina a horské cesty, 9% asfalt, 1% singltrail

Organizované cyklovyjížďky
Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu.

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokolo
Tento zájezd není vhodný pro elektrokola.

Cestovní doklady
Protože jsme stejně jako Rakousko členskou zemí Evropské unie, stačí nám na tento zájezd jen OBČANSKÝ PRŮKAZ. Ten však musí být vybaven strojově čitelnou zónou (dvouřádkový číselný a písmenkový kód).

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Poznámka: zájezd jede společně se zájezdem Kitzbühel Alpy s náročností 3 Kitzbühel MTB s náročností 5. Program je tedy možné kombinovat.

Články

Podobné zájezdy

Lago di Garda MTB

Lago di Garda MTB

26. 9. - 1. 10. 2023 Chci to vidět
Salzkammergut Trophy

Salzkammergut Trophy

6. 7. - 9. 7. 2023 Chci to vidět
Slovinsko MTB - pro bajkery

Slovinsko MTB - pro bajkery

9. 8. - 13. 8. 2023 Chci to vidět
Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

Švýcarsko - Bernské Alpy MTB

3. 7. - 9. 7. 2023 Chci to vidět