Kitzbühelské Alpy s dětmi

Za zážitky bez obav

Kitzbühelské Alpy s dětmi

5 dní / 13 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

27. 8. - 31. 8. 2024
č. zájezdu: 224908C-01
cena 13 900 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Rodinná cykloturistika a turistika tyrolským krajem s luxusním zázemím

Proč vzít děti do Alp?
V roce 1981 dobyl český lyžař Bohumír Zeman známý Kitzbühel. Ukaž dětem jeden z jeho top, slavný vrchol Hahnenkamm v letním období. Rozhýbej své dítě v sedle kola nebo jen pěšo a objev krásy tyrolské spolkové země. Plno vyhlídek na zelené louky, kterými se nese zvonění stád dobytka. Vůně okolních lesů a protékající divoká řeka ti doplní energii ke zdárnému překonání dětských prolézaček.
Horské salaše vysoko v úbočích tisícimetrových strání spojují s údolím,” a někdy i mezi sebou”, různé a udržované šotolinové i horské cesty. Díky nim zde nemusí být cykloturistika a turistika příliš náročná. Okolí nabízí spoustu odpočívadel s vyžitím pro děti v podobě dětských hřišť. Vždy lze zvolit tu správnou obtížnost trasy.
Díky krásnému ubytování na jednom místě, je dostatek času za pomoci zkušených delegátů program individuálně přizpůsobit. Na jednotlivé vyjížďky či výlety budete vyrážet sami bez průvodce. Průvodce na tomto zájezdu funguje pouze jako delegát - tedy doporučí vám trasy a zajímavosti v okolí, ale uvidíte se s ním vždy jen ráno/večer na hotelu.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd z Brna ve večerních hodinách. Příjezd ráno do rakouského městečka Kirchberg k hotelu. Ubytujeme se a vyrazíme na první kilometry po alpských stezkách. Po nočním přejezdu doporučujeme lehčí trasu údolím kolem golfového hřiště až do Kitzbühelu. Zastávka u jezera Schwarzsee je ideální pauza na občerstvení, ale také i vykoupání. Trasa má okolo 20 km s minimálním převýšením ( ↑ 100 m ).

3. den

Na kole i pěšky. Lanovkou nebo po svých na HAHNENKAMM. Dechberoucí výhledy z výšky 1.802 m.
Nabízí mnoho tras těžších i lehčích a hlavně dětskou turistickou stezku s mnoha hřišti.

4. den

Půvabná přírodní stezka údolím Aschauer Ache přes Aschau směrem na Hintenbachalm 1.150 m., kde si dáme zasloužený oběd a vydáme se zpět klesáním po proudu romantické řeky Ache. I zde se nachází odpočívadla s dětským vyžitím.

5. den

Zvlněnou cyklostezkou přes jedno z nejstarších městeček Brixen do rozkvetlého Westendorfu. Podél Windauer Ache se lesními cestami vrátíme zpět. ( ↑ 500 m ↔ 55 km )
Alternativně lze vystoupat na protější horu Gaisberg 1.288 m s malebným výhledem na Hahnenkamm a na Kirchberg samotný. Naše tyrolské putování můžeme zakončit procházkou a nákupem suvenýrů v Kirberchu.

Ubytování

Nocovat budeme v *** hotelu v Kirchbergu. Pokoje jsou standardně dvoulůžkové. Obsazujeme je postupně tak, aby byla obsazena všechna lůžka. Součástí pokojů je i toaleta, sprcha a TV. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, ručníky k dispozici v koupelně. V ceně je využití saunového zázemí - čtyři druhy saun s ochlazovací sprchou a venkovním bazénem. Stravování formou polopenze probíhá v jídelně přímo v hotelu. Bicykly lze zamknout do zvláštní místnosti.

Strava

Polopenze je součástí ubytování v našem hotelu. Snídaně jsou kontinentální a servírované formou bufetového stolu s volným výběrem. Najíst se můžete dosyta, ale jídlo na celý den si od snídaně odnášet nelze. Večeře sestávají z polévky, hlavního jídla a dezertu. Nápoje se však u večeře hradí zvlášť. Začínáme večeří druhý den zájezdu. a posledním jídlem bude snídaně poslední den zájezdu. Další potraviny je možno dokoupit prakticky každý den v nedalekém marketu. Vřele doporučujeme ochutnat některé rakouské speciality.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem. Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou -1.200 Kč. Se skupinou se setkáte na parkovišti u hotelu (ráno cca v 9:00 hod.). Případné ubytování před začátkem nebo po skončení zájezdu je potřeba předem individuálně ověřit, volnou kapacitu v našem hotelu bohužel nemůžeme zaručit.

Náročnost

Denní program lze zvolit opravdu podle vlastního uvážení. Stezky jsou výhradně asfaltové. Další podíl tvoří široké šotolinové cesty, které jsou perfektně udržované i značené. Pro toto putování je nejvhodnější horské nebo trekové kolo. Pokud cestujete s malým dítětem, tak není problém přepravit cyklovozík, kočárek,odrážedlo...Zájezd nemusí být zdaleka tak náročný, jak se zdá. Takže jej v pohodě zvládne i ten, kdo třeba po horách ještě ani neběhal. Tento zájezd lze pojmout individuálně.

Další info

Speciální dětská sleva: 50% pro dítě 0-3 let včetně se 2 plně platícími osobami
Speciální dětská sleva: 30% pro dítě 4-12 let včetně se 2 plně platícími osobami
Speciální sleva: 20% pro osobu od 13 let a výše se 2 plně platícími osobami

Doporučený typ kola: trekové nebo horské
Povrch: 85% šotolina, 15% asfalt

Cyklovyjížďky

Od průvodce dostanete typy na cykloetapy či pěší výlety vhodné pro děti, přičemž na vyjížďky/túry budete vyrážet vždy sami bez průvodce.

Přeprava kol
Kola převážně přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Ve výjimečných případech (kapacitně méně obsazené zájezdy apod.) přepravujeme kola v k tomu určených cyklobrašnách či v nosiči na kola umístěném na tažném zařízení nebo na střeše. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokolo

Na tento zájezd je možné si vzít elektrokolo. Nicméně z důvodů hmotnostních limitů vleků určených pro přepravu kol jich můžeme vzít jen určité množství. Při volné kapacitě si službu přepravy elektrokola můžete přímo rezervovat v objednávce, či jí konzultujte s naší prodejnou zájezdů. Prosím počítejte s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady

Protože jsme stejně jako Rakousko členskou zemí Evropské unie, stačí nám na tento zájezd jen platný OBČANSKÝ PRŮKAZ

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Poznámka: zájezd jede společně se zájezdem Kitzbühel Alpy s náročností 3 a Kitzbühel MTB s náročností 5. Program je tedy možné kombinovat. Na zbylé dva zájezdy jedou průvodci, se kterými můžete vše konzultovat, avšak výlety již budete podnikat sami.

Termíny

27. 8. - 31. 8. 2024
č. zájezdu: 224908C-01
cena 13 900 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Korutany - rodinná cykloturistika

Korutany - rodinná cykloturistika

3. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět