Korsika

výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

poznávání a relax na nejkrásnějším ostrově ve Středozemním moři

Ačkoliv Korsika patří díky svým atraktivním horám především vyznavačům turistiky a cyklistiky, má také naprosto fantastické pobřeží. Zvláště západní část ohromí suchozemce vysokými a strmými útesy, tyčícími se přímo z čisťounkého, azurového moře. Pro pohodové koupání jsou jako stvořené menší i větší písečné pláže lemované velikými balvany. Jedno takové kouzelné místo, bez návalu turistů, jsme vybrali jako základnu pro tento zájezd. Nocujeme ve vlastních stanech, které stojí po celou dobu na jednom místě. Abychom však Korsiku poznali alespoň trošku důkladněji, budeme také podnikat zajímavé výlety, během nichž poznáme zdejší bohatou historii, krásnou přírodu a také úžasnou gastronomii tohoto neuvěřitelně pestrého ostrova. Pláž je od našeho kempu*** s bazénem vzdálená cca 5 minut pěšky a je vhodná i pro menší děti.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 2x trajekt
  • místní polopenzi
  • 7x kemp
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti 
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • fakultativní výlet lodí podél útesů v Bonifaciu (cca 17 eur)

Program zájezdu

1.–2. den

Odpolední odjezd z ČR, přejezd Rakouska a Itálie. Ranní příjezd do italského přístavu Livorno, trajektem do Bastie a potom přímo do „našeho“ kempu*** na západním pobřeží nedaleko městečka Propriano.

3. den

Autobusem vyrazíme do unikátního muzea pod širým nebem – megalitické FILITOSY. Koupání a možnost večerní návštěvy přímořského Propriana se spoustou obchůdků, restaurací, kaváren a barů.

4. den

Korsika, to není jen nádherné moře, ale také úžasné hory! Jedinečný horský svět, krásné výhledy, opojnou vůni korsických macchií a borovic si vychutnáme v proslulém sedle COL DE BAVELLA (1.218 m), odkud vyrazíme na ne příliš náročný výlet. Horalům rádi navrhneme sportovnější túru.

5. den

Koupání na naší domácí pláži. Až opadne polední výheň, vyrazíme do Napoleonova AJACCIA, které je zároveň hlavním městem Korsiky, na podvečerní prohlídku. Budeme-li mít štěstí, vychutnáme si západ slunce nad Krvavými ostrovy a do kempu se vrátíme až pozdě večer.

6. den

Odpočinkový den – šnorchlování, koupání, hrady z písku a další příjemné kratochvíle u moře na pláži nebo u našeho bazénu.

7. den

Navštívíme typické horské městečko SARTÉNE s pěkným historickým centrem opředeným mnoha příběhy o „vendetě“.

8. den

Celodenní výlet – fakultativní vyjížďka na lodi podél sněhobílých křídových útesů (cca 17 EUR), na jejichž úplném okraji je odvážně vystavěno jedno z nejkrásnějších korsických měst, bělostné BONIFACIO s jedinečnou atmosférou.

9.–10. den

Rozloučení s naším přechodným domovem, poslední nákupy delikátních uzenin, voňavých sýrů a skvělých vín, trajektem se přepravíme do Itálie a pak nás čeká noční jízda přes Rakousko s dopoledním příjezdem do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme po celou dobu v osvědčeném kempu*** a to ve vlastním stanu a spacáku. Náš kemp leží asi 5 minut chůze od písečné pláže, moře je zde opravdu nádherně čisté, ideální pro šnorchlování, s pozvolným vstupem do vody. Pláž je tedy vhodná i pro menší děti. K dispozici jsou pečlivě udržované sprchy s teplou a studenou vodou, toalety, příjemná restaurace, bar a bazén, který budeme mít k dispozici zdarma.

Strava

Během zájezdu je zajištěna místní polopenze (snídaně a teplá večeře). Polopenze začíná 2. den zájezdu večeří a končí 9. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. Veškeré pokrmy jsou připravovány výhradně z místních a čerstvých surovin od regionálních dodavatelů. Snídaně i večeře jsou baleny v jednorázových obalech které slouží zároveň i jako talíře. Veškeré pokrmy jsou distribuovány teplé, v hygienických termoobalech. Nabízené pokrmy jdou samozřejmě individuálně upravit i co se týče skladby jídelního lístku včetně přípravy různých diet. Těšit se můžete také na ochutnávku korsických specialit!

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o 10 denní pohodový zájezd zaměřený na poznání nejzajímavějších míst Korsiky. Vzhledem k plánovanému programu a přesunům autobusem se jedná o zájezd mírně cestovatelsky náročný. Zájezd odpovídá náročnosti č. 1 z 5 bodové škály.

Další info

Cestovní doklady
Na cestu do Francie nám stačí platný občanský průkaz. 


Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Články

Korsika - tak trochu jiná Francie

Bára Kovaříková, Honza Haruda

Francie rovná se Paříž. Že s tím srovnáním úplně nesouhlasíte? Tak to je nás víc. Francie to není jen móda, rušné ulice Champs Ély...

více

Korsické cyklotoulky

Ruda Růžička

Korsiku poznáte nejlépe ze sedla kola. Napoleonův ostrov je protkán mnoha hrbolatými silničkami. Klikatí se těsně kolem větrného p...

více