Korsika - GR 20

Za zážitky bez obav

Korsika - GR 20

13 dní / 19 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

29. 6. - 11. 7. 2024
č. zájezdu: 224863B-01
cena 19 800 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

trekování po kultovní dálkové trase

Napříč celou Korsikou od severu k jihu prochází jedna z nejslavnějších dálkových turistických tras celé Evropy, trasa označená jako „GR 20“. Je téměř 200 km dlouhá a prochází dvouapůltisícovými horami, hlubokými soutěskami, kolem divokých kaskád, vede mezi stády polodivokých koní i všudypřítomných prasat, v blízkosti malebných ledovcových jezer, žulových štítů, obřích zkroucených borovic i korkových dubů, … Dole pod horami nás pak budou čekat poloprázdné pláže s romantickými útesy, sluníčko, omamně vonící macchie a kolem dokola čisťounké tyrkysové moře, ale i malebná města s trochou historie a výborná korsická vína, ... to vše nabízí Korsika. Milujete-li hory, pak vás tento krásný, rozmanitý ostrov beznadějně očaruje. Většinu času prožijeme na treku po nejhezčích partiích trasy GR 20, nezbytná je tedy dobrá fyzička a základní znalosti pohybu ve vysokohorském terénu. Mezi jednotlivými přechody se vždy setkáme s autobusem, kde doplníme zásoby na další horskou etapu. Během jednotlivých přechodů hor budeme nocovat na horských tábořištích, v ostatních případech pak využijeme veškeré pohodlí kempů, včetně kudrnovské polopenze. Tábořiště jsou zřízena v blízkosti horských chat. Za příplatek lze zajistit jednoduché ubytování na horských chatách nebo lze zajistit zapůjčení stanu.

  • Nejkrásnější partie GR 20.
  • Mezi treky setkání s autobusem i se zaslouženou kudrnovskou polopenzí.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní plavbu lodí pod útesy v Bonifaciu (cca 17 EUR)

Průvodci

Vašek Torčík

29. 6. - 11. 7. 2024 / č.zájezdu 224863B-01

Vašek se průvodcováním opravdu baví a u toho baví naše klienty. Cestuje fakt od mala, domluví se několika jazyky a témat k hovoru má spoustu. Má raději východy slunce než jeho západy. Je certifikovaným horským průvodcem a instruktorem lyžování. Tvoří zábavné programy pro dospělé založené na ...

Dozvědět se více

Dalibor Mahel

17. 8. - 29. 8. 2024 / č.zájezdu 224863B-02

Robiho průvodcovská aura je nepřehlédnutelná. Oslňuje rozsáhlými encyklopedickými znalostmi, které dokáže poutavě propojovat do spletitých souvislostí a postřehů z mnoha navštívených zemí Světa. Je odborníkem na geografii a historii, jako vystudovaný geograf přednáší zeměpis na Masarykově ...

Dozvědět se více

Anna Hašková

17. 8. - 29. 8. 2024 / č.zájezdu 224863B-02

Když necestuje, sedí ve studiu Českého rozhlasu a hlásí zprávy. Nezdráhejte se jí tedy na cokoli ptát i vícekrát, opakování je její denní chleba. Studovala speciální pedagogiku, což považuje za skvělou kvalifikaci zvlášť pro jednání s imigračními úředníky, celníky, nebo strážci národních parků. ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. – 2. den

Z Brna nonstop cesta přes Rakousko do Itálie, přeplutí trajektem na Korsiku, přejezd pod hory, údolím potoka Spasimata s několika visutými mosty zahájíme první 2,5 denní náročnější přechod hor.

3. - 4. den

Budeme putovat horami severní Korsiky. Přejdeme přes vyhlídková sedla Col de la Muvrella (2.000 m) a Bocca di Stagnu (2.010 m) a sestoupíme do horského údolí ASCO, kde žije nejpočetnější populace divokých korsických muflonů. Horským kotlem Trimbolacciu s fantasticky vytvarovanými borovicemi vystoupáme k legendami opředenému jezírku Lac d´Argent a s nejzdatnějšími pak až na nejvyšší horu ostrova MONTE CINTO (2.706 m). Sestup kolem modravého ledovcového jezera LAC DU CINTO až do vesnice Lozzi. Druhý den večer nocleh v kempu spolu se skupinou jednodenních túr, zde se též setkáme s naším autobusem.

5. – 8. den

Čtyřdenní přechod po asi vůbec nejhezčích partiích dálkové trasy GR 20 ze sedla COL DE VERGIO do Vizzavony. Při něm uvidíme idylické jezero Lac de Nino se stády koní, přejdeme přes nejvyšší bod trasy GR 20 – Punta ala Porta (2.255 m), projdeme kolem malebných jezer CAPITELO a MELO, s nejzdatnějšími vyšplháme až na druhou nejvyšší horu ostrova – MONTE ROTONDO (2.622) s panoramatickým rozhledem, uvidíme velké ledovcové jezero BELLEBONE. Na salaších ochutnáme tradiční speciality a sestoupíme až k pohádkovým kaskádám MANGANELLO, kde se řádně vykoupeme. Dále nás bude čekat výstup na vrchol MONTE D’ORO (2.389 m) a závěrečná relaxace u známých kaskád des Anglais (Anglické kaskády).

9. den

Odpočinkový den, kdy se přesuneme vláčkem po slavné korsické úzkorozchodné železnici z hor k moři, kde se setkáme s naším busem. Určitě zastavíme i na vykoupání. Dále budeme přejíždět na jih ostrova do oblasti tzv. „Korsických Dolomit“, do kraje žulových balvanů a borovic, mezi nimiž se zrcadlí horské jezero L´OSPEDALE.

10. den

Podnikneme celodenní fascinující okružní výlet opět po trase GR 20 divokou, skalnatou krajinou kolem BAVELSKÝCH JEHEL. Nejzdatnější jedinci si budou moci vylézt až na vyhlídkovou Věž č. III (1.611 m).

11. den

Téměř třičtvrtě denní návštěva nejjižnějšího a snad nejkrásnějšího města ostrova BONIFACIA, které je postavené na 80 m vysokých vápencových útesech. Fakultativní plavba lodičkou podél útesů (cca 17 EUR). Zájemci též budou moci vyrazit na výlet po útesech s parádními výhledy až na nedalekou Sardínii.

12. – 13. den

Poslední koupání v osvěžujícím moři, nákupy sýrů, vín a dalších specialit v přístavním městě BASTIA, trajekt do Livorna, návrat přes Itálii a Rakousko do Brna.

Ubytování

6 nocí strávíme na placených horských tábořištích ve vlastních stanech. Pokud vlastní vybavení na kempování nemáte, můžete si jej zapůjčit z naší kudrnovské půjčovny. Tábořiště jsou vyhrazená místa u horských chat, s tvrdým a poměrně nerovným povrchem. K infrastruktuře patří venkovní kuchyňka, zdroj pitné vody, ve většině případů teplá sprcha, latríny (suchý záchod), odpadkové koše a malý obchůdek (čerstvé pečivo je většinou vykoupené), je zde také často možnost dobíjení telefonů apod. Stany stojí blízko u sebe, proto se hodí špunty do uší. Na horských tábořištích je vždy malá venkovní kuchyňka s plynovými hořáky. Chcete-li mít pro jistotu vlastní zdroj, zabalte si plynový vařič, zapalovač či zápalky zabezpečené proti vlhku a plynovou bombičku. Při rozumném hospodaření s plynem si vystačíte ve dvou lidech s bombou 425 g na celý program.

Za příplatek cca 7 EUR za osobu a noc lze zajistit jednoduché ubytování na palandách v horských chatách (vlastní spacák nutný). Na tábořištích lze také zajistit zapůjčení stanu. Vybrané pasáže GR 20 tak lze jít "na lehko". Noclehy na horských chatách je třeba zajišťovat s dostatečným předstihem

4 noci pak strávíme v kempech různé úrovně. Vyzkoušíme jednoduché horské kempy, ale také kempy kategorii **** vybavené bazénem. Zásuvky v kempech odpovídají českým standardům, není tedy zapotřebí žádné speciální redukce. 

Strava

Během treků se stravujeme z vlastních zásob. Tábořiště jsou vždy v blízkosti horských chat a u zdroje pitné vody. U chat je možné se "po horalsku" najíst. Většinou je zde nabídka korsických specialit, jakými jsou uzeniny, sýry, pečivo, pivo, cola ... Nakoupit lze i některé základní potraviny jako jsou špagety, omáčky, sýry, konzervy. Na většině chat fungují vařiče. Potraviny bude možno dokupovat ve městech nebo ve vesnicích vždy po cca 3 – 4 dnech. 

Během ubytování v kempech je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). 

Rozpis kudrnovské polopenze:

04. den zájezdu (úterý) - večeře
05. den zájezdu (středa) - snídaně
09. den zájezdu (neděle) - večeře 
10. den zájezdu (pondělí) - snídaně + večeře
11. den zájezdu (úterý) - snídaně + večeře
12. den zájezdu (středa) - snídaně + studený večeřový balíček na cestu

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 4 z 5 bodové škály. Jedná se proto o fyzicky náročnější zájezd určený zdatnějším jedincům se zkušenostmi s vysokohorskou turistikou. Během zájezdu absolvujeme celkem dva vícedenní treky (1x dvouapůldenní a 1x čtyřdenní) bez možnosti setkání s autobusem. Nejvíce fyzicky náročné jsou volitelné výstupy na nejvyšší vrcholy Korsiky – mt. Cinto, mt. Rotondo a mt. d´Oro. V rámci jednotlivých treků, bez zvolených vrcholů, bude naše průměrné denní převýšení do 1.000 výškových metrů. Nejvíce fyzicky náročný bude výstup na nejvyšší horu ostrova Monte Cinto, kdy bude denní převýšení cca 1.900 m (nahoru i dolů). Batoh budete mít během těchto přechodů každý den na zádech a zvažte proto dvakrát každou součást výstroje a oblečení, zda ji opravdu budete potřebovat. Na závěr zájezdu nás pak bude čekat i celodenní túra nalehko v malebné krajině Bavelských jehel a odpočinkovější program a vykoupeme se i v moři. Jak se na akci sbalit, co si vzít s sebou, vám poradíme v našem rodokapsu. 

Délky naplánovaných túr včetně převýšení:


02. den: 6,5 km – cca 3:30 hod., (↑ 952 m, ↓ 154 m)
03. den: 7 km – cca 7:30 hod., (↑ 1098 m, ↓ 962 m)
04. den: 15,3 km –  cca 7:00 hod., (↑ 1616 m, ↓ 1973 m)
05. den: 17 km –  cca 5:45 hod., (↑ 670 m, ↓ 475 m)
06. den: 10 km –  cca 7:00 hod, (↑ 980 m, ↓ 740 m)
07. den: 14 km – cca 8:45 hod, (↑ 1240, ↓ 1650)
08. den: 13 km – cca 7:30 hod., (↑ 990 m, ↓ 1500 m)
09. den: přejezd vlakem
10. den: 11,3 km – cca 5:15 hod., (↑ 1193 m, ↓ 1193 m).

Další info

Počasí
Korsika se nachází v oblasti tzv. středomořského podnebí. Na horách obvykle panují příjemná tepla, na pobřeží nás pak mohou potkat již pravá subtropická vedra. V horách by nás neměly zaskočit případné dešťové, popř. ani sněhové přeháňky, i když bývají v tomto období většinou vzácné. Budeme se pohybovat v nadmořských výškách i nad 2.500 m. Počítejte také s tím, že v horských oblastech ostrova může být někdy docela větrno. Nepodceňujte proto oblečení do tepla i do zimy. Voda v moři i v horských kaskádách bývá ideální ke koupání.

Cestujeme společně se skupinou Korsika - jednodenní túry.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

29. 6. - 11. 7. 2024
č. zájezdu: 224863B-01
cena 19 800 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Korsická GR20 v době pandemie

Dalibor "Robi" Mahel

Domníváte-li se, že Korsika v době pandemie – o prázdninách 2020 – zůstala opuštěná, hluboce se mýlíte. Hned poté, co se koncem ja...

více

Korsika - tak trochu jiná Francie

Bára Kovaříková, Honza Haruda

Francie rovná se Paříž. Že s tím srovnáním úplně nesouhlasíte? Tak to je nás víc. Francie to není jen móda, rušné ulice Champs Ély...

více

Za prasaty na Korsiku

Milan Jána a Tomáš "Ochma" Procházka

Za devatero horami, devatero řekami a devatero dálnicemi leží uprostřed hlubokého moře Smaragdový ostrov. Ostrov zvaný Korsika. Op...

více

Korsické cyklotoulky

Ruda Růžička

Korsiku poznáte nejlépe ze sedla kola. Napoleonův ostrov je protkán mnoha hrbolatými silničkami. Klikatí se těsně kolem větrného p...

více

Podobné zájezdy

Francouzské Alpy - trek se stanem

Francouzské Alpy - trek se stanem

27. 6. - 4. 7. 2024 Chci to vidět
Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

27. 7. - 9. 8. 2024 Chci to vidět
Indický Ladakh nalehko

Indický Ladakh nalehko

27. 8. - 14. 9. 2024 Chci to vidět
Korsika - jednodenní túry

Korsika - jednodenní túry

29. 6. - 11. 7. 2024 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

21. 10. - 28. 10. 2024 Chci to vidět
Přechod Vysokých Taur s noclehy na chatách

Přechod Vysokých Taur s noclehy na chatách

24. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Švédsko - King´s trail

Švédsko - King´s trail

9. 8. - 17. 8. 2024 Chci to vidět
Vysoké Taury - Schareck

Vysoké Taury - Schareck

21. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět