Krasové řeky Chorvatska a Slovinska

Za zážitky bez obav

Krasové řeky Chorvatska a Slovinska

6 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Na kánoi přes kaskády, stupně a vodopádky

Krásná pozvolně tekoucí hladina a zelenající se bujná vegetace nás čeká na naší cestě za nejpěknějšími krasovými řekami. Plavbu na nafukovacích kanoích nám zpestří přírodní kaňony, množství průzračných lagun, kaskád, travertinových stupňů a menších vodopádků vytvořených vápencovým podložím. Větší vodopády budeme pozorovat pouze z paluby naších lodí, ty menší si i sami sjedeme.

Program je vhodný pro zkušenější, ale i začínající vodáky s nepříliš velkými technickými zkušenostmi. Pomalu pohybující se proud nám, ale ujeté kilometry nedá zadarmo.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vodáckou bundu a obuv - pro zimomřivé a pro případ špatného počasí je možné si objednat přes naši CK, neoprenovou obuv za 200 Kč/os./zájezd, vodáckou bundu za 200 Kč/os./zájezd
  • vodácký vak - lze zapůjčit za 120 Kč/zájezd

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Ve večerních hodinách odjezd z Brna přes Rakousko do Slovinska. Druhý den dopoledne nás čeká nádherná řeka KRKA (ZW - WW II), vyhlášená velkým množstvím travertinových stupňů různé výšky, mezi nimiž je většinou klidná hladina nebo mírnější peřeje. Před sjezdem si rozdáme vodácký materiál a proběhne základní instruktáž. Během plavby občas spatříme malebné vodní mlýny.

3. den

Vyrazíme na řeku Mrežnica (ZW) lemovanou krásnou krajinou, s čistou vodou a se spoustou travertinových kaskádek. 

4. den

Další naše putování nás zavede do nádherného kaňonu řeky Korana (ZW), který prostupuje množství přírodních, terasovitých vápencových stupňů s výškou až do 2,5m. 

5. den

Znovu se vydáme na řeku Mrežnica (ZW), tentokrát na její horní úsek. Kde si užijeme úsek přírodního "aquaparku" na řece prostoupený spoustou skoků a velkou koncentrací vodopádků. Den zakončíme dojezdem přímo do kempu, kde se v klidu pobalíme navečeříme a vyrazíme zpět na cestu domů. 

Ubytování

Nocovat budeme ve dvou kempech ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně. Oba kempy se nacházejí v přírodě přímo u řeky. První kemp se nachází poblíž vesničky Vinica je v něm několik sportovních hřišť např. na volejbal, basketbal či bowling, je vybaven moderním sociálním zařízením a k dispozici je malý bufet, zastřešená terasa a ohniště. Druhý kemp je jednodušší, ale má malebnou atmosféru a nachází se v klidné přírodě na soutoku řeky Mrežnica a Tounjčica, k dispozici je suchý záchod, pitná voda, ohniště a kryté posezení (v kempu se nenachází sprchy). 

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality místní kuchyně. Stravování začíná snídaní po nočním přejezdu a končí poslední den zájezdu večeří.

Doprava

Doprava bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Náročnost

Tento zájezd patří mezi naše pohodovější vodácké zájezdy. Tedy i úplný začátečník by jej měl bez problémů zvládnout. Pomalu pohybující se proud nám, ale ujeté kilometry nedá zadarmo. Alespoň základní zkušenosti z český řek vám, ale určitě budou výhodou. Zájezd je vhodný i pro rodiče s dětmi staršími 6 let. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály.

Vodácká náročnost: ZW - WW II

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka). 

Vlastní vodácké vybavení a kajak
Na tento zájezd si můžete vzít vlastní vodácké vybavení, ale musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 720 Kč pro jednu osobu. Při použití vlastního vlastního neoprenu vám bude poskytnuta sleva 180 Kč za zájezd. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů. Pro tento typ zájezdu je potřeba, aby jak vlastní kánoe, tak případně kajaky byly nafukovací, vzhledem k častým sjezdům kaskád a vodopádků by např. plastové vybavení bylo velmi nevhodné a v průběhu zájezdu by vás mohlo několikrát velmi potrápit. 

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Řeky Rakouska

Řeky Rakouska

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Řeky Slovinska

Řeky Slovinska

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Soča

Soča

4. 9. - 8. 9. 2024 Chci to vidět