Soča

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

4. 9. - 8. 9. 2024
č. zájezdu: 224930B-01
cena 7 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

poznejte královnu slovinských řek s jejími přítoky

Vodácký zájezd na nejkrásnější a nejvyhledávanější řeku Slovinska je opravdu to nejhezčí, co po vodácké stránce Slovinsko nabízí. Svou obtížností je zájezd určen poměrně širokému spektru vodácké veřejnosti, včetně rekreačních vodáků majících určité zkušenosti alespoň z klidnějších toků. Prohloubíte si své zkušenosti a zároveň prožijete spoustu nevšedních vodáckých či turistických zážitků. Úchvatné prostředí vybraných řek a překrásné slovinské přírody si jistě získá srdce každého, kdo sem jednou zavítá. Přesto, že je tento poměrně pohodový zájezd zaměřen především na klidnější části vybraných toků, není vhodný pro úplné začátečníky a malé děti. Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kanoích.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • vodáckou obuv a bundu lze objednat u naší CK - neoprenovou obuv za 200 Kč/zájezd a vodáckou bundu za 200 Kč/zájezd
  • vodácký vak lze zapůjčit za 120 Kč/zájezd
  • poplatek na řeky Soču a Koritnici

Průvodci

Jonáš Procházka

4. 9. - 8. 9. 2024 / č.zájezdu 224930B-01

Jonáš je mladý proutek, který se umí ohýbat téměř v jakékoliv sportovní disciplíně. Jako obratný kajakář zapadl do vodáckého týmu, jeho sportovní multitalent ale pruží i v zájezdech typu Adventure a jako akreditovaný horský průvodce vyráží i na ryze horské zájezdy. Průpravu vykřesal z ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Ve večerních hodinách vyrazíme na noční přejezd přes Rakousko do centra sportovců Julek, městečka Bovec ve Slovinsku. Na úvod se protáhneme vycházkou k vodopádu KOZLJAK a kolem poledne sedneme do lodí a sjedeme si spodní úsek Soči, který je velmi pohodový, s obtížností WW I. Právě menší obtížnost je ideální na rozjetí a stmelení posádek.

3. den

Dopolední procházka k pramenům řeky Soči nám bude ideální rozcvičkou před sjezdem jejího horního a středního úseku. V plánu je úsek náročnosti WW I-III (obtížnost je závislá na zvoleném úseku a aktuálním stavu vody) s impozantní kulisou JULSKÝCH ALP. Pro zkušenější posádky je na závěr splutí připraven vodácký bonbónek v podobě 4 km peřejí mezi mohutnými kameny, který při vyšším stavu vody dosahuje náročnosti až WW IV (jeho sjetí je samozřejmě dobrovolné a podmíněné dobrým ovládáni lodi).

4. - 5. den

Poslední den nás čeká splutí velmi působivého, avšak technicky poměrně náročného úseku na řece KORITNICI (WWIII). Odpoledne vyrazíme na výlet k vodopádu Boka či k četným pozůstatkům z 1. světové války. Návrat přes Rakousko do Brna (příjezd v ranních hodinách).

Ubytování

Ubytujeme se v kempu přímo v Bovci na dvě noci ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit z naší půjčovny (bude-li vámi požadovaný stan ještě volný). Po celou dobu zájezdu budeme nocovat v jednom kempu. Kemp splňuje evropský standart, můžete očekávat moderní sociální zařízení (WC, sprchu s teplou vodou), venkovní i zastřešené posezení, ohniště, gril a jeho součástí je také restaurace. Obchod je ve vzdálenosti do 5 min. chůze.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. Můžete si dovézt vlastní zásoby nebo využít nabídky některé z blízkých restaurací. Potraviny je možno dokoupit v Bovci (pár minut od kempu).

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály. Zájezd je určen pro zkušenější vodáky, avšak pokud alespoň jeden člen posádky má nějaké zkušenosti s jízdou na proudící vodě, neměl by to pro vás být problém. Budeme se pohybovat v malé skupince, max. 8-10 lodí. Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Obtížnost řek se postupně zvyšuje a tak bude dostatek času na to, aby jste se sžil lodí i se zvoleným terénem. Na řekách s vámi budou vždy minimálně dva vodáčtí průvodci. Jejich počet se úměrně zvyšuje s počtem účastníků vždy tak, aby byla maximálně zajištěna vaše bezpečnost. Na jednotlivých řekách strávíme 3-6 hodin. 

Vodácká náročnost: WW I - WW III

Další info

Lodě
Řeky budeme sjíždět na dvoumístných nafukovacích kánoích se samovylévacím otvorem. Tyto lodě jsou bezpečné a poměrně dobře ovladatelné. Nejčastěji používáme lodě firem Kulíci (RIO) a Gumotex (Baraka). Pokud nemáte parťáka do deblovky, nebojte se, určitě to nějak vymyslíme. Buď vám parťáka najdeme mezi klienty či průvodci, a nebo je i další možnost: Objednejte si loď sám pro sebe! V naší flotile se nacházejí i přátelské packrafty (ROBfin) či plastové kajaky (např. Pyranha Nano L). U obou typů lodí vyžadujeme základní zkušenost s jízdou v lodi s kajakářským pádlem. Lodě si můžete zaškrtnout v objednávce, a to v sekci “půjčovna” či poptat se v poznámce.

Vlastní vybavení a kajak
Na zájezd si můžete vzít vlastní vybavení, ale musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 440 Kč pro jednu osobu v případě, že máte vlastní neopren bude vám poskytnuta sleva 180 Kč. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

4. 9. - 8. 9. 2024
č. zájezdu: 224930B-01
cena 7 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články