Lago di Garda turisticky

Za zážitky bez obav

Lago di Garda turisticky

6 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

JEDNODENNÍ TÚRY DO VÁPENCOVÝCH HOR V OKOLÍ LAGO DI GARDA

Společně se vydáme na výšlapy s nádhernými výhledy na modrý klenot Lago di Garda. Takřka středomořskou atmosféru nasajeme při jednodenních výšlapech, na které budeme vyrážet z příjemného kempu u Lago di Ledro.

Velkou výhodou tohoto zájezdu je, že dopravu, kemp i kudrnovského kuchaře budeme sdílet se skupinou ferratistů. Můžete tedy přizvat i své kamarády, pro které by byly ferraty lákavějším programem, a strávit tak čas společně.

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.-2. den

Večerní odjezd z Brna přes Rakousko do Itálie. Na úvod vyrazíme na hřebínek přes Monte Palaer, Cima della Nara a Cima al Bal (↔ celkový okruh 12 km, ↑ 1300 m). Poté se přesuneme do kempu u jezera Lago Di Ledro, kde rozbalíme tábor a okusíme teplotu vody.

3. den

Přes Canale di Tenno, jednu z nejkrásnějších středověkých vesnic v Itálii, se vydáme k horské chatě Rifugio San Pietro, odkud je to co by kamenem dohodil na vrchol Monte San Pietro. Po cestě zpátky se zastavíme u jezera Tenno, jedno z nejčistších zdrojů vody v oblasti, charakteristické intenzivní tyrkysovou barvou a malým ostrůvkem (↔ celkový okruh 13 km, ↑ 700 m). Ti, kteří nebudou mít dost, budou mít možnost nechat se vysadit na kraji Lago di Ledro a dorazit do kempu pohodovou procházkou po svých.

4. den

Na výlet vyrazíme od římskému mostu Ponte Romano a vystoupáme přes Monte Colt na hřeben Colodri až na hrad Castello di Arco. Fakultativně je možná jeho prohlídka. Odpoledne nás pak čeká zastávka v oblíbeném letovisku Arco
a návštěva jeho historického centra (↔ celkem 9 km, ↑ 600 m). Před večeří budou pak mít náruživí chodci možnost okruh kolem Laga di Ledro dokončit, a dojít do kempu z druhé strany.

5.-6. den

Vodopád Cascata del Ponale a vycházka po panoramatické cesta Strada del Ponale – “vyhlídce milenců”, do které se zamiloval i rakouský císař Franz Josef (↔ 6 km, ↑ 600 m). Poobědváme v Riva del Garda a lodí se přemístíme na start Busatte-Tempesta, pěší stezky s bezmála 400 schody (↔ 5 km, ↑ 350 m). V podvečer si v klidu prohlédneme městečko Riva del Garda ležící u jezera Lago di Garda. Do Brna se vrátíme v ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme v kempu evropského standardu s WC a sprchou ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v naší půjčovně. Za příplatek je možné zajistit ubytování v chatkách, mobilních domcích či apartmánech. Vždy s vlastním sociálním zařízením, vybavenou kuchyňkou i vytápěním. Postele jsou vybaveny lůžkovinami. V případě zájmu neváhejte, kapacita je omezená.

  • 4 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.600 Kč/os.
  • 5 lůžková chatka / mobilní domek - příplatek 1.300 Kč/os.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze započne 2. den zájezdu snídaní a skončí 5. den studeným večeřovým balíčkem na cestu zpět. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality italské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude denně, hned vedle našeho kempu se nachází výborně zásobený supermarket.

Doprava

Krom společné dopravy autobusem z Brna je volitelně také možnost vlastní dopravy se slevou 1.000 Kč. Se skupinou se setkáte v městečku Biacesa (ráno cca v 7:00 - 8:00 hod.), odtud vyrazíme na úvodní túru. V případě zájmu lze prodloužit ubytování o jednu noc před začátkem i po skončení programu (za příplatek 300 Kč os./noc ve stanu nebo dle dostupnosti příplatkového ubytování i pod střechou).

Nástupní místa

Náročnost

Samotný program zájezdu je naplánován tak, aby byl dostatek času si během túr odpočinout, kochat se přírodními scenériemi a věnovat se focení. Program odpovídá stupni náročnosti 3/5, což znamená, že byste jej měli v pohodě zvládnout po kratším rozchození ještě před zájezdem.

Další info

Velikost skupiny
Maximální kapacita je 20 účastníků, které vedou 2 průvodci. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup. Společně s námi bude cestovat skupina ferratistů, se kterými se potkáme v buse i v kempu. Můžete se tedy přihlásit i s kamarády, které láká jiný program, a přestože den strávíte každý po svém, zážitky můžete probrat při společných večerech.

Cestovní doklady
Do Itálie nám stačí platný OBČANSKÝ PRŮKAZ

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Dachstein turisticky

Dachstein turisticky

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

11. 9. - 15. 9. 2024 Chci to vidět
Solná komora turisticky

Solná komora turisticky

8. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Walliské Alpy

Švýcarsko - Walliské Alpy

21. 7. - 28. 7. 2024 Chci to vidět
Fischbacherské Alpy

Fischbacherské Alpy