Madagaskar pohodověji

Za zážitky bez obav

Madagaskar pohodověji

18 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

za poznáním  „OSMého SVĚTADÍLU“, DOMOVEM LEMURŮ, CHAMELEONŮ, MAJESTÁTNÍCH BAOBABŮ A USMĚVAVÝCH MALGAŠŮ

Oproti zájezdu Madagaskar expedičně se jedná o něco méně náročný program a méně náročnou trasu, během které však budeme mít možnost poznat téměř vše, co nám tenhle jedinečný a krásný ostrov nabízí - od rostlin a zvířat, které nenajdete nikde jinde na světě, přes místní lidi a jejich zvyky, rozmanitou měnící se krajinu, až po ochutnávku netradičních jídel i nápojů typických pro tenhle ostrov. Vydejte se s námi prozkoumat tropické východní pobřeží s dešťovými pralesy a množstvím exotických rostlin, seznamte se s lemury Indri, poznejte hornatou střední část ostrova, kde vám nekonečně sytá zelená rýžová políčka budou připomínat Asii. Navštívíme madagaskarský Grand Canyon i západní pobřeží s bělostnými plážemi a tyrkysovým mořem lákajícím k osvěžení. Cestou nemineme několik národních parků i soukromých rezervací, včetně Ranomafany, Isalo, Anja,Vakona, Andasibe, a ani tradiční dílničky a výrobny a určitě ochutnáme také místní rum, pivo, nebo limonádu Bonbon Anglais.

Ještě intenzivnější madagaskarský zážitek zde

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky včetně tax od cca 25.000 Kč)
  • ostatní vstupy neuvedené v cena zahrnuje
  • ostatní stravu neuvedenou v cena zahrnuje
  • vízum ve výši 25 EUR

Videa

Program zájezdu

1. den

Po příletu do hlavního města a vyřízeni všech formalit si odpočineme po dlouhé cestě v penzionu v Antananarivu.

2. den

Začínáme náš přesun na východ ostrova, směrem ke Canal de Pangalanes - přirozená řeka, ale i uměle dotvořená síť kanálů a jezer v delce 645 km, která dodnes umožňuje přesun zboží i lidi z vnitřní části ostrova k pobřeží. Většinu trasy absolvujeme džípy, v Manambolo se nalodíme a poplujeme do Ankaninny Nofy.

3. den

Celý den strávíme při kanálech, možnost návštěvy parku, pozorování endemických zvířat i rostlin, koupání v jezeře Ampitabe.

4. den

Z východního pobřeží se přesuneme zpátky po RN2 směrem k Tana, noční prohlídka parku.

5. den

Deštný tropický prales oplývá obrovským množstvím druhů živočichů i rostlin, mimo jiné 11 druhu ohrožených lemurů čeká nás návštěva komunitní rezervace a odpoledne soukromá rezervace Vakona, setkání s největšími lemury Indri.

6. den

Celodenní přesun směrem na jih, cestou nemineme početná rýžová políčka, ale také hrobky kmene Merino, oběd v Behenjy (foie gras)

7. den

Přesun do NP Ranomafana, který vděčí svému jménu od nedaleké vesnice Ranomafana, což v překladu znamená "horká voda", prameny tady vyvěrají z podzemí a dokonce je tady i bazén na koupání. Možnost noční prohlídky parku.

8. den

Celodenní prohlídka jednoho z nejznámějších parků na Madagaskaru - mlžní les, 90 druhů motýlů, 112 žab, 62 druhů plazů, zlatí lemuři, sifaka malý a mnoho dalších druhů je možnost spatřit v korunách stromů.

9. den

Prohlídka dílniček ručně vyrobeného papíru Antemoro, zpracování přírodního hedvábí a taky možnost zakoupení výrobků přímo na místě.

10. den

Z náhorní plošiny se přesuneme na jihozápad ostrova za bělostnými plážemi a nádhernému tyrkysovému moři v okolí kterého roste suchý les.

11. - 12. den

Dopřejeme si dva dny na pobřeží, koupání, šnorchlování a prozkoumávání okolí.

13. den

Opět sedáme do džípu a vydáváme se na cestu zpět, přes známé safirové doly v městečku Ilakaka přijíždíme k NP Isalo.

14. den

Celodenní výlet v magalaškém Grand Canyonu, hrobky ve skalách, sloní nohy, hmyz co spíše připomíná větvičky, nádherné výhledy do krajiny ale i jezírko v kaňonu nabízející zchlazení v horkých dnech.

15. den

Komunitní rezervace Anja potěší všechny “lemurychtivé” fotografy, zde je na malém místě soustředěno velké množství lemurů o které se stará a chrání místní komunita lidi.

16. den

Prohlídka různých dílniček, zpracování rohu ze Zebu, projížďka městem, nejstarší vlakové nádraží, typické místní rikši, kterých je tu spousta.

17. den

Příjezd do hlavního města, cestou zastávka v Ambatolampy, kde se vyrábí hlíněné nádobí.

18. den

Odlet domů.

Ubytování

Madagaskar patří mezi nejchudší země světa, je třeba počítat s tím, že služby ani zdaleka nebudou na evropské úrovni. Většinou budeme ubytováni v turistických penzionech střední kvality, pokoje bývají převážně dvoulůžkové mnohdy s manželskou postelí, klimatizace tady moc není zvykem a moskytiéry nejsou všude - často i tam, kde jsou, najdete díry. V hotýlcích je možnost dobít baterie do foťáků a spáchat běžnou hygienu, při pobřeží bývá voda v koupelně mírně slaná a ne vždy se dá počítat s horkou sprchou. Občas se může stát, že vzhledem k nedostatečné kapacitě ubytování budeme spát v třílůžkových či čtyřlůžkových pokojích. 

Strava

Hlavní potravinou obyvatel Madagaskaru je rýže. Pokud rýži příliš nemusíte, není třeba zoufat, turisté mají většinou z čeho vybírat – strava v restauracích na Madagaskaru je poměrně pestrá. Hotelové restaurace v turistických místech vycházejí vstříc požadavkům klientů z Evropy a nabízejí tak mnoho pokrmů z ryb, mořských plodů, ale také masa ze zebu nebo drůbeže. Jako přílohu si kromě již zmiňované rýže nejčastěji můžete objednat domácí smažené bramborové hranolky nebo dušenou zeleninu. A výjimkou nejsou ani těstoviny nebo pizza, samozřejmě vždy tak trochu „po malgašsku“. Cena za hlavní jídlo v restauraci se pohybuje v přepočtu od 100 do 250 Kč. Většina hotelů nabízí k ubytování také snídani. Snídaně v hotelu stojí od 60 do 120 Kč. Vodu z vodovodu na Madagaskaru pít nedoporučujeme. Všude je dostupná balená pitná voda – 1,5 l stojí v přepočtu od 15 do 40 Kč (nejčastěji 20 Kč). Na Madagaskaru se ocitneme zrovna v sezoně sklizně manga!

Doprava

Nástupní místo: Antananarivo

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Doprava po ostrově
Nejlepším způsobem jak poznat Madagaskar je pronajmout si automobil, nejlépe i se zkušeným místním řidičem. Úroveň silnic na ostrově je velmi ubohá. Asfaltový povrch je jen na několika hlavních silnicích. Mnoho cest je však prašných a k jejich zdolání je potřeba terénní automobil s náhonem na všechny čtyři kola. My máme domluvený pronájem terénních džípů na celou dobu pobytu. Špatný stav silnic znamená, že některé přesuny se časově mohou protáhnout, v tom asi bude spočívat největší náročnost naší výpravy. Protože vozový park na Madagaskaru je trochu opotřebovaný a v obtížnějším terénu může dojít k defektu, poruše… Naši šikovní šoféři si však se vším poradí. Jediným negativním dopadem tak mohou být následné zpoždění. 

Nástupní místa

Náročnost

I když je tato varianta fyzicky méně náročná, než Expediční okruh Madagaskarem, přesunujeme se terénními džípy v ne vždy klimatizovaných autech, a vzhledem ke stavu silnic je někdy třeba počítat s vícehodinovými přesuny. Ty jsou však kratší, než u výše zmíněné verze zájezdu a přerušované kratšími či delšími pauzami. Trasa vede od hlavního města na východní pobřeží odtud pak zamíříme dolů na jihozápad ostrova, kde se po dvoudenním oddechu na plážích budeme vracet zpět do hlavního města.

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály.

Další info

Očkování
Očkování na Madagaskar není povinné žádné. Přesto výrazně doporučujeme nechat se před cestou na Madagaskar naočkovat minimálně proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Navštivte před cestou některé očkovací centrum a zvažte i další doporučená očkování. Neočkujte se, dokud nemáte od prodejny zájezdu potvrzeno, že se zájezd uskuteční.

Cestovní doklady
Cestuje se na platný (ještě 6 měsíců po skončení cesty) cestovní pas ČR s uděleným vízem. Jednorázové turistické vízum do 30 dnů je možno získat za poplatek při příjezdu na letišti Ivato v Antananarivo. Při žádosti o vízum je nutné předložit zpáteční letenku a platnost pasu musí přesahovat předpokládané datum opuštění Madagaskaru ještě minimálně o 6 měsíců. Navíc je potřeba mít v pasu dostatek volného místa pro udělení víza. Fotografie nejsou pro udělení turistického víza vyžadovány, vždy je však lepší mít jich pár u sebe (dvě stejné fotografie pasového formátu). Nikdy nevíte, na jakého úředníka narazíte. Velice přísně se kontroluje platnost víza. Vízum na 30 dní je za 25 Eur.
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, aby jste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Madagaskar expedičně

Madagaskar expedičně

12. 10. - 4. 11. 2024 Chci to vidět
Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

20. 9. - 6. 10. 2024 Chci to vidět
Mauritánie

Mauritánie

13. 1. - 25. 1. 2025 Chci to vidět