Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

Za zážitky bez obav

Madeira - jednodenní túry s horským přechodem (15 dní)

15 dní / 17 700 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

jednodenní turistika i horský přechod na květinovém ostrově

„Ráj uprostřed Atlantiku“, „Ostrov věčného jara“, „Květinový koš Atlantiku“ – to jsou asi ty nejznámější přívlastky, kterými bývá tento nevelký portugalský ostrov označován. Madeira je jako stvořená pro tuláky a cestovatele, kteří mají rádi nespoutanou přírodu a exotickou květenu. Na malém kousku země zde najdeme divoké mořské útesy, rozeklané štíty, terasovitá políčka na horských svazích, ale i subtropické zahrady s orchidejemi. Celý ostrov je navíc doslova prošpikován více než 2.000 km „levád“ – zavlažovacích kanálů, které vedou přes hory, pastviny i pralesy a procházejí nesčetnými horskými tunely. Mnohé z nich budeme mít možnost poznat vlastnonožně. První týden naložíme batohy na záda a vychutnáme si horský přechod hlavního hřebene Madeiry natěžko. Při tomto přechodu si poneseme vše na zádech, spát budeme na osvědčených tábořištích ve vlastních stanech. V druhém týdnu budeme z příjemného penzionu v centru Funchalu vyrážet na půl- až celodenní výšlapy po horských cestách, levádách či po útesech a občas i za poznáním.

Oba zájezdy samozřejmě můžete absolvovat i samostatně - odkazy na jednotlivé 8 denní varianty naleznete zde: "Madeira - jednodenní túry" a "Madeira - horský přechod".

V případě Madeiry byla zrušena povinnost předkládání certifikátů při příletu, zůstává pouze doporučení k registraci.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenka je cca 11.000 Kč včetně tax)
  • dopravu v rámci fakultativního výletu na ostrov Porto Santo
  • vstupy do muzeí a památek
  • výjezd lanovkou na Monte (cca 15 EUR)

Program zájezdu

1. - 8. den

Odlet na Madeiru, ubytování v penzionu a aklimatizace. Podnikneme šestidenní přechod hlavního horského hřebene Madeiry. Při toulkách nespoutanou přírodou tohoto nesmírně krásného hornatého ostrova budeme následovat horské stezky i nejkrásnější pralesní levády ostrova. Prosmýkneme se horskými tunely, z nichž nejdelší měří téměř 2,7 km, i horským průsmykem Encumeada (1.007 m). Navštívíme Pekelný kaňon, uvidíme nejstarší vavřínový strom Madeiry i mnohametrové vodopády řítící se ze strmých srázů v oblasti Rabaçalu. Nevynecháme ani výstup na nejvyšší horu ostrova – Pico Ruivo de Santana (1.862 m), užijeme si skvostnou hřebenovku na sousední Pico do Arieiro (1.818 m) a nakoukneme do nitra nejrozsáhlejšího třetihorního vřesovco-vavřínového pralesa na Zemi. Na závěr treku také navštívíme horské údolí s mnoha levádami a pěknými vodopády Risco a 25 Fontes. Poté se plni nových zážitků přesuneme do Funchalu k noclehu ve stejném penzionu, na poslední nákupy a k odletu domů.

9. - 10. den

Městečko Porto da Cruz s možností koupání na útesech, unikátní starou továrnou na výrobu třtinového rumu a celodenní výlet po divokém a skalnatém severovýchodním pobřeží (↔ 15 km, ↕ 500 m).

11. - 12. den

Návštěva vesnice Camacha, která je proslulá svými košíkářskými výrobky (↔ 17 km, ↕ 300 m). Se zájemci se zajedeme podívat též na sousední ostrůvek Porto Santo, kde si budete moci prohlédnout dům a muzeum Kryštofa Kolumba a vykoupat se na nádherné 9 km dlouhé písečné Zlaté pláži – Praia Dourada.

13. - 14. den

Výlet ze sedla Bocca da Corrida (1.235 m) do „vesnice jeptišek“ Curral das Freiras uprostřed bývalého sopečného kráteru. Výhledy na hlavní horský hřeben z jedinečné vyhlídky Eira do Serrado (1.088 m, ↔ 15 km, ↑ 1.000 m ↓ 750 m).

15. den

Prohlídka hlavního města ostrova – Funchalu (velká tržnice, barevné květinové trhy, katedrála, návštěva botanické a orchidejové zahrady, poutní kostelík Monte, tropická zahrada, fakultativní možnost bláznivé jízdy ulicemi města na proutěných sáních). Odlet skupiny domů.

Ubytování

Během šestidenního přechodu hor budeme spát na tábořištích ve volné madeirské přírodě ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit v naší půjčovně (bude-li Vámi požadované ještě volné). Tábořiště jsou většinou poměrně divoká, ale až na jednu noc je vždy dostupný zdroj pitné vody. Na poslední noc před odletem se opět vrátíme do "našeho" penzionu, můžete si zde tedy nechat přebytečné věci, které nebudete potřebovat na přechod. Na celý druhý týden se ubytujeme po 7 nocí v jednoduchém, ale příjemném penzionu v centru Funchalu. Pokoje jsou většinou 2-3 lůžkové, některé mají vlastní sociální zařízení, jiné společné. Postele jsou vybaveny lůžkovinami, k dispozici jsou také ručníky a fén na vyžádání. V penzionu je možnost připojit se k Wi-Fi zdarma. Ubytování je prostší, avšak čisté. Výhodou je skvělá pozice v samém srdci Funchalu – za rohem najdete nespočet obchůdků, restaurací, pekárnu, obchodní centrum, katedrálu, … 

Strava

V ceně ubytování jsou snídaně v tzv. "francouzském stylu", tedy pečivo s máslem a marmeládou, šunkou nebo sýrem, k pití pak kávu, čaj nebo čokoládu a skleničku pomerančového džusu. Po zbytek dne se budete stravovat z vlastních či dokoupených zásob. Penzion, ve kterém budeme ubytováni, nemá žádnou společnou kuchyňku, takže v něm není možnost vaření. V blízkosti penzionu je několik kaváren a barů, kam se dá zaskočit na kávu nebo na další dobroty. Možnost dokupování místních potravin bude denně. V průběhu treku se do civilizace vůbec nedostaneme, v horách budeme tedy odkázáni na zásoby, které si sem přineseme. Bude se tedy určitě hodit také vybavení na vaření.

Doprava

Společná doprava po ostrově bude zajištěna pronajatým mikrobusem či MHD.

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Nástupní místa

Náročnost

V prvním týdnu pobytu podnikneme souvislý 6denní přechod, který půjdeme "natěžko". Veškeré potřebné vybavení si tedy poneseme na zádech. Denně nás bude čekat cca 15 – 20 km trasy s rozdílným převýšením. Ve většině případů nebude denní převýšení velké (400 – 500 m), pouze asi 2x překonáme kolem 1.000 m. Během celého treku se do civilizace prakticky nedostaneme. Pro úspěšné absolvování treku je již potřeba určitá fyzická zdatnost a úplná odolnost proti závratím. Mnohé levády procházejí úzkými, neosvětlenými a často dlouhými tunely, které mohou být problematické pro klaustrofobiky.

V druhém týdnu pobytu budeme vyrážet na výlety "nalehko" jen s malým batůžkem. Denně ujdeme cca 15 km trasy s rozdílným převýšením. Ve většině případů nebude denní převýšení velké (400 – 500 m), pouze asi 1 – 2x si dáme trochu více do těla. Délka jednotlivých etap je uvedena v závorce na konci popisu jednotlivých dní v programu zájezdu.Zájezd odpovídá náročnosti č. 4 z 5 bodové škály. 

Další info

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde, a který se dobře nosí.

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu na Madeiru nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Madeirská vína

Milan Jána

Uprostřed nekonečných vod Atlantického oceánu leží malý, hornatý a zelený portugalský ostrov – Madeira. Má mnoho přízvisek, je ost...

více

Z toulek po Madeiře

Milan Jána a Veronika Skálová, Eva Foltová

Vyrazíte-li přes devatero hor a devatero řek směrem na západ, dojedete k nekonečným vlnám tyrkysového Atlantiku. Zde, necelých 1.0...

více

Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

3. 11. - 13. 11. 2023 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

19. 5. - 26. 5. 2023 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

29. 9. - 6. 10. 2023 Chci to vidět
Mallorca - horský přechod

Mallorca - horský přechod

22. 9. - 29. 9. 2023 Chci to vidět
Mallorca - jednodenní túry

Mallorca - jednodenní túry

15. 9. - 22. 9. 2023 Chci to vidět
Velikonoce na Madeiře - jednodenní túry

Velikonoce na Madeiře - jednodenní túry

7. 4. - 14. 4. 2023 Chci to vidět