Nepál - treky Mardi Himal a Khopra Danda

Za zážitky bez obav

Nepál - treky Mardi Himal a Khopra Danda

16 dní / 26 000 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

19. 10. - 3. 11. 2024
č. zájezdu: 224867-01
cena 26 000 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

POD RYBÍM OCASEM

Vydejte se s námi na dva z méně známých (a především navštěvovaných) a zároveň méně náročných treků v nepálském Himálaji. Zamíříme do podhůří Annapurny, desáté nejvyšší hory světa. Vypravíme se na jižní hřeben Mardi Himal, který se zvedá dál až do bezmála sedmitisícové výšky Rybího ocasu, posvátné hory Mačapučare. Po této dechberoucí hřebenovce sestoupíme do malebných nepálských vesniček v údolí, abychom navázali trekem Khopra Danda, kde nás již budou provázet výhledy na Dhaulágirí a další majestátní velikány. Cesty nás zavedou až k nejvyššímu bodu našeho putování - k pro buddhisty posvátnému jezeru Khayar. Během sestupu si pak užijeme horského venkova, terasových políček, rododendronových lesů a usměvavých venkovanů.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od 25.000 Kč včetně tax
  • vízum do Nepálu (30/50 USD)
  • vstupy v Káthmándú a Pokhaře (40-50 USD)
  • ubytování a stravování na treku
  • fakultativní aktivity v Pokhaře
  • spropitné místnímu průvodci
  • pronájem nosiče
  • fakultativní let k Everestu 240 USD

Průvodci

Martin "komár" Hessler

19. 10. - 3. 11. 2024 / č.zájezdu 224867-01

Neřekne se mu jinak než Komár - neptejte se ho proč, stejně vám to nepoví. U Kudrnů se vyskytnul v roce 2009 o od té doby ho zajímá vše, co se točí kolem zájezdů. Za svou kudrnovskou kariéru se podílel na přípravě více než patnácti nových zájezdů. Komárovo srdce buší pro Balkán. Nezáleží na tom, ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Káthmándú, přejezd do druhého největšího města Pokhara. Dle časových možností výlet veslicemi po jezeře Phewa a vystoupáme k stúpě Shanti na vrchu Anadu s výhledy na hřeben Annapuren (+300 m, 7 km).

2. den

Nespavci mohou vyrazit sledovat východ slunce na vyhlídkový vrchol Sarangkot. Krátký přesun najatou dopravou do Kande (1.750 m) na začátek treku Mardi Himal. Pěšky do Pothany (2.000 m, 3 km)

3. den

Rododendronovými lesy vystoupáme na zvolna se zvedající hřeben, který nás povede v dalších dnech. První výhledy na okolní horské velikány. Nocleh v Forest Campu (2460 m, 9,5 km).

4. den

Již strměji, ale pomalu, abychom neuspěchali aklimatizaci, vystoupáme k lodžii Badal Danda (3.270 m). Zde již opustíme himálajské lesy a naplno oceníme výhledy na hřeben Annapuren a především na bezmála sedmitisícovou posvátnou horu Mačapučare.

5. den

Krátký výstup po hřebeni k nejvyššímu noclehu v Mardi Himal High Camp (3.550 m). Odpoledne využijeme k aklimatizaci a nalehko vystoupáme do 4000 m.

6. den

Nalehko dojdeme až do základního tábora pod Mardi Himal (4.500 m). Odpoledne sestoupíme do Low Campu (3.000 m).

7. den

Dolů do údolí řeky Modi přes malebné vesnice Landruk a Gandruk (2.000 m), kde začneme druhou část našeho putování.

8. den

Dlouhý den přes Tadapání do Bhaisi Kharka (3.440 m).

9. den

Ranní výšlap nalehko na vrchol Muldai nám za dobrého počasí nabídne pohledy na osmitisícovou Dhaulágirí. Traverz úbočími k našemu nejvyššímu noclehu na hřebeni Khopra Danda (3.660 m).

10. den

Výšlap nalehko v jihozápadním svahu Jižní Annapurny až k posvátnému jezeru Khayar (4.660 m).

11. den

Dolů do lesů a vesniček v nižších polohách, nocleh v Chitre (2.420 m).

12. den

Do horské vesnice Ghodepání a odpolední výstup na Poon Hill (3.210 m) na západ slunce.

13. den

S horami se rozloučíme východem slunce na hřebeni nad Ghodepání sestupem po stezkách do vesničky Tikhedhunga (1.525 m).

14. den

Návrat k sjízdným cestám a přejezd do Pokhary. Zasloužený odpočinek, případně další fakultativní aktivity: zip line, cyklistika, let vrtulníkem…

15. den

Přejezd do Káthmándú, nákupy na tržištích, prohlídka nepálské metropole budhistických i hinduistických chrámů, včetně nejvýznamnějších památek (náměstí Durbar, stúpa Boudhanath, chrám Pashupatinath) UNESCO.

16. den

Pro zájemce fakultativní ranní let k Everestu. Co se nestihlo předchozí den a odlet do Evropy.

Ubytování

V Káthmándú a Pokhaře budeme nocovat v jednodušších, ale pohodlných a čistých hotýlcích. Ubytování na treku je v horských chatách. Pokoje na horách jsou jednoduché se společným záchodem a sprchou (teplá voda někdy za poplatek). Pokoje jsou pro 2, 3 nebo 4 osoby podle možností. Na pokojích bývají často jednoduché přikrývky, které však zpravidla nejsou dostatečné a proto si sebou vezměte spací pytel. Na ubytování je také vždy možnost stravování a nákupu zásob na další cestu. Ubytování na treku není v ceně zájezdu a platíme ho na místě, což vychází levněji.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně v Káthmándú a Pokhaře. Ostatní jídlo včetně stravy na treku je individuální. Nepálská kuchyně je velmi chutná a výživná. Národním pokrmem je dal bhat – kopec rýže s luštěninovou omáčkou, několika miskami curry a čapatí. Na mnoha místech vám pak dal bhat přidávají, dokud nejste na puknutí. Mezi další nepálské dobroty patří například knedlíčky MoMo, tibetský chléb a nesmíme také zapomenout na výborný čaj. Všechny tyto pokrmy a mnoho dalších (včetně západní kuchyně) budete moci ochutnat nejen ve městech, ale i na treku. Na horských chatách vaří velmi chutně a výživně. Počítejte však s tím, že ceny rostou s nadmořskou výškou.

Doprava

Program počítá s příletem v ranních/dopoledních hodinách a večerním odletem z Káthmándů. V případě využití jiných letů by bylo nutné přidat noc v Káthmándú.

Nástupní místo: Káthmándú
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků).

Nástupní místa

Náročnost

Celý trek se dá absolvovat „nalehko“, bez stanu či zásob potravin. Díky pohostinnosti (a podnikavosti) Nepálců je možné se podél celého treku stravovat v místních restauracích nebo lodžích a ubytováni budeme vždy v jednoduchých horských lodžích. Během celého treku s námi vás bude doprovázet nejen kudrnovský průvodce, ale také náš nepálský kamarád-průvodce. Pokud budete chtít jít trek úplně „nalehko“, bude možné si na místě najmout místního nosiče.

Další info

Vhodné zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme kvalitní a odzkoušený batoh, který se dobře nosí. Litráž doporučujeme 50–60 litrů (dostatečně velký, aby se vám do něj vše vešlo a ještě zbylo dostatek místa pro suvenýry).

Velikost skupiny účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu. Maximální kapacita je 12 účastníků + 1 kudrnovský průvodce + na treku jeden povinný nepálský průvodce.

Výše kapesného
S sebou vezměte americké dolary (USD) či eura (EUR). Směnu peněz provedeme společně ve směnárně v Káthmándú. Doporučujeme mít k dispozici alespoň 400 USD na potraviny, suvenýry a vstupy. Pokud byste uvažovali nad volitelným programem, či si chtěli najmout nosiče, přichystejte si peněz více nebo počítejte s výběrem z karty na místě.

Cestovní doklady a víza
Ke vstupu do Nepálu budete potřebovat platný cestovní pas ČR s platným vízem. Minimální platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu z cesty. Turistická víza se vyřizují při vstupu do země za poplatek 50 USD pro 30 dnů pobytu. Vízum se dá získat po vyplnění formuláře a doložení 2 pasových fotografií přímo na letišti, je ale mnohem pohodlnější si o vízum zažádat předem online přes tento odkaz: http://online.nepalimmigration.gov.np/tourist-visa Na letišti potom jenom předložíte již vytištěnou žádost a zaplatíte poplatek za vízum.

Očkování
Do Nepálu není očkování povinné. Je tedy jen na vlastním uvážení, zda se před cestou necháte očkovat. Navštívená místa nejsou ze zdravotního hlediska nijak výrazně riziková. Přesto je hygiena obecně v Nepálu na hodně nízké úrovni v porovnání s Evropou a existuje tedy i možnost nákazy. Je tedy vhodné zvážit (=doporučujeme) očkování proti hepatitidě A a B a břišnímu tyfu. Malárie se v oblastech, které navštívíme, nevyskytuje, a proto nepotřebujete žádná antimalarika.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

19. 10. - 3. 11. 2024
č. zájezdu: 224867-01
cena 26 000 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Indický Ladakh nalehko

Indický Ladakh nalehko

27. 8. - 14. 9. 2024 Chci to vidět
Nepál - k výhledům na Everest

Nepál - k výhledům na Everest

17. 10. - 3. 11. 2024 Chci to vidět
Nepál - okruh okolo Manaslu

Nepál - okruh okolo Manaslu

20. 10. - 9. 11. 2024 Chci to vidět
Nepál - Poon Hill a Annapurna base camp trek

Nepál - Poon Hill a Annapurna base camp trek

13. 4. - 28. 4. 2025 Chci to vidět
Nepál - trek údolím Langtang

Nepál - trek údolím Langtang

12. 10. - 25. 10. 2024 Chci to vidět