Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

Outdoorový křest pro rodiče s dětmi

3 dny / 3 200 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

29. 5. - 31. 5. 2020
č. zájezdu: 220898-01
cena 3 200 Kč
18. 9. - 20. 9. 2020
č. zájezdu: 220898-02
cena 3 200 Kč

aktivní víkendovka na Vysočině na kole a ferratách

Okolí Víru na Vysočině je pro neposedné rodinky skvělou základnou. Skály pod vírskou přehradou představují ideální terén pro první ferratové krůčky a vertikální zážitky, nedaleké Nové Město na Moravě pak nabízí skvělou bikearénu, kde se dá vyřádit na horském kole. Víkend ve společnosti podobně naladěných dětí a rodičů nabízí smršť společných zážitků a inspiraci pro další aktivity v přírodě. To vše pod dohledem zkušených instruktorů v komorní skupince do 14 osob.

Cena zahrnuje

  • 2x ubytování
  • průvodce - instruktory
  • zákonné pojištění CK
  • 1x pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

dopravu mikrobusem (pro zájemce za příplatek 300 Kč)

Program zájezdu

1. den

V pátek odpoledne (16:00) vyrazíme společně z Brna nebo se potkáme v místě ubytování ve Víru na Vysočině. Večer si ještě popovídáme o vybavení a stihneme seznamovací hru i základní instruktáž k lezení na ferratách.

2. den

Ráno už nás nic neudrží a vyrazíme ke skalám ve Víru. V krátkých zajištěných cestách Ledová stěna (B/C) a Jezerní stěna (B/C) si osvojíme první lezecké krůčky a naučíme se, jak se správně dojišťovat. Podíváme se také na hráz přehrady a vystoupáme na vyhlídku nad celé údolí Víru.

3. den

V neděli osedláme horská kola v cykloaréně v Novém Městě na Moravě a projedeme si některé z místních trailů. Děti si vyzkouší, jak bezpečně ovládat svého bajka, a podle svého výkonu zvolí odpovídající terén. Pak už se jen osvěžíme v nedalekém přírodním koupališti a vydáme se domů. Někteří po vlastní ose a někteří s námi do Brna (příjezd cca v 18:00).

Ubytování

Ubytujeme se v příjemné, nově zrekonstruované turistické ubytovně ve Víru, k dispozici nám budou dvou a třílůžkové pokoje.

Strava

Stravování je zcela v režii účastníků. V místě ubytování je k dispozici kuchyňka, ve Víru je restaurace, a v neděli pak je možné využít restauraci a bufet v cykloaréně v Novém Městě na Moravě.

Doprava

vlastní (společná za příplatek)

Náročnost

Obě dvě ferraty, které polezeme, jsou určeny začátečníkům a jsou vhodné i pro malé horolezce. Naučíte se, jak jistit sebe i dítko. Na zájezd se s námi můžou vydat i naprostí začátečníci z řad rodičů, pokud už však dospělák zkušenosti se skalním terénem má, je to jen výhoda. Zajištěné cesty vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže).

Nedělní bajkování v cykloaréně v Novém Městě je určeno jak začátečníkům, tak pokročilým cyklistům. K dispozici jsou úplně lehké traily, ale i těžší pro zkušené machry. Při rozježdění omrkneme schopnosti malých i velkých bajkerů a doporučíme vhodnou stezku. Zapotřebí je horské kolo, v nouzovém případě lze na místě zapůjčit (viz níže).

Další info

vybavení
Na ferraty je naprostou nutností přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku) pro dospělého a tzv. celotělový úvazek pro dítě. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i bezprstové rukavice (např. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej zapůjčit od nás a budete ho mít připravené na místě u průvodců.
Na nedělní aktivity je zapotřebí horské kolo v dobrém stavu, kvalitně seřízené a vhodné do lesního terénu. Omezeně je možné si kolo zapůjčit za poplatek v testovacím centru v cykloaréně (nutno domluvit dopředu, viz informace v rodokapsu nebo zde).

skupina účastníků
Jedná se o komorní akci pro skupinku max. 14 účastníků a 2 zkušených průvodců. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Podobné zájezdy

Rakousko Adventure - s dětmi

Rakousko Adventure - s dětmi

29. 7. - 2. 8. 2020 Chci to vidět
Raxalpe - ferraty s dětmi

Raxalpe - ferraty s dětmi

26. 6. - 28. 6. 2020 Chci to vidět
Slovinsko s dětmi

Slovinsko s dětmi

15. 7. - 19. 7. 2020 Chci to vidět