Pákistán - neobjevený Karákoram

Za zážitky bez obav

Pákistán - neobjevený Karákoram

21 dní / 36 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

1. 7. - 21. 7. 2024
č. zájezdu: 224809-01
cena 36 500 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

expedice s výstupem na Bargancho (5.620 m) - výhledy na K2, Broad Peak či Nanga Parbat

Probouzíte se na horské pastvině v 4000 metrech s výhledem na nejvyšší hory světa. Místní tou dobou už mají zaopatřeny svoje jaky a vyprovází vás na cestu. To co zažijete v Karákoramu nezažijete nikde jinde na světě. Budeme putovat podél jednoho z nejdelších pevninských ledovců na světě - ledovci Chogo Lungma s každodenním pohledem na sedmitisícovku Spantik. Zlatým hřebem výpravy bude dobytí vrcholu Bargancho, z něhož je výhled na střechu světa - vrcholy K2, Broad Peak, Gasherbrum, ale i Nanga Parbat. Češi jsou nicméně známí v údolí Shigar i díky provozování Czech hospital ve vesnici Arandu. Tu zde založila Dina Štěrbová v roce 2008. Pojeďte s námi objevit opravdový konec světa, tradiční vysokohorský způsob života, nespoutané ledovce a tisíce člověkem nedobytých vrcholů.

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou dopravu - džípy po Skardu a do Arandu a zpět
 • zvací dopis do Pákistánu
 • společné stravování v místních restauracích, u místních kuchařů a při expedici na Bargancho
 • 3x ubytování v hotelu ve Skardu a 5x Czech camp, zbytek nocí ve vlastním stanu
 • vstupy - Manthal Buddha Rock, Kharpocho fort, Shigar fort, Amburiq mosque
 • práci místních průvodců a nosičů
 • kudrnovského průvodce
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenku (orientační cena zpáteční letenky od cca 20.000 Kč včetně tax)
 • poplatek za vízum (35 USD)
 • jídlo na první trek
 • pokud si chcete odlehčit batoh, můžete si najmout individuálního nosiče

Průvodci

Štěpán Vinkler

1. 7. - 21. 7. 2024 / č.zájezdu 224809-01

Štěpán je civilním povoláním zubař, ale snaží se co nejvíc času trávit vysoko v horách. Je aktivním horolezcem, vodákem a ultramaratoncem. Zimu tráví na skialpech, či zimním lezením. Jeho nejoblíbenější lokalita je samozřejmě Pákistánský Baltistán a jeho rozsáhlé a turisty neobjevené velehory. Ke ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet přes Blízký východ do Islamabádu, následuje krásný vnitrostátní přelet do Skardu. Přespání v hotelu, další den pamětihodnosti ve Skardu a okolí. Manthal Buddha Rock, Kharpocho fortress, Sadpara Lake.

2. den

Přejezd džípy do horské vesnice Arandu, kde se nachází Czech Camp a Czech Hospital. Po cestě návštěva jedné z nejstarších mešit v Pákistánu - mešity Amburiq, prohlídka pevnosti Shigar a vysokohorská poušť Sarfaranga.

3. - 9. den

Aklimatizační trek natěžko hlubokým a divokým údolím řeky Kero, večery budeme trávit s místními na pastvinách, kde uvidíte tradiční horský život. Po cestě několik ledovcových jezer, brodění řeky, dobytí sedla Bolocho (5.000 m) (cca 60 km, ↑ 2500 m).

10. den

Návštěva vesnice Arando, zajisté pozvání do některého z místních domů, prohlídka Czech Hospital, školy, mešity, mlýnů, procházka k vodopádu Khiso.

11. den

Rekonvalescenční výlet do vedlejší vesnice s horkými prameny a lázněmi a oběd v místní “restauraci”.

12. - 17. den

Zlatý hřeb - expedice na vrchol Bargancho. Expedice se zajištěnou stravou, velkou část nákladu ponesou místní nosiči, vrchol se bude dobývat zcela nalehko jen s pomocí několika high altitude porters (cca 17 km, ↑ 3.000 m).

18. den

Odjezd do Skardu přes horké prameny ve vesnici Chu Tron.

19. den

Nákup suvenýrů na bazaaru ve Skardu.

20. den

Odlet zpět do Evropy.

Ubytování

V průběhu treku budeme nocovat ve vlastních stanech (celkem 12x), v Arandu je možno využít i jednoduchý Czech hotel, případně stan v kempu. Ve Skardu strávíme celkem 3 noci v hotelu.

Strava

O stravu bude plně postaráno při pobytu ve Skardu, při přejezdech po Baltistánu, pobytu v Czech campu a při expedici na Bargancho. Ať už v hotelu, restauraci nebo co nám uvaří náš kuchař. Ochutnáte určitě všechny varianty místní stravy a budete překvapeni čerstvými plackami vařenými na ohni ve 4.500 m. Stejně tak nás nemine horská zabíjačka dobytka. Při sedmidenním treku natěžko přes Bolocho La počítáme se individuálním vařením a tím co si zabalíte.

Doprava

Nástupní místo: Skardu

Letenky a letecká doprava:
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na cestě do Pákistánu počítejte s odletem o den dříve před avizovaným termínem zájezdu (tedy 0. den zájezdu).

V průběhu zájezdu se budeme pohybovat místní dopravou. Do hor se přiblížíme terénními Toyotami se zkušenými řidiči.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 4 z 5 bodové škály, což znamená, že se jedná o akci určenou spíše zkušenějším a také samostatnějším jedincům. Je třeba se umět pohybovat natěžko v nelehkém terénu. Je vhodné mít předchozí zkušenosti s mačkami, cepínem a pohybem na ledovci. Celou cestu s námi půjde jak místní guide, tak český průvodce, který již trasu zná. Půjdeme dlouhý týdenní trek bez větší možnosti rozdělení či ústupu. Pohoří je velice krásné, ale divočejší než si z výletů do Alp dokážete představit. Odměna v podobě pohledu na drsný Karákoram vám však všechny strasti bohatě vynahradí.

Další info

Vybavení
Vlastní stan, karimatka a spací pytel do lehce minusových teplot, batoh, pohorky s možností upnutí maček, návleky, sedák, karabina se zámkem, ledovcové brýle. Vaření na treku bude kvůli nedostatku kartuší zařízeno tak, že bude vždy ráno a večer distribuována vařící voda. Cepín i mačky jsou vhodné vlastní, nicméně dají se i půjčit za poplatek na místě.

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 13 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
Pro cestu do Pákistánu potřebujete vízum, zvací dopis a pas platný minimálně 6 měsíců po návratu. Tuto formální překážku se vám pokusíme co možná nejvíce zjednodušit. Přesto je vyřízení víz proces na cca dva týdny, kvůli kterému je možné se na zájezd přihlásit nejpozději 4 týdny před odjezdem. Náklady na vyřízení víz jsou aktuálně 35 USD.

Kapesné
Místní služby i zboží jsou dost laciné, pokud vás nepopadne nákupní horečka, tak 100 USD je tak akorát. Peníze si vezměte  v hotovosti, nejlepší kurz dostanete za 100 USD vydanou po roce 2006. Starší a drobné dolary bývá někdy problém směnit.

Cestovatelská očkování
Navštivte svého cestovního lékaře, centrum cestovní medicíny či krajskou hygienickou stanici, aby vám předepsali povinná očkování pro tento kout světa. Připravte se na výdaje za vakcinaci minimálně proti žloutenkám, břišnímu tyfu a tetanu. Neočkujte se, dokud nemáte od prodejny zájezdu potvrzeno, že se zájezd uskuteční.


Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Filipíny expedičně

Filipíny expedičně

15. 11. - 30. 11. 2024 Chci to vidět
Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

27. 7. - 9. 8. 2024 Chci to vidět
Indický Ladakh nalehko

Indický Ladakh nalehko

27. 8. - 14. 9. 2024 Chci to vidět
Nepál - okruh okolo Manaslu

Nepál - okruh okolo Manaslu

20. 10. - 9. 11. 2024 Chci to vidět
Pákistán - neobjevený Karákoram

Pákistán - neobjevený Karákoram

1. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět