Filipíny expedičně

Za zážitky bez obav

Filipíny expedičně

16 dní / 33 500 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

15. 11. - 30. 11. 2024
č. zájezdu: 224364B-01
cena 33 500 Kč
VYPRODÁNO
4. 1. - 19. 1. 2025
č. zájezdu: 224364B-02
cena 33 500 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Filipínské Kordillery aneb treky v zemi „lovců hlav“

Turisté na Filipíny jezdí kvůli jedinečné kombinaci hor, porostlých tropickými pralesy a půvabných pláží, lemovaných malebnými palmami. Najdete zde překrásné pobřeží, hory, vodopády, rýžová pole, deštné pralesy, jeskyně a také místa jako stvořená ke šnorchlování a potápění, patřící k nejvyhledávanějším a nejkrásnějším na světě. Dobrodružné cestovatele, ochotné vyrazit pěšky do hor, lákají především krásy ležící v Centrálních Kordillerách na ostrově Luzon.

Hlavním kouzlem Centrálních Kordiller je smaragdová zeleň rýžových teras, které Filipínci hrdě považují za osmý div světa. Do horských svahů je už před 2000 lety vestavěli lidé kmene Ifugao za pomoci primitivních pracovních nástrojů. Z jejich úsilí a řemeslného umu vzniklo inženýrské dílo, které lze přirovnat snad jedině k egyptským pyramidám. Ifuagové jim sami říkají „Schody do nebe“. Vedle toho Kordillery štědře nabízejí horské hřebeny porostlé tropickým pralesem, rokliny ukrývající zavěšené rakve s mumifikovanými předky, jeskynní systémy s krápníkovou výzdobou a civilizací málo zasažené domorodé vesnice.

I kulturně je tato část Filipín nejrozmanitější, protože kmeny žijící v horách jsou neuvěřitelnou směsicí jazyků a rituálů. Pro filipínské obyvatele nížin, vychované sluncem a životem na pláži, je hornatý sever stále něco jako záhadná Šangri-La obývaná tajemnými kmeny a jejich cizími božstvy. Treky horami nabízejí jedinečnou příležitost seznámit se s životem původních „lovců hlav“ bezprostředně.

Tuto náročnou expedici si můžete prodloužit o odpočinkovější část s objevováním nejkrásnějších pláží Filipín.

Cena zahrnuje

 • 9x ubytování v pensionu/hotelu
 • 3x tábořiště
 • permity do Batadu, Tinglayanu, Malingkoku, Sagady, na Mt. Kalawitan
 • průvodce
 • služby místního průvodce
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK
 • informační materiály

Cena nezahrnuje

 • letenka Praha - Manila v ceně od cca 23.000 Kč (včetně tax)
 • fakultativní aktivity
 • pojištění storna zájezdu

Průvodci

Dalibor Mahel

15. 11. - 30. 11. 2024 / č.zájezdu 224364B-01
4. 1. - 19. 1. 2025 / č.zájezdu 224364B-02

Robiho průvodcovská aura je nepřehlédnutelná. Oslňuje rozsáhlými encyklopedickými znalostmi, které dokáže poutavě propojovat do spletitých souvislostí a postřehů z mnoha navštívených zemí Světa. Je odborníkem na geografii a historii, jako vystudovaný geograf přednáší zeměpis na Masarykově ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

odpolední odlet z ČR

2. den

večer přílet do Manily, celonoční přesun na sever ostrova Luzon do Kordiller, horského srdce ostrova.

3. den

příjezd do městečka Banaue, dopoledne přebaleni a zanecháni depozitu. Krátká pěší etapa do Batadu. Nocleh v domorodé vesnici Batad s úžasným panoramatickým výhledem na slavné rýžové terasy, staré 2000 let, zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO.

4. - 5. den

dvoudenní trek pralesem a po terasových vesnicích regionu Ifugao: přes vesnici Kambulo do Puly, nocleh ve vsi Pula v rodině. Z Puly pěšky pralesem zpět do Banaue, odpolední přejezd do městečka Bontoc, nocleh v Bontoku v hotelu.

6. - 7. den

dvoudenní trek po terasových vesnicích v regionu Kalinga: přes vesnici Buscalan do Botbotu, nocleh ve vsi v rodině. Buscalan je domovem tetovaných žen a bojovníků z kmene Botbot. Místní obyvatelé si udrželi jedinečnou kulturu a pozoruhodné tradice. Z Botbotu přes Tulgao do městečka Tinglayanu, kde přespíme v hotelu.

8. den

ráno krátký přejezd z Tinglayanu tradičním pomalovaným autobusem, kterému se říká "jeepney" zpět do městečka Bontoc, návštěva originálního etnografického muzea, odpočinkové odpoledne, nocleh v Bontoku v hotelu.

9. - 10. den

dvoudenní trek v regionu Bontoc: přes vesnice Maligkong – Mainit – Dalican, nocleh ve vesnici nebo pod stanem u jezera. Z Dalicanu pěšky do městečka Sagada, nocleh v penzionu.
Sagada je poklidné horské městečko ležící ve výšce 1500 m n.m., proslulé obzvláště rakvemi, které jsou zavěšeny vysoko ve vápencových skalách, a spletitým systémem vápencových podzemních jeskyní, které jsou přístupné turistům.

11. den

celý den program v okolí Sagady – adrenalinová dobrodružství při speleologických výpravách, jež zvládne i úplný začátečník. Nejpopulárnější je jednoznačně jeskyně Sumaging, která si díky své prostornosti vysloužila název Velká jeskyně. Její obří podzemní dómy ukrývají půvabnou krápníkovou výzdobu. Další zajímavostí je jeskyně Lumiang, ve které se tísní více než stovka starých dřevěných rakví vyřezaných z kmenů stromů a z nichž některé jsou staré až 500 let. Nocleh v penzionu.

12. den

dopoledne přejezd do Bontocu, přebalení, začátek výstupu na mt. Kalawitan, noc pod stanem. Mt. Kalawitan je jeden z nejvyšších vrcholků Luzonu a výstup na něj vždy představuje výzvu a skutečné dobrodružství. Výstup prochází zachovalým tropickým mlžným pralesem. Hora tak představuje pokladnici přírodních krás a biodiverzity.

13. - 14. den

dvoudenní výstup na mt. Kalawitan (2 714m n.m.), nocleh na vrcholu, nad korunami tropického pralesa, pod stanem. Po východu slunce ozařující horské hřebeny snad poloviny Kordiller sestup a návrat do Bontocu, nocleh v Bontocu v hotelu.

15. den

dopoledne odpočinek, odpoledne dlouhý přesun do Manily (noc v buse).

16. den

individuální dopolední návštěva centra Manily, večer odlet z Manily zpět do ČR (přílet v neděli).

Ubytování

Během našeho pobytu na Filipínách budeme nocovat v hotýlcích, penzionech, které jsou neklimatizované. V hotýlcích je možnost dobít baterie do foťáků a spáchat běžnou hygienu. Vzhledem k nedostatečné kapacitě ubytování budeme spávat ve vícelůžkových pokojích, často s manželskými postelemi. Povlečení bývá čisté, ale pokoje mohou být omšelé a nevyrovnané kvality- tzn. někdo dostane krásný pokoj, někdo horší. Občas budeme spát i v soukromém vesnickém domě, občas pod stanem. V programu je to rozepsáno.

Strava

Stravování je po celou dobu výpravy z dokoupených zásob, anebo v místních restauracích, na trzích či pouličních stáncích. Na Filipínách jsou ceny srovnatelné s ČR a tak budeme restaurací a stánků využívat kdykoli to jen bude možné. Nicméně připravte se na rýži, rýži, rýži... Pro ušetření váhy v batohu si s sebou neberte žádné čerstvé ovoce ani zeleninu (je ho tam spousta), z dobré zkušenosti víme, že se hodí s sebou mít musli nebo ovesné vločky, pišingry, šumáky do vody, pro závisláky vysušenou štangli salámu.
Na vícedenních trecích budeme vařit z nakoupených surovin, na vařičích v ešusech (zcela výjimečně). Někde nám uvaří domorodci u nich doma. S trochou nepohodlí lze celý zájezd absolvovat bez vařiče!!!

Doprava

Doprava, kterou budeme po Filipínách využívat budou dopředu zajištěné jeepneys, pro osobní dopravu upravené dodávky. Na dlouhém celonočním přejezdu z letiště by nás měly vést pohodlnější minivany nebo autobus.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o dvoutýdenní výpravu zaměřenou na turistiku v horách ostrova Luzon. Vzhledem k hustě naplánovanému programu, tropickému klimatu a převýšením se jedná o zájezd středně cestovatelsky náročný. Celé první dva týdny se o nás bude starat místní průvodce.
Prvních 14 dní se bude jednat o turistiku, kdy si pár svých švestek budeme nosit sami. Je to tedy o tom vzít si co nejméně věcí a na sdíleních některých se domluvit ve dvojicích, trojicích apod.

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro menší skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Kapesné
Doporučujeme mít u sebe minimálně 350 USD, které si po příletu vyměníte na filipínské pesos.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete CESTOVNÍ PAS, platný nejméně 6 měsíců po návratu z Filipín s minimálně dvěma volnými stránkami po sobě jdoucími. Po příletu (resp. zpravidla již v letadle) vyplníte příletovou kartu a celní prohlášení, které předáte na přepážce pasové kontroly. Odměnou vám bude razítko opravňující ke vstupu na Filipíny zdarma.

Očkování
Na Filipíny není očkování povinné. Je tedy na vlastním uvážení, zda se před cestou necháte očkovat. Navštívená místa nejsou ze zdravotního hlediska nijak výrazně riziková. Přesto je zde hygiena obecně na nižší úrovni než v Evropě a existuje tedy i možnost nákazy. Je tedy vhodné zvážit očkování proti hepatitidě A a B a břišnímu tyfu. Malárie se v místech, kde se budeme pohybovat, nevyskytuje.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

15. 11. - 30. 11. 2024
č. zájezdu: 224364B-01
cena 33 500 Kč
VYPRODÁNO
4. 1. - 19. 1. 2025
č. zájezdu: 224364B-02
cena 33 500 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Filipíny

Filipíny

17. 3. - 2. 4. 2025 Chci to vidět
Filipíny expedičně s prodloužením o nejkrásnější pláže

Filipíny expedičně s prodloužením o nejkrásnější pláže

15. 11. - 5. 12. 2024 Chci to vidět
Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

27. 7. - 9. 8. 2024 Chci to vidět
Jordan Trail

Jordan Trail

12. 10. - 27. 10. 2024 Chci to vidět
Jordan Trail s prodloužením o Izrael

Jordan Trail s prodloužením o Izrael

12. 10. - 31. 10. 2024 Chci to vidět
Madagaskar expedičně

Madagaskar expedičně

12. 10. - 4. 11. 2024 Chci to vidět
Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

20. 9. - 6. 10. 2024 Chci to vidět
Mauritánie

Mauritánie

13. 1. - 25. 1. 2025 Chci to vidět
Patagonie a Ohňová země

Patagonie a Ohňová země

26. 1. - 11. 2. 2025 Chci to vidět
Peru, Bolívie a výprava do Amazonie

Peru, Bolívie a výprava do Amazonie

7. 9. - 27. 9. 2024 Chci to vidět
Pákistán - neobjevený Karákoram

Pákistán - neobjevený Karákoram