Peru - horský trek a Machu Picchu

Za zážitky bez obav

Peru - horský trek a Machu Picchu

19 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

nejkrásnější trek Cordillerou Huayhuash a klenoty incké civilizace

Tento zájezd v sobě spojuje to nejkrásnější, co může Peru aktivnímu cestovateli nabídnout. Na úvod nemůžeme vynechat Machu Picchu - klenot ukrytý v džungli, srdce incké civilizace - Cusco, “Posvátné údolí” Inků s velkolepými památkami na nejmocnější impérium Jižní Ameriky ani neuvěřitelně barevnou duhovou horu - Rainbow Mountain. Zde se aklimatizujeme na hlavní chod - velkolepý horský trek v Cordilleře Huayhuash, která s rozpukanými ledovci horských štítů a jezery, jejichž barva osciluje od tyrkysové po temně modrou, tvoří tu nejúžasnější horskou scenérii, jakou si lze jen představit. Najdeme zde druhou nejvyšší peruánskou horu Yerupajá i pověstnou Siula Grande, svědka dramatu o lidské nezdolnosti, které popsal v autobiografické knize Setkání se smrtí britský horolezec Joe Simpson. Na 9 denní trase dlouhé cca 130 km nás čeká devět horských průsmyků (převážně nad 4 500 m), vždy s podporou místního servisu, čili nalehko a s plnou penzí. Trek Huayhuash patří k náročnějším, určité zkušenosti s turistikou v horách jsou tedy na místě, odměnou však budou zážitky, které korunují tento trek na jeden z nejkrásnějších na světě.

V ceně ubytování jsou i snídaně! 

V rámci pestré škály zájezdů do Peru doporučujeme také poznávačku bez treku Peru (17 dní), pro milovníky hor variantu Peru a NP Huascarán (24 dní) nebo zářijovou expedici do Peru a Amazonie (21 dní). 

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenky (orientační cena zpáteční letenky od 32.000 Kč včetně tax a cca 3.000 Kč vnitrostátní přelet Cusco - Lima)
  • vstupné do památek, muzeí
  • fakultativní výlety

Videa

Program zájezdu

1. - 3. den

Letecky přes Limu do Cusca. Nejprve si prohlédneme CUSCO (3.399 m) a jeho okolí; skvosty koloniální architektury postavené na základech inckých paláců, sluneční svatyně Coricancha, katedrála - nejkrásnější v Peru. Pěšky se vydáme k pevnostem a chrámům nad městem – Sacsayhuaman a Quenco. Poté se cestou k Machu Picchu zastavíme v úžasném malovaném kostelíku v Chincheru a podíváme se k „odparkám“ na sůl – zářivě bílým Salineras. Z Ollantaytamba pojedeme vláčkem podél řeky Urubamby do městečka Machu Picchu Pueblo (2.000 m).

4. den

Dnes prozkoumáme jeden z novodobých sedmi divů světa, záhadné MACHU PICCHU (2.420 m). Z inckého města, vybudovaného na strmých útesech vysoko nad údolím řeky Urubamby můžeme vystoupit na „mladou horu“ Huayna Picchu (2.730 m) nebo na "starou horu" Machu Picchu (3.000 m), po které město dostalo své jméno; obě s nádherným výhledem na město. Projdeme se ke Sluneční bráně Inti Punku či k inckému mostu.

5. – 7. den

Vystoupáme na inckou citadelu v Ollantaytambu a cestou „Posvátným údolím“ Inků prozkoumáme incký i koloniální Pisac. Se zájemci užasneme nad neuvěřitelnými barvami duhové hory - Rainbow Mountain (5.000 m, volitelný výlet). Poté přeletíme z Cuska do Limy a nočním autobusem odjedeme do Huarázu, nacházejícím se přímo pod zasněženými štíty pohoří Cordillera Blanca.

8. den

Z naší základny v Huarázu (3.100 m), na dohled od nejvyšší peruánské hory Huascarán, podnikneme aklimatizační výlet do okolí a připravíme se na trek. Fakultativně výlety k ledovci Pastoruri a obřím broméliím Puya raymondii nebo k jezerům Llanganuco.

9. den

Devítidenní trek v pohoří CORDILLERA HUAYHUASH zahájíme přesunem z Huarázu do Cordillery Huayhuash na naše první tábořiště Cuartelhuaín (4.185 m).

10. den

Cuartelhuaín – paso Cacanan – laguna Mitucocha. Z tábořiště vystoupáme do sedla Cacanan (4.690 m) s výhledy na blankytnou lagunu Pucacocha a zelené údolí Quebrada Caliente. Spát budeme u laguny Mitucocha (4.270 m), tváří v tvář zasněženým štítům Ninashanca a Jirishanca. (4,5 -6 hodin)

11. den

Laguna Mitucocha – paso Carhuac – laguna Carhuacocha. Mírným stoupáním překonáme sedlo Carhuac (4.630 m) a před námi se vynoří východní stěny Yerupaja Chico, Yerupaja a Siula Grande. Sejdeme k obrovské laguně Carhuacocha (4.138 m) obklopené mohutným věncem zasněžených šestitisícovek. (5,5 – 7 hodin)

12. den

Llaguna Carhuacocha – paso Punta SiulaHuayhuash. Kolem „náhrdelníku“ tří různobarevných jezer vystoupáme do sedla Punta Siula (4.830 m). Druhou nejvyšší horu Peru - Yerupaja (6635 m) i Siulu Grande budeme mít téměř na dosah ruky. Zelenými pláněmi s úžasnými výhledy na Carnicero či Jurau sejdeme na tábořiště Huayhuash (4330 m) (7 – 8 hodin).

13. den

Huayhuash – paso Trapecio – pampa Elefante. Den nabitý nádhernými výhledy na okolní vrcholy – Trapecio, Siula a Jurauraju i blankytná jezera. Vystoupáme do sedla Trapecio (5.000 m) a poté sestoupíme na pampu Elefante (4400 m), kde se utáboříme (6– 7 hodin).

14. den

Pampa Elefante – paso Santa Rosa – Huyallapa. Při přechodu nejvyššího sedla celého okruhu – Santa Rosa (5.010 m) nás ohromí dechberoucí panorama štítů s ledovci vzdorujícími gravitaci – RasacSiula GrandeYerupaja… Pod námi se objeví zářící hladina tyrkysových jezer Juraucocha a Sarapococha. Sestoupíme k jezeru Juraucocha a údolím Calinca dojdeme do horské vesničky Huyallapa (3500 m), kde na tábořišti přespíme (7 – 8 hodin). Ti, kdo by se necítili na přechod sedla, mohou zvolit přímou cestu do vesnice Huyallapa.

15. den

Huyallapa - paso Punta Tapush – Gashpapampa Travnatým údolím Milo vystoupáme do sedla Punta Tapush (4.770 m). Cestou nás budou provázet zasněžené vrcholy Tapush Diablo Mudo. Podél jezera Susococha dojdeme na naše tábořiště Gashpapampa (4.450 m) (6 - 7 hod).

16. den

Gashpapampa – paso Punta Yaucha Jahuacocha. Dnes nás čeká méně náročný den s velkolepými výhledy na prstenec nejvyšších štítů horského masivu, včetně jeho královny - působivé Yerupaja. Po překonání sedla Punta Yaucha (4.850 m) se pokocháme pohledem na zářící laguny Jahuacocha Solterococha v popředí před majestátními velikány Jirishanca Rondoy. Nocleh u laguny Jahuacocha (4.066 m) (5– 6 hod).

17. den

Jahuacocha – sedlo Punta Macrash - Llamac Huaráz. Z Punty Macrash (4.272 m), posledního sedla našeho putování se nám otevře pohled na celou Cordilleru Huayhuash i vzdálenou Cordilleru Blanca. Ve vesnici Llamac pak nastoupíme do autobusu a vydáme se do Huarázu.

18. - 19. den

Dnes si můžeme dopřát zasloužený odpočinek v Huarázu, vydat se k blankytným jezerům Llanganuco v Cordilléře Blanca, k ledovci Pastoruri a obřím broméliím Puya raymondii nebo si sjet na kole jednu z vyhlídkových silnic v okolí (volitelné výlety s místní CK). Poté vyrazíme autobusem do Limy, rozloučíme se s Peru a odletíme zpět domů. Vzhledem k časovému posunu počítejte s návratem následující den, tedy 20. den zájezdu.

Ubytování

Mimo treky budeme spát v turistických hotelech či penzionech ve 2-3 lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 2 noci využijeme také pro dlouhý přesun pohodlným autobusem. Během treků budeme nocovat na tábořištích ve dvoumístných stanech (vč. pěnových karimatek), které zajistí místní CK. Doporučujeme však přibalit i pohodlnější samonafukovací karimatku. Nezbytný je vlastní teplý spacák.

Strava

Po dobu treků bude zajištěna místní plná penze (snídaně, polední svačina a teplá večeře). Snídaně a večeře jsou servírovány ve velkém jídelním stanu se stolkem a židličkami) Při ubytování v hotýlcích je zajištěna snídaně (kromě případů, kdy to neumožňuje brzký ranní odlet). Ostatní stravování je ve vlastní režii účastníků. V „civilizaci“ se dá pitná voda zakoupit v PET láhvích. Pít vodu z kohoutku se nedoporučuje. Během treků budeme dostávat vodu čištěnou prostředky k tomu určenými, popřípadě převařenou.

Doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Peru (tedy 20. den zájezdu).

Přílet: Lima
Odlet: Lima

Po Peru se budeme pohybovat jak najatou, tak hromadnou dopravou.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 4 z 5 bodové škály. Trek v Cordilléře Huayhuash9 dnů celkem, z toho cca 1 den padne na dopravu na start a z cíle treku. Celková délka treku je cca 130 km, přičemž překonáme devět horských průsmyků, převážně nad 4.500 m/m. Přenocovat budeme na převážně travnatých tábořištích, 1x v nadmořské výšce cca 3.500 m, 7x 4.000 - 4.400 m. Denní etapy 4 – 8 hodin. Trek patří z hlediska obtížnosti mezi náročnější. Nevyžaduje sice zkušenosti s dlouhými treky „natěžko“, je ale určen pro ty, kteří jsou zvyklí pravidelně se hýbat, mají zkušenost s pohybem v horském terénu a nerozhází je ani nízké noční teploty či absence teplé sprchy. Během treků nebudeme spěchat a bude dostatek času kochat se výhledy na okolní velikány. Díky podpoře místních budeme putovat nalehko s menším batůžkem, s věcmi, které budeme potřebovat během dne. Přeprava ostatních věcí potřebných na trek bude zajištěna. 

Další info

aktuální podmínky vstupu do Peru
Aktuálně nejsou pro vstup žádná omezení, je však dobré průběžně sledovat MZV.

zavazadlo

Doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a s kterým se dobře manipuluje během přejezdů. Na trek pak menší batoh na věci, které si s sebou poneseme během dne. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

počasí
V Peru panuje v období našeho zájezdu období sucha a v jeho termínu bývá v Andách nejstálejší počasí s nejvíce hodinami slunečního svitu. Budeme se převážně pohybovat v oblastech s vysokou nadmořskou výškou (mezi 3500 – 5000 m/m), kde po západu slunce teploty pravidelně klesají pod bod mrazu. Během dne se však rychle otepluje a teplota dosahuje k cca 15°C.

cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Peru. Pro cestu do Peru není potřeba vízum.

očkování
Pro cestu Peru není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Nebudeme se pohybovat v oblastech ohrožených výskytem malárie ani žluté zimnice (oblast Amazonie), profylaxe proti malárii ani očkování proti žluté zimnici proto není nutné. 
Podrobnější informace získáte ve specializovaných centrech zaměřených na cestovní medicínu, např. www.ockovani-zahranici.cz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Filipíny expedičně

Filipíny expedičně

4. 1. - 19. 1. 2025 Chci to vidět
Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

Gruzie expedičně s výstupem na Kazbek

27. 7. - 9. 8. 2024 Chci to vidět
Indický Ladakh nalehko

Indický Ladakh nalehko

27. 8. - 14. 9. 2024 Chci to vidět
Patagonie a Ohňová země

Patagonie a Ohňová země

26. 1. - 11. 2. 2025 Chci to vidět
Peru, Bolívie a výprava do Amazonie

Peru, Bolívie a výprava do Amazonie

7. 9. - 27. 9. 2024 Chci to vidět