Peru, Bolívie a výprava do Amazonie

Za zážitky bez obav

Peru, Bolívie a výprava do Amazonie

21 dní / 54 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

7. 9. - 27. 9. 2024
č. zájezdu: 224360D-01
cena 54 800 Kč
4 volná místa
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

za tajemstvím Inků, mezi Indiány a do nitra amazonské džungle

Peru a Bolívie - zasněžené štíty šestitisícovek, tyrkysová jezera, mohutné duny písečných pouští či archeologické poklady předkolumbovských kultur, okázalá nádhera koloniálních kostelů i nekonečná džungle. Je to ale především země plná barev, kde na každém kroku potkáte potomky dávných Inků. Doposud se oblékají do tradičních pestrých krojů, nosí své děti v šátcích na zádech, obdělávají malá políčka a vždy si najdou důvod pro bujarou fiestu. Machu Picchu, klenot ukrytý v džungli, Cusco, incký „pupek světa“ a bezesporu nejkrásnější peruánské město, jezero Titicaca, zářící modří svých vod v průzračném vzduchu vysokohorského Altiplana, životem kypící La Paz, neuvěřitelně barevná duhová hora Rainbow Mountain  či neprostupné pralesy Amazonie - to vše a mnohem více uvidíme během naší cesty. Jezdit budeme převážně místní dopravou, o to silnější a autentičtější zážitky si tudíž odvezeme.

V ceně ubytování jsou zahrnuty i snídaně!
Během 4 denní výpravy do Amazonie je v ceně ubytování i strava a místní průvodce.


V rámci pestré škály zájezdů do Peru doporučujeme také poznávačku bez treku Peru (17 dní), pro milovníky hor variantu Peru a NP Huascarán (21 dní) nebo nejkrásnější peruánský trek Huayhuash (19 dní).   

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou pozemní dopravu po Peru a Bolívii
 • 15x ubytování v hotýlcích včetně snídaně
 • vstupné do přírodních lokalit v rámci programu (údolí Colca - 27 USD, Isla del Sol, Islas Ballestas, ostrovy Uros, rezervace Tambopata)
 • cyklistický výlet po „Silnici smrti“ s místní cestovkou (doprava, zapůjčení kol, nepromokavé oblečení, občerstvení, vstupné do oblasti)
 • čtyřdenní výlet s plnou penzí do rezervace Tambopata (včetně stravování, ubytování 3x v lodži, kudrnovského i místního průvodce)
 • kudrnovského průvodce
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • letenky (orientační cena zpáteční letenky od 29.000 Kč včetně tax + cca od 5.000 Kč
 • vnitrostátní přelety Lima – Arequipa a Puerto Maldonado - Lima)
 • vstupné do památek a muzeí, termálů
 • fakultativní výlety
 • spropitné místnímu týmu v rezervaci Tambopata

Průvodci

Dana Simonová

7. 9. - 27. 9. 2024 / č.zájezdu 224360D-01

Pokud se Daně stalo něco osudovým, byla to její první cesta do jižní Ameriky, která se stala její srdcovkou a odpálila ji na průvodcovskou dráhu. Dnes je Dana klíčovou kudrnovskou průvodkyní do Latinské Ameriky, nejčastěji ji potkáte v bájném Peru, Bolívii či na legendárních trecích Patagonie. Jako ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 3. den

Letecky přes Limu do Arequipy. Arequipa, město s krásným koloniálním centrem vystavěným z bílého sopečného tufu. Prohlédneme si tajuplný klášter Santa Catalina, tržnici San Camilo, náměstí Plaza de Armas s katedrálou a výhledem na sopku El Misti (5.822 m).

4. - 5. den

Vysokohorským Altiplanem se stády vikuňí a lam do údolí COLCA. Předincké terasy lemující jeden z nejhlubších kaňonů světa, indiánky v typických pestrobarevných vyšívaných krojích. Vycházka po okraji kaňonu, koupání v termálech, pozorování kondorů na vyhlídce Cruz del Condor. Přejezd do Puna, ležícího na břehu největšího jihoamerického jezera Titicaca.

6. den

Cestou z Puna do La Pazu prohlídka nejvýznamnější bolívijské památky – TIWANAKU, která proslula záhadnou Bránou Slunce vytesanou z jednoho kusu kamene.

7. - 8. den

La Paz, životem kypící administrativní centrum Bolívie, kde místo na metro vsadili na lanovky. Lanovkou i pěšky si prohlédneme město, jehož domy drží jakoby zázrakem na prudkých stěnách kaňonu. Nevynecháme ani zdejší „čarodějnický“ trh. „Silnice smrti“, jak byla díky své nebezpečnosti v minulosti nazývána, je jednou z nejkrásnějších
silnic v Jižní Americe. Dnes tuto cestu využívají především cyklisté. Na horských kolech sjedeme 3500 výškových metrů z And do tropických Yungas. Kdo se nebude cítit na kolo, může absolvovat trasu v doprovodném vozidle nebo zvolit individuální program v La Pazu.

9. - 10. den

Zpět k jezeru TITICACA (8.288 km², 3.821 m/m) do nejvýznamnějšího poutního místa Bolívie – městečka Copacabana. Nad oltářem zdejší výstavné basiliky najdeme sošku patronky celé Bolívie - Virgen de Copacabana. Lodí po blankytně modrém jezeře na posvátný ostrov Inků – Isla del Sol. Pěší výlet po ostrově s výhledy na šestitisícovky Cordillery Real.

11. den

Podél jezera Titicaca zpět do peruánského Puna. Plavba lodí k plovoucím rákosovým ostrovům Uros. Poté již pohodlným nočním autobusem zamíříme do Cuska.

12. - 13. den

CUSCO (3.399 m), centrum incké říše Tahuantinsuyo. Skvosty koloniální architektury postavené na dokonalých kamenných základech inckých paláců; náměstí Huacaypata s katedrálou, kostel s klášterem Santo Domingo ukrývající sluneční svatyni Coricancha… Pěšky k inckému obřadnímu centru Sacsayhuaman tyčícímu se nad městem. Následuje volný den v Cusku, kdy si můžete užít města a jeho památek, nebo se vydat za neuvěřitelně barevnou scenérií proslulé duhové hory Rainbow Mountain (5.000 m, fakultativní výlet).

14. den

Cestou k Machu Picchu se zastavíme v úžasném malovaném kostelíku v Chincheru, obejdeme si incké kruhové terasy v Moray, podíváme se k „odparkám“ na sůl – zářivě bílým Salineras. Vláčkem podél řeky Urubamby do městečka Machu Picchu Pueblo.

15. - 16. den

Dnes prozkoumáme jeden z novodobých sedmi divů světa, záhadné MACHU PICCHU (2.420 m). Z úbočí ,,staré hory“, Machu Picchu, se před námi otevře nezapomenutelný pohled na citadelu, vybudovanou na strmých útesech vysoko nad údolím řeky Urubamby. Prozkoumáme incké město a opět vlakem se vrátíme zpět do Ollantaytamba. Následující den vystoupáme na citadelu v Ollantaytambu  a cestou „Posvátným údolím“ Inků si prohlédneme incký i  koloniální Pisac. Večer odjezd z Cuska nočním autobusem do Puerta Maldonada.

17. - 20. den

Čtyřdenní výpravu do Amazonie zahájíme ve městě Puerto Maldonado, které bývalo centrem těžby kaučuku. S místními průvodci (i českým průvodcem) navštívíme přírodní rezervaci Tambopata. Po stejnojmenné řece poplujeme lodí do lodže v džungli, kde se ubytujeme na 3 noci. Denní i večerní vycházky do tropického deštného pralesa. Pozorování zvířat a ptáků i poznávání medicinálních rostlin s místním průvodcem - znalcem přírody. Prozkoumáme jezero Sachavacayoc a možná uvidíme některé ze zdejších 5 druhů opic. Zkusíme chytit piraňu i podívat se do očí kajmana. Za svítání budeme pozorovat papoušky a ary slétající se na jílovitou stěnu (liz) Collpa de Chuncho. Zbyde čas i na odpočinek v houpací síti. Poslední den přelet do Limy.

21. den

Lima, dopolední prohlídka historického centra Limy - španělského „Města králů“. Náměstí Plaza de Armas s katedrálou a prezidentským palácem, bohatě zdobené koloniální kostely. Pozn: V závislosti na aktuálních letenkách může být prohlídka Limy zařazena na začátek zájezdu. Poté odlet domů; s ohledem na časový posun počítejte s návratem následující den - tedy 22. den zájezdu.

Ubytování

Během pobytu v Peru a Bolívii budeme nocovat v turistických hotelech a penzionech, až na výjimky ve 2-3 lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 2 noci využijeme také pro dlouhý přesun pohodlným autobusem. Během výpravy do pralesa budeme spát v jednoduchých lodžích vybavených moskytiérami.

Strava

Stravování, s výjimkou plné penze během výpravy do pralesa, je po celou dobu ve vlastní režii účastníků. V ceně ubytování jsou zahrnuty snídaně. Peruánská kuchyně je považována za velmi chutnou a určitě ochutnáte místní speciality jako třeba tradiční ceviche či cuy. Potraviny bude možné dokupovat téměř každý den. Pitná voda se dá všude na místě zakoupit v PET láhvích. Pít vodu z kohoutku se nedoporučuje.

Doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Peru (tedy 22. den zájezdu).

Nástupní místo: Lima
Výstupní místo: Puerto Maldonado


Po Peru a Bolívii se budeme pohybovat jak najatou, tak hromadnou dopravou.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd je zaměřen na aktivní poznávání přírodních krás i památek Peru a Bolívie. Vzhledem k vyšší nadmořské výšce odpovídá náročnosti č. 2 - 3 z 5 bodové škály. Jedná se o zájezd expedičního typu, tj. mezi místy noclehů se budeme přepravovat se všemi zavazadly najatou nebo místní dopravou. Výlety (do cca 15 km max.) a prohlídky památek však budou nalehko, jen s batůžkem nezbytných maličkostí. Během zájezdu nás také čekají 2 noční přejezdy pohodlnými autobusy.

Další info

Aktuální podmínky vstupu do Peru
Aktuálně nejsou pro vstup žádná omezení, je však dobré průběžně sledovat MZV.

Aktuální podmínky vstupu do Bolívie
Aktuálně nejsou pro vstup žádná omezení, je však dobré průběžně sledovat MZV

Zavazadlo
Doporučujeme batoh, s kterým se dobře manipuluje během přejezdů. Vhodným zavazadlem může být i taška s kvalitními většími kolečky, která zvládnou i případné terénní nerovnosti. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Počasí
V Peru a Bolívii panuje v období našich zájezdů období sucha. V blízkosti pacifického pobřeží očekávejte teploty cca od 15 do 20 °C. Kromě výpravy do pralesa se budeme převážně pohybovat v oblastech s vyšší nadmořskou výškou, kde je předpoklad suchého a celodenně slunečného počasí. Vzhledem k vyšší nadmořské výšce (až 4.100 m) zde po západu slunce teploty mohou klesat až k cca 5°C. Během dne se však rychle otepluje a teplota dosahuje až k cca 20°C. V džungli a v oblasti Machu Picchu lze očekávat vlhčí klima s teplotami i okolo 28°C. Je tedy nutno se připravit na značné střídání teplot.

Cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Peru. Pro cestu do Peru a Bolívie není potřeba vízum.

Očkování
Pro cestu Peru a Bolívie není předepsáno žádné povinné očkování. Doporučeno je očkování proti žluté zimnici (vzhledem k pobytu v Amazonii) a dále očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu.
Podrobnější informace či rady ohledně případné profylaxe proti malárii získáte ve specializovaných centrech zaměřených na cestovní medicínu, např. www.ockovani-zahranici.cz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

7. 9. - 27. 9. 2024
č. zájezdu: 224360D-01
cena 54 800 Kč
4 volná místa
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Ekvádor

Ekvádor

3. 10. - 19. 10. 2024 Chci to vidět
Filipíny expedičně

Filipíny expedičně

15. 11. - 30. 11. 2024 Chci to vidět