Peru a výprava do Amazonie

Za zážitky bez obav

Peru a výprava do Amazonie

21 dní / 49 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

za tajemstvím Inků, mezi Indiány a do nitra amazonské džungle

Peru - zasněžené štíty šestitisícovek, tyrkysová jezera, mohutné duny písečných pouští či archeologické poklady předkolumbovských kultur, okázalá nádhera koloniálních kostelů i nekonečná džungle. Je to ale především země plná barev, kde na každém kroku potkáte potomky dávných Inků. Doposud se oblékají do tradičních pestrých krojů, nosí své děti v šátcích na zádech, obdělávají malá políčka a vždy si najdou důvod pro bujarou fiestu. Machu Picchu, klenot ukrytý v džungli, Cusco, incký „pupek světa“ a bezesporu nejkrásnější peruánské město, jezero Titicaca, zářící modří svých vod v průzračném vzduchu vysokohorského Altiplana, neuvěřitelně barevná duhová hora Rainbow Mountain  či neprostupné pralesy Amazonie - to vše a mnohem více uvidíme během naší cesty. Jezdit budeme převážně místní dopravou, o to silnější a autentičtější zážitky si tudíž odvezeme.

V ceně ubytování jsou zahrnuty i snídaně!

V rámci pestré škály zájezdů do Peru doporučujeme také poznávačku bez treku Peru (17 dní), pro milovníky hor variantu Peru a NP Huascarán (21 dní) nebo nejkrásnější peruánský trek Huayhuash (19 dní).   

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 22.000 Kč včetně tax + cca od 2.000 Kč vnitrostátní přelet Cusco - Lima na zpáteční cestě)
  • vstupné do památek a muzeí
  • fakultativní výlety

Program zájezdu

1. - 4. den

Letecky do Limy, španělského „Města králů“. Prohlídka historického centra: katedrála s hrobem Pizarra (španělského dobyvatele), prezidentský palác, klášter a katakomby San Francisco, koloniální kostely, archeologické muzeum a moderní centrum Limy – Miraflores. Přejezd autobusem do Pisca. Výlet lodí podél písečného poloostrova Paracas ke koloniím lvounů, tučňáků a kormoránů na „guánem“ pokrytém souostroví ISLAS BALLESTAS. Během zastávky v pouštní oáze Huacachina fakultativní možnost surfování na písečných dunách či jízda v terénní čtyřkolce.

5. - 6. den

Záhadné geoglyfy na náhorní planině NAZCA s možností vyhlídkového letu nad obrazci (cca 100 USD). Přejezd do bělostné AREQUIPY s tajuplným klášterem Santa Catalina. Návštěva místní hospůdky na Plaza de Armas s výhledem na sopku El Misti (5.822 m).

7. - 8. den

Vysokohorským Altiplanem se stády vikuňí a lam do údolí COLCA. Předincké terasy lemující jeden z nejhlubších kaňonů světa, indiánky v typických pestrobarevných vyšívaných krojích, termály. Vycházka po okraji kaňonu, pozorování kondorů na vyhlídce Cruzdel Condor. Přejezd do Puna.

9. - 11. den

TITICACA – největší jezero Jižní Ameriky (8.288 km2, 3.821 m) s plovoucími rákosovými ostrovy Uros. Prozkoumáme pohřební věže v Sillustani a nahlédneme do domu místních zemědělců. Podél jezera Titicaca do Bolívie. Copacabana s poutním kostelem, lodí na posvátný ostrov Inků – Isla del Sol. Pěší výlet po ostrově s výhledy na šestitisícovky Cordillery Real. Po blankytně modrém jezeře zpět do Copacabany a busem přes Puno do Cusca.

12. - 13. den

CUSCO (3.399 m), centrum incké říše Tahuantinsuyo. Skvosty koloniální architektury postavené na základech inckých paláců; sluneční svatyně Coricancha, katedrála. Pěšky se vydáme k pevnostem a chrámům nad městem – Sacsayhuaman, Quenco, Puca Pucara. Zastavíme se v úžasném malovaném kostelíku v Chincheru, obejdeme si incké kruhové terasy v Moray, podíváme se k „odparkám“ na sůl – zářivě bílým Salineras. Vláčkem podél řeky Urubamby do městečka Machu Picchu Pueblo.

14. - 15. den

Dnes prozkoumáme jeden z novodobých sedmi divů světa, záhadné MACHU PICCHU (2.420 m). Z inckého města, vybudovaného na strmých útesech vysoko nad údolím řeky Urubamby můžeme vystoupit na „mladou horu“ Huayna Picchu (2.730 m) nebo na "starou horu" Machu Picchu (3.000 m), po které město dostalo své jméno, obě s nádherným výhledem na město. Projdeme se ke Sluneční bráně Inti Punku či k inckému mostu. V „Posvátném údolí“ Inků vystoupáme na inckou citadelu v Ollantaytambu a prohlédneme si incký i koloniální Pisac.

16. - 19. den

Čtyřdenní výprava do džungle Amazonie. S místním průvodcem (i českým průvodcem) navštívíme oblast národního parku MANÚ. Nejprve překonáme hřeben And a v mlžném horském lese budeme pátrat po peruánském národním ptáku - kohoutku skalním. Poté sjedeme z hor k řece Alto Madre de Dios a po ní poplujeme lodí do lodže v džungli. Denní i večerní vycházky do tropického deštného pralesa. Pozorování zvířat a ptáků, prohlídka plantáže koky, poznávání medicinálních rostlin s místním průvodcem - znalcem přírody. Lodní výlet k přírodním termálním pramenům. Poslední den večer návrat do Cusca.

20. – 21. den

V Cuscu ještě navštívíme, co jsme předtím nestihli a poté odletíme přes Limu domů. S ohledem na časový posun počítejte s návratem následující den - tedy 22. den zájezdu.

Ubytování

Během pobytu v Peru a Bolívii budeme nocovat v turistických hotelech a penzionech, až na výjimky ve 2-3 lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. 1 noc využijeme také pro dlouhý přesun pohodlným autobusem. Během výpravy do do pralesa budeme spát v jednoduchých lodžích vybavených moskytiérami.

Strava

Stravování, s výjimkou plné penze během výpravy do pralesa, je po celou dobu ve vlastní režii účastníků. V ceně ubytování jsou zahrnuty snídaně. Peruánská kuchyně je považována za velmi chutnou a určitě ochutnáte místní speciality jako třeba tradiční ceviche či cuy. Potraviny bude možné dokupovat téměř každý den. Pitná voda se dá všude na místě zakoupit v PET láhvích. Pít vodu z kohoutku se nedoporučuje.

Doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Peru (tedy 22. den zájezdu).

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Jedná se o zájezd expedičního typu, zaměřený na aktivní poznávání přírodních krás i památek Peru. Všechny výlety však budou nalehko, jen s batůžkem nezbytných maličkostí.

Další info

Aktuální podmínky vstupu do Peru
Očkování nebo RT-PCR (Pozor ne starší než 48hod)
Aktuálně do 13.02.2022 je vstup do země podmíněn předložením očkovacího certifikátu s dokončeným očkováním (tj. od druhé dávky uplynulo alespoň 14 dní, v případě jedno-dávkového schématu je to 14 dní od podání dávky) NEBO předložením negativního PCR testu ne staršího než 48 hod. Od 10. prosince 2021 není možné pro osoby starší 18 let vstoupit do uzavřených veřejných prostor bez dokončeného očkování (restaurace, obchodní centra atd.) - Při vstupu je vždy kontrolován certifikát o dokončeném očkování! Od 31. ledna 2022 je od osob 40+ požadován certifikát o posilující dávce.

Zavazadlo

Doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a s kterým se dobře manipuluje během přejezdů. Vhodným zavazadlem může být i taška s kvalitními většími kolečky, která zvládnou i případné terénní nerovnosti. Kufr není pro tento zájezd vhodný.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 14 účastníků + 1 průvodce.

Počasí
V Peru a Bolívii panuje v období našich zájezdů období sucha. V blízkosti pacifického pobřeží očekávejte teploty cca od 15 do 20 °C. Kromě výpravy do pralesa se budeme převážně pohybovat v oblastech s vyšší nadmořskou výškou, kde je předpoklad suchého a celodenně slunečného počasí. Vzhledem k vyšší nadmořské výšce (až 4.100 m) zde po západu slunce teploty mohou klesat až k bodu mrazu. Během dne se však rychle otepluje a teplota dosahuje až k cca 20°C. V džungli a v oblasti Machu Picchu lze očekávat vlhčí klima s teplotami i okolo 28°C.

Cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Peru. Pro cestu do Peru není potřeba vízum.

Očkování
Pro cestu Peru a Bolívie není předepsáno žádné povinné očkování. Doporučeno je očkování proti žluté zimnici (vzhledem k pobytu v Amazonii) a dále očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu.
Podrobnější informace či rady ohledně případné profylaxi proti malárii získáte ve specializovaných centrech zaměřených na cestovní medicínu, např. www.ockovani-zahranici.cz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Guatemala, Honduras a Belize

Guatemala, Honduras a Belize

8. 2. - 25. 2. 2023 Chci to vidět
Peru

Peru

21. 5. - 6. 6. 2023 Chci to vidět
Peru - horský trek a Machu Picchu

Peru - horský trek a Machu Picchu

7. 6. - 25. 6. 2023 Chci to vidět
Peru a Národní park Huascarán

Peru a Národní park Huascarán

27. 4. - 20. 5. 2023 Chci to vidět