S dětmi do Alp

S dětmi do Alp

5 dní / 6 600 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

19. 8. - 23. 8. 2020
č. zájezdu: 220830A-01
cena 6 600 Kč

s malými špunty Vysokými Taurami

„Když mě to s váma samotného nebaví…“ Určitě jste již tuto větu někdy slyšeli. To se však nestává, pokud má vaše dítko nablízku toho správného parťáka. A proto také tento zájezd. Je jasné, že při tomto putování nebudeme lámat výškové ani vzdálenostní rekordy, ale díky husté síti lanovek a jiných vymožeností zvolíme příjemný kompromis. Srdce rodiče zaplesá nad krásou třítisícových štítů, děti se zabaví v kolektivu vrstevníků a společně zažijí pocit dobyvatelů hor. Večer budou připraveny hry a zábava, a tak nuda opravdu nehrozí! Jako základnu pro naše horská dobrodružství jsme vybrali lázeňské město Bad Gastein. Budeme bydlet v hostelu cca 15 minut chůze od centra, pobyt lze zpestřit mimořádně příjemnou návštěvou termálních lázní s vyhřívanými bazény a saunou a nebo procházkami po samotném městečku s mnoha krásnými historickými domy s období "Belle Époque" jehož dominantou je 341 m dlouhý vodopád. Navštívit lze i divokou soutěsku Kitzlochklamm.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 2x ubytování v hostelu
  • polopenzí 
  • večeři před odjezdem
  • průvodce
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišingr Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • lanovky ve výši cca 45 EUR/dospělého, cca 30 EUR/ dítě
  • vstupné do lázní ve výši cca 22 EUR/dospělého, cca 12 EUR/dítě

Program zájezdu

1.–2. den

Odjezd ve 22:00 hod. z Brna do Českých Budějovic a dále do Rakouska. Autobus nás vysadí v lázeňském městečku BAD HOFGASTEIN. Vyjedeme lanovkou k horské restauraci Kleine Scharte a odtud vystoupáme do sedla pod TÜRCHLWAND (2.537 m). Okružní cestou se vrátím zpět na horní stanicí lanovky odkud sjedeme zpět k autobusu.

3. den

Ze Sportgasteinu (1.558 m) vyjedeme lanovkou do stanice Stubnerkogel, kde se projdeme po visutém, 30 m dlouhém mostě. Projdeme se na okolní vyhlídky a sestoupíme k mezistanici lanovky, odkud sjedeme zpět do Bad Gasteinu.

4.–5. den

Autobusem se přesuneme do Sportgasteinu a odtud podél řeky sejdeme do Bocksteinu. Dále budeme pokračovat do Bad Gasteinu. Po večeři zavítáme do termálních bazénů v Bad Gasteinu a rozjedeme se k domovům. Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Ubytování

Nocovat budeme 2 noci v osvědčeném hostelu v Bad Gasteinu. Pokoje jsou standardně 2-4 lůžkové, vybavené lůžkovinami wc a sprchou. Některé z pokojů jsou vybaveny palandami.

Strava

Během zájezdu je zajištěná rakouská polopenze, která začíná čtvrteční večeří a končí sobotní večeří před odjezdem do ČR. Snídaně jsou servírovány formou bufetových stolů v dostatečném množství. Na večeři dostanete vždy polévku a hlavní jídlo. Nápoje se, jak bývá v Rakousku zvykem, platí zvlášť. Ceny jsou přijatelné. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo se občerstvit na některé z místních horských chat během túr. V Bad Gasteinu není problém dokoupit si potraviny

Doprava

Doprava bude zajištěna autobusem zahraniční výroby.

Náročnost

Vzhledem k tomu, že pošlapeme s dětmi nebudeme při tomto putování lámat výškové ani vzdálenostní rekordy, ale díky husté síti lanovek a jiných vymožeností zvolíme příjemný kompromis. Máme vyzkoušeno, že zájezd zvládají malí turisté od 6 let. Je však na rodičích, aby posoudili fyzickou kondici svého dítěte. Zájezd odpovídá náročnosti 2 z 5 bodové škály.

Další info

Speciální dětská sleva: 20% do 14 let včetně

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz. Děti musí mít vlastní cestovní doklad - pas nebo občanský průkaz.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Slovinsko s dětmi

Slovinsko s dětmi

15. 7. - 19. 7. 2020 Chci to vidět
Švýcarský Engadin s dětmi

Švýcarský Engadin s dětmi

1. 8. - 8. 8. 2020 Chci to vidět