Srí Lanka

Za zážitky bez obav

Srí Lanka

15 dní / 38 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

20. 3. - 3. 4. 2025
č. zájezdu: 225399-01
cena 38 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Exotická země s chutí kari a vůní čaje

Na Srí Lanku se s námi můžete podívat i během vánočních svátků. Zájezd najdete zde: 
https://www.kudrna.cz/zajezd/vanoce-a-silvestr-na-sri-lance/

Pojeďte s námi na čajem a kořením proslavený ostrov! Srí Lanka se nám ukáže v celé své kráse a pestrosti. Od místních trhů, buddhistických svatyň a koloniální architektury až po věčně zelené čajové plantáže, divoké mlžné hory a volně žijící stáda slonů. Ochutnáme tradiční kari i pravý ceylonský čaj. Seznámíme se s usměvavými Sinhálci a Tamily. Zažijeme noční pouť na posvátnou Adamovu horu a spoustu dalších dobrodružství v zemi, která je právem nazývána “Perlou Indického oceánu”.

Vstupy v rámci programu v hodnotě cca 4.500 Kč (seznam viz cena zahrnuje) máte zahrnuty v ceně zájezdu!

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou dopravu na místě
 • 14x ubytování (podrobněji v "ubytování")
 • 12x snídaně
 • vstupy do vybraných památkových objektů a národních parků (Pinnawala – sloní sirotčinec, Anuradhapura, Srí Mahá Bodhí, Dambulla, Polonnaruwa včetně půjčení kola, NP Horton Plains, botanická zahrada Peradeniya, NP Udawalave včetně džípů)
 • víza
 • průvodce
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel
 • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku v ceně cca 33.000 Kč (včetně tax)
 • vstupné do některých památkových objektů (Yapahuwa cca 7 USD, Mihintale cca 7 USD, Matale cca 5 USD, Chrám Buddhova zubu 7 USD, Lipton Seat cca 5 USD, Buduruwagala 5 USD, Sigiriya 36 USD, návštěva želví farmy cca 7 USD)
 • vystoupení tradičních tanečníku v Kandy cca 7 USD
 • lodní výlet za kytovci cca 60 USD
 • lodičky na laguně v Negombu cca 7 USD
 • bakšiše pro místní průvodce a řidiče cca 25 USD

Videa

Program zájezdu

1. den

V rybářském městě Negombo se seznámíme se Srí Lankou, prohlédneme si rybí trh, holandskou pevnost a na písčité pláži si odpočineme po dlouhém letu.

2.–3. den

Dopoledne strávíme ve sloním útulku Pinnawala, zblízka se podíváme na koupání slonů v nedaleké řece. Přejedeme do oblasti kulturního trojúhelníku a navštívíme buddhistické památky Yapahuwa a Mihintale. Nejznámějšímu historickému městu Anuradhapura s obrovskými dágobami věnujeme téměř celý den.

4.–5. den

Navštívíme Zlatý chrám a pět jeskynních chrámů v Dambulle s více jak stovkou zpodobnění Buddhy a vystoupíme na Lví skálu Sigiryia , kde dříve stával královský palác. V Polonnaruwě nás ohromí ty nejkrásnější a nejzachovalejší stavby sinhálské kultury. V Matale si prohlédneme největší hinduistický chrám na Srí Lance.

6. den

Čeká nás koloniální město Kandy. Duchovní a kulturní centrum, které se pyšní nejvýznamnější památkou ostrova – Chrámem Buddhova zubu. Zvlášť na večer má místo kouzelnou atmosféru. Z Kandy vyrazíme na pěší túru do hor v okolí a večer si zpestříme vystoupením tradičních Kandyjských tanečníků.

7.–8. den

Prohlédneme si největší a nejstarší botanické zahrady Peradeniya, na cestě horskou krajinou čajových plantáží se zastavíme v téměř sto let staré čajové továrně, vystoupáme na bizarní gaudiovskou věž Abuluwawa a smočíme se u vodopádu vodopádu Laxapana, který je osmým nejvyšším v zemi. V brzkých ranních hodinách podnikneme výstup na posvátnou Adamovu horu, která je důležitým poutním místem buddhistů. Na vrchol dorazíme za východu slunce a při troše štěstí spatříme tajemný stín hory. Po túře si pořádně odpočineme a kolem vodopádů Devon a St. Clair’s přejedeme do nejvýše položeného města Nuwara Eliya.

9.–11. den

Vypravíme se do národního parku Horton Plains , který poskytuje domov řadě zvířat, včetně vzácných leopardů. Zvlněnou horskou krajinou dojdeme až k dramatickému srázu zvanému "Konec světa" nebo vystoupáme na některý z nejvyšších vrcholů Srí Lanky. Zažijeme famózní jízdu horskou železnicí do městečka Haputalle. Pitoreskní krajinou čajových plantáží vystoupíme na vyhlídku sira Thomase Liptona, odkud je panoramatický výhled na jižní část ostrova. S horami a čajem se rozloučíme v malebné horské vesničce Ella, odkud lze podniknout výlet na skálu Ella či na Malou Adamovu horu. Cestou do nížin se zastavíme u obřích soch Buddhů vytesaných ve skále v Buduruwagale.

12.–14. den

V národním parku Udawalawe nasedneme do safari džípů a prozkoumáme svět srílanské fauny. Uvidíme volně žijící slony, krokodýly, stáda buvolů, sambarů a muntžaků. Odtud už přejedeme do pobřežní Mirissy. U nejkrásnější pláže Srí Lanky se ubytujeme na tři noci. Kromě odpočinku a dovádění ve vlnách Indického oceánu nás čeká výlet do starobylého koloniálního města Galle , návštěva želvích líhní v Habaraduwě a především výprava lodí za kytovci. Mirissa je nejlepší místo na Srí Lance k pozorování plejtváků obrovských, vorvaňů a delfínů.

15. den

Rozloučíme se s mořem, přejedeme na letiště v Kolombu a zamíříme domů.

Ubytování

Ubytování je zajištěno 14x v penzionech a hotýlcích na trase zájezdu obvykle ve dvoulůžkových pokojích. Sprcha a záchod jsou na pokoji, na postelích jsou vždy lůžkoviny. Standardním vybavením pokoje je klimatizace nebo větrák. Kvalitu očekávejte nad asijským standardem, tj. čisto a útulno. Pokud se hlásíte na zájezd jako jednotlivec, budeme se snažit maximálně vyjít vstříc, abyste pokoj sdíleli se stejným pohlavím, ovšem garantovat vám to nemůžeme. Pro více informací o obsazení pokojů se prosím informujte na prodejnách zájezdů (ck@kudrna.cz).

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty 12x snídaně, které budou podávány zpravidla v místě ubytování. Stravování začíná snídaní druhý den pobytu, snídaně nejsou poskytovány během brzkého ranního vstávání na Horton Plains a Adams Peak (1x ve městečku Dalhousie a 1x ve městečku Nuwara Eliya) a končí poslední snídaní v den odletu. V době oběda a večeře bude vždy možné navštívit restauraci i stánky s čerstvým exotickým ovocem či drobným občerstvením a ochutnat něco z místních dobrot. Na Srí Lance se jí zejména rýže, mořské produkty a především kořeněné kari, které lze připravit na stovky způsobů. Běžně je k mání pečivo a nejrůznější placky ve slaných i sladkých variantách.

Doprava

Nástupní/Výstupní místo: Colombo


Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Doprava na zájezdu
Po ostrově se budeme přepravovat pronajatým mikrobusem s řidičem, který nám bude k dispozici od 2. do 15. dne zájezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o zájezd zaměřený na poznání přírodních i kulturních zajímavostí Srí Lanky. Na své si přijdou milovníci historických památek, turistiky, ale i vyznavači relaxace, protože část programu strávíme v přímořském letovisku, které přímo láká ke koupání, potápění a šnorchlování. Pěší túry zvládne každý průměrně zdatný jedinec. Jednotlivé túry je možné zkrátit nebo vynechat a nahradit zcela nenáročným programem. Zájezd celkově odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. 

Další info

Zavazadlo
Pro tento druh cestování je vhodným zavazadlem batoh příp. menší kufr nebo sportovní taška. Na kratší výlety se hodí spíše menší batůžek (obsah cca 20 l). Snažíme se cestovat nalehko. Většinu věcí si můžete v místě pobytu koupit, stravovat se lze z místních zdrojů za ceny nižší nebo srovnatelné s ČR. Počítejte však s tím, že do zavazadla budou přibývat suvenýry, kterým se zkrátka neubráníte.

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme. Maximální kapacita je 12 účastníků + 1 průvodce. Telefonický kontakt na průvodce obdržíte nejpozději v první den zájezdu.

Kapesné
Kapesné budete potřebovat na nákup potravin, jídla v restauracích, nákupy suvenýrů, na vstupné do památek, které nejsou zahrnuty v ceně. Měna, kterou je vhodné mít s sebou, jsou americké dolary. Celkem byste měli v pohodě vystačit s cca 300 – 450 USD na osobu (ev. ekvivalent v eurech). Pro neočekávané případy doporučujeme mít s sebou ještě finanční rezervu, nejlépe v podobě cestovních šeků či platebních karet. Výměnu dolarů za rupie je nejlepší provést hned na letišti nebo během cesty v bance, nikoliv u pouličních obchodníků.

Doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Srí Lanky. Pro cestu na Srí Lanky je potřeba vízum, které Vám zajistíme ještě před odletem. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Očkování
Pro cestu na Srí Lanku doporučujeme očkování proti žloutence typu A a břišnímu tyfu. Nebudeme se pohybovat v oblastech ohrožených výskytem malárie ani žluté zimnice. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

20. 3. - 3. 4. 2025
č. zájezdu: 225399-01
cena 38 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Bali a Lombok pohodově

Bali a Lombok pohodově

18. 8. - 2. 9. 2024 Chci to vidět
Bali, Lombok a Jáva

Bali, Lombok a Jáva

6. 9. - 28. 9. 2024 Chci to vidět
Filipíny

Filipíny

17. 3. - 2. 4. 2025 Chci to vidět
Laos a Kambodža

Laos a Kambodža

10. 1. - 25. 1. 2025 Chci to vidět
Rodinná dovolená v Ománu

Rodinná dovolená v Ománu

2. 3. - 9. 3. 2025 Chci to vidět
Severní Indie

Severní Indie

6. 12. - 20. 12. 2024 Chci to vidět
Vánoce a silvestr v severním Thajsku

Vánoce a silvestr v severním Thajsku

16. 12. - 2. 1. 2025 Chci to vidět