Tunisko

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

kudrnovská expedice za Berbery, památkami a vyhřátým pískem

Láká vás poušť a tajemná berberská kultura? Velká prastará města na větrném pobřeží? Učarovala vám antika? A přemýšleli jste o Tunisku? Zapomeňte na Džerbu, tato malinká země severní Afriky toho nabízí mnohem víc i pro dobrodruhy a notorické tuláky. Ale i pro fanoušky filmové klasiky. Nikoliv v Egyptě, ale v Tunisku se hnal Indiana Jonese za Archou úmluvy, zde se nachází filmové kulisy z kultovních Star Wars, tady taky marodil Anglický pacient. Vymeteme každý zapomenutý kout této exotické země, poznáme oázy i podzemní domy a pořádně si užijeme vyhřátý písek i mořský vzduch.   

Komorní skupinka max. 11 osob.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od cca 10.000 Kč vč. tax
  • obědy a večeře

Videa

Program zájezdu

1. den

První den nás svými vůněmi uvítá Tunis, metropole země, kde se po příletu krátce aklimatizujeme, než se vydáme na cestu.

2. den

První zastávkou bude legendární římské město Dougga, se zachovalým amfiteátrem, ležící na rozloze přes 60 hektarů. Další zastávkou bude Testour, muslimsko-židovské městečko ležící na úpatí zelených kopců. Přenocujeme v městě al-Kaf, které je branou k pouštím

3. den

Ráno prozkoumáme al-Kaf a pak nás čeká přejezd na jih, podél hranic s Alžírskem do města Tozeur, kde se setkáme s klasickou berberskou hliněnou architekturou a nekonečnými palmovými háji.

4. den

V okolí Tozeuru se nachází mnoho nádherných oáz a míst, kterým dominuje Chemika a Tamerza - jejichž okolí ukrývá neuvěřitelné vodopády, tůně. Prolezeme trosky zaniklých berberských měst a navštívíme hroby svatých.


5. den

Zamíříme do oblasti Douz, kde nás čeká výlet do pouště s přespáním v nádherné tuniské Sahaře. Pro zájemce je zde možnost výletu na velbloudech

6. den

Přes rozlehlé slané jezero zamíříme do Matmaty, kde budeme obdivovat podzemní domy, které známe ze Star Wars. Vychutnáme si klid a stín v zahloubených místnostech a projdeme si toto unikátní město

7. den

Den zasvěcený berberské kultuře a Hvězdným válkám! Planeta Taouine se natáčela v nádherném městečku Tatouine, známém pro rozlehlé opevněné domy. Nedaleké Chenini nás ohromí svou nedostupností.

8. den

Z berberských pouští míříme na sever k arabskému pobřeží. Prvním městem naší cesty se stane Sfax, kdysi sídlo pirátů. O Sfaxu se říká, že má nejhezčí medínu Tuniska, ale je známý také pro své pláže.

9. den

Přes obrovský a neuvěřitelně zachovaný amfiteátr el-Jem pokračujeme na sever do Monastiru, jehož hradby ční nad azurovým mořem.

10. den

Vracíme se do Tunisu, po cestě ale zastavíme v Kairavánu, prvním arabském městě této oblasti, táboře arabských dobyvatel, a když zbyde čas, tak i v Sousse, známe pro svou nádhernou mešitu.

11. den

Hlavní město má co nabídnout! Slavné muzeum Bardo obsahuje rozsáhlé sbírky celého regionu, nedaleké Kartágo nám připomene moc dávného Říma.

12. den

Volný den, který k expedici patří! Pokud nebude využit jindy, rozhodneme se, jak s ním naložíme. Navštívíme přístav Bizerte? Nebo některé z vyhlášených resortů připomínajících řecké ostrovy?

13. den

Odlet domů.

Ubytování

Ubytování bude kudrnovské – budeme se snažit co nejvíc využít možnosti strávit čas s místními v jejich tradičních domech a ubytovacích kapacitách. Na pobřeží naopak co nejblíž pláži nebo centru města. Vzhledem k charakteru akce je možné, že u berberů budeme spát všichni v jedné místnosti, nebo po větších skupinách. Ve městech pak naopak ve skupinách menších. Sprchy budou dostupné všude mimo poušť. Teplá voda ve většině případů také.

Strava

Budeme mít zajištěné snídaně. Další stravu si bude zajišťovat každý sám. Ceny místních jídel jsou příznivé.

Doprava

Nástupní místo: Tunis

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Doprava na místě bude zajištěna pronajatými auty, minibusy, či veřejnou dopravou.

Nástupní místa

Náročnost

Ačkoliv se jedná o poznávací zájezd s expedičním duchem, určitě nějaké kilometry nachodíme. Nejsou v plánu žádné velké výšlapy – kilometry budou nachozené ve městech a vesnicích při poznávání místní kultury a lidí. Jedná se o zájezd expedičního typu - o to více bude dobrodružný a vzrušující. Průvodce mluví francouzsky i arabsky, takže přístup k místním i k informacím je zajištěn. Zájezd odpovídá náročnosti č. 3-4 z 5 bodové škály.

Další info

Skupina
Zájezd je určen pro komorní skupinu o max. počtu 11 osob + průvodce

Bezpečnostní situace v Tunisku
Bezpečnost v Tunisku je v současnosti velmi dobrá, průvodce i CK situaci monitorují. Přesto může být program s ohledem na aktuální situaci mírně pozměněn.

Cestovní doklady
Občané České republiky mohou na území Tuniska vstupovat pouze s platným cestovním pasem. Platnost cestovního dokladu musí být alespoň o 6 měsíců delší než plánovaný konec pobytu v Tunisku.


Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte nejpozději 7 dní před odjezdem

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Egypt - pouštní safari

Egypt - pouštní safari

1. 12. - 15. 12. 2024 Chci to vidět
Jordan Trail

Jordan Trail

12. 10. - 27. 10. 2024 Chci to vidět
Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

20. 9. - 6. 10. 2024 Chci to vidět
Mauritánie

Mauritánie

13. 1. - 25. 1. 2025 Chci to vidět
Omán

Omán

7. 1. - 18. 1. 2025 Chci to vidět