Tunisko

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme, přesto pokud máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.

kudrnovská expedice za Berbery, památkami a vyhřátým pískem

Láká vás poušť a tajemná berberská kultura? Velké prastará města na větrném pobřeží? Učarovala vám antika? A přemýšleli jste o Tunisku? Zapomeňte na Džerbu, tato malinká země severní Afriky toho nabízí mnohem víc i pro dobrodruhy a notorické tuláky. Ale i pro fanoušky filmové klasiky. Nikoliv v Egyptě, ale v Tunisku se hnal Indiana Jonese za Archou úmluvy, zde se nachází filmové kulisy z kultovních Star Wars, tady taky marodil Anglický pacient. Vymeteme každý zapomenutý kout této exotické země, poznáme oázy i podzemní domy a pořádně si užijeme vyhřátý písek i mořský vzduch.   

Komorní skupinka max. 7 osob.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • zpáteční letenku v ceně od cca 6.000 Kč vč. tax
  • obědy a večeře

Videa

Program zájezdu

1. den

Přílet do Tunisu a aklimatizace na novém kontinentu. Nakoukneme do rušných tržišť, ochutnáme tradiční jídla a začneme si zvykat na místní vůně koření a starých zatuchlých uliček.

2. den

Čeká nás návštěva epických antických ruin Dougga, které snadno strčí evropské římské památky do kapsy. Přes zapomenutý Testour, nejlepší ukázku andaluské architektury v zemi, dojedeme do Le Kef, kde se nám otevře brána na jih. No, a už jste se někdy koupali v lázních z 2. století? Hamám Mellegue nám to umožní….

3. - 4. den

Pokud nám to bezpečnostní situace dovolí, cestou na jih navštívíme Jughurtovu horu, pojmenovanou po vzpurném berberském vládci. Konečně se dostáváme do pouště! Příjezd do skalní oázy Tozeur, kde strávíme den a půl průzkumem samotné oázy a jejího okolí. Překvapivých kaňonů Tamerza a Sidi Bouhlel, které zeleně září v hnědé pustině, Chebiky, Slunečního hradu, ruin vesnice u jezera. Čeká nás také vesnice Ong Jmal, první zastávka pro milovníky Star Wars, jejichž dekorace stále zdobí poušť i berberské vesnice!

5. - 6. den

S naloženými velbloudy vyrazíme do pouště! Projdeme duny, ale také se podíváme na největší slané jezero Sahary, Chott El Jerid. Přespíme v poušti při pozorování hvězd a na druhý den dorazíme do Zaafrane, hlavního města velbloudů, u Douz a budeme pokračovat do nejkrásnějších berberských lokalit, Matmata. Prohlédneme si podzemní domy a najdeme si co nejtradičnější bydlení, abychom si užili dějiny v praxi.

7. - 8. den

Dokončíme prohlídku Matmaty a jejího okolí. Navštívíme vesničku Tamazret, než se přesuneme do legendárního Tatuinu, který důkladně prozkoumáme. Ať už kvůli tomu, že jeho jméno nám opět připomene Hvězdné války, tak proto, že město i jeho okolí za průzkum stojí. Navštívíme Chenini, nejkrásnější horskou berberskou vesnici, ale také několikapatrové domy ve Oulad Soltane.

9. den

Finálně opustíme berberský svět a zamíříme k pobřeží. Čeká nás Sfax, údajně nejhezčí tuniské medína (staré město), a pokud tomu bude přát počasí, užijeme si i koupačky a pořádně smyjeme saharský písek.

10. den

Přes monumentální antický amfiteátr v El Jem jedeme do Monastiru, veliké pevnosti na břehu moře, kterou prozkoumáme. Navštívíme i také tuniské „must-see“, mauzoleum Bourguiby, zakladatele státu. Opět možnost využít bílých pláží, díky kterým Tunisko tak láká.

11. den

Opustíme břehy a naposledy se vrátíme do vnitrozemí. Navštívíme Kairouan, svaté město Tuniska, kde budeme obdivovat prastarou mešitu a vychutnáme si klid posvátného místa. Večer přijedeme do Tunisu. Samotné hlavní město toho nabízí totiž mnoho!

12. den

Navštívíme muzeum Bardo, i přes jeho smutnou pověst z nedávných let zde budeme obdivovat mozaiky a sochy. Pak se autem svezeme do Kartága, nebo alespoň do toho, co z něj po porážce Římany zbylo. Podvečer budeme obdivovat elegantní modrobílé město Sid Bou Said. Večer si odpočineme v ulicích města, kde naposledy nasajeme atmosféru.

13. den

Odlet do ČR.

Ubytování

Ubytování bude kudrnovské – budeme se snažit co nejvíc využít možnosti strávit čas s místními v jejich tradičních domech a ubytovacích kapacitách. Na pobřeží naopak co nejblíž pláži nebo centru města. Vzhledem k charakteru akce je možné, že u berberů budeme spát všichni v jedné místnosti, nebo po větších skupinách. Ve městech pak naopak ve skupinách menších. Sprchy budou dostupné všude mimo poušť. Teplá voda ve většině případů také.

Strava

Budeme mít zajištěné snídaně. Další stravu si bude zajišťovat každý sám. Ceny místních jídel jsou příznivé.

Doprava

Nástupní místo: Tunis

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.


Doprava na místě bude zajištěna pronajatým mikrobusem s místním řidičem.

Nástupní místa

Náročnost

Čeká nás hodně výletů a vycházek, takže určitě kilometry nachodíme, nicméně žádný z výletů není povinný. Nejsou v plánu žádné velké výšlapy. Nejnáročnější bude patrně výlet na poušti, protože nejsme zvyklí na chůzi po písku. Nicméně i tento se dá „obejít“ a strávit den v oázách. Jedná se o zájezd expedičního typu - o to více bude dobrodružný a vzrušující. Průvodce mluví francouzsky i arabsky, takže přístup k místním i k informacím je zajištěn. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály.

Další info

Skupina
Zájezd je určen pro komorní skupinu o max. počtu 7 osob

Bezpečnostní situace v Tunisku
Bezpečnost v Tunisku je v současnosti velmi dobrá, průvodce i CK situaci monitorují. Přesto může být program s ohledem na aktuální situaci mírně pozměněn.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem

Podobné zájezdy

Egypt - pouštní safari

Egypt - pouštní safari

2. 12. - 16. 12. 2023 Chci to vidět
Írán

Írán

28. 10. - 11. 11. 2023 Chci to vidět
Jordan Trail

Jordan Trail

14. 10. - 29. 10. 2023 Chci to vidět
Jordánsko

Jordánsko

20. 10. - 29. 10. 2023 Chci to vidět
Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

Maroko, Vysoký Atlas a Sahara

22. 9. - 8. 10. 2023 Chci to vidět
Mauritánie

Mauritánie

15. 1. - 27. 1. 2024 Chci to vidět
Omán

Omán

4. 1. - 15. 1. 2024 Chci to vidět