Turistika v levandulové Provence

Za zážitky bez obav

Turistika v levandulové Provence

10 dní / 19 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

28. 6. - 7. 7. 2024
č. zájezdu: 224405B-02
cena 19 800 Kč
5. 7. - 14. 7. 2024
č. zájezdu: 224405B-01
cena 19 800 Kč
VYPRODÁNO
20. 9. - 29. 9. 2024
č. zájezdu: 224405B-03
cena 19 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

pohodově krajem vína a levandule, starobylá městečka i moře s ubytováním v mobilhomech nebo stanech

Perla jižní Francie - Provence, kraj skvělého vína, umělců, příjemného koupání i mnoha uhrančivých přírodních divů. My budeme poznávat její východní část a oproti velkým a rušným městům v západní Provence raději záměrně navštívíme spíše malé romantické vesničky a městečka na skalních vyvýšeninách, která nejsou tolik zaplavena davy turistů. Pěší výlety nejsou náročné a jsou naplánovány tak, aby je zvládnul průměrně zdatný turista. Po celou dobu budeme ubytováni na jednom místě v osvědčeném kempu a to buď ve vlastních stanech, nebo vybavených mobilhomech.    

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • fakultativní splutí řeky (cca 25 EUR)
  • vstupy do památek dle vlastní volby

Průvodci

Karolína Jánošíková

5. 7. - 14. 7. 2024 / č.zájezdu 224405B-01

Navenek zrychlená, komunikativní a pořád v akci, uvnitř empatický introvert - tak nebo tak, vždycky nejvíc spokojená na horách, u oceánu, v lesích nebo na loukách. Kája ráda chodí do kopce, kde má docela výdrž, a proto vás vždy ochotně vytáhne na bonusové vrcholky a zacházky, když je čas a chuť. ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Brna do Prahy a Plzně a noční cesta přes Německo do Francie.

2. den

Příjezd k mohutné vyvěračce Fontaine de Vaucluse, zřícenina hradu, akvadukt a možnost splavení řeky od pramene přímo do našeho kempu (25 EUR).

3. den

Kamenné chýše Bories, cisterciácký klášter Abbaye de Sénanque s levandulovým polem, visuté město Gordes. Zastávka v okrovém Roussillonu. Prohlídka římského mostu Pont Julien.

4. den

Projdeme soutěskou Véroncle s jeskyní a zbytky starých vodních mlýnů do Mursu. Zpět se vydáme borovým lesem Bois d'Audibert. Po cestě do kempu se zastávíme v muzeu levandule v Coustellet.

5. den

Návštěva papežského Avignonu a koupání ve Středozemním moři v Saintes Maries de la Mer, možnost výletu lodí v deltě malé Rhôny v oblasti Camargue nebo místo moře koupání v průzračné říčce Gardon pod akvaduktem Pont du Gard, prohlídka starobylého mostu.

6. den

Zajímavostmi nabitá túra z antického i van Goghova městečka St Rémy, hřebenovkou přes slavnou katedrálu obrazů Carrières de Lumières s audiovizuálním představením, druhé nejnavštěvovanější místo Francie Les-Baux-de-Provence na skalním ostrohu v pohoří Alpilles.

7. den

Pohodová turistika kaňonem Grand Canyon du Verdon. Verdonský kaňon je jedním z nejhlubších kaňonů v Evropě, protéká jím tyrkysově zbarvená řeka Verdon, kterou lemují vápencové skály. Právem je toto místo řazeno mezi nejkrásnější přírodní skvosty Francie.

8. den

Nevšední túra korytem řeky divoké soutěsky Toulourenc s hlubokou jeskyní (3 hod.). Návštěva Vaison-la-Romaine s římským dolním a středověkým horním městem.

9. - 10. den

Rozloučení s Provence. Slavná vinařská oblast a městečko Châteauneuf du Pape, návštěva zříceniny letního papežského hradu. Vítězný oblouk v Orange s antickým divadlem. Noční přejezd přes Německo. Příjezd do ČR.

Ubytování

Nocovat budeme celkem 7 nocí v oblasti L'Isle-sur-la-Sorgue ve vybavených čtyřlůžkových až šestilůžkových mobilhomech. Ty jsou obvykle vybaveny dvěma ložnicemi (jedna ložnice je s manželkou postelí, druhá disponuje dvěma oddělenými postelemi). Ke spaní lze často využít i rozkládací pohovku. Jeden typ karavanu je vybaven ložnicí s palandami. Postele jsou vybaveny lůžkovinami (fleecovymi dekami), povlečení je však nutné mít vlastní! K hygieně slouží malá koupelna se sprchou. WC je rovněž součástí mobilhomu. Pro větší pohodlí je možné využívat i prostorných veřejných sprch v kempu. Nezapomeňte na ručníky a pro jistotu si sebou vezměte i toaletní papír, kterého ve francouzských kempech bývá často nedostatek. Součástí mobilhomu je také kuchyňka s veškerým nádobím, mikrovlnou troubou a lednicí. Rozdělení osob do jednotlivých domků provede průvodce zájezdu tak, aby byla obsazena všechna lůžka (celá kapacita mobilhomu).

Dáváte-li ovšem přednost kudrnovské klasice, tedy spaní ve vlastním stanu, můžete využít i tuto možnost (z ceny zájezdu vám poskytneme slevu 2.200 Kč). Sleva bude zohledněna během procesu přihlašování na zájezd

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Polopenze začíná 2. den zájezd večeří a končí 9. den zájezdu snídaní a studeným večeřovým balíčkem na cestu. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Během pobytu v Provence také rozpálíme kudrnovský gril. Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem).

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Plzeň / Praha - Stodůlky

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 2 z 5 bodové škály. Jedná se o poznávací zájezd zpestřený turistickými výlety. Naplánované túry nejsou fyzicky ani technicky náročné, zvládne je každý průměrně zdatný turista s běžným turistickým vybavením. Je však třeba počítat s letním žárem a podle toho se na jednotlivé plánované túry i připravit tzn. nezapomenout na pokrývku hlavy, sluneční brýle a dostatek tekutin.

Další info

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

28. 6. - 7. 7. 2024
č. zájezdu: 224405B-02
cena 19 800 Kč
5. 7. - 14. 7. 2024
č. zájezdu: 224405B-01
cena 19 800 Kč
VYPRODÁNO
20. 9. - 29. 9. 2024
č. zájezdu: 224405B-03
cena 19 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Bretaň a Normandie

Bretaň a Normandie

7. 8. - 18. 8. 2024 Chci to vidět
Francouzské Alpy - trek se stanem

Francouzské Alpy - trek se stanem

27. 6. - 4. 7. 2024 Chci to vidět
Korsika - jednodenní túry

Korsika - jednodenní túry

29. 6. - 11. 7. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

28. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět