1. - 2. den
Prohlédneme si Bangkok - “Město andělů”. Navštívíme královský palác a chrám Wat Phra Kaeo se sochou smaragdového Buddhy. Prohlédneme si starou obchodní čtvrť China Town i rušnou Khaosan Road. Odpoledne si vychutnáme jízdu thajským vlakem do města Kanchanaburi. Večer se projdeme ke slavnému mostu přes řeku Kwai a navštívíme kuriózní muzeum 2. světové války.
3. den
Vydáme se do národního parku Erawan ke stejnojmenným vodopádům, které padají dolů v sedmi stupních přes 400 výškových metrů. Odpoledne zamíříme do Hell Fire Pass a projdeme si část železnice, jejíž stavba znamenala za 2. světové války smrt desetitisíců válečných zajatců a místních dělníků. Zastavíme se v jeskyni Krasae a večer se vrátíme zpět do města, kde si vychutnáme mumraj na noční tržnici.
4. - 5. den
Navštívíme starobylé město Ayutthaya (UNESCO), které bylo po 400 let hlavním městem Siamu. Dalším historickým zastavením bude rozsáhlý chrámový komplex Sukhothai (UNESCO) pamatující zlatý věk thajské civilizace. Oba historické parky můžeme prozkoumat ze sedla půjčeného bicyklu.
6. - 9. den
Přejedeme do města Chiang Mai přezdívaného “Růže severu”. Prohlédneme si staré opevněné město a starobylé chrámy z období říše Lanna. Večer prozkoumáme noční bazar, kde činorodí obyvatelé hor prodávají své výrobky. Ráno vyrazíme na třídenní pohodový trek thajským severem. Čekají nás etnicky pestré vesničky horských kmenů, pitoreskní vesnice Lahu situovaná na vrchu hory. Užijeme si atmosféru večerní džungle, jízdu na slonech, rafting i plavbu na bambusových vorech. Po celou dobu treku nás bude doprovázet místní průvodce.
10. - 11. den
Vydáme se do oblasti Zlatého trojúhelníku kde se setkávají hranice Thajska, Barmy a Laosu. V oblasti proslulé pěstováním opia můžeme sednout na loďku, přejet Mekong a nahlédnout do Laosu. V pohraničním městě Mae Sai si zase dosyta užijeme barmské atmosféry. Cestou z pohraničí navštívíme sněhově bílý a pohádkově zdobený chrám Wat Rong Khun a vesnici “dlouhokrkých” Karenů. Večer vyrazíme do ulic Chiang Mai vítat nový rok. Ráno vyjedeme nad město k chrámu Doi Suthep, který je právem nazýván nejkrásnějším chrámem severu. Z Chiang Mai se rozloučíme procházkou kolem chrámů Wat Phra Singh a Wat Chedi Luang, nakoupíme suvenýry a nasedneme do nočního busu na jih.
12. - 13. den
Dva dny strávíme v poklidné Delfíní zátoce v národním parku Khao Sam Roi Yot. Kromě lenošení na pláži můžeme vyplout na moře v kajaku nebo rybářské lodi a podívat se na nedaleký opičí ostrov Ko Thalu obydlený makaky, doplout na nepřístupné pláže anebo se vydat se na kolech k obrovským jeskyním Tham Phraya Nakhon a Tham Sai.
14. den
Přejedeme do Bangkoku a odletíme do kambodžského Siem Riepu. Večer se projdeme městem a seznámíme s kambodžským světem.
15. den
Navštívíme skupinu chrámů Roulos, které patří k nejstarším v oblasti. Odpoledne vyrazíme lodí na Tonle Sap, největší jezero jihovýchodní Asie. Prohlédneme si pestrý život plovoucích vesnic, ochutnáme místní speciality a na večer se přemístíme k Angkor Watu užít si atmosféru odcházejícího dne v blízkosti nejkrásnější kambodžské památky.
16. den
Celý den věnujeme prohlídce chrámů v centrální části Angkoru. Východ slunce přivítáme přímo nad Angkor Watem, v ranních paprscích si prohlédneme také Bayon, chrám s kamennými tvářemi Avalokitéšvary. Vychutnáme si neopakovatelnou atmosféru lesního chrámu Ta Phrom a řady dalších ohromujících angkorských památek. Trasu můžeme absolvovat místní rikšou anebo na půjčeném kole.
17. den
Zamíříme ke vzdálenějším chrámům Banteay Samré a Prasat Phnom Bok. Navštívíme lokalitu Kbal Spean, kde je v korytě řeky vytesáno tisíc pískovcových lingamů. Projdeme se k vodopádu v NP Koulen Mountain. Cestou zpět se zastavíme v jemně zdobeném chrámu Banteay Srei, o kterém se traduje, že jej postavily ženské ruce. Na závěr dne navštívíme muzeum nášlapných min a motýlí farmu.
18. den
Rozloučíme se s Kambodžou, odletíme zpátky do Thajska a poté do Evropy.