Vánoce a silvestr v severním Thajsku a Kambodža

Za zážitky bez obav

Vánoce a silvestr v severním Thajsku a Kambodža

18 dní
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

aneb místo kapra se salátem raději Tom Kha Gai

Barvy, vůně a všudypřítomné úsměvy - to jsou první dojmy z návštěvy Thajska. Pestré buddhistické chrámy, oranžová roucha mnichů a vonné tyčinky. Ulice plné stánků s exotickými dobrotami, smějící se Thajci, rušné noční tržnice, ale také prosté vesnice horských kmenů daleko na severu. Okouzlující atmosféra památek z dávné historie Siamu, dechberoucí horské scenérie a úžasný mikrosvět asijské džungle. K tomu písčité pláže, teplé moře Thajského zálivu a malebné liduprázdné ostrůvky. A jako třešnička na dortu výtečná kuchyně jihovýchodní Asie. To je Thajsko - malý ráj na zemi. Pro cestovatele, kteří chtějí v Asii pobýt déle jsme připravili prodloužení do oblasti Angkor Watu. Navštívíte unikátní historické památky khmérské říše, nahlédnete do života na největším jezeře jihovýchodní Asie a poznáte svérázný svět Kambodže.

Stačí vám ke štěstí navštívit pouze Thajsko? Zkrácenou verzi zájezdu naleznete zde.

Cena zahrnuje

 • veškerou společnou dopravu v Thajsku i v Kambodži včetně dopravy po Angkoru a okolí
 • 14x ubytování v hotelích a penzionech
 • 2x ubytování v domorodých příbytcích
 • 14x snídaně, 4x oběd, 2x večeře
 • vstupné do NP Erawan a Koulen Mountain
 • projížďku po Death Railway
 • jízdu na slonech, raftech a bambusových vorech
 • návštěvu vesnic horských kmenů včetně dlouhokrkých Karenů
 • třídenní vstupné do Angkoru
 • projížďka lodí po Tonle Sap
 • průvodce (podle potřeb také místní průvodce)
 • vízum do Kambodže
 • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
 • zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • zpáteční letenku do Bangkoku a zpáteční letenku Bangkok-Siem Reap v ceně od cca 25.000 Kč (včetně tax)
 • vstupné do památkových objektů a muzeí

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Prohlédneme si Bangkok - “Město andělů”. Navštívíme královský palác a chrám Wat Phra Kaeo se sochou smaragdového Buddhy. Prohlédneme si starou obchodní čtvrť China Town i rušnou Khaosan Road. Odpoledne si vychutnáme jízdu thajským vlakem do města Kanchanaburi. Večer se projdeme ke slavnému mostu přes řeku Kwai a navštívíme kuriózní muzeum 2. světové války.

3. den

Vydáme se do národního parku Erawan ke stejnojmenným vodopádům, které padají dolů v sedmi stupních přes 400 výškových metrů. Odpoledne zamíříme do Hell Fire Pass a projdeme si část železnice, jejíž stavba znamenala za 2. světové války smrt desetitisíců válečných zajatců a místních dělníků. Zastavíme se v jeskyni Krasae a večer se vrátíme zpět do města, kde si vychutnáme mumraj na noční tržnici.

4. - 5. den

Navštívíme starobylé město Ayutthaya (UNESCO), které bylo po 400 let hlavním městem Siamu. Dalším historickým zastavením bude rozsáhlý chrámový komplex Sukhothai (UNESCO) pamatující zlatý věk thajské civilizace. Oba historické parky můžeme prozkoumat ze sedla půjčeného bicyklu.

6. - 9. den

Přejedeme do města Chiang Mai přezdívaného “Růže severu”. Prohlédneme si staré opevněné město a starobylé chrámy z období říše Lanna. Večer prozkoumáme noční bazar, kde činorodí obyvatelé hor prodávají své výrobky. Ráno vyrazíme na třídenní pohodový trek thajským severem. Čekají nás etnicky pestré vesničky horských kmenů, pitoreskní vesnice Lahu situovaná na vrchu hory. Užijeme si atmosféru večerní džungle, jízdu na slonech, rafting i plavbu na bambusových vorech. Po celou dobu treku nás bude doprovázet místní průvodce.

10. - 11. den

Vydáme se do oblasti Zlatého trojúhelníku kde se setkávají hranice Thajska, Barmy a Laosu. V oblasti proslulé pěstováním opia můžeme sednout na loďku, přejet Mekong a nahlédnout do Laosu. V pohraničním městě Mae Sai si zase dosyta užijeme barmské atmosféry. Cestou z pohraničí navštívíme sněhově bílý a pohádkově zdobený chrám Wat Rong Khun a vesnici “dlouhokrkých” Karenů. Večer vyrazíme do ulic Chiang Mai vítat nový rok. Ráno vyjedeme nad město k chrámu Doi Suthep, který je právem nazýván nejkrásnějším chrámem severu. Z Chiang Mai se rozloučíme procházkou kolem chrámů Wat Phra Singh a Wat Chedi Luang, nakoupíme suvenýry a nasedneme do nočního busu na jih.

12. - 13. den

Dva dny strávíme v poklidné Delfíní zátoce v národním parku Khao Sam Roi Yot. Kromě lenošení na pláži můžeme vyplout na moře v kajaku nebo rybářské lodi a podívat se na nedaleký opičí ostrov Ko Thalu obydlený makaky, doplout na nepřístupné pláže anebo se vydat se na kolech k obrovským jeskyním Tham Phraya Nakhon a Tham Sai.

14. den

Přejedeme do Bangkoku a odletíme do kambodžského Siem Riepu. Večer se projdeme městem a seznámíme s kambodžským světem.

15. den

Navštívíme skupinu chrámů Roulos, které patří k nejstarším v oblasti. Odpoledne vyrazíme lodí na Tonle Sap, největší jezero jihovýchodní Asie. Prohlédneme si pestrý život plovoucích vesnic, ochutnáme místní speciality a na večer se přemístíme k Angkor Watu užít si atmosféru odcházejícího dne v blízkosti nejkrásnější kambodžské památky.

16. den

Celý den věnujeme prohlídce chrámů v centrální části Angkoru. Východ slunce přivítáme přímo nad Angkor Watem, v ranních paprscích si prohlédneme také Bayon, chrám s kamennými tvářemi Avalokitéšvary. Vychutnáme si neopakovatelnou atmosféru lesního chrámu Ta Phrom a řady dalších ohromujících angkorských památek. Trasu můžeme absolvovat místní rikšou anebo na půjčeném kole.

17. den

Zamíříme ke vzdálenějším chrámům Banteay Samré a Prasat Phnom Bok. Navštívíme lokalitu Kbal Spean, kde je v korytě řeky vytesáno tisíc pískovcových lingamů. Projdeme se k vodopádu v NP Koulen Mountain. Cestou zpět se zastavíme v jemně zdobeném chrámu Banteay Srei, o kterém se traduje, že jej postavily ženské ruce. Na závěr dne navštívíme muzeum nášlapných min a motýlí farmu.

18. den

Rozloučíme se s Kambodžou, odletíme zpátky do Thajska a poté do Evropy.

Ubytování

Ubytování je zajištěno v penzionech a hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích. Sprcha a záchod jsou na pokoji, na postelích jsou vždy lůžkoviny. Standardním vybavením pokoje je klimatizace nebo větrák. Kvalitu očekávejte nad asijským standardem, tj. žádní švábi, čisto a útulno. Během treku za horskými kmeny budeme 2x nocovat společně ve tradičním domě, lůžkoviny a moskytiéra budou přichystány.

Strava

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, které budou zpravidla podávány v místě ubytování nebo zaskočíte s průvodcem někam na snídani poblíž. Na výběr bude tradiční thajská kuchyně i evropská klasika. V době oběda a večeře bude vždy možné navštívit restauraci i stánky s ovocem či drobným občerstvením a ochutnat něco z místních dobrot.

Thajská kuchyně patří k těm nejchutnějším v jihovýchodní Asii. Můžete se těšit na fantasticky kořeněné pokrmy z hovězího, vepřového a kuřecího masa. Na své si přijdou i milovníci ryb a mořských plodů. Opravdovým gurmánským zážitkem jsou večerní tržnice s nepřeberným množstvím thajských dobrůtek, během zájezdu je několikrát navštívíme. Na denním pořádku je samozřejmě konzumace čerstvého ovoce. Pokud se vám zasteskne po evropských chutích, můžete navštívit pekárnu anebo skočit na pizzu či hamburger ve fast foodu. Drobné svačinky lze koupit také v místních supermarketech.

Během treku za horskými kmeny budeme mít zajištěnou plnou penzi.

Doprava

Nástupní místo: Bangkok
Výstupní místo: Siem Reap

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.

Na místě se budeme přesouvat autobusy, vlaky, taxíky, "tuk tuky" a mikrobusy.

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o pohodovou expediční akci, jejíž náročnost spočívá především v pohybu ve zcela jiných klimatických a kulturních podmínkách, než jsme zvyklí ze střední Evropy. Čeká nás návštěva nejzajímavějších památek severního Thajska, trek v džungli a horské oblasti i relax na plážích Thajského zálivu. Přesuny po Thajsku budou zajištěny převážně místní dopravou (minibusy, autobusy, vlak, taxi). V oblasti hor využijeme auto s řidičem, který zároveň funguje jako místní průvodce. Část programu je zajištěna ve spolupráci s thajskými turistickými agenturami. V Kambodži se budeme pohybovat kolem města Siem Reap a v archeologickém parku Angkor. Využijeme místních taxíků „tuk tuků“ i dodávky s místním řidičem. Pro pohyb v areálu angkorských chrámů je ideální dopravní prostředek kolo, které si půjčíme přímo v Siem Reapu. Pro absolvování zájezdu nepotřebujete žádné speciální vybavení, vystačíme si s klasickým turistickým vybavením, které běžně používáte v létě.

Třídenní trek v horách
Jedná se o lehkou turistiku s častými zastávkami zpestřenou návštěvou domorodých vesnic, koupáním ve vodopádech či raftováním na klasických a bambusových raftech. Během treku navštívíme orchidejovou a motýlí farmu a také sloní tábor, kde si můžeme vyzkoušet krmení slonů. Stravování i nocleh bude zajištěn, takže výlet můžete absolvovat „nalehko“ jen s věcmi běžné potřeby. Na trek není potřeba žádné speciální vybavení, pokud jste zvyklí používat trekové hole, můžete je přibalit. Hodí se tenká vložka do spacáku, nebo větší šátek „sárong“ či prostěradlo pro větší komfort při nocování v horských vesnicích. Hodí se tenký spacák nebo vložka do spacáku pro větší komfort při nocování v horských vesnicích.

Další info

Zavazadlo
Doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Kufr pro tento zájezd není příliš vhodný. Zabalte si sebou co nejméně věcí, jedete do tropických oblastí, kde vám stačí dvě trika.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 11 účastníků + 1 průvodce.

Cestovní doklady
K této cestě potřebujete cestovní pas platný nejméně 6 měsíců po návratu z Kambodže s minimálně třemi volnými stránkami.

Občané ČR nepotřebují ke vstupu do Thajska turistická víza, délka pobytu však nesmí přesáhnout 30 dnů. Imigrační úředník udělí do cestovního pasu vstupní razítko opravňující cestovatele k pobytu v Thajsku po dobu 30 dnů. Je třeba překontrolovat povolenou dobu pobytu ihned po obdržení razítka. Po příletu (resp. zpravidla již v letadle) také vyplníte příletovou kartu, kterou předáte na přepážce pasové kontroly.

Pro vstup do Kambodže je třeba vyřídit 30-ti denní turistické vízum. Dostanete jej na počkání na letišti v Siem Reapu, imigrační úřad vyžaduje 2 pasové fotky. Poplatek 30 USD je již zahrnut v ceně zájezdu.

Očkování
Navštivte svého cestovního lékaře, centrum cestovní medicíny či krajskou hygienickou stanici, aby vám předepsali povinná očkování pro tento kout světa. Připravte se na výdaje za vakcinaci minimálně proti žloutenkám, břišnímu tyfu a tetanu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Bali a Lombok pohodově

Bali a Lombok pohodově

18. 8. - 2. 9. 2024 Chci to vidět
Filipíny

Filipíny

17. 3. - 2. 4. 2025 Chci to vidět
Laos a Kambodža

Laos a Kambodža

10. 1. - 25. 1. 2025 Chci to vidět
Vánoce a silvestr v severním Thajsku

Vánoce a silvestr v severním Thajsku

16. 12. - 2. 1. 2025 Chci to vidět