Zimní Podkarpatská Rus

Zimní Podkarpatská Rus

8 dní / 8 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

26. 2. - 5. 3. 2022
č. zájezdu: 222003-01
cena 8 800 Kč

lyžování, snowboarding či turistika na Ukrajině

V zimní sezoně 2021 s námi můžete vyrazit za zimními radovánkami i na území bývalé Podkarpatské Rusi. Zavezeme vás do nejmodernějšího lyžařského centra Ukrajiny Bukovelu, kde 68 km sjezdovek obsluhuje 16 čtyřsedačkových lanovek. Až se nabažíme upravených svahů, přesuneme se do nejvýše položeného centra zimní turistiky na Ukrajině střediska Dragobrat. I zde nám lyžařské vleky a lanovky umožní řádit na sjezdovkách, či naopak vyrazit kousek stranou do volných terénů. Zatím co na Bukovel budeme dojíždět z ubytování v městečku Jasina, v půlce výpravy se pak přesuneme přímo do areálu Dragobrat. Ubytování téměř na hřebeni umožní za dobrého počasí zájemcům o zimní turistiku či skitouring vyrazit na dvojvrchol Bliznic, nebo po Svidoveckém hřebeni ke kotli Doďasky. Na obou místech budeme ubytováni v dvoulůžkových pokojích s vlastním sociální zařízením a ochutnáme místní polopenzi.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • skipas (více info viz "Další info")

Program zájezdu

1.–2. den

Večerní odjezd z ČR a noční přesun přes Slovensko. V brzkých ranní hodinách překonáme hranice a dostaneme se na Ukrajinu. Zastávka v hlavním městě bývalé Podkarpatské Rusi Užhorodu, a poté přesun na východ do Jasiny, kde se ubytujeme a povečeříme.

3.–4. den

Využijeme našeho autobusu a popojedeme k středisku BUKOVEL, celodenní lyžování, túra na hřeben Gorganů, nebo vycházka přes Jablonické sedlo.

5. den

Hromadný přesun místní dopravou do střediska DRAGOBRAT a obhlédnutí místního areálu.

6.–7. den

Opět lyžování či snowboarding ve středisku Dragobrat, alternativně za příznivých podmínek a v případě zájmu ježdění v přilehlých volných terénech či zimní turistika na hřebeni Svidovecké poloniny.

8.–9. den

Po dospání a sbalení se naložíme a vyrazíme zpět domovům. Návrat do ČR v ranních/dopoledních hodinách.

Ubytování

6x v turistickém hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením přímo na pokojích.

Strava

Ukrajinská polopenze začíná začíná 2. den večeří a končí 8. den snídaní. Snídaně (některé i teplé, jako polévka, volské oko, párky, palačinky) i večeře (polévka, hlavní jídlo a salát) jsou sestavovány tak, aby zajistily dostatečný přísun energie s ohledem na fyzické aktivity v průběhu dne.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka / Olomouc

Náročnost

Volitelná.

Další info

Možné aktivity a kombinace programu
Lyžování či snowboarding je možné ve dvou nejvyhlášenějších střediscích Ukrajiny Dragobratu a Bukovelu. Náročnost je volitelná, neboť je jen na vás, jakou sjezdovku si vyberete. Ve středisku Dragobrat jsou v provozu 2 dvousedačky a 4 vleky (dvoukotvy). Sjezdovky jsou upravovány denně a možnosti pro freeride jsou neomezené. Ceník skipasů zde. Středisko Bukovel disponuje 68 km upravovaných sjezdovek s 16 vleky (z toho 12 čtyřsedaček). Středisko má kompletní dosněžování a odpovídá alpskému standardu. Přilba je zde povinná, bez ní nás na sjezdovku nepustí. Součástí areálu i 1 km dlouhý snowpark. Ceník skipasů - půldenní cca 800 UAH, celodenní cca 1100 UAH. V případě špatného počasí je možné navštívit aquapark s celodenním vstupným cca 900 UAH.

Cestovní doklady
Pro tuto cestu budete potřebovat platný CESTOVNÍ PAS. Pro případ ztráty pasu si vezměte 1 fotografii pasového formátu a xerokopii dvoustrany pasu tam, kde je fotka a osobní údaje.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte zhruba 2-3 týdny před odjezdem.

Podobné zájezdy

Silvestr v rumunském Banátu

Silvestr v rumunském Banátu

26. 12. - 2. 1. 2022 Chci to vidět
Slovenský zimní ráj

Slovenský zimní ráj

3. 2. - 6. 2. 2022 Chci to vidět
Velká Fatra na sněžnicích

Velká Fatra na sněžnicích

17. 2. - 20. 2. 2022 Chci to vidět