Kanárské ostrovy - Lanzarote

Za zážitky bez obav

Kanárské ostrovy - Lanzarote

8 dní / 19 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

15. 11. - 22. 11. 2024
č. zájezdu: 224857A-01
cena 19 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Toulky ostrovem vulkánů, vína, pláží a ohňových hor

Lanzarote je prostor, modrý obzor a paleta pastelových barev na černém podkladu, v němž se tak dobře vyjímají tradiční bílá stavení. A také všudypřítomný vítr, nebo alespoň vánek. Lanzarote je nejvýchodnější z Kanárských ostrovů a leží tak blízko afrického pobřeží, že se tam někteří jedinci dokáží přepravit i na kitesurfovém prkně. Dle jednoho otřepaného přirovnání má však svým vzhledem blíže spíše k Marsu, než k Africe či dalším ostrovům.
Z výšky působí tak syrovým a obnaženým dojmem, až můžete nabýt dojmu, že jste viděli vše ještě před přistáním. Pár projížděk a pěších túr ale vše uvede na pravou míru: postupně se vám budou představovat desítky sopečných kráterů, neobvyklé zemědělské praktiky, lávová pole, která jakoby teprve dosedla, skryté pláže a zátoky, strže a údolí, podivná flóra a všechna ta neskutečná místa tak citlivě situovaná na hranici kultury a přírody, jejichž společným jmenovatelem je César Manrique. Že jste to jméno nikdy neslyšeli? Po návštěvě Lanzarote se tomu nepřestanete divit.
Při letu zpět, kdy se ostrov znovu ukáže ve své lehce přehledné nahotě, se jen usmějete staré iluzi. To už totiž budete vědět, jak rozmanitý a nevyčerpatelný ve skutečnosti je.

Zájezd je možné prodloužit o další týden či po domluvě využít individuálních termínů po celý rok.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 10.000 Kč včetně tax z Prahy a Vídně (příp.si můžete zajistit za levnější cenu letenky individuálně s nízkonákladovou leteckou společností - její cena závisí na sezóně, době nákupu apod.)

Průvodci

Renata Haffaf

15. 11. - 22. 11. 2024 / č.zájezdu 224857A-01

Od dětství toužila žít s Indiány, nejlépe v Andách. Uvedla to dokonce před zkušební komisí v Olomouci jako důvod, pro který se hlásila na hispanistiku. Sama za sebe, ale také s Kudrnou coby průvodkyně, prožila zábavné a především poučné časy v Latinské Americe. Zjistila například, že lépe než v ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

Přílet na Lanzarote, ubytování a uvítací večerní posezení třeba u sklenky dobrého lanzarotského vína. Vydáme se na trek k jižnímu pobřeží ostrova přes geologicky nejstarší krajinu – společný útvar Ajaches (↔ 10,6 km, ↑ 334 m, ↓ 587 m). Již 10 milionů let zde probíhá intenzivní erozní proměna, která v této oblasti vytesala dech beroucí rokle. Krásné vyhlídky na oceán a četná kozí stáda nás budou doprovázet až k liduprázdné plážičce s černočerným pískem. Odpoledne návštěva činných solisek Salinas del Janubio, která jsou považována za poslední solná pole na Lanzarote a vulkánu El Golfo s jedinečným smaragdovým jezírkem.

3. den

Mystická krajina vulkánů národního parku Timanfaya je jedním z hlavních lákadel ostrova (↔ 5 km, ↑ 284 m, ↓ 284 m). Vystoupáme na jeden z nejdokonalejších kráterů Kanárských ostrovů – Caldera Blanca, podíváme se na dno mladého kráteru El Cuervo a projedeme se fotogenickými vinicemi La Gería s ochutnávkou výborného vína i zasvěcenými výkladem o kuriozních metodách místního vinařství.

4. den

Vypravíme se do kaňonu Tenegüime, který byl vytvořen v dávné minulosti, kdy ještě ostrov omývaly přívalové deště a vegetace byla mnohem bujnější. Důkaz spatříme přímo v kaňonu. Navštívíme také středověké městečko Teguise a odpoledne si užijeme ničím nerušený relax na surfařské pláži Famara se zlatým pískem dlouhé více než pět kilometrů (↔ 7,6 km, ↑ 256 m, ↓ 256 m).

5. den

Dojdeme si pro skalp nejvyššího vrcholu ostrova – Peñas del Chacha (671 m). Během cesty poznáme většinu endemických rostlin Lanzarote. Trek končí v Údolí tisíců palem – městečku Haría. Navštívíme také vulkanické jeskyně Cueva de los Verdes, které jsou součástí největšího vulkanického tunelu světa a vykoupeme se v přírodních bazénech s plážičkou z bílého písku (↔ 9,3 km, ↑ 761 m, ↓ 403 m).

6. den

Asi nejhezčí výhled celých Kanárských ostrovů se naskýtá z útesů masivu Famara, kde za pěkného počasí budeme moci sledovat nejcharakterističtější obrázek Kanárských ostrovů – zrcadlící se krásy skaliska Famara a oblohy ve vodní hladině. Z vesničky Ye vystoupíme na vrchol sopky Monte Corona (609 m) s ukázkovým kráterem. Otevře se nám vyhlídka na ostrůvky mořské rezervace Archipielago Chinijo a poté sestoupíme křivolakou stezkou na liduprázndou pláž se zlatým pískem Playa del Risco (↔ 8,5 km, ↑ 307 m, ↓ 307 m).

7. den

Lodí vyplujeme na ostrůvek Isla Graciosa, který tvoří mořskou rezervaci. Projdeme se po krásném pobřeží i do rybářské vesničky s vynikající nabídkou specialit z mořských plodů (↔ 5,5 km, ↑ 105 m, ↓ 105 m).

8. den

Koupání a závěrečná návštěva domu geniálního umělce a architekta Césara Manrique, který se svým vlivem snažil zabránit tomu, aby se z Lanzarote stal masově navštěvovaný turistický cíl plný obrovských resortů a hotelů. To se mu z části povedlo. Příkladem toho je např. městečko Costa Teguise, kde najdeme nízké apartmány skvěle situované v nepřeberném množství zeleně. Pak už nám jen zbývá rozloučit se s Lanzarote a plni zážitků odletíme domů.

Ubytování

Na celou dobu pobytu (7 nocí) se ubytujeme v příjemném apartmánu. Ubytování bude po celou dobu pobytu v 2 lůžkových apartmánech, v malé přímořské vesnici Los Cocoteros. Apartmány mají své vlastní sociální zařízení, sprchy a kuchyňku. Pokoj vždy doobsazujeme druhým účastníkem zájezdu. Je možnost i jednolůžkového pokoje za příplatek 6020 Kč/pobyt, ale pouze v případě, že bude apartmán ještě k dispozici.

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii. Na apartmánech je k dispozici kuchyňka, kde si můžete uvařit. Doporučujeme však ochutnat i výborné speciality místní kuchyně. Primo v Los Cocoteros je lidová hospoda, kde se dá dobře a levně najíst. Samozřejmě si můžete přivézt i vlastní jídlo, ale určitě se sami nakonec přesvědčíte, že právě zkoumání místní kuchyně se pro vás stane příjemným kulinářským zážitkem. Možnost doobjednání snídaní (5 EUR) a večeří (15 EUR) na místě.

Doprava

Nástupní místo: Lanzarote

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášen dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Doprava na zájezdu
Společná doprava po ostrově bude zajištěna pronajatým autem či minibusy.

Nástupní místa

Náročnost

Denně ujdeme cca 10 - 15 km s rozdílným převýšením. Vždy budeme vyrážet na jednodenní túry nalehko a vracet se zpět do našich apartmánů. Budete-li chtít některý den programu vynechat, můžete ho strávit např. na pláži nedaleko apartmánů, či zajít si na procházku, po nákupech či na dobré jídlo. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. 

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, většinou kolem 8 osob.

Cestovní doklady
Pro cestu na Kanárské ostrovy nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

15. 11. - 22. 11. 2024
č. zájezdu: 224857A-01
cena 19 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Hory Kréty

Hory Kréty

29. 9. - 6. 10. 2024 Chci to vidět
Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

11. 4. - 18. 4. 2025 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

21. 10. - 28. 10. 2024 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

28. 10. - 4. 11. 2024 Chci to vidět
Mallorca - jednodenní túry

Mallorca - jednodenní túry

23. 9. - 30. 9. 2024 Chci to vidět