Kanárské ostrovy - Lanzarote

Kanárské ostrovy - Lanzarote

8 dní / 17 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

26. 10. - 2. 11. 2021
č. zájezdu: 221857-03
cena 17 800 Kč

Toulky ostrovem vulkánů, vína, pláží a ohňových hor

Vyplujete-li s s větrem v zádech od západního pobřeží Afriky, zanedlouho se před přídí vynoří silueta ostrova, jenž svůj vulkanický původ od prvního pohledu nezapře. Divoká krajina tvořená sopečnými kužely, lávovými poli, vinicemi, palmovými háji a políčky hraje všemi barevnými tóny. Kontrast je absolutní. Červené, černé a okrové odstíny sopečných hornin přechází v tyrkysovou hloubku oceánu jen skrze úzký proužek pláží z toho nejjemnějšího saharského písku. Ostrov je zemí zaslíbenou vyznavačům cyklistiky, pěších túr i těm, jenž v poklidu nepříliš náročných výletů dovedou vychutnat bohatou historii, skvělou kuchyni, lahodná vína a v neposlední řadě luxusní koupání v Atlantiku. Windsurfing, potápění, kiteboarding či jízda na vlnách jsou už jen třešničkou na dortu pro zasvěcené. A propos – na hordy plážovníků obvyklé ve Středomoří rovnou zapomeňte a vychutnejte si dokonalou romantiku opuštěných pláží. Ubytujeme se v příjemném apartmánu, odkud budeme vyrážet na jednotlivé výlety. Zavítejte s námi na ostrov, který svou krásou upoutal i mnohé filmaře!

Zájezd je možné prodloužit o další týden či po domluvě využít individuálních termínů po celý rok.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku v ceně od cca 9.800 Kč včetně tax z Prahy a Vídně (příp. individuálně si můžete letenky zakoupit v ceně od 3.500 Kč včetně tax s nízkonákladovou leteckou společností)
  • pojištění pro případ Covid-19 (doporučujeme připojistit)

Program zájezdu

1. - 2. den

Přílet na Lanzarote, ubytování a uvítací večerní posezení třeba u sklenky dobrého lanzarotského vína. Vydáme se na trek k jižnímu pobřeží ostrova přes geologicky nejstarší krajinu – společný útvar Ajaches (↔ 10,6 km, ↑ 334 m, ↓ 587 m). Již 10 milionů let zde probíhá intenzivní erozní proměna, která v této oblasti vytesala dech beroucí rokle. Krásné vyhlídky na oceán a četná kozí stáda nás budou doprovázet až k liduprázdné plážičce s černočerným pískem. Odpoledne návštěva činných solisek Salinas del Janubio, která jsou považována za poslední solná pole na Lanzarote a vulkánu El Golfo s jedinečným smaragdovým jezírkem.

3. den

Mystická krajina vulkánů národního parku Timanfaya je jedním z hlavních lákadel ostrova (↔ 5 km, ↑ 284 m, ↓ 284 m). Vystoupáme na jeden z nejdokonalejších kráterů Kanárských ostrovů – Caldera Blanca, podíváme se na dno mladého kráteru El Cuervo a projedeme se fotogenickými vinicemi La Gería s ochutnávkou výborného vína i zasvěcenými výkladem o kuriozních metodách místního vinařství.

4. den

Vypravíme se do kaňonu Tenegüime, který byl vytvořen v dávné minulosti, kdy ještě ostrov omývaly přívalové deště a vegetace byla mnohem bujnější. Důkaz spatříme přímo v kaňonu. Navštívíme také středověké městečko Teguise a odpoledne si užijeme ničím nerušený relax na surfařské pláži Famara se zlatým pískem dlouhé více než pět kilometrů (↔ 7,6 km, ↑ 256 m, ↓ 256 m).

5. den

Dojdeme si pro skalp nejvyššího vrcholu ostrova – Peñas del Chacha (671 m). Během cesty poznáme většinu endemických rostlin Lanzarote. Trek končí v Údolí tisíců palem – městečku Haría. Navštívíme také vulkanické jeskyně Cueva de los Verdes, které jsou součástí největšího vulkanického tunelu světa a vykoupeme se v přírodních bazénech s plážičkou z bílého písku (↔ 9,3 km, ↑ 761 m, ↓ 403 m).

6. den

Asi nejhezčí výhled celých Kanárských ostrovů se naskýtá z útesů masivu Famara, kde za pěkného počasí budeme moci sledovat nejcharakterističtější obrázek Kanárských ostrovů – zrcadlící se krásy skaliska Famara a oblohy ve vodní hladině. Z vesničky Ye vystoupíme na vrchol sopky Monte Corona (609 m) s ukázkovým kráterem. Otevře se nám vyhlídka na ostrůvky mořské rezervace Archipielago Chinijo a poté sestoupíme křivolakou stezkou na liduprázndou pláž se zlatým pískem Playa del Risco (↔ 8,5 km, ↑ 307 m, ↓ 307 m).

7. den

Lodí vyplujeme na ostrůvek Isla Graciosa, který tvoří mořskou rezervaci. Projdeme se po krásném pobřeží i do rybářské vesničky s vynikající nabídkou specialit z mořských plodů (↔ 5,5 km, ↑ 105 m, ↓ 105 m).

8. den

Koupání a závěrečná návštěva domu geniálního umělce a architekta Césara Manrique, který se svým vlivem snažil zabránit tomu, aby se z Lanzarote stal masově navštěvovaný turistický cíl plný obrovských resortů a hotelů. To se mu z části povedlo. Příkladem toho je např. městečko Costa Teguise, kde najdeme nízké apartmány skvěle situované v nepřeberném množství zeleně. Pak už nám jen zbývá rozloučit se s Lanzarote a plni zážitků odletíme domů.

Ubytování

Na celou dobu pobytu (7 nocí) se ubytujeme v příjemném apartmánu. Apartmány jsou standardně 2-4 lůžkové s vlastním sociálním zařízením, sprchami a kuchyňkou. 

Strava

Stravování je po celou dobu zájezdu ve vlastní režii. Na apartmánech je k dispozici kuchyňka, kde si můžete uvařit. Několikrát v týdnu budete mít také možnost si nakoupit ve městečku. Můžete také ochutnat výborné speciality místní kuchyně. Samozřejmě si můžete přivézt i vlastní jídlo, ale určitě se sami nakonec přesvědčíte, že právě zkoumání místní kuchyně se pro vás stane příjemným kulinářským zážitkem.

Doprava

Nástupní místo: Lanzarote

Letenky
Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek.
Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout.

Doprava na zájezdu
Společná doprava po ostrově bude zajištěna pronajatým autem či minibusy.

Nástupní místa

Náročnost

Denně ujdeme cca 6 - 12 km s rozdílným převýšením. Vždy budeme vyrážet na jednodenní túry nalehko a vracet se zpět do našich apartmánů. Budete-li chtít některý den programu vynechat, můžete ho strávit např. na pláži nedaleko apartmánů, či zajít si na procházku, po nákupech či na dobré jídlo. Zájezd odpovídá náročnosti č. 2-3 z 5 bodové škály. 

Další info

Skupina účastníků
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, většinou kolem 8 osob.

Cestovní doklady
Pro cestu na Kanárské ostrovy nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Články

Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy - Tenerife

Kanárské ostrovy - Tenerife

29. 10. - 8. 11. 2021 Chci to vidět
Karneval na Madeiře

Karneval na Madeiře

21. 2. - 28. 2. 2022 Chci to vidět
Květinový festival na Madeiře (15 dnů)

Květinový festival na Madeiře (15 dnů)

29. 4. - 13. 5. 2022 Chci to vidět
Madeira - horský přechod

Madeira - horský přechod

13. 5. - 20. 5. 2022 Chci to vidět
Madeira - jednodenní túry

Madeira - jednodenní túry

22. 10. - 29. 10. 2021 Chci to vidět