Apeniny MTB

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

bajkování po hřebenech italských národních parků

Patříte mezi ortodoxní vyznavače jízdy na horském kole, nebaví vás už bajkparky a rádi objevujete přírodní horské traily? Pak právě Apeniny splní vaše představy na maximum! Co odlišuje Apeniny od Alp, je přístup místních k tomu, co nazývají MTB trasami. Liduprázdné hory, krávy a koně pasoucí se svobodně na hřebenech, hluboká údolí, jezera, dech beroucí výhledy a kilometry singletrailů a kozích stezek vám zajistí neopakovatelný zážitek. Sedm etap, sedm rozmanitých putování přímo srdcem národních parků Monti Sibillini, Monti della Laga a Gran Sasso. Vše v jednom balíku společně se starobylými městečky a historií „prosáklou“ krajinou, ochutnávkou italských specialit a typickou italskou pohodou. Nocovat budeme ve dvou kempech a na italské biofarmě přímo v srdci hor, ze kterých budeme vždy hvězdicově vyjíždět na jednotlivé etapy.

Jedeme společně se zájezdem Apeniny turisticky, můžete tedy přibalit partnera/ku či kamarády jiných zájmů a po programu se setkávat s novými zážitky ve společném kempu.

V ceně zájezdu je zahrnuta bohatá ochutnávka místních specialit na bio farmě - nezapomenutelný zážitek.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Videa

Program zájezdu

1. - 2. den

V sobotu odpoledne odjedeme z Brna a ráno procitneme u azurově modrého Lago di Fiastra, kde strávíme dvě noci v kempu přímo u jezera. Úvodní „zahřívací“ etapa nás zavede do jižní části NP MONTI SIBILLINI. Během dne si užijeme nezapomenutelné výhledy na okolní vrcholy Monte Bove Nord (2.112 m), Monte Rotondo (2.012 m), Pizzo Tre Vescovi (2.092 m) a vyzkoušíme všechny druhy terénů. Naše bajkové umění prověří strmá šotolinová stoupání a sjezdy, technické singletraily i lesní a luční pěšiny vyšlapané dobytkem. Odměnou za celodenní námahu bude osvěžující koupání v blankytně modrém Lago di Fiastra. (↔ 50 km, ↑ 1.970m, ↓ 1970 m).

3. den

Druhou etapu odstartujeme opět z kempu u Lago di Fiastra stoupáním na hřebeny obklopující jezero z jeho severní strany. Prověří naši vytrvalost v dlouhých stoupáních na Poggio della Pagnotta (1.148 m) a Monte Fiegni (1.323 m). Budeme mít také možnost vyzkoušet svoje bajkové dovednosti na těžkých technických lesních trailech a odměníme se prvními kulinářskými zážitky italské kuchyně u Lago di Caccamo. (↔ 45 km, ↑ 2240 m, ↓ 2240 m).

4. den

Další z objevných cest v NP Monti Sibillini začíná ve vesničce Foce. Zavede nás do nejvyšších partií této části Apenin. Po úbočí Monte Sibilla (2.173 m) a lesních trailech dalších vrcholů se dostaneme až na majestátní Piano Grande, na kterém uprostřed trčí na pahorku vesnička CASTELLUCCIO. Přejezdem náhorní plošiny a následným sjezdem loukami mezi dobytkem se dostaneme až na místo našeho dalšího nocoviště na italské biofarmě v Accumoli, kde strávíme další dvě noci. (↔ 62 km, ↑ 2.000m, ↓ 2.380 m). Zde se necháme pozvat na společnou italskou večeři a ochutnáme i produkty ze zdejší biofarmy.

5. den

Poslední cykloetapu v NP MONTI SIBILLINI odstartujeme z farmy dlouhým stoupáním až na Piano Grande. My si na našich „kovových ořích“ vyšlápneme na pomyslnou korunu obklopující planinu. S krásnými výhledy na kvetoucí pole, skrze pastviny plné koní a krav pojedeme po nekonečných stezkách až na nejvyšší bod etapy Poggio di Crocce (1.833). Odtud nás čeká technický kamenitý singletrail po úbočích hor (↔ 60 km, ↑ 2.500m, ↓ 2.500 m).

6. - 9. den

Na poslední tři dny bajkování ve středu Itálie se přesuneme do NP GRAN SASSO. Tam budeme tři dny brázdit po úbočích nejvyšší části Apenin. Tři dny, tři naprosto odlišné etapy plné překvapení! Vystoupáme do závratných výšek, navštívíme slavné a s Musolinim často spojované Campo Imperatore, užijeme si výhledy na Corno Grande (2.912 m) a Monte Camicia (2.564 m) a vychutnáme si nekonečné sjezdy kozími stezkami. Celý zájezd zakončíme koupáním v moři a pak už se plni nových zážitků vydáme vstříc našim domovům. 1. etapa (↔ 65 km, ↑ 2000 m, ↓ 3100 m), 2. etapa (↔ 40 km, ↑ 1.008 m, ↓ 1.916 m), 3. etapa (↔ 28 km, ↑ 911 m, ↓ 911 m).

Ubytování

Ubytujeme se 4x kempu a 2x v blízkosti italské farmy. Vždy budeme nocovat ve vlastních stanech a spacácích. Pokud vlastní vybavení na kempování nemáte, můžete si jej zapůjčit z naší kudrnovské půjčovny.

Na farmě je fakultativně možné zajistit i ubytování v nových mobilhomech (za příplatek 15 - 20 EUR / os. / noc ve 2, 3 nebo 4 lůžkovém mobilhomu) - volné kapacity ubytování pod střechou prosím komunikujte s naší pobočkou.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). 

První společná večeře bude snídaně 2. den zájezdu a poslední bude balíček na cestu 8. den zájezdu. Na italské farmě si dopřejeme také večeři z místních zdrojů, s ochutnávkou typických místních produktů (15 druhů jídel včetně dezertů a vína).

Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality italské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude téměř denně.

V ceně zájezdu je také 1x energetická tyčinka Chimpanzee.

Doprava

Doprava na zájezdu je realizována zájezdovým autobusem, v němž budeme cestovat společně s turistickou skupinou. Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Nástupní místa

Náročnost

Od průvodce dostanete barevnou mapu a itinerář doporučených cykloetap, přičemž na vyjížďku můžete vyrazit buď individuálně, nebo následovat průvodce, který pojede právě doporučenou trasu. Během etap jedeme nalehko, na většině trasách se lze občerstvit v místních hospůdkách a krámcích, občas je vhodné přibalit do batohu svačinu.

Další info

Doporučený typ kola: horské – celoodpružené nebo cross country
Povrch: 10% asfalt, 70% horské a lesní cesty, 20% singltrail

Přeprava kol
Kola přepravujeme v zaplachtovaném cyklovleku, v němž jsou pevně uchycena do speciálních držáků. Pro úplně 100% ochranu je vhodné kolo chránit vhodným obalovým materiálem.

Elektrokola
Pokud uvažujete vzít si na tento zájezd elektrokolo, tak možnost, zda to jde, je potřeba konzultovat s naší prodejnou zájezdů. Prosím, počítejte také s tím, že u některých ubytovatelů může dojít k nutnosti doplatků za spotřebovanou elektřinu.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Články

Podobné zájezdy

Lago di Garda MTB

Lago di Garda MTB

24. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Engadin MTB

Švýcarsko - Engadin MTB

28. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět