Brazílie

Za zážitky bez obav
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Aktuálně není vypsán termín pro tento zájezd. Je možné, že na něm v tuto chvíli pracujeme nebo s ním v této sezóně nepočítáme. Přesto, pokud jste skupina a máte zájem o individuální termín přímo dle vašich představ, neváhejte nás kontaktovat. Více informací k zájezdům na zakázku zde.
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

pojďte si prožít svůj brazilský sen!

Temperamentní karneval toho nejlepšího, co může Brazílie nabídnout. Přehlídku rozvíříme u burácejících vodopádů Iguaçu (z argentinské i brazilské strany) a u přehrady Itaipu nakoukneme dokonce i do Paraquaye. Poté se nechápe strhnout brazilskou metropolí, pro mnohé ztělesněním ráje na zemi. Za 4 dny odhalíme všechny tváře Rio de Janeira – temperamentní život dneška, moderní muzeum zítřka, tropickou džungli plnou opic takřka za hranicemi města, slávu pláže Copacabana i klid přilehlých ostrovů, výhled z impozantní homole i od nohou Krista Spasitele. A pak se vypravíme do vnitrozemí státu Bahia. Užijeme si Salvador, pulsující nejkulturnější město Brazílie, s nádherně zachovalým a živoucím koloniálním centrem, vesničku s projektem na záchranu mořských želv, čarokrásnou krajinu stolových hor v národním parku Chapada Diamantina, vodopády, jeskyně a barevné, klidné vesničky ve vnitrozemí. A to nejlepší na konec - nejpohodovější brazilský ostrov - Boipeba, oázu klidu, míru a nápojů podávaných na plovoucím baru. Je libo caipirinhu, pivo, nebo vodu z kokosového ořechu? To už necháme na vás.. Nakoukneme pod pokličku brazilské kuchyni, poslechneme chytlavou muziku, zájemci si mohou vyzkoušet potápění, šnorchlování, stand up paddle, či kurz capoeiry a to všechno v doprovodu brazilského úsměvu a všudypřítomné pohody.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • letenku (orientační cena zpáteční letenky od 30.000 Kč včetně vnitrostátních přeletů)
  • vstupné do památek a muzeí
  • fakultativní výlety - Itaipu
  • lanovku na cukrovou homoli
  • projekt TAMAR
  • potápění v jeskyních
  • pojištění pro případ Covid-19 (doporučujeme připojistit)

Videa

Program zájezdu

1.–4. den

Letecky do Foz de Iguaçu, brazilského městečka na trojmezí Brazílie, Paraguaye a Argentiny, v jehož těsné blízkosti se nachází národní park IGUAÇU se světoznámou soustavou vodopádů. Stejnojmenná řeka Iguaçu se na přepadu dlouhém téměř 3 kilometry valí do hloubky až 70 metrů! Je to světově největší systém vodopádů a my ho navštívíme, jak z brazilské strany, kde si užijeme celkový pohled na vodopády, tak i z argentinské strany, kde budeme chodit přímo po hraně propadu a dostaneme se k němu i zespoda. V Brazílii navštívíme ptačí rezervaci, kde na 16 hektarech chovají okolo sto 50 druhů tropických ptáků a my se necháme okouzlit jejich těsnou blízkostí. Čeká nás také donedávna největší hydroelektrárna na světě ITAIUPU na řece Paraná. Paraguaysko-brazilský projekt s výkonem 12.600 MW budeme obdivovat z obou stran hranice, ale i z útrob samotných! Zavítáme přímo k turbínám, i do velína.

5.–7. den

Nádherné kulisy velkoměsta RIO DE JANEIRO začneme obdivovat ze známé cukrové homole, na jejíž vrchol vyjedeme lanovkou. Zblízka si prohlédneme centrum města s katedrálami, galeriemi, moderním muzeem zítřka, historickým palácem portugalských a brazilských králů a pulsujícími čtvrtěmi Lapa a Santa Teresa. Na samotném vrcholu hory Corcovado si užijeme stejných výhledů, které si odtamtud užívá Ježíš Kristus, asi nejznámější socha celé Jižní Ameriky. Prohlédneme si exteriér i útroby legendárního stadionu Maracaná, jenž hostil olympiádu i dvě mistrovství světa ve fotbale. Trochu klidu a odpočinku si dopřejeme na kultovní pláži Copacabana. Z vyhlídky Dva Bratři uvidíme lidské mraveniště chudinských favel, ale nejdříve se k vyhlídce skrze prales a jednu favelu musíme dostat. Odměnou za výkon nám budiž pláže Leblon, Ipanema a Arpoador s překrásnými západy slunce.

8.–10. den

Historicky první hlavní město Brazílie, SALVADOR DE BAHIA , kulturní mix afrických a koloniálních vlivů, etnicky nejčernější město mimo Afriku. Jedno z největších a nejzachovalejších center koloniální architektury v Jižní Americe. Centrum Pelorinho skrývá skvosty jako zlatem vykládaný kostel sv. Františka, guvernérův palác Rio Branco, nespočet barevných uliček a malých náměstí, obchůdky se suvenýry, či Art Deco výtah Lacerda, jenž spojuje dvě rozdílná města. Uděláme si celodenní výlet do vesničky Praia do Forte, která je plná restaurací a krámků se suvenýry, nicméně stále působí velmi klidným dojmem. Je tu spoustu krásných zákoutí k focení, romantický kostelíček, sladkovodní laguna plná ptáků a na stromech opice. Projekt TAMAR nám zblízka ukáže majestátní želvy, manty ale i další ryby a mořské potvory, o které se stará a pomáhá v jejich rozmnožování. Na zpáteční cestě do Salvadoru se zastavíme také na nekonečné pláži Guarajuba.

11.–12. den

Necelých 400 km od Salvadoru ve vnitrozemí státu Bahia, se nachází NP CHAPADA DIAMANTINA, kraj stolových hor, jeskyní, vodopádů a barevných vesniček. Čeká nás od všeho trochu. Několika hodinové procházky k vodopádům, z nichž Fumaça se svými 380 metry jasně dominuje celému parku. Na západ slunce si vyšlápneme na vrchol stolové hory Morro de Pai Ignacio, k níž se váže zajímavá legenda. Zájemci si mohou zaplavat v průzračných vodách zatopených jeskyní, či jen vstoupit suchou nohou do nekonečných podzemních prostor.

13. den

Dopolední přejezd zpět do Salvadoru a návštěva čtvrtí BARRA a RIO VERMELHO. Promenáda v Barra je ideálním místem k běhání, in-line bruslení a dalším aktivitám. Pěší zóna je oblíbeným místem místních lidí. Dominantou je bezesporu nejstarší maják na americkém kontinentu s muzeem námořní historie, který obklopuje několik pláží a malé pevnosti. Večerní život se soustředí do čtvrti Rio Vermelho, to je to správné místo k ochutnání kulinářských specialit, dobrých drinků a nočního života.

14.–15. den

Ze Salvadoru se vydáme trajektem na ostrov Itaparica, dále autobusem přes most zpět na pevninu a rychlým člunem na ostrov BOIPEBA - tropický ráj na Zemi. Celý ostrov vlastní už po desetiletí jeden italský gentleman, jehož jediným přáním je zachovat ostrovu jeho ráz a typickou bahijskou atmosféru. Jsou tu jen dvě malé vesničky Stará Boipeba a Morere, veškerý maloobchod a služby jsou v rukou místních rodin a hotelové řetězce, či větší turistické projekty mají zákaz. Pláže na Boipebě jsou nekonečné a překrásné, z okolních dunových kopců můžete přehlížet palmové háje. Kolibříci toto místo milují. Procházkou mezi vesnicemi se dá strávit celý den, dokonce je i nutné přebrodit řeku, ale voda je tak teplá, že je to krásný zážitek.

16.–17. den

Kdo nestihl, bude mít v Salvadoru čas ráno dokoupit suvenýry na bývalém otročím trhu a rozloučit se tak s Brazilci a Brazílií. Odpolední odlet do ČR, kam se vrátíme následující den (18. den zájezdu).

Ubytování

Během pobytu Brazílii budeme nocovat v jednoduchých turistických hotýlcích, téměř výhradně ve 2-3 lůžkových pokojích se snídaní.

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii účastníků. V maximální většině hotelů bude snídaně v ceně ubytování. Při celodenních tour je zajištěn oběd, případně svačina. Potraviny bude možné dokupovat téměř každý den. Pitná voda se dá všude na místě zakoupit v PET láhvích. Pít vodu z kohoutku se nedoporučuje.

Doprava

Cena letenky není zahrnutá v ceně zájezdu. Jejich cena v průběhu roku kolísá, proto částka uváděná u zájezdu je pouze orientační. Jakmile je přihlášeno dostatek účastníků pro realizaci zájezdu, poptáme letenky a zvolíme optimální variantu, obvykle nejvýhodnější na trhu. Vzhledem k tomu, že lhůta pro potvrzení rezervace a zaplacení letenky je obvykle velmi šibeniční (leckdy i méně než 24 hodin), mohou u nás klienti zaplatit zálohu na letenky ve výši uvedené orientační ceny, kterou po zakoupení letenek vyúčtujeme a případný přeplatek vrátíme či převedeme do plateb k zájezdu (vždy dle domluvy). V případě dražších letenek vždy kontaktujeme klienty a žádáme je o souhlas se zakoupením ještě před potvrzením rezervace. Naší nabídky využívá drtivá většina klientů, přesto ale umožňujeme zakoupit si i vlastní letenky (s využitím různých věrnostních programů nebo vlastním itinerářem letu), při jejich nákupu je však dobré konzultovat itinerář letu s CK a hlavně si potvrdit realizaci zájezdu (dosažení minimálního počtu účastníků). Podrobnosti k letecké dopravě naleznete ve Všeobecných podmínkách pro zajištění letenek. Stává se tak velmi výjimečně, ale s ohledem na dostupnost letů a jejich cenu můžeme termín zájezdu o maximálně 3 dny posunout. Vzhledem k časovému posunu na zpáteční cestě počítejte s návratem následující den po odletu z Brazílie (tedy 18. den zájezdu).

Nástupní místa

Náročnost

Jedná se o poznávací zájezd, jehož náročnost odpovídá stupni 2 z 5 bodové škály. Jedná se tedy o lehkou turistiku, kterou zvládnou všechny věkové kategorie.

Další info

Zavazadlo
Jednoznačně doporučujeme dobrý batoh, do kterého se vám vše pohodlně vejde a který se dobře nosí. Kufr není pro tento zájezd vhodný. Také nezapomeňte na středně velký batoh (cca 35-40 litrů), který využijeme na denních výpravách za dobrodružstvím.

Skupina
Tento zájezd je určen pro komorní skupinu, díky které snadno splyneme a můžeme využívat místních dopravních prostředků. Maximální kapacita je 12 účastníků + 1 průvodce.

Počasí
V Brazílii nastává v čase našeho zájezdu období hlavní sezóny, je to začátek léta. Očekávejte teplé počasí mezi 20-35°C a na severu i poměrně vysokou vlhkost vzduchu. Je dobré také počítat s tím, že se může objevit i přeháňka.

Cestovní doklady
Budete potřebovat cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po opuštění Brazílie. Pro cestu do Brazílie, Argentiny a Paraguaye není potřeba vízum.

Očkování
Pro cestu do Brazílie není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A, vzteklině, žluté zimnici a břišnímu tyfu. Podrobnější informace získáte ve specializovaných centrech zaměřených na cestovní medicínu, např. www.ockovani-zahranici.cz

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Aktuální informace o podmínkách pro cestování najdete zde.

Podobné zájezdy

Ekvádor

Ekvádor

3. 10. - 19. 10. 2024 Chci to vidět
Peru

Peru

19. 5. - 4. 6. 2024 Chci to vidět