Ferratové výzvy v Dolomitech

Za zážitky bez obav

Ferratové výzvy v Dolomitech

6 dní / 10 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

9. 7. - 14. 7. 2024
č. zájezdu: 224914C-01
cena 10 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

vertikální řádění v okolí Cortiny d´Ampezzo

Hodnotné ferratové "pezzky" kolem Cortina d´Ampezzky :-), motto, které charakterizuje tuhle akcičku určenou těm, kteří jsou ochotni za vskutku vrcholové zážitky obětovat nějakou tu krůpěj potu, zkrátka si trochu "zadrsnit". Během čtyř dní pokoříme tři třítisícové vrcholy majestátně trůnící jako neprostupná hradba nad oblíbeným malebným olympijským městečkem. Na vrcholy vedou poměrně delší zajištěné cesty obtížnosti C/D s větším převýšením. Budeme stoupat po hranách majestátních pyramid, vzdušných policích i dlouhými tunely v útrobách vápencových masivů. Za podstoupenou námahu však budete odměněni nejen nevšedními zážitky a panoramaty, ale i pocitem, že VY jste to zkrátka dali. A jestli je nejlepší pohled na svět ze sedla koně, tak nejlepší pohledy na Dolomity, výjimečné hory v rámci celých Alp, jsou zcela jistě z jejich nejvyšších vrcholů, které během zájezdu pokoříme. Abychom šetřili síly i kolena, téměř každý den budeme moci na nástupy pod ferratu a hlavně na sestupy z vrcholů použít lanovky. Zájezd je určen pro menší akční skupinku ferratistů. Nocovat budeme v kempu v Cortině ´Ampezzo a o energetické uspokojení našich těl se postará bohatá kudrnovská polopenze.

Lezeme v komorní skupince max. 12 osob za doprovodu dvou horských průvodců.

Cena nezahrnuje

  • lanovky ve výši cca 50 EUR

Průvodci

Václav Široký

9. 7. - 14. 7. 2024 / č.zájezdu 224914C-01

Vašek je dobrodruh, kterého lákají výpravy do hor i pod mořskou hladinu. Lásku k přírodě, utuženou v mládí skautem, dnes rád zachycuje skrz hledáček svého fotoaparátu.
S Kudrnou se seznámil tak jako právě teď vy, když hledal zájezd, na kterém by dal zabrat svým nohám a poznal krásu hor ze sedla ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.- 2. den

Večerní odjezd z Brna a cesta přes Rakousko do Itálie. Rozbruslovací den pro zjištění kondice. Ze sedla Falzarego vystoupáme ferratou Degli Alpini (C/D). Ferrata není obtížná ani dlouhá, nejtěžší jsou úvodní dva úseky (C) a (C/D) pak již cca (B/C). Poté sestup k lanovce a chatě Lagazuoi s možností oběda. Možnost výstupu na vrchol nad lanovkou - Lagazuoi Picolo (2.778 m). Odpoledne hned za budovou lanovky sejdeme chodníkem dolů, do tunelů – Galeria Lagazuoi. Povinná je helma a čelovka. Sestup do sedla Falzarego a odjezd do kempu.

3. den

Ze sedla Pordoi nastoupíme na ferratu Cesare Piazetta (D) na Piz Boe. Nástup ferraty je nejtěžší, je třeba vyručkovat úvodní lano, dál už obtížnost klesá, poté nás čeká závěrečný choďák na vrchol a k chatě. Na chatě si dáme rychlé pivo, a co nejrychleji se přesuneme k lanovce na Sasso Pordoi a lanovkou sjedeme dolů do sedla

4. den

I dnes nás čeká opravdová výzva. Výstup z Cortiny d´ Ampezzo na vrchol Toffana di Mezzo (3.244 m), po dvou navazujících ferratách G. Olivieri + G. Aglio (C/D) (nástup 0,5 h ↑ 600 m - lanovka, ferrata 5 h ↑ 1000 m, sestup 0,3 h ↓ 2000 m - lanovka). Ferrata je vedena po jižní hraně masivu na malé plató – sedlo Punta Anna, odkud lze případně ferratu v polovině opustit, nebo lépe pokračovat přes "nejmorálovější" polici do štěrbiny pod závěrečnou výstupovku, a po ní na vrchol..

5. - 6. den

Opět vyjedeme jako první den na Falzarego. Z Falzarega lanovkou na Lagazuoi a odtud půjdeme okruhem kolem Lagazuoi Grande a výstoupáme ferratou Tomaselli (D) na vrchol Sud di Fanes (2.989 m). Bonusově se lze rozdělit a drsnější ferratisti mohou vystoupit v Cortině na autobusovém nádraží u lanovky Faloria a dát si delší ferratu Sci Club 18 (D). Je opravdu jen pro zdatné. Večerní odjezd z Dolomit a ranní příjezd do Brna.

Ubytování

Středobodem našeho pobytu je kemp v Cortině d´Ampezzo, kde budeme nocovat 3 noci ve vlastních stanech a spacácích. Stany je možné zapůjčit v kudrnovské půjčovně. Nemusíte se obávat extrémně chladných nocí. Rána však bývají studená, neboť do údolí stéká chladnější vzduch z okolních hor. Kemp je dobře vybaven, sprchy jsou již v ceně. Miniobchod nabízí základní potraviny. K dispozici je i bar a restaurace - pro ty, kterým by nestačila naše vydatná polopenze. Do centra Cortiny je to cca 3,5 km.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Ta začne 2. den zájezdu večeří a skončí 5. den zájezdu snídaní - na cestu navíc dostanete večeřový balíček. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakii nebo intoleranci laktózy, ale také vegetariány (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality italské kuchyně. Dokupovat základní potraviny bude možné. Během dne zpravidla potkáme místní restaurace (nejčastěji u lanovek, které budeme využívat), kde se lze zastavit na jídlo. Počítejte však s tím, že ne každý den bude restaurace či bufet k dispozici a ne vždy kolem něj půjdeme v obědový čas. Svačinka se proto bude určitě hodit.

Doprava

Doprava bude zajištěna autobusem zahraniční výroby.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Všechny ferraty absolvujeme nalehko, tedy jen s lehkým batohem. Na programu jsou ferraty C - D (ferraty s velkým množstvím velkých chytů až obtížné ferraty se záludnějšími lezeckými pasážemi nebo velkou expozicí či délkou trasy). Délka jednotlivých ferrat je uvedena v závorce přímo v programu zájezdu. Zajištěné cesty vyžadují úplnou odolnost proti závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže). Zájezd odpovídá náročnosti č. 4 z 5 bodové škály. V případě, že si budete chtít dát od ferrat pauzu, můžete se připojit k turistické variantě zájezdu - Dolomity - turisticky po stopách 1. světové války Společně s námi jede také tématický zájezd Dolomity - ferratami po stopách 1. světové války s náročností 3-4. Můžete tedy přibalit partnera/ku či kamarády odlišných zájmů a po programu se s novými zážitky setkávat ve společném kempu.

Nejste si jisti, zda plánovaný program zvládnete? Zúčastněte se nejdříve našeho intenzivního ferratového kurzu v Raxalpe.

Další info

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Vhodným a doporučeníhodným doplňkem jsou ferratové rukavice. Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si ho zapůjčit v naší kudrnovské půjčovně.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Podobné zájezdy

Dolomity - ferratami po stopách 1. světové války

Dolomity - ferratami po stopách 1. světové války

9. 7. - 14. 7. 2024 Chci to vidět
Dolomity ferratově

Dolomity ferratově

12. 6. - 16. 6. 2024 Chci to vidět
Ferraty Lago di Garda

Ferraty Lago di Garda

24. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Ferraty Medvědí soutěsky

Ferraty Medvědí soutěsky

24. 5. - 26. 5. 2024 Chci to vidět
Ferraty Slovinska

Ferraty Slovinska

31. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

Nejkrásnější ferraty Solné komory - pokročilí

4. 7. - 7. 7. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

5. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Walliských Alp

Švýcarsko - Ferraty Walliských Alp

18. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět