Ferraty Slovinska

Za zážitky bez obav

Ferraty Slovinska

5 dní / 8 700 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

31. 7. - 4. 8. 2024
č. zájezdu: 224930D-01
cena 8 700 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

nejkrásnější ferraty Julských Alp

Bělostné hory na pomezí Slovinska a Itálie, které nesou své jméno již od dob Julia Cesara, to jsou Julské Alpy - hory, na které jsou Slovinci právem hrdí. Zajištěné cesty zde mají dlouhou historii a neotřelý charakter. Již za 1. světové války byly vysokohorské cesty jištěny lany pro dopravu materiálu na bojové pozice pro armádu. Jaké štěstí, že dnes již na nich budeme “bojovat” pouze sami se sebou a svou fyzickou kondicí. Během tří dnů zdoláme via ferraty, které jsou právem označovány jako jedny z nejkrásnějších ve východních Alpách - efektní Prisojnik (2.547 m) s obřím skalním oknem, protější Malou Mojstrovku (2.333 m) po Hanzově poti a impozatní Mangart (2.677 m) s kombinací nejkrásnějších cest Via Italiana a Via Slovenia. K tomu přejdeme notný kus hor s nádhernými výhledy na italskou stranu Julských Alp a možná se i vykoupeme v blankytně modrých Laghi di Fusine a vyzkoušíme pohostinnost slovinské i italské chaty. Na závěr se zastavíme i na ochutnávku domácích slovinských sýrů, pálenky či cideru a plni zážitků se vydáme na cestu domů. 

Členové ČHS a ČHS Trio mají nárok na slevu 300 Kč z ceny zájezdu (podmíněno předložením platné karty na chatách při ubytování).

Cena zahrnuje

Videa

Program zájezdu

1.-2. den

Odjezd z Brna ve večerních hodinách přes Rakousko do Julských Alp. Nad ránem procitneme v sedle Vršič (1.611 m), nejvyšším horském sedle východních Alp. Zde proběhne výsadek a také se ubytujeme na horské chatě. Hned ze startu prověří naše schopnosti Kopiščarjeva pot (C/D) s výstupem na vrchol Prisojniku (2.547 m n.m.) a efektním průlezem největším skalním oknem v Julkách. Noc strávíme na horské chatě a vyzkoušíme pověstnou slovinskou pohostinnost.

3. den

Další den nás čeká vis ferrata Hanzova pot (B/C) na Malou Mojstrovku (2.333 m.). Poté se autobusem, kde se přebalíme, přesuneme na italské hranice. Kolem modrých Fusinských jezer, kde nás čeká koupačka a pivo, vystoupáme na chatu Riffugio Zacchi, kde strávíme noc pod masivem Mangartu.

4.-5. den

Pomyslnou “třešničkou na vrcholovém dortu” bude kombinace nejkrásnějších zajištěných cest Julských Alp Via Italiana (C/D) a Via Slovenia (B) na impozantní vrchol Mangart (2.677 m). Na Koče na Mangartskom sedle se odměníme slovinskými dobrotami, na Mangartské planině se ještě zastavíme na ochutnávku domácích sýrů a sejdeme do sedla Predel, odkud se vydáme plní zážitků zpět domů. V časných ranních hodinách se vrátíme zpět do Brna.

Ubytování

Přespíme 2x na horské chatě, přičemž nejprve vyzkouším pohostinnost slovinské chaty v sedle Vršič a na druhou noc se přesuneme na italskou stranu hor na Rifugio Zacchi. Jedná se o tradiční horské chaty s noclehy ve vícelůžkových ložnicích. Postele jsou většinou vybaveny polštáři a dekami, na chatu Rifugio Zacchi je však nutný vlastní spacák. Za příplatek bývá povlečení, proto pokud nechcete utrácet, doporučujeme přibalit hygienickou vložku do spacáku (tzv. bílou paní). K dispozici je WC a umývárna se studenou vodou. 
Členové ČHS mají nárok na slevu 300 Kč z ceny zájezdu (podmíněno předložením platné karty na chatách při ubytování).

Strava

Stravování je po celou dobu ve vlastní režii. Na obou chatách vaří, nabízí se tedy ideální příležitost porovnat italské i slovinské horské speciality. Pokud si přejete, abychom vám rezervovali polopenzi, vyplňte tuto volbu v objednávkovém formuláři.
Příplatek za polopenzi na obou chatách činí 1200,- Kč. 

Doprava

Doprava na zájezd a zpět bude realizována zájezdovým autobusem a jeden kratší přesun v horách bude i místní dopravou.

Nástupní místa

Brno - Zvonařka

Náročnost

Zájezd odpovídá stupni náročnosti č. 3 - 4 z 5 bodové stupnice. Úvodní ferratu na Prisojnik i druhou ferratu na Malou Mojstrovku budeme absolvovat nalehko, poslední den si však poneseme všechno na zádech a do výchozího bodu se vracet nebudeme. Vyplatí se tedy sbalit co možná nejlehčí batůžek (praktické tipy jak na to se dozvíte z propozic zájezdu). Zajištěné cesty vyžadují odolnost vůči závratím, přiměřenou fyzičku a pomůcky k sebejištění (viz níže). Ferraty v programu zájezdu patří k průměrně náročných - nejnáročnější úseky odpovídají obtížnosti C/D, které už vyžadují určitou lezeckou zručnost a tento zájezd je tak vhodný spíše pro ferratisty, kteří již nějaké zkušenosti mají. Konkrétní denní převýšení a délku jednotlivých etap naleznete v programu zájezdu. 

Další info

Vybavení na ferraty
Naprostou nutností je přilba, sedací a prsní úvazek a tzv. ferratový set (2 speciální karabiny s pádovou brzdou) a plochá nesešitá smyčka o délce cca 150 cm (slouží ke spojení sedacího a prsního úvazku). Plochá smyčka není potřeba pouze u tzv. celotělového úvazku. Bez tohoto vybavení vás nemůžeme na ferratu pustit! Vhodným a doporučeníhodným doplňkem mohou být i celoprsté ferratistické rukavice (popř. cyklistické). Pokud nemáte vlastní vybavení, můžete si jej (krom rukavic) zapůjčit od nás a budete ho mít připravené přímo u odjezdu v autobuse. Vřele doporučujeme přibalit také trekové hole.

Skupina a průvodce
Tato akce je připravena pro komorní skupinku 6 - 12 účastníků, přičemž každých 6 klientů doprovází jeden zkušený průvodce. Jedině tak je možné zajistit maximální bezpečnost a individuální přístup.

Cestovní doklady
Do navštívených zemí nám stačí platný občanský průkaz
Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

31. 7. - 4. 8. 2024
č. zájezdu: 224930D-01
cena 8 700 Kč
VYPRODÁNO
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Dachstein ferratově

Dachstein ferratově

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Ferraty Lago di Garda

Ferraty Lago di Garda

24. 9. - 29. 9. 2024 Chci to vidět
Hřebenovka Julských Alp

Hřebenovka Julských Alp

31. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

Švýcarsko - Ferraty Bernských Alp

5. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Triglav

Triglav

3. 8. - 7. 8. 2024 Chci to vidět