Národní park Hohe Tauern

Za zážitky bez obav

Národní park Hohe Tauern

5 dní / 9 800 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

21. 8. - 25. 8. 2024
č. zájezdu: 224909A-01
cena 9 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

jednodenní túry největším národním parkem Rakouska s ubytováním v hostelu

Již v roce 1761 zdolal první horolezec zdejší zaledněný vrchol Angkogel, čímž se z Vysokých Taur stala jednou pro vždy kolébka alpinismu. Třítisícové štíty nejvyšších rakouských hor vytváří jedinečnou kulisu k překrásným přírodním scenériím a dělají z ní opravdový ráj pro milovníky hor. Ne nadarmo jsou tato panenská místa zahrnuta do národního parku Hohe Tauern. Síť zdejších turistických a horolezeckých cest je dlouhá úctyhodných 1.200 kilometrů! Z lázeňského města Bad Gastein, které jsme vybrali jako základnu pro naše horská dobrodružství, je možné podnikat jak nepříliš náročné turistické okruhy, tak i seriózní vysokohorské túry, které nás zavedou až k nejvyšším vrcholkům. Komu stačí do světa hor jen nakouknout, může využít k výstupu či sestupu lanovku a udělat si program úplně vlastní. Budeme bydlet v hostelu cca 15 minut chůze od centra Bad Gastein, takže večery můžete strávit třeba i v některém z vyhlášených kasín (v tom případě oblek s sebou). Mimořádně příjemná může být návštěva termálních lázní s vyhřívanými bazény a saunou nebo procházka po samotném městečku s mnoha krásnými historickými domy z období "Belle Époque".

Pohodlné ubytování v hostelu s rakouskou polopenzí.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

  • využití lanovek, jimiž lze túry zkrátit (45 EUR) 
  • vstupy do termálů (cca 19,50 EUR)

Průvodci

Miroslav "rocco" Cabalka

21. 8. - 25. 8. 2024 / č.zájezdu 224909A-01

Rocco je šedý horský vlk, který má pod kůží bezkonkurenčně nejdelší průvodcovskou kariéru v kudrnovských barvách. V jeho stopách kráčí zástupy oddaných klientek velebící jeho bezmeznou trpělivost a individuální péči při překonávání vlastních limitů a dobývání horských cílů. Legendární kávička se ...

Dozvědět se více

Lucie Peštálová

21. 8. - 25. 8. 2024 / č.zájezdu 224909A-01

Lucčina touha po dobrodružství ji často nutí opustit kancelářskou židli architektonického studia a žene ven za novými zážitky. V zimě ji najdete na svazích v Tatrách nebo Alpách, kde místo navrhování staveb učí lyžovat nové nadšence. Říká, že je to taky kreativní proces, jen s trochou adrenalinu a ...

Dozvědět se více

Videa

Program zájezdu

1.–2. den

Po noční nonstop jízdě přes Linz a Salzburg dorazíme ráno do Bad Hofgastein k lanovce (20,50 EUR), která nám pomůže dobýt vrchol Turchlwand (2.537 m). Horskými loukami a pastvinami sestoupíme zpět k autobusu. Den zakončíme v lázeňském městě Bad Gastein, které nás ohromí honosnou architekturou kasin a veledrahých hotelů. Naším přechodným domovem však bude útulný hostel.  (↑ 760 m ↓ 1650 ↔ 16 km / 6 hod.)

3. den

Po snídani vyjedeme lanovkou (24,50 EUR) na vrchol Stubner Kogel (2.246 m). Odtud si ještě po hřebeni lehce vyšlápneme na další dvoutisícovku Tisch Kogel (2.409 m). Hřebenovkou se dostaneme k jezeru Unterer Bockhartsee a sestoupíme do Sportgasteinu, kde na nás bude čekat autobus.  (↑ 330 m ↓ 970 ↔ 11 km / 4 hod.)

4.–5. den

Ze Sportgasteinu vyrazíme po stezce Peter Sika Weg směrem k vrcholu Kreuzkogel (2.686 m). Dle chuti a fyzické kondice na tento vrchol vystoupíme nebo přetraverzujeme pod ním a poté, co sestoupíme dolů se z vesničky Bockstein po promenádě vrátíme pěšky k našemu penzionu. Po večeři zavítáme do termálních bazénů v Bad Gasteinu (19,50 EUR) a rozjdeme se k domovům. Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.  (↑ 1102 m ↓ 1601 ↔ 22 km / 8 hod.)

Ubytování

Nocovat budeme 2 noci v osvědčeném hostelu v Bad Gasteinu. Pokoje jsou standardně 2-4 lůžkové, vybavené lůžkovinami wc a sprchou. Některé z pokojů jsou vybaveny palandami. Dvoulůžkových pokojů je omezené množství a nelze je garantovat.

Strava

Během zájezdu je zajištěná rakouská polopenze v místní jídelně, která začíná čtvrteční večeří a končí sobotní večeří před odjezdem do ČR. Snídaně jsou servírovány formou bufetových stolů v dostatečném množství. Na večeři dostanete vždy polévku a hlavní jídlo. Požadavky na vegetariánskou stravu a dietetická omezení je třeba hlásit předem. Nápoje se, jak bývá v Rakousku zvykem, platí zvlášť. Ceny jsou přijatelné. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo se občerstvit na některé z místních horských chat během túr. V Bad Gasteinu není problém dokoupit si potraviny.

Doprava

Doprava bude zajištěna zájezdovým autobusem zahraniční výroby.

Náročnost

Zájezd je určen turistům se zkušenostmi s vysokohorskou turistikou. Budeme se pohybovat v poměrně vysoké nadmořské výšce, v často kamenitém, suťovitém terénu a stoupání po svých se pochopitelně nevyhneme - lanovky nám však často mnohé výškové metry ušetří. Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály.

Další info

Cestovní doklady
Do Rakouska nám stačí platný občanský průkaz. 

A víte, že máme v Taurech nachystaný také program pro rodiče s dětmi? Máte kamarády či známé, kteří chtějí dětem dopřát nezapomenutelné horské zážitky? Vezměte je s sebou na zájezd  S dětmi do Alp Náročnější výstup na třítisícovku lze pak zažít zde Vysoké Taury - Schareck. Cestujeme společně. 

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Termíny

21. 8. - 25. 8. 2024
č. zájezdu: 224909A-01
cena 9 800 Kč
Nominace odeslána Vaše nominace byla úspěšně odeslána do našeho systému. Děkujeme za zájem.

Podobné zájezdy

Alpské vandry

Alpské vandry

16. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Dachstein turisticky

Dachstein turisticky

1. 8. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Dolomity turisticky

Dolomity turisticky

18. 9. - 22. 9. 2024 Chci to vidět
Julské Alpy

Julské Alpy

17. 7. - 21. 7. 2024 Chci to vidět
Solná komora turisticky

Solná komora turisticky

8. 8. - 11. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

Švýcarsko - Engadin na kole i pěšky

28. 7. - 4. 8. 2024 Chci to vidět
Švýcarsko - Walliské Alpy

Švýcarsko - Walliské Alpy

18. 8. - 25. 8. 2024 Chci to vidět
Korsika - jednodenní túry

Korsika - jednodenní túry

14. 8. - 26. 8. 2021 Chci to vidět