Divoké řeky Francie

Za zážitky bez obav

Divoké řeky Francie

10 dní / 18 900 Kč
výběr zájezdu
 Zvolte typ zájezdu
Destinace
 Zvolte destinaci
Termín
Odjezd
+/-
Návrat
+/-
Cena
Cena od
Cena do
Ubytování

Strava

Doprava


Náročnost
Náročnost

Termíny

Nebyl nalezen volný termín

aneb vodácky francouzským středohořím

Jde o náročnější vodácký zájezd do podhůří Francouzských Alp, určen pro malou skupinu vodáků (max. 7 lodí). Výběr řek je hodně rozmanitý. Budeme sjíždět říčky prodírající se skalnatými kaňony až vodnaté řeky klikatící se širokými údolími s nepřekonatelnými výhledy na okolní horské velikány. Vodácký program doplníme výpady na místní zajímavosti. Tento zájezd je určený pro vodáky, kteří již mají zkušenosti se svižně tekoucími řekami s obtížností WW II a vyšší.

Cena zahrnuje

  • dopravu mikrobusem
  • 6x ubytování v kempu a 1x na tábořišti ve vlastním stanu
  • kudrnovskou polopenzi
  • průvodce, vodácké instruktory
  • půjčení vodáckého vybavení (loď, pádlo, vesta, přilba a neopren)
  • pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, připojištění odpovědnosti
  • zákonné pojištění CK
  • pišing Chimpanzee

Cena nezahrnuje

  • vodáckou obuv a bundu lze objednat u naší CK - neoprenovou obuv za 400 Kč/zájezd a vodáckou bundu za 400 Kč/zájezd; vodácký vak lze zapůjčit za 240 Kč/zájezd

Program zájezdu

1. den

Odpolední odjezd z ČR a noční přejezd přes Německo a Švýcarsko až do Francie.

2. den

Příjezd do francouzského departementu Horní Savojsko, do hor jejichž součástí je i evropský velikán Mont Blanc. Den si zpříjemníme procházkou v okolí kempu u horského městečka Six Fer a Cheval, který se nachází u monumentální skalní stěny se spoustou vodopádů a výletem do soutěsky Gorges Mystérieuses.

3. den

Řeka GIFFRE (WW II-III) - ideální řeka na úvod vodáckého programu, přehledné peřeje a unikátní, místy jen dva metry široký skalní kaňon, odpoledne turistika v okolí nebo možnost via ferraty nad údolím řeky

4. den

Řeka Isere (WW I-III) je jednou z vodácky nejnavštěvovanějších francouzských řek a to opravdu zaslouženě. Na úvod si zájemci mohou otestovat své dovednosti na slalomová trať světových parametrů (WW IV). Sjížděný úsek je z Bourg-Saint Maurice do Gothardu. Odpolední přesun údolí řeky Durance, kde budeme trávit další tři dny.

5. den

Guisane - horní úsek Guisane, je říčkou s dost ledovou vodou prodírající se mezi naplavenými valouny a s průjezdy centry příjemných horských městeček a jednou kamenitou peřejí WW III. Po vodáckém programu nás čeká návštěva opevněného města Briançon.

6. den

Durance - je pravým opakem řeky Guisane. Jde již o mnohem mohutnější tok, který meandruje mezí alpinskými velikány, prostě úžasná krajinovka. Během našeho splouvaní si projedem dvě menší slalomky a užijem si jeden z největších playspotů Francie (velká vlna, které slouží rodejovým kajakářům k nekonečným hrátkám). U teto vlnky i přenocujeme v nedalekém kempu a tak bude možnost si jí pořádně užít.

7. den

Mimo sjetí druhé části řeky Durance, nás čeká řeka Ubaye (WW II-III+), která je opravdovou perlou mezi řekami francouzských Alp. Její mohutné přeje a úžasné kaňony jsou opravdu nezapomenutelné.

8. – 9. den

Monumentální kaňon řeky VERDON - nejúžasnější a nejdramatičtější scenérie v Evropě. Nejen že sjedeme jeho horní část, ale v dalším dni bude i dostatek času vstoupit druhé části formou půldenní vycházky. Večerní odjezd do ČR.

10. den

Návrat přes Švýcarsko a Německo domů, kam bychom měli dorazit v dopoledních hodinách. 

Ubytování

Nocovat budeme 6x v kempu a 1x na tábořišti ve vlastních stanech a spacácích. Nemáte-li vlastní stan, můžete si jej zapůjčit z naší půjčovny. V průběhu našeho zájezdu vystřídáme pět různých kempů v závislosti na našem vodáckém programu. Všechny kempy odpovídají evropskému standardu. Můžete tedy očekávat sociální zařízení (WC, sprchu s teplou vodou), zdroj pitné vody, venkovní a případně i kryté posezení.

Strava

Během zájezdu je zajištěna oblíbená kudrnovská polopenze (snídaně a teplá večeře) připravovaná ve speciální "cestovní kuchyni". Stravování začíná večeří druhé den zájezdu a je ukončeno snídaní předposlední den. K přípravě používáme kvalitní suroviny od osvědčených dodavatelů, které doplňujeme čerstvými potravinami z místních zdrojů (převážně čerstvá zelenina a ovoce, pečivo). Pokrmy připravujeme s ohledem na typ zájezdu, odpovídající výkon a správné výživové hodnoty. Uspokojíme i specifické potřeby strávníků, kteří mají různá omezení, jako například celiakie nebo intolerance laktózy, ale také vegetariány a vegany (jakékoliv specifické požadavky je potřeba nahlásit předem). Podrobnější informace najdete na www.kudrna.cz/stravovani. Stravování začíná druhý den zájezdu večeří a končí snídaní v den zájezdu z Francie. Bude-li to vyžadovat program, dostanete někdy místo večeře teplý oběd nebo odpolední jídlo či balíček na cestu. Ostatní stravování během dne je ve vlastní režii, můžete si vzít svačinky z domova nebo ochutnat také speciality francouzské kuchyně. Možnost dokupovat místní potraviny bude prakticky téměř denně.

Doprava

Doprava na zájezdu bude realizována mikrobusy/dodávkami. Při naplnění 2 dodávek, řídí jednu z dodávek průvodce a druhou klient. Jedná se pouze o výpomoc při dlouhém přejezdu na začátku a na konci programu. Sleva za řízení činí 2.000 Kč za zájezd/osoba. Podmínkou je aktivní řízení a zkušenost s řízením dodávky pro 9 osob. Svůj zájem potvrďte spolu s objednávkou zájezdu.

Nástupní místa

Náročnost

Zájezd odpovídá náročnosti č. 3 z 5 bodové škály a patří mezi těžší. Tedy pro začátečníky není vhodný. Naopak tento zájezd je určený pro vodáky, kteří již mají zkušenosti se svižně tekoucími řekami s obtížností WW II a vyšší.

Před první řekou proběhne ještě na souši podrobné vodácké školení. Obtížnost řek se pohybuje jíž od začátku v rozsahu WW II-III, tedy vám můžeme slíbit že si pořádně zajezdíte :-). Na řekách s vámi budou vždy minimálně dva vodáčtí průvodci. Jejich počet se úměrně zvyšuje s počtem účastníků vždy tak, aby byla maximálně zajištěna vaše bezpečnost. Na jednotlivých řekách strávíme 2 - 6 hodin. Vodácký program je doplněn vycházkami po místních přírodních a kulturních zajímavostech.

Vodácká náročnost: WW II - WW III+

Další info

Vlastní vodácké vybavení / kajak
Na tento zájezd si můžete vzít vlastní vodácké vybavení, ale musí být plně funkční a odpovídat náročným bezpečnostním požadavkům pro absolvování zvoleného zájezdu. Při použití vlastního kompletního vodáckého vybavení (loď, vesta, helma, pádlo) vám bude poskytnuta sleva ve výši 550 Kč pro jednu osobu v případě, že máte vlastní neopren bude vám poskytnuta sleva 225 Kč. Vlastní vybavení je nutné uvést v přihlášce k zájezdu (případně později sdělit tuto informaci našemu dispečinku zájezdů). S kajakem je to trochu obtížnější, nicméně většinou se také někam vmáčkne. Informaci zda to bude možné či ne je nutno si dostatečně v předstihu domluvit s naším dispečinkem zájezdů.

Cestovní doklady
Do navštívených (i projížděných) zemí nám stačí občanský průkaz. Cestujete-li s dokladem jiným než-li českým, ve vlastním zájmu si na ambasádě ověřte, zda potřebujete vízum či jiné povolení ke vstupu.

Ostatní podrobné pokyny k zájezdu (tzv. rodokaps) obdržíte v dostatečném předstihu tak, abyste se mohli na zájezd v klidu připravit. Nejpozději však týden před odjezdem.

Zájezd je spolupořádán s CK CVOK.

Články